Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257818 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #690 Dátum: 2012. Június 20. - 14:30:56 »

Köszönöm srácok!  Piál Wave
Attila élménybeszámolója után vert is a víz amikor megsimogattam!  Kacsint Ördög De szerencsére én nem tudok kézrátétellel gyógyítani!  Vigyorog

 Tasli Tasli Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #691 Dátum: 2012. Június 20. - 14:34:17 »

Köszönöm srácok!  Piál Wave
Attila élménybeszámolója után vert is a víz amikor megsimogattam!  Kacsint Ördög De szerencsére én nem tudok kézrátétellel gyógyítani!  Vigyorog

Attila is csak dámot...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #692 Dátum: 2012. Június 20. - 19:54:35 »

Attila is csak dámot...
  Röhög
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #693 Dátum: 2012. Június 20. - 21:32:27 »

Szarvasvadász lettem.  Vigyorog

 Igen Igen Igen Emelem Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #694 Dátum: 2012. Június 21. - 15:13:51 »

Üdv!  Emelem

Hétfőn meghívást kaptam Koldusszállásra Apósom régi vadászcimborájától ünő vadászatra. Tavaly besegítettem vadkárelhárításon, mivel nem tudott kiülni pár alkalommal így én mentem helyette. Bár ez nekem egyáltalán nem volt teher vagy fáradtság.
Szóval, Imre jött értem 19:30-ra és kivitt a vadászházhoz, beiratkoztunk és elindultunk a les felé. Egy szép nagy a vad számára telepített lucernaföld szélén volt a lesünk. Felmálháztunk, lepakoltunk és gyönyörködve távcsöveztem a mezei nyulakat ahogy a lemenő napban élvezik a terített asztalt. Nemsokára megérkezett az erdő sűrűjéből egy fiatal tavalyi bika, Imre spektívvel figyelte és megállapította, hogy ez bizony egy selejt egyed. Minket viszont más érdekelt, de tapasztalatszerzésre jó volt vizslatni a bikát egy hozzáértővel az oldalamon.  Mosolyog
Amikor kipakoltam a táskám tartalmát, előkerült a közel 3kg-os lőzsákom is.  Ördög Kérdezte is Imre, hogy az meg mi? Azt mondja túl sok bizodalma nem volt még sosem ezek iránt, de aztán a spektívvel kipróbálta 60x-os nagyításban és elégedetten bólogatott mert nem remegett a látómező!  Vigyorog
Megígértem, hogy varratok neki is egyet mert talán akad még annyi granulátumom.
Amíg ezeket kitárgyaltuk megérkezett a várva várt ünő, de sajnos tőlünk vagy 250-300m-re legelészett az erdő szélén. A bika közben szépen elsunnyogott a kerítés mentén.
Kis idő múlva megérkeztek a tehenek a borjaikkal, így (már számomra is) világossá vált, hogy ez tényleg az az ünő amelyiket vártuk.
Szerencsénkre egyre közelebb ódalgott egy lucerna bálához, amit én referencia pontnak tekintettem, mert annál messzebb nem szívesen lőttem volna rá. (Közben Imre faggatott, hogy mekkora távolságra lőttem eddig a legmesszebb, mondtam egy rókát lőttem 2 éve kb: 120m-ről.)
Imre szerint is ha odáig beér nyugodtan megcélozhatom, és csak akkor lőjek ha teljesen biztos vagyok magamban. Már egészen a bála előtt volt az ünő, amikor végre keresztbefordult és nyugodtan eszegetett, ekkor előretoltam a rückstekkert és kibiztosítottam a fegyvert. Miután a lap mögé helyeztem a keresztet és megvártam a nyugodt lélegzetet, lőttem. Szokás szerint egy pillanatra nem láttam semmit az elsütés után, de felnéztem és úgy tűnt jó helyen találtam el, mert rögtön elfeküdt.  Közben Imre leverte a fejemről a kalapot és szólt, hogy bár jó lövésnek tűnik azért tegyek be egy újabb töltényt a puskába.  Ördög
Pár percet vártunk, aztán odasétáltunk az elejtett vadhoz, és valóban jó helyen találtam el az ünőt, kis bemenet kis kimenet, bordát nem is ért a lövés.
Megkaptam a töretet és a gratulációt, majd az avatást. Szarvasvadász lettem.  Vigyorog
Köszönöm Imrének és persze Dianának ezt a csodálatos, élményekben gazdag nyári estét.  Táncol Emelem
Gabben! Sváb is vagy,vagy csak környei? Imrét üdvözlöm!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #695 Dátum: 2012. Június 21. - 15:23:36 »

Gaben BARÁTOM! Gratulálok neked én is! Igen Emelem
Ja és ihatsz egy kicsit a pálinkából! Ördög
Naplózva

Üdv:Kapszli
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #696 Dátum: 2012. Június 21. - 15:28:47 »

Kapszli Barátom, köszönöm szépen de már elfogyott a muníció!  Kacsint Ördög Piál Emelem

Wildheger köszönöm!   Emelem
Kecskédi volnék, de már régóta Környén lakom, tehát sváb is vagyok és környei is!  Vigyorog
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #697 Dátum: 2012. Június 21. - 16:42:08 »

Kapszli Barátom, köszönöm szépen de már elfogyott a muníció!  Kacsint Ördög Piál Emelem

Wildheger köszönöm!   Emelem
Kecskédi volnék, de már régóta Környén lakom, tehát sváb is vagyok és környei is!  Vigyorog
Zwei nachbaren:Ketschke und Kirne!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #698 Dátum: 2012. Június 21. - 16:56:19 »

Ettől függetlenül egy büdös szót nem tudok németül!  Ördög
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #699 Dátum: 2012. Június 21. - 17:11:18 »

Ettől függetlenül egy büdös szót nem tudok németül!  Ördög

http://nemet.onlinefordito.hu/nemetfordito.php

http://www.jocoportal.info/webfford

 Emelem

Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #700 Dátum: 2012. Június 21. - 17:28:12 »

Zwei nachbaren:Ketschke und Kirne!

Ződ lova egyiknek sincs ... !  Ördög  Vigyorog



 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #701 Dátum: 2012. Június 21. - 23:04:23 »

Ettől függetlenül egy büdös szót nem tudok németül!  Ördög

Akkor Te az "elrosszút sváb" kategóriába tartozol.
Szerénységem meg "ojtott sváb" kategóriába, ezek azok az elvetemültek, akik magyar létükre sváb lányt vettek feleségül.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #702 Dátum: 2012. Június 22. - 23:35:49 »

Akkor Te az "elrosszút sváb" kategóriába tartozol.
Szerénységem meg "ojtott sváb" kategóriába, ezek azok az elvetemültek, akik magyar létükre sváb lányt vettek feleségül.

Végre valami jót is megtudtam rólad!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #703 Dátum: 2012. Június 23. - 08:04:17 »

Köszönöm az elismerést!  Röhög

Valamiért az a poén jön be, amikor a manus farkalja a csúnya lányt.
Egyszer csak megszólal a lány:
- Ugye, azért bennem is van valami szép?
- Persze, de mindjárt kiveszem!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #704 Dátum: 2012. Október 02. - 19:38:38 »

A hétvégén sikerült egy ünőt elejtenem.
Szokás szerint lapocka mögé lőttem, mint általában. Az ünő a találatra rohanni kezdett és csak távolodott, aztán egyszer elesett, de újra felugrott, aztán tovább! Eltűnt a látókörömből, ezért vártam vagy 20 percet és csak utána indultam keresni.
A rálövésnél jó kirúgást és tüdődarabokat találtam, majd folyamatos vérnyomot. Ezt követve 123 méternél volt az esés, aztán 169 méter után találtam meg a már kimúlt vadat, teljesen szabályos tüdőlövéssel és átütötte a lövedék!!!
Ilyen hosszú, vagy hosszabb menekülési távolsággal eddig csak egyszer találkoztam tüdőtalálatnál, de a másik eset az kissé hátracsúszott lövés volt!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: