Oldalak: 1 ... 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 [495] 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1137529 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7410 Dátum: 2017. április 13. - 20:40:31 »


Gondoltam, hogy nem állod meg hogy 1.2 milliszekundum alatt ne reagálj egy hozzászólásra. Fejvakarás


Volt az vagy 3 óra is, de ki számolja...
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7411 Dátum: 2017. április 13. - 20:44:05 »

Volt az vagy 3 óra is, de ki számolja...

Néztem több ,mint 20 perc.
Akkor fáradsz.
Mindegy ,karácsonyra meglesz a 2000. kényszeres hozzászólás.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7412 Dátum: 2017. április 14. - 15:58:42 »

A hangja is rendben?

Mi a fenétől lenne rendben egy közel feles snapszos üvegnyi púderhez egy kicsit hosszabb pisztolycsőnyi puskacső???
Ez az új trendi. Fejvakarás
Aztán gyártják a műmájer magyarázatokat a kéziességre, meg fordulékonyságra... Fejvakarás
Vannak tökös gyerekek, be kell látni!!
Szó szerint gyűlöltem a barátom 51 centisre kurtított Gusztijával lőni, az én hetvenvalahány centis csövemhez képest legalább kétszer akkorát szólt.... Persze nem mértem puskadurranásdecibellmérőkézikészülékkel, de qrva nagyot szólt.... ugyanaz a skuló, ugyanaz a púder..stb.
Meg próbáltam én is mérni, hogy hány milliszekundum alatt ég el az a fránya púder, hogy egyszer majd le tudjam ide is írni......de állandóan lekéstem a stopper gombjáról  Vállat von Vigyorog.... úgyhogy inkább elhiszem Makkmarcinak az 1,2 milliszekundumot. Kacsint Ördög

Aztán meg van aki bevallja, hogy qrva nagyot durranik és fáj, van aki nem, és játssza a keménytököstsávót.......aztán van akit már a seregben elintéztek a 150pluszos lövegek....... annak meg már mindegy is..  Stoel Ördög Ördög
Egy szó mint 100.... puskának rendes puskacső hossz dukál..... habár a már pórul járt félsüketek jogán nem biztos, hogy kéne, de azért hozzáteszem, hogy "szerintem". Kacsint
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7413 Dátum: 2017. április 14. - 16:52:07 »

Mi a fenétől lenne rendben egy közel feles snapszos üvegnyi púderhez egy kicsit hosszabb pisztolycsőnyi puskacső???
Ez az új trendi. Fejvakarás
Aztán gyártják a műmájer magyarázatokat a kéziességre, meg fordulékonyságra... Fejvakarás
Vannak tökös gyerekek, be kell látni!!
Szó szerint gyűlöltem a barátom 51 centisre kurtított Gusztijával lőni, az én hetvenvalahány centis csövemhez képest legalább kétszer akkorát szólt.... Persze nem mértem puskadurranásdecibellmérőkézikészülékkel, de qrva nagyot szólt.... ugyanaz a skuló, ugyanaz a púder..stb.
Meg próbáltam én is mérni, hogy hány milliszekundum alatt ég el az a fránya púder, hogy egyszer majd le tudjam ide is írni......de állandóan lekéstem a stopper gombjáról  Vállat von Vigyorog.... úgyhogy inkább elhiszem Makkmarcinak az 1,2 milliszekundumot. Kacsint Ördög

Aztán meg van aki bevallja, hogy qrva nagyot durranik és fáj, van aki nem, és játssza a keménytököstsávót.......aztán van akit már a seregben elintéztek a 150pluszos lövegek....... annak meg már mindegy is..  Stoel Ördög Ördög
Egy szó mint 100.... puskának rendes puskacső hossz dukál..... habár a már pórul járt félsüketek jogán nem biztos, hogy kéne, de azért hozzáteszem, hogy "szerintem". Kacsint
 Emelem



Szerintem is.  Igen
Az idobeni gondolkodassal (1,2 milliszekundum) csak arra lehet kovetkeztetni hogy a gyorsabb lopor nagyobbat durran. (ugyan akkora kaliberu, es hosszusagu cso eseteben)
A cso hossza viszont erosen beleszamit a hangtompitasba.
Vegyuk alapul a fegyverekre gyartott hangtompitokat, vagy pl. egy motorbicikli kipufogocsovet. Az elv mindegyiknel az, hogy a hang minel tobb utat tegyen meg mielott kiszabadul. Kávé
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7414 Dátum: 2017. április 14. - 17:05:35 »

Sziasztok!

A közeljövőben fogok venni egy új golyós fegyvert, ami egy 30-06-os Cz 557 lux lesz. Eddig Sako shh-t használtam ugyanebben a kaliberben a zkkhoz, de mivel a környezetemben sokan használják a cseh sellier&bellot lőszereket, és elég jókat hallottam/olvastam róluk, így áttérnék arra, ugyanbban a súlyban.( remélhetőleg a puska is szeretni fogja.) A kérdésem az lenne, hogy ehhez a rövidebb csőhöz (52 cm) melyik lőszert ajánlanátok, az sp-t vagy az spce-t? előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat! Vadászüdvözlettel: Máté

Nem tudom hogy tértünk át a "süketelésre" de az eredeti kérdés nem a hanghatásról hanem a lövedékről szól .  Kacsint Ördög
Vannak fegyverek ( a kedvenc vicceim ) amelyeket fa@a 50 egy két centis csővel gyártanak aztán olyan konstrukciójú zárat tesznek mögé hogy semmivel nem lesz rövidebb maga a fegyver és ráadásul az a szép és okos mikor ezt magnum kaliberrel teszik .  Rííí  A Browning élen áll ebben .   Emelem 
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7415 Dátum: 2017. április 14. - 17:47:07 »

Sziasztok!

A közeljövőben fogok venni egy új golyós fegyvert, ami egy 30-06-os Cz 557 lux lesz. Eddig Sako shh-t használtam ugyanebben a kaliberben a zkkhoz, de mivel a környezetemben sokan használják a cseh sellier&bellot lőszereket, és elég jókat hallottam/olvastam róluk, így áttérnék arra, ugyanbban a súlyban.( remélhetőleg a puska is szeretni fogja.) A kérdésem az lenne, hogy ehhez a rövidebb csőhöz (52 cm) melyik lőszert ajánlanátok, az sp-t vagy az spce-t? előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat! Vadászüdvözlettel: Máté
Szerintem 52 cm-es csővel nem túl jó ötlet 30.06-ost venni,max esetleg 308 -ast.
Volt vadőrünk utánkereső kurta 8x57-ese is egy kínzóeszköz annak aki még nem süket.
Summa summárum,a 30.06-hoz jobb a 60-61 cm-es cső.
A vadásztársam 30.06 -osának 56 cm-es csövű blaserje is jó hangos, már minimagnumos.
De ha akarsz fakírkodni....

Egyre sötétebbek a fegyvergyártók,de ha megveszik a szart ékszeráron, akkor a pénzből tovább tudnak tobzódni,elmarad a visszajelzés,pedig rájuk kéne rohasztani a sok ócskavasat,vagy inkább ócskaalumíniumot,öntött,fröccsöntött játékszereket.
Amíg verébszar van, addig veréb is van.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7416 Dátum: 2017. április 14. - 18:30:52 »

Sziasztok!

A közeljövőben fogok venni egy új golyós fegyvert, ami egy 30-06-os Cz 557 lux lesz. Eddig Sako shh-t használtam ugyanebben a kaliberben a zkkhoz, de mivel a környezetemben sokan használják a cseh sellier&bellot lőszereket, és elég jókat hallottam/olvastam róluk, így áttérnék arra, ugyanbban a súlyban.( remélhetőleg a puska is szeretni fogja.) A kérdésem az lenne, hogy ehhez a rövidebb csőhöz (52 cm) melyik lőszert ajánlanátok, az sp-t vagy az spce-t? előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat! Vadászüdvözlettel: Máté

Mivel Stefi bácsi által - lássuk be, teljes joggal! Kacsint Vigyorog - jól meg lettünk dorgálva, hogy ne süketeljünk, mert nem ez volt az eredeti kérdés, én azért bátorkodom a lánglelkű szabadságharcosok ügyefogyott bátorságával megint egyénieskedni, és a válaszom az, hogy egyiket sem, de igazából majdnem mindegy, merthogy 52 centis csővel nem kéne venni 30-06-ost... (...ha ez még belefér válasz gyanánt...)
Egyébként bármit veszel is... nagy kalappal hozzá! Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7417 Dátum: 2017. április 14. - 18:36:26 »

Tudományos megközelítés esetén próbáld ki a nehezebb 13 grammos lövedékkel mondjuk a Lapuától az 52 cm. miatt.
................................


Istók Zicsi, nem kötözködésképpen, de melyik tudományág segítségével közelítettél - minden bizonnyal kiválóan átgondolt - válaszod megadásakor???
(....húbakker, ez nagyon trollosra sikeredett, de tényleg nem így akartam...  Stoel Stoel Vigyorog)
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7418 Dátum: 2017. április 14. - 18:37:33 »

Mivel Stefi bácsi által - lássuk be, teljes joggal! Kacsint Vigyorog - jól meg lettünk dorgálva, hogy ne süketeljünk, mert nem ez volt az eredeti kérdés, én azért bátorkodom a lánglelkű szabadságharcosok ügyefogyott bátorságával megint egyénieskedni, és a válaszom az, hogy egyiket sem, de igazából majdnem mindegy, merthogy 52 centis csővel nem kéne venni 30-06-ost... (...ha ez még belefér válasz gyanánt...)
Egyébként bármit veszel is... nagy kalappal hozzá! Emelem


Meglásd, majd mindjárt Téged is jól le "kényszeres válaszolóznak"...
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7419 Dátum: 2017. április 14. - 18:42:31 »

Meglásd, majd mindjárt Téged is jól le "kényszeres válaszolóznak"...

De, hát én tényleg az is vagyok...... Vállat von ........ hol itt a hiba?? Kacsint Ördög Ördög Ördög
 Angyal
Egyébként meg simán csak .......... tökéletes.. Kacsint Kacsint
 Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7420 Dátum: 2017. április 14. - 20:35:21 »

Szerintem 52 cm-es csővel nem túl jó ötlet 30.06-ost venni,max esetleg 308 -ast.
Volt vadőrünk utánkereső kurta 8x57-ese is egy kínzóeszköz annak aki még nem süket.
Summa summárum,a 30.06-hoz jobb a 60-61 cm-es cső.
A vadásztársam 30.06 -osának 56 cm-es csövű blaserje is jó hangos, már minimagnumos.
De ha akarsz fakírkodni....

Egyre sötétebbek a fegyvergyártók,de ha megveszik a szart ékszeráron, akkor a pénzből tovább tudnak tobzódni,elmarad a visszajelzés,pedig rájuk kéne rohasztani a sok ócskavasat,vagy inkább ócskaalumíniumot,öntött,fröccsöntött játékszereket.
Amíg verébszar van, addig veréb is van.


HM, én megragadnám a lényeget!

Szerintem lószar lesz az. Vigyorog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7421 Dátum: 2017. április 14. - 20:37:48 »

HM, én megragadnám a lényeget!

Szerintem lószar lesz az. Vigyorog
Ügyes vagy! Ötös...  Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7422 Dátum: 2017. április 14. - 20:43:00 »

Nem tudom hogy tértünk át a "süketelésre" de az eredeti kérdés nem a hanghatásról hanem a lövedékről szól .  Kacsint Ördög
Vannak fegyverek ( a kedvenc vicceim ) amelyeket fa@a 50 egy két centis csővel gyártanak aztán olyan konstrukciójú zárat tesznek mögé hogy semmivel nem lesz rövidebb maga a fegyver és ráadásul az a szép és okos mikor ezt magnum kaliberrel teszik .  Rííí  A Browning élen áll ebben .   Emelem 


Csakis a loszerol beszelve ezt olvastam egy CZ 557-est bemutato irasban:
"I’ve invested a lot of time getting familiar with a 557 in .30-06 and have come to conclude that the barrel twist is optimized for .30-caliber bullets ranging from 150 to 165 grains. It’s easy to print inch-wide three-shot clusters, but if you don’t give the barrel time to cool between shot strings, group sizes will increase beyond two inches. In the field this is of little concern. If you’ve done your part in setting up the scope and sighting it in, there’s no chance you’ll exceed this rifle’s capacity in taking down game.

I’ve used heavier bullets such as the 180-grain Winchester E-Tip and haven’t had the same success. My favorite load in this rifle for deer hunting has been the Federal Fusion with a 165-grain bullet. Though I’ve been taking a 557 in .30-06 to the field for some time now, it is important to note that in 2014 CZ-USA will be introducing this model in short-action chamberings such as the .243 and .308 Winchester."
Eloszor azt neheszteli hogy a twist of rate csak 150 tol 165-ig van maximajzolva.
A masodik bekezdesben szinten a loszerrol hogy, ki let probalva 180 graines Wincheszter E-Tippas loszerrel de a proba nem zarult nagy sikerrel. A leg kedveltebb bullet az a Federal Fusin 165 -grainesben. (mikor ozvadaszatrol beszel akkor szarvasra kell gondolni.)



Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7423 Dátum: 2017. április 14. - 20:46:11 »

Ügyes vagy! Ötös...  Röhög

Tanárnő Pistikének:
- Pistike! Mondj egy névelőt, és egy személyes névmást!
- Ki, én???

Ügyes vagy! Ötös Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7424 Dátum: 2017. április 14. - 23:31:16 »



Csakis a loszerol beszelve ezt olvastam egy CZ 557-est bemutato irasban:
"I’ve invested a lot of time getting familiar with a 557 in .30-06 and have come to conclude that the barrel twist is optimized for .30-caliber bullets ranging from 150 to 165 grains. It’s easy to print inch-wide three-shot clusters, but if you don’t give the barrel time to cool between shot strings, group sizes will increase beyond two inches. In the field this is of little concern. If you’ve done your part in setting up the scope and sighting it in, there’s no chance you’ll exceed this rifle’s capacity in taking down game.

I’ve used heavier bullets such as the 180-grain Winchester E-Tip and haven’t had the same success. My favorite load in this rifle for deer hunting has been the Federal Fusion with a 165-grain bullet. Though I’ve been taking a 557 in .30-06 to the field for some time now, it is important to note that in 2014 CZ-USA will be introducing this model in short-action chamberings such as the .243 and .308 Winchester."
Eloszor azt neheszteli hogy a twist of rate csak 150 tol 165-ig van maximajzolva.
A masodik bekezdesben szinten a loszerrol hogy, ki let probalva 180 graines Wincheszter E-Tippas loszerrel de a proba nem zarult nagy sikerrel. A leg kedveltebb bullet az a Federal Fusin 165 -grainesben. (mikor ozvadaszatrol beszel akkor szarvasra kell gondolni.)






Nézd, halvány lila fingom sincs, hogy a faszi mire alapozza ezt a 150, meg 165 graines jóllövést, de a 180 már nehéz...... Vállat von Vállat von Fejvakarás Lehet, hogy az E-tip a sz@r..... Vállat von
A neten én azt találtam, hogy a rate of twist az 1:10 inch.... az pedig az álmoskönyv - és saját tapasztalatom - alapján azt jelenti, hogy 150-220 grain között általában jól lő....
Igazából az én 1:10-es csövem a 130 graines Speert is jól lőtte, de legyünk földönjárók.......ki a túró lövöldözik 130 grainnel egy .30-as kaliberű rendes puskából??
OK.. esetleg a 30-30, de az megint más tészta.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 [495] 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: