Oldalak: 1 ... 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 [651] 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2763000 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #9750 Dátum: 2012. Március 12. - 20:53:48 »

Ha már ezt így sikerült feltenni, tán az is megkérdezendő, hogy mennyit engedett el?

 Emelem

Jogos!  Igen
Silvestris! Elnézést!
A kérdésem újra: Hány éve vadászol aktívan disznós területen?
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #9751 Dátum: 2012. Március 12. - 21:12:42 »

Jogos!  Igen
Silvestris! Elnézést!
A kérdésem újra: Hány éve vadászol aktívan disznós területen?

Elég régen  Kacsint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9752 Dátum: 2012. Március 12. - 21:18:43 »

Jogos!  Igen
Silvestris! Elnézést!
A kérdésem újra: Hány éve vadászol aktívan disznós területen?
Rossz helyen kérdezősködsz...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9753 Dátum: 2012. Március 12. - 21:28:27 »

Nos, újfent témánál vagyunk Vigyorog.
Valaki világosítson már fel, hogy miért kellene minden kocát lövés nélkül elengedni?
Aki a kocából nem veszi ki a szükséges részt, az nem gazdálkodik a vaddisznóval.
Természetesen nem a malacot vezető és a hasát mélyen vonszoló, nehézvemhes kocáról beszélek.
De az, hogy a kocát valamiféle istennői magasságba emelik egyes területeken, pont ez vezetett oda, hogy pl. Tolna megyében a 2012/2013 vadászévben 8000 vaddisznó elejtését
osztotta szét a vadászati hatóság, bármire való tekintet nélkül, pusztán terület méret alapján!!
Idáig vajon hogyan jutottunk el, a nem is oly régi 2500-3000 db-os elejtéstől? Bölcs és szakszerű gazdálkodással?? Fejvakarás
Lassan nem tudunk a szabad területeinken annyi élő vaddisznót befogni, hogy ne pótlódjon szinte azonnal a környező társasági területekről. Pedig nem keveset fogunk és lassan válogatás nélkül malacot, süldőt, kocát, fiatal kant. Csak az öreg kanokat engedjük ki a befogóból, mert ők nem bírják ki a ládázást/szállítást.
Szóval az én meglátásom az, hogy vadásszuk a disznót (a kocával együtt) addig, amíg nem nő teljesen a fejünkre.

Lassan pakolok is és megyek kifelé.
Hátha ma éjjel túl sikerül jutni a vizuális élményeken és a puska is szóhoz jut....
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9754 Dátum: 2012. Március 12. - 21:33:18 »

Nos, újfent témánál vagyunk Vigyorog.
Valaki világosítson már fel, hogy miért kellene minden kocát lövés nélkül elengedni?
Aki a kocából nem veszi ki a szükséges részt, az nem gazdálkodik a vaddisznóval.
Természetesen nem a malacot vezető és a hasát mélyen vonszoló, nehézvemhes kocáról beszélek.
De az, hogy a kocát valamiféle istennői magasságba emelik egyes területeken, pont ez vezetett oda, hogy pl. Tolna megyében a 2012/2013 vadászévben 8000 vaddisznó elejtését
osztotta szét a vadászati hatóság, bármire való tekintet nélkül, pusztán terület méret alapján!!
Idáig vajon hogyan jutottunk el, a nem is oly régi 2500-3000 db-os elejtéstől? Bölcs és szakszerű gazdálkodással?? Fejvakarás
Lassan nem tudunk a szabad területeinken annyi élő vaddisznót befogni, hogy ne pótlódjon szinte azonnal a környező társasági területekről. Pedig nem keveset fogunk és lassan válogatás nélkül malacot, süldőt, kocát, fiatal kant. Csak az öreg kanokat engedjük ki a befogóból, mert ők nem bírják ki a ládázást/szállítást.
Szóval az én meglátásom az, hogy vadásszuk a disznót (a kocával együtt) addig, amíg nem nő teljesen a fejünkre.

Lassan pakolok is és megyek kifelé.
Hátha ma éjjel túl sikerül jutni a vizuális élményeken és a puska is szóhoz jut....
 Emelem
Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a koca is elborul.
Ha szándékosan nem lőjük, akkor is...
Kerülni kellene, lőnek eleget...
Én is lőttem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #9755 Dátum: 2012. Március 13. - 06:41:38 »

Lassan nem tudunk a szabad területeinken annyi élő vaddisznót befogni, hogy ne pótlódjon szinte azonnal a környező társasági területekről. Pedig nem keveset fogunk és lassan válogatás nélkül malacot, süldőt, kocát, fiatal kant. Csak az öreg kanokat engedjük ki a befogóból, mert ők nem bírják ki a ládázást/szállítást.

Gáloscsabus!

Azért én kíváncsi lennék a valós befogási számokra és arra, hogy mennyi disznó pusztul el a befogóban vagy a ládázás/szállítás közben!?

Üdv: Kezdővadász
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 13. - 07:38:19 írta Pyrus » Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9756 Dátum: 2012. Március 13. - 07:16:01 »

Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a koca is elborul.
Ha szándékosan nem lőjük, akkor is...
Kerülni kellene, lőnek eleget...
Én is lőttem.

Területfüggő a dolog ! A disznóval is gazdálkodni kell . A tűzzel vassal való irtás nem gazdálkodás - az a gazdálkodás elmaradása miatti tűzoltás .
Ebből adódóan a túlzott kímélés  a későbbi irtóhadjárat előszobája.

Példaként hozom azt a társaságot amit már itt a fórumon említettem hogy fél millió / fő lett a vadkáruk. A tagok fele nem fizette be ergo 1  milla/ fő a bentmaradóknak.
Egy éve még az év bármely szakában tilos volt lőni a kocát. Kímélték a szarvastehenet és büszkék voltak a látott 50-100 fős rudlikra. Most a csökkent taglétszám nem bír rá a területre ( meg nem is a menős, kisebbpénzű, tőrőlmetszet vadászok maradtak ) Most már megkérték az engedélyt az idényen kívüli szarvasvadászatra , vendégeket hívnak ( ami nem baj de  Fejvakarás )
fizetős vadkárelháritó vadászatok szervezésén gondolkodnak .  Kíváncsi vagyok mi lesz ebből. A mészárlást is ugyan azok vezénylik akik eddig a kímélést favorizálták .

Abban hogy a múlt szezonba csak egy kocát lőttem az is benne van hogy tudom hogy lőni kell nem is ítélem el aki meglövi de ha lehet inkább lője meg más .  Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #9757 Dátum: 2012. Március 13. - 07:46:46 »

Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a koca is elborul.
Ha szándékosan nem lőjük, akkor is...
Kerülni kellene, lőnek eleget...
Én is lőttem.

Erről beszéltem!!!
Nem ismerem Silvestris-t, ezért kérdeztem azt, amit...
Mert találkoztam én már olyan "tapasztalt disznóvadásszal", aki osztotta az észt, hogy hogyan nem kell kocát lőni, aztán kiderült, hogy összesen 8 disznót lőtt, azt is mind kísérővel...
Az meg, aki jár ki, lő évente 15-20-25 disznót, annak, ha akarja, ha nem, akkor is be fog csúszni 1-2 koca...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9758 Dátum: 2012. Március 13. - 08:00:44 »


Az meg, aki jár ki, lő évente 15-20-25 disznót, annak, ha akarja, ha nem, akkor is be fog csúszni 1-2 koca...

Ezt úgy módosítanám hogy ha nem akarja akkor is becsúszik 1-2 koca . Ha szándékosan lőné a kocát is akkor az a teríték legalább 20-25 %  lenne.
Annyiban egészíteném ki az előző hozzászólásom hogy abban hogy csak egy kocát lőttem tavaly a szerencsének is szerepe volt annak ellenére hogy igyekeztem válogatni.   S.Peti
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #9759 Dátum: 2012. Március 13. - 08:01:29 »


Mert találkoztam én már olyan "tapasztalt disznóvadásszal", aki osztotta az észt, hogy hogyan nem kell kocát lőni, aztán kiderült, hogy összesen 8 disznót lőtt, azt is mind kísérővel...


Na, Silvestris nem ez a kategória, de erre majd idővel magad is rájössz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #9760 Dátum: 2012. Március 13. - 08:22:39 »

Erről beszéltem!!!
Nem ismerem Silvestris-t, ezért kérdeztem azt, amit...
Mert találkoztam én már olyan "tapasztalt disznóvadásszal", aki osztotta az észt, hogy hogyan nem kell kocát lőni, aztán kiderült, hogy összesen 8 disznót lőtt, azt is mind kísérővel...
Az meg, aki jár ki, lő évente 15-20-25 disznót, annak, ha akarja, ha nem, akkor is be fog csúszni 1-2 koca...

Ez teljesen így van.
Egyébként Silvestris nem azt írta, hogy nem lőtt kocát, hanem, hogy nem lőtt nagy kocát. És amiket keresett, azok mind malac nélküliek voltak. Szerintem ha valaki ellövi a malacai mellől a kocát, az gond, főleg, ha szándékosan teszi, vagy nem is érdekli (ilyenre is van példa). De gondolom nem véletlenül írják a tervben az okosok, hogy kocát is kell lőni. Nálunk egyébként ha valaki nagy kocát lő, elég mélyen zsebbe nyúlós a történet. 80 kiló zsigerelt súly felett 50e Ft büntetés
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #9761 Dátum: 2012. Március 13. - 08:35:37 »

80 kiló zsigerelt súly felett 50e Ft büntetés

Én ezt nem tartom jó megoldásnak, mert így a nagy kocáknak végelgyengülésben kellene kihullaniuk.
Szvsz. az időbeli korlát jobb megoldás. Pl.: csak november-decemberben (vagy dec.-jan.-ban) lehet kocát lőni.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #9762 Dátum: 2012. Március 13. - 08:40:10 »

Én ezt nem tartom jó megoldásnak, mert így a nagy kocáknak végelgyengülésben kellene kihullaniuk.
Szvsz. az időbeli korlát jobb megoldás. Pl.: csak november-decemberben (vagy dec.-jan.-ban) lehet kocát lőni.

Igazad van. Csak sajnos nincs beleszólásunk
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #9763 Dátum: 2012. Március 13. - 08:50:27 »

Erről beszéltem!!!
Nem ismerem Silvestris-t, ezért kérdeztem azt, amit...
Mert találkoztam én már olyan "tapasztalt disznóvadásszal", aki osztotta az észt, hogy hogyan nem kell kocát lőni, aztán kiderült, hogy összesen 8 disznót lőtt, azt is mind kísérővel...
Az meg, aki jár ki, lő évente 15-20-25 disznót, annak, ha akarja, ha nem, akkor is be fog csúszni 1-2 koca...

Szia Feri!

Hidd el, hogy rossz a feltételezésed. Tapasztalt, eredményes vadász vagy, de még nem elég tapasztalt (mint ahogy én se), főleg nem vagy annyira tapasztalt, hogy ismeretlenül ilyen élccel beszélj másokról. Az sem számít szinte semmit, hogy hány vadat lőtt valaki. Majd rájössz erre még. Nekem is volt olyan időszak, amikor már úgy gondoltam, hogy sokat tudok, pedig valójában nagyon keveset... Silvestristől te még nagyon sokat tanulhatnál...

Ha már koca a téma. Egyszer lőttem két disznót egy alkalommal. Pályafutásom legelején egy vadkár elhárító vadászaton, ahol megkértek, hogy a kocát is lőjük. Egy kb 30 tagú kondából kinéztem a búzában egy süldőt, helyben maradt. A konda 50 méterrel arrébb ment és evett tovább. Még egy süldőre rálőttem a másik csővel. Olyan egyformák voltak a búzában, csak egy koca magasodott ki, de az nagyon.
A birtokbavételkor viszont elkeseredett a szám. Két koca feküdt a terítéken (47, 52kg) Mindkettőnek volt malaca, bár már nem szopósak, de ez vadászéletem egyik nagy szégyenfoltja maradt. Minden körülmények ellenére. Azóta nem is lőttem kocát, csak egy meddőt, az is kb 70-80 kg volt.

Üdv, Dani Emelem Wave
Naplózva

galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9764 Dátum: 2012. Március 13. - 09:13:22 »

Igazad van. Csak sajnos nincs beleszólásunk
A Stefi által említett társaságnál sem volt.
Repült is a tagok fele, mint a harci sóhaj Vállat von
De "szerencsére" van egy vékony réteg, vastag bankszámlával, akik most jól megmentik a területet....maguknak.
A szerencsétlen és tudatlan tagság meg végig aszisztálta az egészet és még büszkék is voltak rá, hogy ők bizony nem lőnek kocát meg szarvastehenet.
Hát most mást sem.......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 [651] 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: