Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417245 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #510 Dátum: 2010. Július 21. - 19:48:14 »

Ez a .22IfB mi?
Már többször láttam leírva, de nem sikerült rájönnöm.
Miben különbözik a .22LR-től, teljesen más kaliber?

A kettő ugyan az. (valaki erősítsen meg, de én igy tudom)
Csak az lfB elnevezés német eredetü azt hiszem.
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #511 Dátum: 2010. Július 21. - 20:02:24 »

A kettő ugyan az. (valaki erősítsen meg, de én igy tudom)
Csak az lfB elnevezés német eredetü azt hiszem.

Jól tudod. .22lfb azaz lang für büschen. Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #512 Dátum: 2010. Július 21. - 20:22:53 »

...
Attila a .22 lr fegyvered milyen gyártmányú?


Egy a hatvanas években gyártott táras Toz 17.
Ezt a "kispuska" volt gyerekkorom rettegett üregizője! Kacsint :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #513 Dátum: 2010. Július 22. - 08:19:24 »

Azt elfelejtettem írni első bíráló elvtárs,hogy fejleszd a értelmező,megértő képességedet,és utána formálj véleményt.
Most csak úgy néz ki,hogy magadnak tapsoltatsz,majd egymás ...... szopjátok,pedig csak nem értitek a viccet .....sem.
Ezt a hozzászólást kérném törölni.



Pmc!

Tartozkodj az ilyen hozzászólásoktól, mert megvonom a hozzászólási jogodat.
Hozzászólásodat egyenlőre nem törlöm, hogy mások is tanúljanak belőle!

Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #514 Dátum: 2010. Július 22. - 09:17:32 »

Azt hiszem a Horrido vadásztársam hozzászólását így kellett volna lereagálnom:

Horrido azt hiszem félreértettél,tisztelem az erdőt,és annak minden vadját,távol álljon tőlem,hogy ezt másképp tegyem,amit írtam azt viccből kisarkítva írtam,nem feltételezve,hogy bárki is félreérthetőnek találja.
Sajnálom,hogy félreértelmezted.
"Tetted "indulatokat gerjesztett bennem,mert még a feltételezés is sértett.
Hidd el az általad leírtakon túl sokkal választékosabban is meg tudtam volna fogalmazni a dolgokat,de mégegyszer mondom viccesnek szántam a hozzászólás eme részét.
A mondatban benne volt a csíny,nem tűnt neked fel,nincs probléma,nem vagyunk egyformák,és ez így jó.

Elnézést,hogy felháborodásomban megsértettelek,de te kezdted azzal,hogy egyáltalán komolyan vetted a viccnek szánt szövegrészt,majd hergelted ellenem a közvéleményt.
Soha nem veszem fel többet a kesztyűt,mert azt hiszem túl önérzetes vagyok,és elragadtatom magam,ha igazságtalanul büntibe kényszerítenek.
Janika tanulmányaimból jól rémlik,hogy az általad megnevezett lény a zsidó hitvilág egy alakja,akit feltámasztanak,de nem az igazi.

Attila te pedig  tégy belátásod szerint.

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #515 Dátum: 2010. Július 22. - 09:27:18 »

Azt hiszem a Horrido vadásztársam hozzászólását így kellett volna lereagálnom:

Horrido azt hiszem félreértettél,tisztelem az erdőt,és annak minden vadját,távol álljon tőlem,hogy ezt másképp tegyem,amit írtam azt viccből kisarkítva írtam,nem feltételezve,hogy bárki is félreérthetőnek találja.
Sajnálom,hogy félreértelmezted.
"Tetted "indulatokat gerjesztett bennem,mert még a feltételezés is sértett.
Hidd el az általad leírtakon túl sokkal választékosabban is meg tudtam volna fogalmazni a dolgokat,de mégegyszer mondom viccesnek szántam a hozzászólás eme részét.
A mondatban benne volt a csíny,nem tűnt neked fel,nincs probléma,nem vagyunk egyformák,és ez így jó.

Elnézést,hogy felháborodásomban megsértettelek,de te kezdted azzal,hogy egyáltalán komolyan vetted a viccnek szánt szövegrészt,majd hergelted ellenem a közvéleményt.
Soha nem veszem fel többet a kesztyűt,mert azt hiszem túl önérzetes vagyok,és elragadtatom magam,ha igazságtalanul büntibe kényszerítenek.
Janika tanulmányaimból jól rémlik,hogy az általad megnevezett lény a zsidó hitvilág egy alakja,akit feltámasztanak,de nem az igazi.

Attila te pedig  tégy belátásod szerint.



Uram!  Emelem Igen

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #516 Dátum: 2010. Július 22. - 11:05:06 »

Nem fírgek, hanem élőlények, melyek szerintünk károsak, ők meg csak szereti a fácántojást és a nyúlfit.

.22 wmr-rel lőttem egy szürkét, sajnos nem kapott halálos lövést és rövid ideig még szenvedett. - vadászember talán így fogalmazta volna meg.
A "fírög" szerintem nem olyan vészes, a vadásznyelvben és a nép nyelvében is illetik így a dúvadat. A másikról inkább nem írom meg a véleményem mert kimoderálnak, amúgy is rám jár a rúd manapság... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #517 Dátum: 2010. Július 22. - 11:06:12 »

Azt elfelejtettem írni első bíráló elvtárs,hogy fejleszd a értelmező,megértő képességedet,és utána formálj véleményt.
Most csak úgy néz ki,hogy magadnak tapsoltatsz,majd egymás ...... szopjátok,pedig csak nem értitek a viccet .....sem.
Ezt a hozzászólást kérném törölni.

Ezt a stílust itt nem erőltetném... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #518 Dátum: 2010. Július 22. - 11:20:17 »

Biztos többféle 22lr lőszert próbáltál már mint én,nekem eddig ez a tapasztalatom, nem akar sikertörténet lenni,

Nem a Te hozzászlásodra értettem a sikertörténetet, hanem arra, hogy újabban mindenhol CCI istenítés folyik, úgy veszem észre. Meglehet, hogy adott fegyver adott helyzetben tud a Stingerrel is igen jó szórásképeket, de sportcélra szvsz. nem alkalmas. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #519 Dátum: 2010. Július 22. - 11:22:25 »

Viccből írtam így,ezért volt a helyesírási helytelenség,és a Vigyorog jel,hogy látszódjon a komolytalanság.
Természetesen tisztelet a vadnak üdv a vadásznak.
Meg nem fordult a fejembe,hogy félreértelmezi bárki is,meg is hökkentem picit.
Egyebekben egy nagyrabecsült mindenki által ismert valaha élt vadászírónk fíregírtásnak nevezte könyvében a dúvad elleni hadjáratot,ennek ellenére nem őt akartam idézni.
Szerintem többen tudják ki volt az.
A másik esteben sem véletlenül szerepelt a idézőjelben a fesztiválozott szó,vártam hogy valaki ráismer a szóhasználatára,nem így történt,ez nem jött be,na de mindegy.



Lehet, hogy viccnek szántad, de nekem az egész így együtt nem jött át viccként.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #520 Dátum: 2010. Július 22. - 11:23:25 »

Azt elfelejtettem írni első bíráló elvtárs,hogy fejleszd a értelmező,megértő képességedet,és utána formálj véleményt.
Most csak úgy néz ki,hogy magadnak tapsoltatsz,majd egymás ...... szopjátok,pedig csak nem értitek a viccet .....sem.
Ezt a hozzászólást kérném törölni.


Erre nem reagálok. Úgy vélem mi nem ugyanabban a kultúrkörben szocializálódtunk.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #521 Dátum: 2010. Július 22. - 11:26:40 »

Azt hiszem a Horrido vadásztársam hozzászólását így kellett volna lereagálnom:

Horrido azt hiszem félreértettél,tisztelem az erdőt,és annak minden vadját,távol álljon tőlem,hogy ezt másképp tegyem,amit írtam azt viccből kisarkítva írtam,nem feltételezve,hogy bárki is félreérthetőnek találja.
Sajnálom,hogy félreértelmezted.
"Tetted "indulatokat gerjesztett bennem,mert még a feltételezés is sértett.
Hidd el az általad leírtakon túl sokkal választékosabban is meg tudtam volna fogalmazni a dolgokat,de mégegyszer mondom viccesnek szántam a hozzászólás eme részét.
A mondatban benne volt a csíny,nem tűnt neked fel,nincs probléma,nem vagyunk egyformák,és ez így jó.

Elnézést,hogy felháborodásomban megsértettelek,de te kezdted azzal,hogy egyáltalán komolyan vetted a viccnek szánt szövegrészt,majd hergelted ellenem a közvéleményt.
Soha nem veszem fel többet a kesztyűt,mert azt hiszem túl önérzetes vagyok,és elragadtatom magam,ha igazságtalanul büntibe kényszerítenek.
Janika tanulmányaimból jól rémlik,hogy az általad megnevezett lény a zsidó hitvilág egy alakja,akit feltámasztanak,de nem az igazi.

Attila te pedig  tégy belátásod szerint.



Szia!
Nekem nem kell magyarázkodnod, elhiszem hogy tudnád másként is, de ide nem úgy irtad.
Már túl is ragoztuk ezt az egészet, menjünk vadászni! Wave Persze majd este... Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #522 Dátum: 2010. Július 22. - 15:04:22 »

Uraim.

ÉN /tudom nem illik így mondatot kezdeni/.Nem a Pmc hozzászólását törölném,hanem magát PMC-t.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #523 Dátum: 2010. Július 22. - 18:49:24 »

Szia!
Nekem nem kell magyarázkodnod, elhiszem hogy tudnád másként is, de ide nem úgy irtad.
Már túl is ragoztuk ezt az egészet, menjünk vadászni! Wave Persze majd este... Igen

Huh,... akkor most szent a béke?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #524 Dátum: 2010. Július 22. - 18:51:44 »

Uraim.

ÉN /tudom nem illik így mondatot kezdeni/.Nem a Pmc hozzászólását törölném,hanem magát PMC-t.

Miért is?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: