Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 377830 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1395 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 15:48:45 »

A próba jelek, hatósági jelzések, azok eltávolítása, rongálása jogszabályba ütközik. A helyzet ugyan az mint a gépjármű esetében. ha a fegyver rendelkezik érvényes műszakival akkor valamiféle, de legalább a legutolsónak benne kéne lenni, véleményem szerint.

Kár, hogy Dzsaba kolléga nem jelzett vissza, hogy milyen eredménnyel járt a megszemlélésnél. ( mondjuk ilyen egyirányú információ áramlást elég gyakran tapasztalni.)

Nem az itt rámókolt (az enyémre úgy három szellemkép formájában vitték fel az egyiket) jelzésekre gondolok, hanem az eredetiekre.
Félig leköszörült sasok, éppen látható Waffen-bélyegzők, sorolhatnám....

Ezeket lenne jó látni, ezek alapján már többet lehetne tudni.

Lehet, hogy azóta le sem teszi a mordályt. Végül is szarvasbőgés van.  Taps
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Dzsaba
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1396 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 16:05:42 »

Elnézést, hogy csak most reagálok, de mostanra állt össze a fegyver. Három képem van hirtelen, amit fel tudok tölteni, mivel közben összetörtem a telefonomat, amivel készítettem a többit. De semmilyen birodalmi sas, évszám nincs a fegyverben. Ezeket a jelöléseket találtam benne (remélem jól töltöttem fel):


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Naplózva

„Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik
ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik”
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1397 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 20:19:25 »

Elnézést, hogy csak most reagálok, de mostanra állt össze a fegyver. Három képem van hirtelen, amit fel tudok tölteni, mivel közben összetörtem a telefonomat, amivel készítettem a többit. De semmilyen birodalmi sas, évszám nincs a fegyverben. Ezeket a jelöléseket találtam benne (remélem jól töltöttem fel):



Gratulálok a fegyverhez. Azért van rajta egy kis folytonossági hiány itt-ott. A kormeghatározás nem lesz sétagalopp, a látható jelek egyenlőre ismeretlenek az N betűt meg több ország is használja. Remélem egyszer  a büchsenmacher nyomára akadunk.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Dzsaba
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1398 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 21:40:17 »

Gratulálok a fegyverhez. Azért van rajta egy kis folytonossági hiány itt-ott. A kormeghatározás nem lesz sétagalopp, a látható jelek egyenlőre ismeretlenek az N betűt meg több ország is használja. Remélem egyszer  a büchsenmacher nyomára akadunk.

Köszönöm!
 
A szórása is jónak tűnik, 50m-en pár centin belül volt három lövés, nem állványból, hanem kézből, támasztva. A gyorsítós elsütés még nekem új, de úgy érzem, hogy hamar meg fogom szokni. A 30-06után érdekes, egy kicsit nyugodtabbnak tűnik, nem ugrik olyat, mint a műanyag agyas Marlin.
A beütött fr monogram nem tudom mi lehet, de benne van a tárban és a zár karjában is, gondolom a készítő védjegye. A fém kopott és látszik rajta az idő is rendesen, de egészében rendben van a fegyver. A belövéskor ellőttem 22 lőszert, hogy tanuljam "őt", semmilyen hiba, akadás, probléma nem volt, az általam belehúzott lövéseket leszámítva.
 
Naplózva

„Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik
ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik”
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1399 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 14:28:38 »

Sziasztok

A választásom erre a kaliberre esett  egy CZ550 Lux személyében.
Lőszer ügyben érdeklődnék milyen lőszert szeret,milyet érdemes használni hozzá ?
Mennyi az OBT ?
Milyen szereléket érdemes szerelni a CZ550 re ami megbizható?
Valószinüleg egy Leopuld VX-3 3-10x50 céltávcsővel lessz szerelve.
Jó választás lessz szerintetek a szett?
Vadászüdvözlet
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1400 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 19:03:38 »

A választásom erre a kaliberre esett  egy CZ550 Lux személyében.
Valószinüleg egy Leopuld VX-3 3-10x50 céltávcsővel lessz szerelve.
Jó választás lessz szerintetek a szett?

Biztosan.
Egy kalappal hozzá!

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1401 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 21:08:30 »

Köszönöm  Emelem
Naplózva
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #1402 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 21:55:04 »

Sziasztok

A választásom erre a kaliberre esett  egy CZ550 Lux személyében.
Lőszer ügyben érdeklődnék milyen lőszert szeret,milyet érdemes használni hozzá ?
Mennyi az OBT ?
Milyen szereléket érdemes szerelni a CZ550 re ami megbizható?
Valószinüleg egy Leopuld VX-3 3-10x50 céltávcsővel lessz szerelve.
Jó választás lessz szerintetek a szett?
Vadászüdvözlet
Szia!

Én S&B SPCE-t használok ebben a kaliberben, igaz zastavához, azok még a SAKO HH-t is kedvelik mások elmondása szerint. Nekem az SPCE is tetszett, eddig jól tette a dolgát a vadban és pontos is vele. Én e kettőből valamelyiket próbálnám a helyedben, nem hinném hogy pl. Normával vagy RWS-el eredményesebb lennél így a vadász pályafutás elején. Egyébként egy ismerősön egyszer azt mondta, hogy remingtonba amerikai, cz-be meg cseh lőszer kell tenni...  Ördög
Az OBT meg a választott lőszertől függ, majd rajta lesz a dobozon!
Szereléknek én mindenképp fix komlói szereléket tennék, levenni úgysem fogod, mert varia a távcső, így egy hibalehetőséggel kevesebb! Nem mellesleg csak 25 ezerbe kerül az új, ettől olcsóbbat vehetsz ugyan, de jobbat nem kapsz! Szoktak hirdetni használtat is...

A szett meg biztosan jó, illetve ez mindig nézőpont kérdése, pl mennyit fogod használni, továbbá kinek mit enged meg a pénztárcája!  Vállat von

Valamivel el kell kezdeni, aztán majd alakul! Ami valakinek tökéletes, és azt javasolja, lehet neked nem fog bejönni, ezért ha van lehetőséged, célszerű vásárlás előtt többféle összeállítást kipróbálni ismerősöknél.

Üdv!  Emelem
Archer
 
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1403 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 08:43:41 »

Köszönöm  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1404 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 08:55:58 »

Én ugyanezt az összeállítást használom, szintén egy VX-3 -as Leupoddal. Kicsit szűkebb a látómezeje az itthon megszokottnál, de tökéletes a képe, az éjjel-nappali megvilágított szálkereszt is kitűnően működik. Nem beszélve, hogy a bekapcsolt megvilágítás, ha nem mozdítod, (letámasztod a lesen pl.) a fegyvert kikapcsol, amint felveszed visszakapcsol.

Először Norma Oryx volt használatban, de túl keménynek találtatott. Volt még egy doboz Cody-m abból egyet lőttem el a lőtéren, aztán elkunyizta egy ismerősöm, én meg engedtem a csábításnak....

 A cseh lőszert nem vitte jól, viszont a PPU tökéletes volt. olcsó SP lőszer, nagyon pontos volt vele a puska, a lőszer is kiválóan teljesített. Nem mindig ütötte át a vadat, de odabent a gépházban igen rendes munkát végzett. Egyszer elfogyott, nem tudtam a közelemben beszerezni, kipróbáltam a Geco Plust, pontosan vitte, jó is volt, az viszont mindent átvert, jól egyben maradt a lövedék.

Aztán elvégeztem a lőszertöltő tanfolyamot, és már nem veszek gyárilag szerelt lőszert...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1405 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 10:25:20 »


Aztán elvégeztem a lőszertöltő tanfolyamot, és már nem veszek gyárilag szerelt lőszert...

 Táncol
És akkor a tapasztalatokat le is lehetne írni a céltopikban...  Türelmetlenül
 Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1406 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 10:32:48 »

Táncol
És akkor a tapasztalatokat le is lehetne írni a céltopikban...  Türelmetlenül
 Vigyorog
 Wave

Amint lesz megfelelő számú értékelhető eredmény, meg fogom tenni, egyenlőre csak lőtéri a tapasztalat, nagyon szépen egy helyre viszi a puska a 200 gr-es Nosler Accubondot.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1407 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 11:26:25 »

Amint lesz megfelelő számú értékelhető eredmény, meg fogom tenni, egyenlőre csak lőtéri a tapasztalat, nagyon szépen egy helyre viszi a puska a 200 gr-es Nosler Accubondot.

 Emelem

Nnna, akkor már legalább ketten vagyunk Antival, akik várjuk az eredményt, mert én is készülök megint kipróbálni az Accubondot.
300 Winmagban a 200-as AB csalódás volt, és most ha lustaságom alábbhagy ki szeretném próbálni a 225-ös AB-t a 338 ban.
Várjuk..... Kacsint
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1408 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 15:14:06 »

Nnna, akkor már legalább ketten vagyunk Antival, akik várjuk az eredményt, mert én is készülök megint kipróbálni az Accubondot.
300 Winmagban a 200-as AB csalódás volt, és most ha lustaságom alábbhagy ki szeretném próbálni a 225-ös AB-t a 338 ban.
Várjuk..... Kacsint
 Emelem

Ezt a hülyebogarat részben én ültettem el Voldi fülében. Stoel
Nekem ugye nincs ilyen pockozó Fejbever kaliberem. Egy barátom viszont nagy megelégedéssel használja. Voldi kugliit egy német kollégától vettem, ő azt mondta, hogy 8x68-ban már túl hevesen expandál ("wie eine Sprenggranate"). Szvsz 8x57-ben jónak kell lennie.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1409 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 15:34:46 »

Én ugyanezt az összeállítást használom, szintén egy VX-3 -as Leupoddal. Kicsit szűkebb a látómezeje az itthon megszokottnál, de tökéletes a képe, az éjjel-nappali megvilágított szálkereszt is kitűnően működik. Nem beszélve, hogy a bekapcsolt megvilágítás, ha nem mozdítod, (letámasztod a lesen pl.) a fegyvert kikapcsol, amint felveszed visszakapcsol.

Először Norma Oryx volt használatban, de túl keménynek találtatott. Volt még egy doboz Cody-m abból egyet lőttem el a lőtéren, aztán elkunyizta egy ismerősöm, én meg engedtem a csábításnak....

 A cseh lőszert nem vitte jól, viszont a PPU tökéletes volt. olcsó SP lőszer, nagyon pontos volt vele a puska, a lőszer is kiválóan teljesített. Nem mindig ütötte át a vadat, de odabent a gépházban igen rendes munkát végzett. Egyszer elfogyott, nem tudtam a közelemben beszerezni, kipróbáltam a Geco Plust, pontosan vitte, jó is volt, az viszont mindent átvert, jól egyben maradt a lövedék.

Aztán elvégeztem a lőszertöltő tanfolyamot, és már nem veszek gyárilag szerelt lőszert...





Köszi a választ.
A PPU elég sokan dicsérik szerintem ki fogom próbálni az ára is nagyon baráti!!
A Geco plusal meg voltál elégedve ? Adta bőven a vért ? Ahogy néztem nem tul drága ez sem.
Egyebként meg vagy elégedve a kaliberrel és a fegyverrel ?
Vadászüdvözlet  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: