Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012310 alkalommal)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1215 Dátum: 2010. Március 26. - 09:00:21 »

Ez a bak!!!! Gyönyörű! Meglepődött Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1216 Dátum: 2010. Március 26. - 09:23:41 »

Sziasztok!

Én ezt a bakot 3-4 évesnek ( inkább 3) tartom, mert úgy látom, az agancstő még összetart. A hosszát 28 cm-re, a súlyát (bár ezt mindig merész dolognak tartom egy ismeretlen populációnál) 380- gr közül saccolom.
Én még egy két évet figyelgetném, bár kapitális ígéretet nem látok benne. Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1217 Dátum: 2010. Március 26. - 09:36:52 »

Sziasztok!

Én ezt a bakot 3-4 évesnek ( inkább 3) tartom, mert úgy látom, az agancstő még összetart. Én még egy két évet figyelgetném, bár kapitális ígéretet nem látok benne. Vállat von

Én is így gondolom.
Ezt a bakot öregbíteni kell, de szerintem sem fog többet kihozni magából.
Én a súlyát 420 g. körül saccolom, de ...
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1218 Dátum: 2010. Március 27. - 13:30:33 »

Sziasztok!

"szerintem sem fog többet kihozni magából"
Ezt azért nem merném rámondani egy 3-4 éves bakra!

Egyébként én is 4 éves 400gr körülinek nézem, így az állomány ismerete nélkül. Mindenesetre szép szabályos bak. Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1219 Dátum: 2010. Március 28. - 21:59:46 »

Ma nekem is sikeredett egy teljesen letisztított kb 5-6 éves bakot (kb. 23-25 cm szárak,5 cm körüli szemág,a hátsó ágak inkább már csak bütykök,kb 300-320 gr)látni,nem is ez volt a meglepő,hanem hogy a bak territóriuma nem más mint a Szegedi Füvészkert.

Az előttem szólókhoz csatlakozva én 5 év körülire teszem a fent említett őzbakot,súlyban nem tudok biztosan,mert sem az élőhelyet nem ismerem,sem,az idei felrakás milyenségét( ez majd az első elejtett bakok idején derül ki) így az állomány ismeret nélkül azt mondom 400 gr körüli ( bár lehet,hogy több annál).
Véleményem szerint ez a bak méltó lenne arra ,hogy 8-9 éves koráig (természetesen ha nem rak nagyon gyorsan vissza) az állományban maradjon és minél több gidának az apja lehessen ezáltal javítva az állományt!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1220 Dátum: 2010. április 01. - 12:58:12 »

A Szegedi Füvészkertben már én is láttam pár őzet.
Ezen kívül rókát, fácánt és természetesen szajkót is.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1221 Dátum: 2010. április 10. - 20:53:51 »

 
Üdv ! Picit nézelödtünk . Nagyon messze voltak ,a fényviszonyok rosszak ,.Nagyon birálgatni sem lehetett -.
A távolság közel 400m. Wave
 



Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1222 Dátum: 2010. április 10. - 21:23:35 »

Nem gyenge bak!   Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #1223 Dátum: 2010. április 11. - 19:07:31 »

Sziasztok!
 Ma vonatról láttam több kisebb csoport őzet, leginkább 1-2 suta és a tavalyi borjak. Majdnem mindegyik mellett őrködött egy-egy bak - Amelyiket tisztán ki tudtam venni, az egy nagy villás (a villa két szára közül az előre álló valamelyest hosszabb volt mint a hátsó, és volt egy "dárdás" is. Nem tudom, hogy mekkora dárdát illik nekik elsőre felrakni, de hogy ez volt vagy 20-23cm-es (mindkettő gyms megyében). Vélemény, szaktudás?
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1224 Dátum: 2010. április 11. - 20:13:47 »

Szia!
Csoport helyett csapat,borjú helyett gida,előre álló helyett szemág,dárda helyett nyárs. A gombnyárs után már "illik" villás-,esetleg gyenge hatos agancsot felraknia. Ha tényleg olyan hosszú volt,akkor viszont "gyilkos" bak.
Nem azért,hogy okosítsalak,de beszéljünk vadász-nyelven! Itt azt jobban értik,hidd el... Mosolyog Egyébként a megfigyelő képességedhez:  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1225 Dátum: 2010. április 11. - 21:53:15 »

Sziasztok!
 Ma vonatról láttam több kisebb csoport őzet, leginkább 1-2 suta és a tavalyi borjak. Majdnem mindegyik mellett őrködött egy-egy bak - Amelyiket tisztán ki tudtam venni, az egy nagy villás (a villa két szára közül az előre álló valamelyest hosszabb volt mint a hátsó, és volt egy "dárdás" is. Nem tudom, hogy mekkora dárdát illik nekik elsőre felrakni, de hogy ez volt vagy 20-23cm-es (mindkettő gyms megyében). Vélemény, szaktudás?

Hát az a nyársas (gyilkos) az már nem mai gyerők lehet, a villás sem, ha valóban "nagy". Egyébként az előre álló ágat vezérágnak nevezik.
Azt írod, hogy GYMSM. Hol szívod magadba  a tudományt? Sopronban?
 

 
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #1226 Dátum: 2010. április 11. - 23:27:14 »

 Sziasztok!

Az okosítást most is és előre is köszönöm, még van mit tanulnom a vadásznyelvből . A csapat eddig nem volt tiszta, nálunk hol ez hol az. A gida stimt, mint a kecskéknél, csak nem mindig jutok el  oda. Nevet  OOO Az őzagancs ágainak elnevezéseit eddig nem tudtam  Wave

 Nem Sopronban, Mosonmagyaróvár, Nyme-MÉK Mezőgazdasági mérnöki szak  gyozo  Emelem

Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1227 Dátum: 2010. április 12. - 01:49:00 »

Az őzagancs részei: koszorú, agancsszár, szemág, hátsóág, gyöngyözés, szín, terpesztés.
Egyéb elnevezések: osztottszáru, lépegető, felemás, szűk állású, tág, dugóhúzó, gombnyársas, pudvás, nyomorult, zergekampó, alacsony-, magas tűzés, gida agancs, lant alakú, parókás, háncsba száradt stb., stb.!
Aztán van még a: jólfizetős, kutya- és rókahibázásos, a szekrényes v. fiókos agancs, meg a mínusz pont idejében, a bírálatkor bemutatott csereagancs Nyihi Ördög Vigyorog
 
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #1228 Dátum: 2010. április 12. - 09:44:41 »

  Nem Sopronban, Mosonmagyaróvár, Nyme-MÉK Mezőgazdasági mérnöki szak  gyozo  Emelem
Hát ez azért mellbevágott. Biztosan nincs ott a portás az állattani, az állategészségtani tanszék környékén?   -  Ez volt az első reakcióm!

Második nekifutásra:   Jó, hogy figyeled a környezeted. Valószínűleg érdekel a vádszat. Kérdezz továbbra is bátran, ha kell (bár látom, hogy 100 fölött van már a hozzászólásod). Jó, hogy poénnak és pozitívnak hozzáállásnak fogod fel a szakmai javításokat! CSAK MIÉRT KELLETT kiírni, hogy MOSONMAGYARÓVÁR?

Az eredeti szöveged harmadik olvasása után: Én magam is nagyon sok témában járatlan vagyok. A kritikát nehezebben bírom. Legközelebb Óváron járok, igyunk meg egy fröccsöt a Piccoloban! Kacsint
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #1229 Dátum: 2010. április 12. - 19:04:46 »

Hát ez azért mellbevágott. Biztosan nincs ott a portás az állattani, az állategészségtani tanszék környékén?   -  Ez volt az első reakcióm!

Második nekifutásra:   Jó, hogy figyeled a környezeted. Valószínűleg érdekel a vádszat. Kérdezz továbbra is bátran, ha kell (bár látom, hogy 100 fölött van már a hozzászólásod). Jó, hogy poénnak és pozitívnak hozzáállásnak fogod fel a szakmai javításokat! CSAK MIÉRT KELLETT kiírni, hogy MOSONMAGYARÓVÁR?

Az eredeti szöveged harmadik olvasása után: Én magam is nagyon sok témában járatlan vagyok. A kritikát nehezebben bírom. Legközelebb Óváron járok, igyunk meg egy fröccsöt a Piccoloban! Kacsint

 Nevet  Mi baj van azzal hogy kiírtam, hogy Móvár? Amúgy meg az állattani tanszéken nincs portás, aki meg volt vadászos tanár egy másik miatt elment, önhibáján kívül (ill hibája volt, hogy sokat és nagyon jól tudott) és még nem volt előtte alkalmam beszélni vele. Mivel nem származom vadász családból és a vadászismerőseimmel is keveset beszélgetek/találkozok, ezért vagyok lemaradva. És jobb később mint soha! alapon nem szégyellem bepótolni a hiányzásokat, még akkor is ha kicsit néha égő, és mikor visszaolvasom a válaszokat akkor esik le a tantusz. De ez már csak így van... Holtig tanul az ember! A vadászatot teljes egészében meg szeptembertől tudom elkezdeni elsajátítani, akkor indul itt tanfolyam, ahol mindent megtanulhatok és nem utolsó szempont az sem, hogy olcsóbb is, mint rendesen.  Bibíí A kritikát tűröm és elfogadom, mert az én esetemben mindig kapok, hisz nem vagyok vadász, és ez így van jól (ha megkapom majd az elfenekelést az elsőn akkor sem bírok majd még akkora tudással, mint szeretném)
 
 A meghívást köszönöm, elfogadom, de inkább a vadász, mint a fröccs, bár nem szoktam alkoholizálni Nevet  Köcsög Wave

Az őzagancs részei: koszorú, agancsszár, szemág, hátsóág, gyöngyözés, szín, terpesztés.
Egyéb elnevezések: osztottszáru, lépegető, felemás, szűk állású, tág, dugóhúzó, gombnyársas, pudvás, nyomorult, zergekampó, alacsony-, magas tűzés, gida agancs, lant alakú, parókás, háncsba száradt stb., stb.!
Aztán van még a: jólfizetős, kutya- és rókahibázásos, a szekrényes v. fiókos agancs, meg a mínusz pont idejében, a bírálatkor bemutatott csereagancs Nyihi Ördög Vigyorog
 

 Köszönöm! Így mindjárt tisztább!  Meghajol  Igen  Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: