Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012348 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1800 Dátum: 2010. Július 13. - 09:27:01 »

Gratulálok Wipe!  Emelem  Igen
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1801 Dátum: 2010. Július 13. - 09:39:02 »

WiPeti! Igen Piál

 :buba


Káár érte... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1802 Dátum: 2010. Július 13. - 10:12:39 »

Gratulálok Péter!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1803 Dátum: 2010. Július 13. - 10:18:55 »

Peti! Gratulálok! Emelem
Nagyon jó bakot lőttél! Igen
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1804 Dátum: 2010. Július 13. - 17:27:37 »

Gratulálok Peti!

Szép öreg bak, viszont ennek a csontja is sokat nyom. Valószínűleg átlépted a keretet.  Wave

Igazad van Gyula!
Egy kicsit valóban nehezebb lesz, mint amit írtam.  De!
A bak éltében kevesebbet mutatott, és én is, de ami lényegesebb a vadőrünk is kisebbre becsültük. Hogy ekkora az csak akkor látszott mikor mellé léptünk.
A másik ok amiért a vadőrünk rámondta hogy lőhető, hogy a legutóbbi bakom kemény 75g-os volt.
Engem igazából akkor sem érdekelt az agancs mérete, és most sem úgy mentünk ki, hogy "most aztán majd nagyot lövök"!
Ha csak fele ekkora lett volna is ugyanúgy örülnék neki, mint ennek. Beloptam, kicseleztem az éberségét egy öreg baknak, és a végén ahogyan említettem: "Egy kis szerencsével, és Diana kegyével sikerült elejtenem idei bakomat."
A vadászat körítése, az elejtés körülményei, és az apró nüanszok, sallangok adják a vadászat és a trófea értékét számomra.



A gratulációt köszönöm mindenkinek!  Wave

A többit majd később! 
Most egy kicsit a vizslás topic-ba kell átmennem...  Kacsint  Táncol


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1805 Dátum: 2010. Július 13. - 19:01:47 »

Wipe !  Emelem

Én meg a két legutóbbi bakomat egy erdész barátomnak ,


meg egy vadőr barátomnak adtam .
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1806 Dátum: 2010. Július 13. - 19:04:44 »

Péter!

Gratulálok! Igen Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1807 Dátum: 2010. Július 13. - 19:35:54 »

Wipe! Gratulálok!  Emelem  Emelem

Szerintem olyan 7 éves körüli ez a bak! Ti mit gondoltok?
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #1808 Dátum: 2010. Július 13. - 19:46:10 »

Gratulálok Wipe!! Emelem
Ennél nagyobb szerintem már nem lett volna!Legalább 7 évesnek mondanám,de inkább több mint kevesebb,súlyra 340g elsőre.
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1809 Dátum: 2010. Július 13. - 19:49:21 »

Wipe !  Emelem

Én meg a két legutóbbi bakomat egy erdész barátomnak ,
meg egy vadőr barátomnak adtam .


 Károly!

Én ezt a bakot egy gyerekkori barátomtól, és tagtársamtól kaptam...
(Bár Ő nem fórumozik, de ezúton is köszönet érte!  Emelem)
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1810 Dátum: 2010. Július 13. - 19:51:16 »

Jöhetnek a tippek, és a bírálat után meg írom a hivatalos kort, és súlyt.  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1811 Dátum: 2010. Július 14. - 05:47:31 »

Jöhetnek a tippek, és a bírálat után meg írom a hivatalos kort, és súlyt.  Wave

1. 6 éves és 320 g.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1812 Dátum: 2010. Július 14. - 05:50:26 »

Jöhetnek a tippek, és a bírálat után meg írom a hivatalos kort, és súlyt.  Wave

1. Kovi Ádi: 6 éves és 320 g.

Bocs, csak az előző hozzászólásnál lemaradt a név.  Kacsint
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1813 Dátum: 2010. Július 14. - 06:26:38 »

Igazad van Gyula!



Szia Peti!

Nem kötekedésből, vagy szemrehányásként mondtam - távol áll tőlem. Csak megjegyeztem. Nem szeretek fotó alapján tippelgetni mert nagyon mellé lehet fogni, de ez elég tömör csontos agancsnak néz ki. Megérdemelted. Viszont nem lenne baj ha bővebben beszámolnál a vadászatról. Mégegyszer :  Emelem  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1814 Dátum: 2010. Július 14. - 19:06:43 »

Szia Peti!

Nem kötekedésből, vagy szemrehányásként mondtam - távol áll tőlem. Csak megjegyeztem. Nem szeretek fotó alapján tippelgetni mert nagyon mellé lehet fogni, de ez elég tömör csontos agancsnak néz ki. Megérdemelted. Viszont nem lenne baj ha bővebben beszámolnál a vadászatról. Mégegyszer :  Emelem  Wave

Nem vettem kötekedésnek Gyula.  Wave
Csupán egy kis pontosításnak szántam a súly eltolódás miértjét.
A 250-270g egy "kiinduló pont".
Aki pl. többet társadalmi munkázik, vagy előzőleg jóval kisebb bakot lőtt, stb..., annak kicsit emelhető a súlyhatár fölső szintje.
Nem akartam ezzel élni, de a sors így hozta, és én végül is kihasználtam az adódó lehetőséget.


Péntek este, szombat reggel-este kint voltunk, és kerestünk "nekem való" bakot.
Tudtuk hol, milyen bak van, de még nagyon sok a takarás az aratás késése miatt,
illetve nem ott és akkor jönnek elő mint eddig, mivel folyamatosan változik a határ arculata.
Így rendre vagy csak egy rövid ideig láttuk valamelyiket, vagy nem is került szem elé a keresett.
Mindhárom alkalommal láttunk lőhetőt, de lövéshez nem jutottam.
A legbosszantóbb a szombat reggeli eset volt!
Egy nagyobb-kökény foltokkal tűzdelt-tisztáson a kelő napban megcsillant egy agancspár a magas fűben. Rövid távcsövezés után elsuttogta a varázsszót a vadőr:-Lőhető!
A kb 70-80m-re ballagó bakot be kellett cserkelni, mivel az agancson, és a fülein kívül mást nem láttunk belőle.
Kökénytől-kökényig lopakodtunk, és bár nem láttuk a takarásban lévő őzet, tudtuk hogy közel kell már lennie.
Óvatosan emelkedtünk ki a fűtengerből, és próbáltuk a szemből kelő nap és a harmat okozta káprázatosan szép, de vakító fényben megkeresni a harmatos agancs és "gazdája" hollétét.
Görnyedt hátú vaksi pislogásunknak többszöri hangos böffentés lett az eredménye, és már csak a fű mozgásáról azonosíthattuk be a bak néhány pillanattal előbbi helyét!
A megérdemelt egyest kiosztotta a tanár úr, majd otthagyott minket, hogy nyugodtabban gondolkozhassunk el a hibánkon.

Vasárnap este viszont elhagyta a szerencséje ezt a bakot is!
Bátyám és a másik vadőr nem messze onnan leskelődtek.
Kijött nekik a bak az erdőből, de náluk is kiszúrt valamit! Riasztott párat, majd őket hátulról megkerülve megpróbált szél alá kerülni...
Csupán néhány lépést tett az erdő szélétől...
Mikor behozták, az "én" vadőrömmel szinte egyszerre mondtuk:-Ez lépett meg tegnap reggel!
Azon a környéken ő volt egyedül ilyen korban, súlyban, agancs formában.
Jött a jó hír, van ott egy ághiányos, kicsit torz agancsú legény is! (Ők is azt várták, de ez is lőhető volt... Hát meglőtték!)
Hétfőn kicsit korán kb 18:30 kor indultunk el. A cél az ághiányos bak volt ugyan, de közös megegyezéssel előbb kicsit szétnéztünk a határban.
Már nem jártunk messze attól a helytől ahol a bakot akartuk lesni, mikor észrevettem egy őz fejét a búzában.
Megálltam az autóval, majd következett a mustra. A kocsi tetejéről nézegettük spektívvel a tőlünk 100-120m-re legelésző bakot. A "lázkeltő" -Lőhető!- varázsszó ismét elhangzott!
Eddig rendben is volt a dolog, de hova lőjjek??? A fej látszott és a nyakból pár centi néha.
Rövid megbeszélés után közelebb sétáltunk az úton, kihasználva az útmenti magas gaz, és a néhány fa adta takarást.
Most már csak 60-70m választott el a baktól és a közöttünk lévő magas búza. Vártunk, hátha tisztásabb foltra ér, és akkor megpróbálkozhatok a lövéssel.
A bak mintha csak tudta volna mire várunk valahogy mindig úgy helyezkedett hogy a magas búza szinte teljesen elfedte.(Volt mikor csak az agancs hegye látszott.)
Ez eddig patt helyzet, és az idő lassan de biztosan a bak malmára hajtja a vizet!
Nem vártam tovább, és úgy döntöttem megpróbálok rámenni a bakra! Mikor kiszálltunk távcsövezni, a kocsiban maradt a kiskabát, a kalap, és a szúnyogriasztó is...
Döntöttem... Rámegyek, és vagy sikerül, vagy ma ő nyert. Ha elugrik, még a torz agancsút megpróbálhatjuk meglőni.
A "rámegyek" törpejárást, négykézlábon való "osonást", görnyedt araszolást jelentett ezúttal!
Az első néhány méter után szúnyog légiók kezdtek repkedni körülöttem, és a rólam patakokban csorgó izzadtsággal mit sem törődve derekas támadást indítottak ellenem.
Orromban, fülemben elszánt szúnyogokkal, szememben tengernyi izaddsággal küzdve vidáman cserkelgettem a minden mozdulatra vadul zörgő kalásztengerben, remélve hogy a bak vagy teljesen süket, vagy öngyilkos jelölt! Máshogy ez be nem vár engem!!!
A vadőr szerintem régen volt ilyen vidám vadászaton, ugyanis cipóra röhögte a fejét, látva a szúnyoghaddal történő(Szerintem hősies csatát!) kínos rángatódzásomat, tekergő vonaglásomat!
De a távolság egyre fogyott köztem és a bak között!
Talán már csak 25-30m-re lehettem,(Röpke 20-25 perc kellet hozzá) mikor rám böffentett!
Tovább menni nem lehet, a bak nyújtott nyakkal figyel, és a mintegy 10-15cm-es őz nyak-töredék tökéletes célpont egy félig guggoló görnyedt testtartású vadásznak,
akár szabad kézből leadott lövéshez is...
A lövés hangosan vágott bele a csöndes tájba, a golyó pedig játszi könnyedséggel zúzta szét a kalászokat-közvetlen a bak nyaka MELLETT.
Ezután felgyorsultak az események.
A bak megugrott, de pár ugrás után megállt tájékozódni, közben én lázasan töltöttem újra az IZS-t.
Gyors felállás(a bak most végre egy elfeküdt, tisztább részen állt, alig takarva a kalászoktól) a test körvonalait látva gyors célzás után útjára engedtem a második MFS-t lapockára tartva.
Hallom a becsapódás jellegzetes hangját, az őz megrándul, néhány tétova ugrás, tolatás, félkörbe még szalad pár métert majd egyhelyben mozog a gabona! MEGVAN!
Visszanézek a vadőrre, mindketten mosolygunk. Sikerült!
Kijátszottam az éberségét, de közvetlen közelről hibáztam.
Viszont ő elbizonytalanodott és most, csak most az egyszer Ő is elvétette!
Bevárom a vadőrt, aki hozza a kalapomat, és késén adja át az üvegesedő szemű bak fölött a töretet.
Hasonló élményeket, és vadászatot minden fórumosnak!  Wave



Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: