Oldalak: 1 ... 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 [887] 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914513 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13290 Dátum: 2018. Október 27. - 21:11:42 »

Pista!
 Emelem
Fasza bika Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #13291 Dátum: 2018. Október 27. - 22:33:31 »

Mutatók én is egy bikát.  Emelem


Látom szűk a sorköz abban az erdőben.. Gratulálok! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13292 Dátum: 2018. Október 27. - 23:46:06 »

Mind a két bikának,jó helyt' volt a kereszt.
De vére nem hullott,vadász orrot ereszt,
Hiába...
Kiserkent cseppnyi vért-sehul se talála'.
Ilyenkor azután,ide-oda járva,
rájön a vadász,hogy nem állhat négy lábra...
Mikor a sokadik piros fűt ellöki,
Felsejdül az óhaj:jó volna egy blöki...!
Így aztán elmúlik hamarabb a kétely,
Vérre tapad eborr,akár májra métely.
Vidul komor arca,ettől a vadásznak,
Hamar a keresők vígan hadonásznak:
Itt a bika,fekszik...gyere gratuláljak!
Egy jó finom falat jussék a kutyának.
Azér' mondom Lajos és Stefim-Pistukámnak,
Volt-e fülvakarás e derék kiskutyáknak???
Tudom,biztosan volt,mert olyanok vagytok,
Hogy a dicsőségből,a kutyának is adtok.
 Wave




Tetszik !  Holnap felolvasom Csipetkének is .  Röhög    Tényleg nagyon megdicsértem mert sajnos  semmi támpont nem volt hogy miről indítsam . Mentünk is segítőimmel néhány kört .
Ugyan úgy jártam mint Lajos .  A testüregbe alig fért el a vér . A lövésnél gyanakodtam mert jól keresztben állt  a távolság is 100 m fölött volt és a dübbenő becsapódás helyett csak gyenge csattanást hallottam . Volt ám   Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  . Tegnap este történt de ijedtemben fél négyig végigkóstoltam az összes pálinkát mert pimpóra gyanakodtam .  Röhög
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #13293 Dátum: 2018. Október 28. - 12:46:27 »

Lajos, a történeted és a hozzáállásod is nagyon tetszik, mint ahogyan az a bika is! Elismerésem!
Stefi, az a bika igen príma, gratulálok hozzá! (Egészségedre! Vigyorog) Végre egy tényleg középághiányos lőhető bika, nem csak letörte a bőgésben és zúgjon neki odaát! Röhög
Zolimester bikája is tetszik, nagyon megbecsülendő darab, gratulálok! Milyen korú és trófeasúly, lefőzés után? Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13294 Dátum: 2018. Október 28. - 13:34:13 »

Lajos, a történeted és a hozzáállásod is nagyon tetszik, mint ahogyan az a bika is! Elismerésem!
Stefi, az a bika igen príma, gratulálok hozzá! (Egészségedre! Vigyorog) Végre egy tényleg középághiányos lőhető bika, nem csak letörte a bőgésben és zúgjon neki odaát! Röhög
Zolimester bikája is tetszik, nagyon megbecsülendő darab, gratulálok! Milyen korú és trófeasúly, lefőzés után? Wave

Nem is mertem volna mást feltenni !   Ördög   Wave    . Ez már tényleg nagyon kivaló lehet az állományból mert a fórum szokásaival ellentétbe már  két napja nem bírálta meg senki . ( Na jó engem a Boar de ugye  látszik hogy nem ért hozzá  és nem tud értékelni egy jobb időket megért visszarakott bikát .  Röhög  )  Egyébként voltak akik óvtak attól hogy feltegyem mert itt lesz még olyan aki szerint " még hétfejű sárkány is lehetett volna belőle ".  De egy ilyen felemás villás , főághiányosba ha fájó is de nehéz belekötni .   Röhög           Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13295 Dátum: 2018. Október 28. - 13:56:56 »

Mutatók én is egy bikát.  Emelem


    Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #13296 Dátum: 2018. Október 28. - 14:34:05 »

Gratulálok minden sikeres "Bikavadásznak"!   Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13297 Dátum: 2018. Október 28. - 16:25:26 »

Egyébként voltak akik óvtak attól hogy feltegyem mert itt lesz még olyan aki szerint " még hétfejű sárkány is lehetett volna belőle ".  De egy ilyen felemás villás , főághiányosba ha fájó is de nehéz belekötni . 
A Facebook oldalon olvastam a druszáddal folytatott magasreptű társalgást Ördög
Aki ebbe a bikába beleköt, az úgy hülye a vadászathoz, ahogy van.

Egyet viszont látni kell.
A fenenagy zúgjonnekiodaát közepette a trófeás nagyvad vadászat szinte teljesen átcsapott egy nagyon rossz irányba.
Én még úgy tanultam (olyan EMBEREKTŐL és VADÁSZOKTÓL akiktől érdemes volt tanulni, és kitüntetés, hogy egyáltalán foglalkoztak velem),
hogy egy bikánál először azt kell megnézni, hogy miért NEM lőhető, és csak aztán, hogy mitől igen!
Manapság pedig szinte mindenki csak azt keresi egy trófeában, hogy vajon mire lehet már ráfogni, hogy ez- vagy az miatt lőhető, aztán hamar adjunk neki, mert különben meglövi más.
Véleményem szerint ez egy nagyon rossz gyakorlat, és nagyon rossz felé mutat.
Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy tél végére tele vannak a bikarudlik csetves agancsú kripli bikákkal, amiket igazán jó lett volna ellőni,
de a középkorú és főleg az idős(?) korosztály a végletekig ki van vámolva.

Mondhatnám, hogy nekem tök mindegy, mert engem a trófeás vad vadászata már nem nagyon érdekel.
Gímbikára szerintem nem fogok lőfegyvert emelni, kizárólag ha beteg, vagy sebzett egyedről van szó.
Talán még elöltöltőssel, vagy íjjal elkap egyszer még a hév, de az sem biztos.
De ugyan ezt a helyzet a dámbikával is.
Az őzbak és a kan még izgat, de azok is csak nagyon módjával, hajtásban, vagy ha valami igazán különleges, vagy nagyon koros példányról van szó.

Volt olyan korlátolt barom, aki privát üzenetben azt taglalta, hogy ezekben a "kritikus kirohanásaimban" engem biztosan az irigység motivál... Röhög
Szerencsétlen hülye, ha még két élete lesz, nagy valószínűséggel akkor sem fog fele annyi nagyvadat sem elejteni mint amit nekem eddig sikerült,
ráadásul nekem a legnagyobb örömöt mindig az okozta, ha mást kísérve, olyan embert segíthettem hozzá a sikerhez, aki annak nagyon tudott örülni.
És, mivel ez eddig csak trófeás vad esetében kb. úgy ezer alkalommal sikerült, így rám fogni az irigységet, eléggé indokolatlan elképzelés.
Szóval ezt az irigységesdi faszságot hagyjuk.

Én sokkal inkább vagyok nyugtalan amiatt, hogy a valamikor régen tényleg világhírű szarvasállományunknak a kezelése igen rossz mederben zajlik.
Létszámában nagyon sok helyen otrombán túltartott, korosztályi megoszlásában elcseszett állományokat kezelnek sok helyen, miközben
a legtöbb helyen kizárólag a pillanatnyi gazdasági érdek számít, semmi más.

Engem nagyon boldoggá tenne, ha pl. ezen a fórumon, egy-egy szeptemberben legalább 15-20 vadásztárs tenné fel büszkén a fotóit azzal,
hogy elejtette az "életbikáját", bőven 10 kg feletti trófeatömeggel és legalább 12 éves korbecsléssel..... és a külföldi vendégek által elejtett
bikáknak a java tényleg olyan korú lenne, mint amit a bírálati lapon róluk állítanak.....
Aztán majd jól felébredek....  Stoel
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13298 Dátum: 2018. Október 28. - 18:02:02 »


A fenenagy zúgjonnekiodaát közepette




     Igen   De hogy azokon a pátoszos közösségi oldalakon mennyi hülye zúgatás van .  Rííí Rííí Rííí 
                Kíváncsi vagyok mikor találom meg az első kölyökróka zúgatót rajta !   Röhög Röhög Röhög  Egy különdíjat már alapítottam neki !   FuckOff  Tiszteleg



Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13299 Dátum: 2018. Október 28. - 19:50:51 »

A Facebook oldalon olvastam a druszáddal folytatott magasreptű társalgást Ördög
Aki ebbe a bikába beleköt, az úgy hülye a vadászathoz, ahogy van.

Egyet viszont látni kell.
A fenenagy zúgjonnekiodaát közepette a trófeás nagyvad vadászat szinte teljesen átcsapott egy nagyon rossz irányba.
Én még úgy tanultam (olyan EMBEREKTŐL és VADÁSZOKTÓL akiktől érdemes volt tanulni, és kitüntetés, hogy egyáltalán foglalkoztak velem),
hogy egy bikánál először azt kell megnézni, hogy miért NEM lőhető, és csak aztán, hogy mitől igen!
Manapság pedig szinte mindenki csak azt keresi egy trófeában, hogy vajon mire lehet már ráfogni, hogy ez- vagy az miatt lőhető, aztán hamar adjunk neki, mert különben meglövi más.
Véleményem szerint ez egy nagyon rossz gyakorlat, és nagyon rossz felé mutat.
Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy tél végére tele vannak a bikarudlik csetves agancsú kripli bikákkal, amiket igazán jó lett volna ellőni,
de a középkorú és főleg az idős(?) korosztály a végletekig ki van vámolva.

Mondhatnám, hogy nekem tök mindegy, mert engem a trófeás vad vadászata már nem nagyon érdekel.
Gímbikára szerintem nem fogok lőfegyvert emelni, kizárólag ha beteg, vagy sebzett egyedről van szó.
Talán még elöltöltőssel, vagy íjjal elkap egyszer még a hév, de az sem biztos.
De ugyan ezt a helyzet a dámbikával is.
Az őzbak és a kan még izgat, de azok is csak nagyon módjával, hajtásban, vagy ha valami igazán különleges, vagy nagyon koros példányról van szó.

Volt olyan korlátolt barom, aki privát üzenetben azt taglalta, hogy ezekben a "kritikus kirohanásaimban" engem biztosan az irigység motivál... Röhög
Szerencsétlen hülye, ha még két élete lesz, nagy valószínűséggel akkor sem fog fele annyi nagyvadat sem elejteni mint amit nekem eddig sikerült,
ráadásul nekem a legnagyobb örömöt mindig az okozta, ha mást kísérve, olyan embert segíthettem hozzá a sikerhez, aki annak nagyon tudott örülni.
És, mivel ez eddig csak trófeás vad esetében kb. úgy ezer alkalommal sikerült, így rám fogni az irigységet, eléggé indokolatlan elképzelés.
Szóval ezt az irigységesdi faszságot hagyjuk.

Én sokkal inkább vagyok nyugtalan amiatt, hogy a valamikor régen tényleg világhírű szarvasállományunknak a kezelése igen rossz mederben zajlik.
Létszámában nagyon sok helyen otrombán túltartott, korosztályi megoszlásában elcseszett állományokat kezelnek sok helyen, miközben
a legtöbb helyen kizárólag a pillanatnyi gazdasági érdek számít, semmi más.

Engem nagyon boldoggá tenne, ha pl. ezen a fórumon, egy-egy szeptemberben legalább 15-20 vadásztárs tenné fel büszkén a fotóit azzal,
hogy elejtette az "életbikáját", bőven 10 kg feletti trófeatömeggel és legalább 12 éves korbecsléssel..... és a külföldi vendégek által elejtett
bikáknak a java tényleg olyan korú lenne, mint amit a bírálati lapon róluk állítanak.....
Aztán majd jól felébredek....  Stoel
 Emelem

Némi egészséges irigységtől indíttatva próbáltam egy kicsit baxtatni druszàmat, de őszintén örülve örömének. Azért tedd a szívedre a kezed Csaba, teljesen alaptalan volt?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13300 Dátum: 2018. Október 28. - 20:52:47 »

A kutyáról annyit, hogy egy tacskókopó volt, gazdája szerint talán élete utolsó keresésén, mert elmúlt 11 éves.
Fülvakarásról szó sem lehetett, mert hozzá és a bikához közeledvén, nyilvánvalóvá tette, hogy ez az Ő zsákmánya, nevezetesen minden fogát megmutatta.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13301 Dátum: 2018. Október 28. - 21:25:05 »

" Aki ebbe a bikába beleköt,az úgy hülye a vadászathoz,ahogy van."
Gratulálok Stefinek! Tökéletesen igazodott az uralkodó paradigma előírásaihoz a kiválasztás során.
De helyesek-e a paradigma előírásai?
Csak annyit tegyen meg mindenki,hogy az elítélésem előtt olvassa el a Nádler pontozás szerint hány pontot kap egy bika a középágra!
'6 éves koromban kezdtem szarvassal foglalkozni Szederjei Szarvas c. könyvét olvasva és Gemenci,vmint Szálka környéki kirándulások során,de 50 év kellett,hogy rájöjjek,milyen alapvető hibák vannak a trófeabírálati (pontozási)rendszerekben a gím és dám esetében.
Már írtam,hogy én is követtem el hibát,mikor az uralkodó nézetek szerint mondtam ki az ítéletet.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #13302 Dátum: 2018. Október 28. - 22:05:44 »

A kutyáról annyit, hogy egy tacskókopó volt, gazdája szerint talán élete utolsó keresésén, mert elmúlt 11 éves.
Fülvakarásról szó sem lehetett, mert hozzá és a bikához közeledvén, nyilvánvalóvá tette, hogy ez az Ő zsákmánya, nevezetesen minden fogát megmutatta.

Elmondta kutyanyelven,hogy ő egy tacskókopó,te meg a lekopó. Vigyorog
Így még szebb a történet. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #13303 Dátum: 2018. Október 28. - 22:27:26 »

A kutyáról annyit, hogy egy tacskókopó volt, gazdája szerint talán élete utolsó keresésén, mert elmúlt 11 éves.
Fülvakarásról szó sem lehetett, mert hozzá és a bikához közeledvén, nyilvánvalóvá tette, hogy ez az Ő zsákmánya, nevezetesen minden fogát megmutatta.


Nagyon régen történt. A vadásztársaság elnökével elmentünk a vadőrünkhöz, hogy a hétvégi vadászatot megbeszéljük. Nem tudtuk, hogy az amúgy láncra vert kutyája el van engedve, és gyanútlanul bementünk az udvarba. Már jó pár méterre voltunk a kaputól mikor a kutya vicsorogva, morogva rohant felénk. Tomi bácsi lekapta a fejéről a kalapot, leguggolt, a szájába vette a karimánál fogva, és eszméletlen morgásba kezdett. A kutya tőlünk pár méterre megállt, egy darabig nézett minket, majd megfordult és bement a házába! Én még állat szemében olyan megrökönyödést nem láttam!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #13304 Dátum: 2018. Október 29. - 06:07:06 »



Mondhatnám, hogy nekem tök mindegy, mert engem a trófeás vad vadászata már nem nagyon érdekel.
Gímbikára szerintem nem fogok lőfegyvert emelni, kizárólag ha beteg, vagy sebzett egyedről van szó.
Talán még elöltöltőssel, vagy íjjal elkap egyszer még a hév, de az sem biztos.
De ugyan ezt a helyzet a dámbikával is.
Az őzbak és a kan még izgat, de azok is csak nagyon módjával, hajtásban, vagy ha valami igazán különleges, vagy nagyon koros példányról van szó.


 Emelem

a kos kimaradt  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 [887] 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: