Oldalak: 1 ... 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 [881] 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914489 alkalommal)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #13200 Dátum: 2018. Október 04. - 20:13:17 »




Üdv a vadásznak! Gratulálok Géza!  Kézfogás
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #13201 Dátum: 2018. Október 04. - 20:24:18 »

 Emelem
Tisztelettel jegyezném meg,hogy(bár ezért gondolom kapni fogok Stoel Stoel)azért egy rendes teritékfotót legalább illene csinálni ha már arra volt idő hogy egy házfal elé tegyék a bikát!!!!!!
És mellesleg nem is jó oldalán fekszik!!Tényleg nem kekeckedni akarok, de itt már sokan megjegyeztek hasonó dolgokat akik most szó nelkül Gratulálnak....
Egyébként tényleg jó bika.Gratula hozzá Emelem
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #13202 Dátum: 2018. Október 04. - 21:08:59 »

Emelem
Tisztelettel jegyezném meg,hogy(bár ezért gondolom kapni fogok Stoel Stoel)azért egy rendes teritékfotót legalább illene csinálni ha már arra volt idő hogy egy házfal elé tegyék a bikát!!!!!!
És mellesleg nem is jó oldalán fekszik!!Tényleg nem kekeckedni akarok, de itt már sokan megjegyeztek hasonó dolgokat akik most szó nelkül Gratulálnak....
Egyébként tényleg jó bika.Gratula hozzá Emelem

A mai technikai lehetőségek korában ez az "oldal dolog" igazán nem akadály... Ha kell, megtöröm a puskát is!  Ördög


Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #13203 Dátum: 2018. Október 04. - 21:09:32 »

Emelem
Tisztelettel jegyezném meg,hogy(bár ezért gondolom kapni fogok Stoel Stoel)azért egy rendes teritékfotót legalább illene csinálni ha már arra volt idő hogy egy házfal elé tegyék a bikát!!!!!!
És mellesleg nem is jó oldalán fekszik!!Tényleg nem kekeckedni akarok, de itt már sokan megjegyeztek hasonó dolgokat akik most szó nelkül Gratulálnak....
Egyébként tényleg jó bika.Gratula hozzá Emelem
Semmi gond Gabca!
Vártam már egy hasonló bejegyzést.
A fal mellett két bika fekszik szimetrikusan, de a képen csak az egyik látszik.
Sokat kísérleteztem, hogy a szimetria megtartásával, mind a kettő jó oldalon feküdjön.
Nekem nem sikerült.

Másrészről pedig nem igazából érdekelnek az idegenből átvett etikai szabályok, függetlenül annak, hogy vadnak, vadásznak mindíg megeadom a méltó tiszteletet.
Az ősi Magyar pogány rituálék jobban érdekelnek, csak sajnos nem találtunk a faluban megfelelő szűzlányt, akit fellehetett volna nekem áldozni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #13204 Dátum: 2018. Október 04. - 21:39:02 »

Semmi gond Gabca!
Vártam már egy hasonló bejegyzést.

 Emelem

Reméltem hogy nem értitek félre!!Tényleg nem bántó szándékkal írtam.
És igen...igazad van abban ,hogy mindenki a saját maga szándéka,szokása szerint adja meg a tiszteletet vadnak és vadásznak is!Nem is ezt vonom kétségbe!De azért mégiscsak jobban mutat ha úgy van elkészitve a teriték ahogyan  azt itt a fórumon sokan megszoktuk!(Na ezért biztosan kapok ha eddig nem is... Stoel Vigyorog)
Tényleg Gratulálok!!!!
És elnézést ha az én észrevételemmel esetleg megbántootalak!Nem ez volt a cél
Maradok tisztelettel... Emelem
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #13205 Dátum: 2018. Október 04. - 21:44:13 »

A mai technikai lehetőségek korában ez az "oldal dolog" igazán nem akadály... Ha kell, megtöröm a puskát is!  Ördög




Ez így van..... Taps

A megtört puskás képre kíváncsi lennék .... Ördög
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #13206 Dátum: 2018. Október 04. - 22:47:19 »

Emelem
Tisztelettel jegyezném meg,hogy(bár ezért gondolom kapni fogok Stoel Stoel)azért egy rendes teritékfotót legalább illene csinálni ha már arra volt idő hogy egy házfal elé tegyék a bikát!!!!!!
És mellesleg nem is jó oldalán fekszik!!Tényleg nem kekeckedni akarok, de itt már sokan megjegyeztek hasonó dolgokat akik most szó nelkül Gratulálnak....
Egyébként tényleg jó bika.Gratula hozzá Emelem
Gézának itt sok mindent elnézünk,mert ő már ölt borzot foggal, és lőtt már drónt is. (Szerintem nenét is csak még azt nem mesélte.) Itatott már velünk mákpáleszt,és etetett mittoménlevest. Jó (öreg) csóka. Leszarom,hogy a bika melyik oldalán fekszik,meg ,hogy milyen fal előtt. Sőt ezt a falat direktben várom...Nem múlik ezen semmi. Jó oldalán fekvő műbikát,műemberektől is láttunk már itt. Géza pozitív ember. Ez a lényeg,nekem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #13207 Dátum: 2018. Október 04. - 23:00:00 »

Gézának itt sok mindent elnézünk,mert ő már ölt borzot foggal, és lőtt már drónt is. (Szerintem nenét is csak még azt nem mesélte.) Itatott már velünk mákpáleszt,és etetett mittoménlevest. Jó (öreg) csóka. Leszarom,hogy a bika melyik oldalán fekszik,meg ,hogy milyen fal előtt. Sőt ezt a falat direktben várom...Nem múlik ezen semmi. Jó oldalán fekvő műbikát,műemberektől is láttunk már itt. Géza pozitív ember. Ez a lényeg,nekem.

Na szép....pont ezt akartam elkerülni.....vegyétek úgy hogy nem is irtam senmmit....
Továbbra is maradok tisztelettel Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13208 Dátum: 2018. Október 05. - 07:11:55 »

Gézának itt sok mindent elnézünk,mert ő már ölt borzot foggal, és lőtt már drónt is. (Szerintem nenét is csak még azt nem mesélte.) Itatott már velünk mákpáleszt,és etetett mittoménlevest. Jó (öreg) csóka. Leszarom,hogy a bika melyik oldalán fekszik,meg ,hogy milyen fal előtt. Sőt ezt a falat direktben várom...Nem múlik ezen semmi. Jó oldalán fekvő műbikát,műemberektől is láttunk már itt. Géza pozitív ember. Ez a lényeg,nekem.
Köszi Balázs.
👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #13209 Dátum: 2018. Október 05. - 08:09:35 »

Naaa! Nehogy már szégyenkeznie keljen annak aki meg mer fogalmazni egy építő jellegű kritikát!

Engem nem különösen érdekel, hogy milyen képet posztol ki az elejtő, én is csinálok rendszeresen olyan képet, ahogy a vadat megtaláltam. Nem  szoktam minősteni azt aki feltesz hasonló képet. Most sem teszem. De a normális teríték, a tisztelet igenis jár a Vadnak!  Amennyiben ez megvolt, (gondolom hogy igen) semmi gond nincs ezzel a képpel. Ellenben az, hogy leszarom stb.. meg idegenből átvett... na ezzel már jobban. A vadászat tradició. Nemcsak a vadnak adod meg a tiszteletet, hanem tisztelegsz a hagyományoknak, az elődöknek is ezzel. Képviselsz valamit aminek a része vagy. Valóban a bajor vadászati kultúrát hoztuk magunkal, mi ezzel a baj? Ha nem tartjuk a hagyományainkat, az értékrendünket, az egyenes út pl, az amerikai stb. vadászati "kultura" irányába. Sajnos úgy látom itt is elindúlt egy globalizáció, és  nem tartom egyáltalán viccesnek vagy örvendetesnek. Az éjjellátóval meglőtt vad nyakán lábbal posztoló stb. képeket remélem nem érem meg itthon.
Nem akartam dagályos, meg kioktató lenni, de ez a Mi felelőségünk!!!

A bikához gratulálok Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #13210 Dátum: 2018. Október 05. - 08:41:10 »

Naaa! Nehogy már szégyenkeznie keljen annak aki meg mer fogalmazni egy építő jellegű kritikát!

Engem nem különösen érdekel, hogy milyen képet posztol ki az elejtő, én is csinálok rendszeresen olyan képet, ahogy a vadat megtaláltam. Nem  szoktam minősteni azt aki feltesz hasonló képet. Most sem teszem. De a normális teríték, a tisztelet igenis jár a Vadnak!  Amennyiben ez megvolt, (gondolom hogy igen) semmi gond nincs ezzel a képpel. Ellenben az, hogy leszarom stb.. meg idegenből átvett... na ezzel már jobban. A vadászat tradició. Nemcsak a vadnak adod meg a tiszteletet, hanem tisztelegsz a hagyományoknak, az elődöknek is ezzel. Képviselsz valamit aminek a része vagy. Valóban a bajor vadászati kultúrát hoztuk magunkal, mi ezzel a baj? Ha nem tartjuk a hagyományainkat, az értékrendünket, az egyenes út pl, az amerikai stb. vadászati "kultura" irányába. Sajnos úgy látom itt is elindúlt egy globalizáció, és  nem tartom egyáltalán viccesnek vagy örvendetesnek. Az éjjellátóval meglőtt vad nyakán lábbal posztoló stb. képeket remélem nem érem meg itthon.
Nem akartam dagályos, meg kioktató lenni, de ez a Mi felelőségünk!!!

A bikához gratulálok Emelem
Igen Emelem
Amúgy a legtöbb hozzászólónak biztos, hogy beszóltam volna a micisapka miatt, Gézabácsinak viszont nem merek, mert
-nem szervez több fórumtalit
-szervez de belepisál a puncsostálba
-nem hív meg libázni
meg különben is öreg már ahhoz, hogy megváltozzon... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #13211 Dátum: 2018. Október 05. - 08:47:25 »

Naaa! Nehogy már szégyenkeznie keljen annak aki meg mer fogalmazni egy építő jellegű kritikát!

Engem nem különösen érdekel, hogy milyen képet posztol ki az elejtő, én is csinálok rendszeresen olyan képet, ahogy a vadat megtaláltam. Nem  szoktam minősteni azt aki feltesz hasonló képet. Most sem teszem. De a normális teríték, a tisztelet igenis jár a Vadnak!  Amennyiben ez megvolt, (gondolom hogy igen) semmi gond nincs ezzel a képpel. Ellenben az, hogy leszarom stb.. meg idegenből átvett... na ezzel már jobban. A vadászat tradició. Nemcsak a vadnak adod meg a tiszteletet, hanem tisztelegsz a hagyományoknak, az elődöknek is ezzel. Képviselsz valamit aminek a része vagy. Valóban a bajor vadászati kultúrát hoztuk magunkal, mi ezzel a baj? Ha nem tartjuk a hagyományainkat, az értékrendünket, az egyenes út pl, az amerikai stb. vadászati "kultura" irányába. Sajnos úgy látom itt is elindúlt egy globalizáció, és  nem tartom egyáltalán viccesnek vagy örvendetesnek. Az éjjellátóval meglőtt vad nyakán lábbal posztoló stb. képeket remélem nem érem meg itthon.
Nem akartam dagályos, meg kioktató lenni, de ez a Mi felelőségünk!!!

A bikához gratulálok Emelem
Nem érted,de mindegy. Mi ismerjük Gézát. Azt gondolom a vadászat iránt elkötelezettebb, mint sokan mások.Sőt. A hagyomány és a bajor tradíció is más aspektusba kerülne,ha beszélgetnél vele.  Magamrészéről inkább nézem az ő egyszerű,komponálatlan képeit,mint az udvarifotós által giccsbe szerkesztett "működbelecseppenőpáránátvillanó felkelőnapsugarát" egy hirhedetten tukó retekfejű köcsög képein. Volt itt olyan is. Van közöttük vadászberkekben körülrajongott íróúr is, aki művészi körítéssel látja el a hőkamerás terítékét. Nevezzük Tévedhetetlennek.  Ördög
Feri majd megírja, és persze igaz is,hogy Géza is kácségé... Röhög de őt így szeretjük. Vagyis én. /Lezártam. /
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13212 Dátum: 2018. Október 05. - 09:21:12 »

Na szép....pont ezt akartam elkerülni.....vegyétek úgy hogy nem is irtam senmmit....
Továbbra is maradok tisztelettel Emelem

Könyen elkerülhetted volna . Hogy hogyan biztos tudod inkább a véleményem írom le - nem rólad hanem úgy erről a  Fejvakarás  már már túllihegett "terítékmizériáról" .  Mert nekem az .  Természetesen meg kell adni a tiszteletet a vadnak ami nálam legfőképpen abban nyilvánul meg hogy nem gyalázom és nem alázom meg az elejtett vadat . ( Nem ülök rá , nem dobálom , nem készítek nevetséges és kihívó győzelmi fotókat róla stb.stb ) A társas vadászat az más . Az a vadászat közösségi ünnepe és ott a formaságok betartásával is ünnepélyessé tesszük az eseményt attól függetlenül hogy esetleg néhányan nem tartanak rá igényt .  Nem szól szám  Az egyéni vadászaton meg mindenki úgy - olyan ruhában , felszerelésben vesz részt tőlem amiben akar . Igaz hogy egy szarvasbika elejtése még a naponta vadászók között is egy kiemelt esemény de azt se kell nem fontos ( szerintem ) túlharsogni . Ez egy őszinte fotó . nekem nagyon visszataszító mikor olyan fotót látok amin már már önmarcangoló bűnbánattal lesütött szemmel és mély pátosszal tekint a "fotóalany " elejtett vadjára . Hát ha még hozzá mély pátoszos történetet is kanyarít .   Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #13213 Dátum: 2018. Október 05. - 09:39:23 »

Igen Emelem
Amúgy a legtöbb hozzászólónak biztos, hogy beszóltam volna a micisapka miatt, Gézabácsinak viszont nem merek, mert
-nem szervez több fórumtalit
-szervez de belepisál a puncsostálba
-nem hív meg libázni
meg különben is öreg már ahhoz, hogy megváltozzon... Ördög

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #13214 Dátum: 2018. Október 05. - 09:43:51 »

Nem érted,de mindegy. Mi ismerjük Gézát. Azt gondolom a vadászat iránt elkötelezettebb, mint sokan mások.Sőt. A hagyomány és a bajor tradíció is más aspektusba kerülne,ha beszélgetnél vele.  Magamrészéről inkább nézem az ő egyszerű,komponálatlan képeit,mint az udvarifotós által giccsbe szerkesztett "működbelecseppenőpáránátvillanó felkelőnapsugarát" egy hirhedetten tukó retekfejű köcsög képein. Volt itt olyan is. Van közöttük vadászberkekben körülrajongott íróúr is, aki művészi körítéssel látja el a hőkamerás terítékét. Nevezzük Tévedhetetlennek.  Ördög
Feri majd megírja, és persze igaz is,hogy Géza is kácségé... Röhög de őt így szeretjük. Vagyis én. /Lezártam. /

Nem minősítettem Gézát. És nem vonom kétségbe, hogy tisztességes vadászember. Nem a képen puffogtam, mert az, hogy valaki feltesz egy képet, így vagy úgy az nem zárja ki, készűlt rendes teríték. Nem  a képpel volt bajom.. Az iránnyal.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 [881] 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: