Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 304150 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #855 Dátum: 2013. Február 06. - 16:42:10 »

Köszi Gyerekek!

Elég fárasztó volt, de én ebben mégse tudok elfáradni, ahogy Soma se. Igaz, hogy néha a tüskék, gallyak majd ki verik az ember szemét, de az ilyen apróságok akkor fel se tűnnek. Aztán utólag meg végignézem, hogy merre is szaladtunk - Soma még valamivel többet is ment mint írtam - hát... csodálom, hogy azzal a 4 rövid kis lábbal hogyan lehetséges. Szeretnék olyan vadász lenni, akkora "szívvel" mint Ő.
Én meg jó, hogy ilyen ábrázattal nem a műút szélén futottam utánuk, hanem beljebb a sűrűben. :-)
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #856 Dátum: 2013. Február 06. - 17:05:53 »


Dani !  Igen  Na így néz ki egy bozótjáró .
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #857 Dátum: 2013. Február 06. - 18:03:58 »

Szia Dani!
Gratulálok az újabb kiváló "munkàhoz"!!!

Azt szeretném megkérdezni, hogy gps jeladó volt-e Somán, és általàban ezeknél a hosszú munkáknál hogyan találod meg a kutyát?

Sajnos nekem több esetben is előfordult, hogy nem találtam meg Limpit a hajsza során, pedig nyomcsahos is. Átmegy egy dombon és már nem is hallja az ember, aztán mire felér a dombra, a kutya már a következő tetőt is elhagyta...
Nem egyszer jàrtam így disznónál. Aztàn különösen elkeserítő, ha az óràk múlva visszatérő kutyának disznószagú a pofàja...tehát biztosan állított.
Vadászüdv! Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #858 Dátum: 2013. Február 07. - 15:56:58 »

Szia!

Köszönjük :-)

Igen, volt Somán jeladó. Anélkül nem ment volna. A hajsza kezdetén azonnal 600m felett volt a távolság köztünk. Átfutottak egy hegygerincen. Semmit nem hallottam. Egyébként dombos helyen kb 3-400 méterről hallani Soma ugatását, de jó körülmények között volt, hogy 800m-ről még hallottam. Ami még fontos, hogy így a szelet figyelembe véve eléjük tudok kerülni, amikor mennek előttem, csak bírni kell szusszal. Az ilyen pofalövött disznó nem áll meg, Soma annyira nem támadja, inkább úgy mondanám, hogy ugatva kíséri, ha a disznó megáll, akkor körülötte ugrálva ugatja. De ha a disznó újra elindul, nem fog rá. Azt csak akkor teszi, ha már lőttem. Megtanulta már, hogy nem játék ez.
Most is kétszer voltam 10m távolságra Somától, tehát akkor a disznó se volt 15m-nél messzebb, mert egy helyben ugatta, mégse láttam, csak egyszer egy bokrot rezdülni, meg utána messzebb a lábát, ahogy elkocogott. Nagyon nehéz az ilyen egészséges disznóra rámenni, úgy, hogy ne vegyen észre. Egész idő alatt cseres fiatalosokban voltak. Aztán a másik az, hogy ahogy Soma fárad , egyre kevésbé csahol. Kb 2 óráig bírja folyamatos ugatással, csahol a nyomon és az állításkor is, utána kezd spórolni. Most is így volt.
Szerencsém volt, mert egy főúton másodjára már nem akaródzott a disznónak átmenni, és ahogy mentem feléjük, pont felém kezdett kocogni, én meg bevártam közelre és így lapockán tudtam lőni egy ritkás részen két kis fa között.

Szóval nagyon hasznos holmi ez a GPS.

Üdv, Dani
Naplózva

J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #859 Dátum: 2013. Február 07. - 16:05:15 »

Derék munka volt! Igen
 Emelem Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #860 Dátum: 2013. Február 09. - 00:19:44 »

Dani, Soma!
Nagy nagy gratuláció!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #861 Dátum: 2013. Február 10. - 18:54:19 »

Szia Dani!

Köszi a választ! Azért ehhez komoly kondíció is kell, látszik, hogy edzésben vagy!  Igen
Egy ilyen disznót megfogni, miután már kiugrott a sebágyból, azt hiszem egy vérebnek vagy egy hosszúlábú kopónak is becsületére válna, és igen büszkén térdelne a gazdája is az eb mellett a vad ravatalánál! Le a kalappal még egyszer! Igen Nagyon jó ilyen szép tacskós munkákról olvasni. De szerintem az is nagyon fontos, hogy sokan láthatják azt, figyelemmel kísérhették, hogy ezeket az eredményeket milyen komoly előzetes munka és felkészülés alapozta meg.
A jó tacskó se olyan kutya, hogy leveszem a polcról két hónap után, aztán hipp-hopp, kitűnően teljesít, - mint azt páran gondolják. A jó munkaredményhez a tacskónak is folyamatos munka kell!

Legalábbis én így látom.

Tervbe van nekem is egy ilyen kütyü, persze csak akkor, amikor majd beszerzem a vadiúj kis görbelábút. Ördög

A Nimródban láttam 26-28 000 Ft körül egy ilyen nyakörvet. Nem hívtam fel a telefonszámot, hogy érdeklődjek a készülékről. Létezik, hogy ennyiért meg lehet kapni már egy ilyen nyakörvet készülékestül?  Vállat von Aztán vajon softver van-e benne már?

 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #862 Dátum: 2013. Február 10. - 20:09:25 »

Köszi Gyerekek!

Elég fárasztó volt, de én ebben mégse tudok elfáradni, ahogy Soma se. Igaz, hogy néha a tüskék, gallyak majd ki verik az ember szemét, de az ilyen apróságok akkor fel se tűnnek. Aztán utólag meg végignézem, hogy merre is szaladtunk - Soma még valamivel többet is ment mint írtam - hát... csodálom, hogy azzal a 4 rövid kis lábbal hogyan lehetséges. Szeretnék olyan vadász lenni, akkora "szívvel" mint Ő.
Én meg jó, hogy ilyen ábrázattal nem a műút szélén futottam utánuk, hanem beljebb a sűrűben. :-)
Nagyon szép!!!  Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #863 Dátum: 2013. Február 10. - 20:18:06 »

Dani!
Ehhez nem igen lehet mit hozzáfűzni.
Egy ilyen ocsmány lövés után megfogni a disznót........le a kalappal előttetek  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #864 Dátum: 2013. Február 15. - 20:38:56 »

Tervbe van nekem is egy ilyen kütyü, persze csak akkor, amikor majd beszerzem a vadiúj kis görbelábút. Ördög

A Nimródban láttam 26-28 000 Ft körül egy ilyen nyakörvet. Nem hívtam fel a telefonszámot, hogy érdeklődjek a készülékről. Létezik, hogy ennyiért meg lehet kapni már egy ilyen nyakörvet készülékestül?  Vállat von Aztán vajon softver van-e benne már

Szia!

Nem tudom milyen készüléket láttál. Én az eddig látottak, hallottak alapján az első generációs Garmin nyomkövetőt találtam a legjobbnak. Mivel úgy gondoltam, hogy az "olcsó hús" próbálgatása többe fog kerülni, inkább megvártam, hogy ezt meg tudjam fizetni. Megérte!
Ha valaki ügyes, akkor az általad említett készülékhez képest kb négyszeres-öttszörös árral kell számolni. Itthon majd a duplája.
Üdv, Dani
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 15. - 20:54:29 írta Pyrus » Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #865 Dátum: 2013. Február 25. - 10:12:59 »

GRATULÁLUNK MAGYAR ZSOLTNAK A 2013 ÉVI KASZÓ KUPA GYŐZTESÉNEK!
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #866 Dátum: 2013. Február 28. - 15:45:15 »

Kedves Vadásztársak és Utánkeresés iránt érdeklődők!

2013.04.05-06-07-re nyílt hétvégét szervezünk, melyre ezúton szeretnénk benneteket meghívni. Helyszín: Királyháza - Börzsöny
Ez alkalommal lehetősége lesz minden odalátogatónak, hogy közelről láthassa egy utánkereső felszerelését. Megtekinthesse a mesterséges csapák fektetésének és kidolgozásának módját, eszközeit. Vasárnapra pedig egy kis házi versenyt tervezünk. A program természetesen menet közben alakítható, hiszen a legfontosabb, hogy jól érezzük magunkat és mindenkinek legyen lehetősége kérdezni, beszélgetni, élményeket, tapasztalatokat egymással megosztani.
Vendégünk lesz A vadászkutya magazin szerkesztője, Ujhelyi Tamás, aki péntek este előadást tart a kutya szaglásáról végzett kutatásai során megszerzett tapasztalatairól.
Szombat este az Utánkeresők Baráti Köre tart fényképekkel, videókkal illusztrált előadást és élménybeszámolót. Téma: Utánkeresés a gyakorlatban.
   
Kérjük, hogy részvételi szándékotokat legkésőbb 2013.03.10-ig jelezzétek, mivel a szállás csak korlátozott számban áll rendelkezésre (a szállásra kutya bevihető). Aki nem szeretne szállást kérni, annak ugyanúgy van lehetősége részt venni a meghirdetett programokon, illetve az ebéden és vacsorán is.

Érdeklődni és jelentkezni lehet:
Dákay Zsuzsanna    06-30-756-04-54
Horváth Dániel    06-30-30-99-777
info@utankeresok.hu

Vadászüdvözlettel: Utánkeresők Baráti Köre

Meghívó
http://kepfeltoltes.hu/view/130228/800075295Megh_v__-_Kir_lyh_za_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #867 Dátum: 2013. Március 24. - 12:45:07 »


Hiába a viszonylag nagy kaliber és viszonylag kicsi disznó !

Tegnap esti lesvadászatra érkezett barátom és jobb ötlet nemlévén  egy olyan körzetbe mentünk ahol előző este már lőttek egy disznót.
Elég későn hallottuk az első komolyabb mozgást majd újra csend ült rá az éjszakára. Vendégem egyre inkább vacogott mert azért a szemből fújó keleti szél behatolt a ruha alá. Menni kéne mondta de javasoltam hogy várjunk egy keveset mert nekem távoli őzriasztás hangjai szűrődtek ki a szél zúgatta akác sarjas zörejeiből. Ha valaki fázik az a plusz negyedóra is soknak tűnik. Minden előjel nélkül lépett ki egy szabadszemmel is jól látható fekete süldő az akácból de abban a pillanatban már el is tűnt . Vendégem már a 8x57 est szorongatva várta hogy ismét feltűnjön a fekete árny. Az egyes kis disznó az előző helyen ismét kiállt teljesen az oldalát mutatva. A lövés és a becsapódás hangja jól elkülönült  igy semmi kétségem nem volt a találat felől. A rálövés helyének és környékének tüzetes átvizsgálása semmi eredményre nem vezetett. Persze most nem hoztam magammal a tacskómat mert elég kevés hely van egy Samurájbam két vadász részére. Irány haza Csipetkéért. Az első indítás nem pont a rálövés helyőrél történt és kisebb kalandozás lett a sarjasban. A második indításnál éreztem hogy jól belehúz kutyám a vezetékbe de semmi biztatót nem találtunk 50 méteren keresztül.  Vállat von  Még egyszer a  az elejétől gondoltam és reményre adott okot kutyám viselkedése és hogy ugyan azon az útvonalon húzott a pórázzal. Az első csepp vért egy szál jágerkenderen vettem észre 60-70 méterre a rálövés helyétől és odahívtam barátomat. Innét már nagyobb bizalommal mentünk Csipike vezetésével. Újabb 30-40 méter után vért és kenés is találtunk majd beértünk az utánkeresők kedvelt kökényes , galagonyás ,négykézlábas gatyaszaggató sűrűjébe. Néhány kenésen látszott hogy sötét színű és valamilyen más anyagokkal keveredett a vér és elég "bukhallós" szagokat éreztünk helyenként. Így jutottunk el a kb 400 méterre lévő területhatárra.Másnap folytatjuk határoztunk és reggel hétre megbeszéltük a telefonos érdeklődést. Az ágyban hallottam meg hogy némi hó is esett .   Fejvakarás  A szag megülése szempontjából még jó is lehet vigasztalódtam.  A szomszédok jó hozzáállásának köszönhetően a vadőrünkkel kiegészített csapat kilenc órakor ott folytatta ahol abbahagytuk. Csipike pillanatok alatt felvette a nyomot és jól belehúzva feszítette a vezetéket . Vért ismét csak nagyon keveset találtunk de nincs ilyenkor más választás mint bízni a "szagértő"   Tacsi munkájában. Egy sűrű fagyalosba érve elkezdett szinte céltalanul tekeregni a kutya . Minden felé régi fekvéseket lehetett látni így bíztam benne hogy a kóválygás azért van mert itt már megérkezett haza a süldőnk és talán "lepihent". Ez a kép tárult elém egy bokor mögött .

                                         (a következő hozzászólásban folytatom mert a képet így nem tudom letölteni. )
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #868 Dátum: 2013. Március 24. - 13:03:16 »

Ez a kép tárult elénk.



Az elejtő a kétségekkel teli éjszaka után boldogan a zsákmányával . Kutya nélkül biztos hogy az enyészeté lett volna a süldő.


Mint sejtettük a találat hátracsúszott a szilánkok érték a tüdőt de még volt ereje kb 600 méter megtenni a disznónak.       Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #869 Dátum: 2013. Március 24. - 13:52:58 »

Gratulálok az eredményes utánkereséshez!  Igen  Emelem

Eb a vadász kutya nélkül!  Igen  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: