Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 552430 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #405 Dátum: 2011. Október 17. - 22:29:57 »

Csaba!  Igen
Segíts nekem! Miért van az, hogy Pincehelyen a dám ilyen jelentős állománnyal van jelen, míg mellettetek Ozorán még váltóvadként sem nagyon jelenik meg? (Onnan származom, havonta egyszer-kétszer vendégvadászom ott.)
Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #406 Dátum: 2011. Október 18. - 00:24:16 »

Miért van az, hogy Pincehelyen a dám ilyen jelentős állománnyal van jelen, míg mellettetek Ozorán még váltóvadként sem nagyon jelenik meg?
Szervusz!
A megoldás egyszerűbb, mint gondolnád. Csak rá kell nézni a térképre hozzá.
A két terület közötti távolság elenyésző, valószínűleg egy kóborlási hajlam által hajtott dámbika egy nap alatt odaérne..........ha nem lenne közben a Kapos és a Sió Vállat von.
Ez a fránya dám néha még akkor sem megy bele a vízbe, ha az élete múlik rajta.
Önszántából pedig, csakhogy megnézze mi van a másik oldalon, na az szinte ki van zárva. Ha már szinte szomjan hal és be kell menni a sárba, hogy a szabad vízfelületből ihasson, azt is szinte undorral teszi.
Ez talán a Kisázsiában eltöltött tízezer év hagyatéka lehet.

De pl. a saját szememmel láttam a nyomát a frissen hullott hóban Pálfán, a Sióhídon. Pedig az szinte a faluban van! Nincs kizárva, hogy az a néhány példány ilyen módon kalandozik arra, de jöhetnek más irányból is.
A németkér körüli területünkre is ezért nem jut el, pedig az is max. 5-6 Km légvonalban a pincehelyi szélétől.
Üdv: Csaba  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
godena
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #407 Dátum: 2011. Október 18. - 08:52:33 »

Köszönöm! Így minden világos és érthető.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #408 Dátum: 2011. Október 18. - 17:05:38 »

Megvan a hivatalos tömege is a bikának: 5,25 kg-ban állt meg.
Ezen a képen talán még jobban látszik.



Van még egy 4,65-ös, egy 4,55-ös, ma esett egy 4,90 és egy 4,70 körüli is.
Soha rosszabb barcogást senkinek!!!  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #409 Dátum: 2011. Október 18. - 17:08:54 »

Gratulálok, ezek szép trófeák!! Üdv a vadásznak a kísérőnek és a vadnak!! Igen Bravó
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #410 Dátum: 2011. Október 18. - 17:24:55 »

Szervusz Csaba  Emelem

Egyrészt csak a víz az oka az "Uzorai" dámhiánynak.azonban had kérdezzek tőled egy konkrét dolgot.A "szentegyház" tető is a bekeritett területetekhez tartozik ? Ugye nem.......mert tavaly szeptember 26-án bizony ott volt egy pick up a "serágjában" kivillantott egy kb 3.5 kilós dámkoponya mögötte a gazdája többi részével azaz frissen lőve.......az már csak hab a tortán hogy aki lőtte s élete párja éppen akkor töltötték újra a fegyvereiket előírásszerűen tekintettel arra hogy éppen kocsiból száltak s indultak jobbra balra csőretöltött golyósfegyverekkel feltételezem gombáztak.......a néhai bika úr addig szellemét engedte egykoron imádott élőhelye fölé......
 Emelem
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #411 Dátum: 2011. Október 18. - 22:12:59 »

Sziasztok!
A mai nap rám mosolyogtak az égiek, és én visszamosolyogtam!
Történt ugyanis, hogy elejtettem az első dámbikámat!
Egy kedves vadászbarátom meghívására múlt hét csütörtök óta próbálkoztunk a tagi bikája ügyében az újlengyeli erdőkben. Igazán példamutatóan, Diána istennő azonban csak fokozatosan engedett a hőn vágyott „első” közelébe. Csütörtökön egy idei süldőróka, szombat reggel egy dámtehén a borjával, majd vasárnap reggel egy spíszer, egy tehén és egy igazi barcogó bika került elénk. A gond csak az volt, hogy esélyt sem kaptam a lövésre, pedig egy jó hangú, sötét bika volt, amolyan lapát nélküli vacsi selejt (gímszerűen dárdás). A spíszer kiszúrt minket és vitte az öreget is.
Viszont ma reggel igen jó előjelek voltak. Én a kissé zajos ruhám helyett a bridzsesz nadrágomat vettem fel, Sztahó Csabi barátom pedig otthon felejtette a fényképezőgépét.
Egyszóval minden összeállni látszott. Valami hatodik érzék azt súgta, hogy ma történik valami. Még az egyik guthi erdész ismerősömet is felhívtam tegnap, hogy mit javasol a barcogó bika megközelítése kapcsán (azt mondta hogy jó széllel, mint a siketfajdot „ugorjuk be” a barcogás alatt, figyelve a tarvadra és a fiatal bikákra).
Persze minden másképp alakult…, hisz a vadászatban nem az a szép amit ad, hanem amit ígér!
A várva várt bika nem barcogott (pedig hétfőn este kitartóan tette azt késő estig), mi pedig álltunk mint Bálám szamara. Ekkor kaptunk egy telefont a velünk kijött vadásztárstól, hogy a kukoricatarlón (két alkalommal ültünk ott) kint van egy bika néhány tavaddal. Nosza, nekiindultunk és ahogy kiértünk a tarló sarkához, megláttuk a bikát, amely érdekes, gímszerűen dárdás agancsot rakott fel. Mint egy szobor állt ott, egy gazcsomótól takarva. Nem tudtunk közelebb jutni hozzájuk, így kb. 130-140m-ről kellett felkészülni a lövésre. Vagy 20 percig vártam a megfelelő alkalmat, szegény meghívóm már nehezen bírta. Ecetfák és akácok között voltunk. Végül is átmentünk kutyamagasságban egy akáchoz, ahonnan már esélyesebb volt a helyzet. Csabi a balkezével elhajlított egy vékonyabb ecetfát, hogy lőni tudjak. Ekkor a tehénnek valami nem tetszett, egyfolytában velünk átlósan figyelt éberen. Egyszer csak látom, hogy a bika felcsapott farokkal kicsit megugrott, majd következő mozdulattal bal srégan megállt. Csaba már majdnem könyörgött, hogy most vagy soha, de akkor már éppen elengedtem a lövést. Mivel igen magasan hagyott, gazos kukoricaszárak voltak, így magas váll lapra céloztam. Jó becsapódás, majd eltűnt a bika. Tűzbe rogyott a gerincét is súroló lövéstől. Az első dámbikám.
Innen már csak a különleges trófea fölötti örömködés és a végső tiszteletadás, terítékfotó volt hátra. Azonban ezek is fontos részei a vadászatnak…
Nomeg az az önzetlen hozzáállás, amit a még szinte kezdő vadásztárs tett azzal a telefonon történt jelzéssel! Le a kalappal előtte!
Végül szeretném ezúton is megköszönni Sztahó Csabinak a lehetőséget, nekem már csak élni kellett vele!
Az első képen kalapban Sztahó Csabi, mellette az önzetlen Jani. Az utolsó képen piros körrel jelöltem a leadott lövés helyét.
Minden érintett vadásznak hasonló élményeket kívánok az első dámbikájához!







« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 19. - 05:35:02 írta Sakac » Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #412 Dátum: 2011. Október 19. - 04:11:35 »

Sziasztok!
A mai nap rám mosolyogtak az égiek, és én visszamosolyogtam!
Történt ugyanis, hogy elejtettem az első dámbikámat!


Gratulálok Csaba!  Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #413 Dátum: 2011. Október 19. - 05:34:08 »

Sziasztok!
A mai nap rám mosolyogtak az égiek, és én visszamosolyogtam!
Történt ugyanis, hogy elejtettem az első dámbikámat!


Waidmannsheil  Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #414 Dátum: 2011. Október 19. - 07:17:31 »


 Gratulálok Csaba a Zrt. eredményéhez a "maradékhoz" a képekhez. 
 Mit tudsz róla milyen dám állomány van a Bikács környéki területeteken ? Ha annyira nemkívánatos az ottanni erdőben átzavarhatjátok akár mindet is.  Nyihi Emelem
 Még nem lőtem dám bikát   Rííí Rííí Rííí pedig néha egy egy megjelenik tőletek vagy a pálfaiaktól .
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #415 Dátum: 2011. Október 19. - 07:27:08 »


 Örhalmi Csaba !   Gratulálok az elsőhöz.  Lehet hogy már találkoztunk Nagydorog környékén !?   Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #416 Dátum: 2011. Október 19. - 07:39:16 »

Szervusz Csabi.

Gratulálok az Első Dámbikád elejtéséhez. Emelem
Remélem jól meg ünnepeltétek  Vörösbor és volt  Elver avatás is.
Üdv:HSanyi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #417 Dátum: 2011. Október 19. - 08:31:34 »

Sziasztok!
A mai nap rám mosolyogtak az égiek, és én visszamosolyogtam!
...

Gratulálok a bikádhoz! Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #418 Dátum: 2011. Október 19. - 09:00:54 »

Sziasztok!
A mai nap rám mosolyogtak az égiek, és én visszamosolyogtam!
Történt ugyanis, hogy elejtettem az első dámbikámat!

Szia Csabi!  Emelem

Gratulálok!  Igen  Taps Nagyon jó bika.
Mondjuk abban biztos vagyok, hogy így  Vörösbor nem ünnepelted meg. (Csabi nem iszik alkoholt  Nooormalis?) Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #419 Dátum: 2011. Október 19. - 09:12:43 »

Őrhalmi Csabának szívből gratulálok az első dámbikájához  Emelem


Gratulálok Csaba a Zrt. eredményéhez a "maradékhoz" a képekhez. 
 Mit tudsz róla milyen dám állomány van a Bikács környéki területeteken ? Ha annyira nemkívánatos az ottanni erdőben átzavarhatjátok akár mindet is.  Nyihi Emelem
 Még nem lőtem dám bikát   Rííí Rííí Rííí pedig néha egy egy megjelenik tőletek vagy a pálfaiaktól .
Szia!
Köszönöm a kollégák nevében  Emelem.
Bikács környékén érdekesen alakul a dám helyzete.
Az első betelepített dámokat még én fogtam Gyulajon, 2002-ben.
10 fiatal bikát küldtünk át, amiket egy ideig egy kis szoktatókertben tartottak, majd be lettek engedve a vaddisznós kertbe.
Onnan a fele azonnal lelépett, őket soha többé nem látta senki. A maradék pedig megmaradt és egész jól elvolt a disznók között.
Aztán (hogy honnan azt csak a jóisten tudná megmondani) megjelent pár tarvad is a kertben. Sőt amikor ott dolgoztam, két esetben ugrott be kintről dámbika a bentiekhez.
Így lassan elkezdett felszaporodni az állomány. Mostanra érte el azt az állapotot, hogy minden évben megy is el a kertből bika és jön is hozzájuk.
A tehenek is megtanultak vigyázni a borjaikra és már nem eszik meg őket a disznók. De a létszám nem haladja meg a 20 db-ot, a felesleg mindig szétszóródik a környéken.
Ezekből jelenhet meg néha nálatok is egy-egy példány.
Az erdőgazdálkodók nem örülnek neki túlságosan, de ez a sarjaztatott akácosok mellett némileg érthető is.
Nem lehet cél egy túlságosan felduzzasztott állomány kialakítása, de pár dám mindenhol el kell férjen, mert nagyon szépen színesíti az éves terítéket.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: