Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012306 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #765 Dátum: 2009. Július 14. - 09:17:39 »


Jééé, ez meg a diósban van!  Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #766 Dátum: 2009. Július 14. - 13:39:55 »

Én már túl vagyok az elsőn Emelem Igen Piál Ördög Ördög Ördög


 'Girl
Ebben a korban?  Még szép! Bravó

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #767 Dátum: 2009. Július 15. - 13:07:11 »

Én már túl vagyok az elsőn Emelem Igen Piál Ördög Ördög Ördög

No! Kép? Történet?  Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #768 Dátum: 2009. Július 15. - 13:08:40 »

Hallottatok ti már fekete színű őzekről? Nem egy-egy példányról, hanem kisebb populációkról?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #769 Dátum: 2009. Július 15. - 15:14:11 »

Németországban az egyik Huszárokelőpusztai erdész lőtt egyet, meg is akarta mutatni a preparátumot, de aztán elmaradt. Azt nem tudom hogy egy egész populáció fekete őz van-e ott.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #770 Dátum: 2009. Július 15. - 15:15:39 »

Hallottatok ti már fekete színű őzekről? Nem egy-egy példányról, hanem kisebb populációkról?

Igen! Tudom, hogy Németországban populációs szinten előfordul az őznek ez a melanisztikus változata, míg Ausztriában csak példányonként lehet vele találkozni.



Üdv. forsterh
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #771 Dátum: 2009. Július 15. - 15:22:01 »

Igen! Tudom, hogy Németországban populációs szinten előfordul az őznek ez a melanisztikus változata, míg Ausztriában csak példányonként lehet vele találkozni.

Üdv. forsterh

Így igaz! Magam is a Német populációról hallottam. Bár kis egyedszámú, de több helyen is létezik.
Édekes mindenesetre.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #772 Dátum: 2009. Július 15. - 15:23:18 »

Nos akkor mivel Horrido a sarkamra lépett  Ördög, legutóbbi bakomról egy kép.
Egy hatalmas erdei séta után, már nem túl messze a kocsitól láttam meg a bakot.
Szelem rossz volt...ropogott az avar a lábam alatt, mire azt a kb. 200 m-t "leküzdöttem", hogy lőhessek...takarásom a végén már nem volt...támasztékom nem volt...de azért sikeredett.
Ismét egy kuriózum bakkal hozott össze jó sorsom. Kacsint
Kb. 80 m-ről tüdőn lőttem a bakot, mire ő tűzbe rogyott.
Telefonos képek, de az agancs egy igen érdekes kissé lapátoska...egy tulipán jutott róla eszembe elsőre.

Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #773 Dátum: 2009. Július 15. - 15:33:13 »

Roli!
Igen jó bak! Igen
Naplózva

Üdv:Kapszli
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #774 Dátum: 2009. Július 15. - 15:41:13 »

Tavasz óta 6 ilyesmi fül alatti bakot láttam, ebből kettőt sikerül eddig meglőni.
Sajnos amikor láttam a többit, akkor még nem lehetett csak egyet lőni ezekből a kisebbekből...az meg már ugye a "dik-dik"-kel megvolt.
Azután mondták, hogy 100 gr-ig lehet lőni...hát itt van. Kacsint

Sajnos a takarással és az üzekedéssel ezek a kis mustrabakok eltűnnek, elzavarják őket akár már a 2. agancsú bakok is.
Én azt vallom ezekről az igazi, kivaló bakokról, hogy akkor kell őket meglőni, amikor meglátja az ember.
A 6-ból amit láttam azóta már egyet sem láttam ott, vagy a környéken ahol azt megelőzően láttam.
Takarás és az erősebb bakok. Szomorú
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #775 Dátum: 2009. Július 15. - 15:43:16 »

Nos akkor mivel Horrido a sarkamra lépett  Ördög, legutóbbi bakomról egy kép.
Egy hatalmas erdei séta után, már nem túl messze a kocsitól láttam meg a bakot.
Szelem rossz volt...ropogott az avar a lábam alatt, mire azt a kb. 200 m-t "leküzdöttem", hogy lőhessek...takarásom a végén már nem volt...támasztékom nem volt...de azért sikeredett.
Ismét egy kuriózum bakkal hozott össze jó sorsom. Kacsint
Kb. 80 m-ről tüdőn lőttem a bakot, mire ő tűzbe rogyott.
Telefonos képek, de az agancs egy igen érdekes kissé lapátoska...egy tulipán jutott róla eszembe elsőre.



Jajj, de tetszik! Gratulálok  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #776 Dátum: 2009. Július 15. - 15:50:23 »

Az érdekessége, hogy tavaly párzásban ebben az erdőtagban lövettem meg az ottani egyik "öreget". (legalábbis azt tippeltük a legöregebbnek, a 2 "fiatalabb" még ma is él, mindkettő jó 6-os. Kacsint)
Meg voltam győződve, hogy legalább 6-7 éves, mert visszarakott 6-os agancsa volt, alig ért a füléig és ha jól emlékszem 150-180 gramm közötti agancsa volt...no nem lepődnék meg ha ennek a bakocskának az lett volna az apja, amit 5 évesre bíráltak azzal a "kapitális" 6-os aganccsal.
Igazi homoki-erdei őz...
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #777 Dátum: 2009. Július 15. - 15:54:09 »

Sziasztok

Wetzlar Igen ( Káááár érte ) Bion Bion Bion

Fekete özről még nem hallottam de  fehérről igen. Tavaly egy kelet magyarországi VT sokáig hirdette, hogy náluk lőhető fehér őz.
Mivel éppen arrafelé kóboroltunk, gondoltuk mi is szerencsét próbálunk vele. Wave Meg is kerestük a hirdetést feladó vadászmestert aki nagyon készséges volt, egészen addig, amíg a fehér őzre nem terelődött a szó. Akkor kerek perec kijelentette, hogy a fehér őz nem lőhető ( bár a hírdetésben ez állt) Indokként annyit mondott a "Felesége nem engedi" Tasli Na erre mi kerek perec kijelentettük, hogy akkor mi meg itten nem vadászunk, mert erősen átverés szaga van a dolognak.
Azóta se néztünk feléjuk se.
Érdeksség képpen pár hétre rá egy másik kelet- magyarországi VT szintén elkezdett fehér őz vadászatot hírdetni. Na őket már fel se hívtuk.- Tasli
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #778 Dátum: 2009. Július 15. - 16:46:36 »

Nos akkor mivel Horrido a sarkamra lépett  Ördög, legutóbbi bakomról egy kép.
Egy hatalmas erdei séta után, már nem túl messze a kocsitól láttam meg a bakot.
Szelem rossz volt...ropogott az avar a lábam alatt, mire azt a kb. 200 m-t "leküzdöttem", hogy lőhessek...takarásom a végén már nem volt...támasztékom nem volt...de azért sikeredett.
Ismét egy kuriózum bakkal hozott össze jó sorsom. Kacsint
Kb. 80 m-ről tüdőn lőttem a bakot, mire ő tűzbe rogyott.
Telefonos képek, de az agancs egy igen érdekes kissé lapátoska...egy tulipán jutott róla eszembe elsőre.



És még rejtegette volna... Ördög

Nagyon jó bak! Igen
Ezek az igazi, vadásszívet melengető kilövések.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sziju
Vendég
« Új üzenet #779 Dátum: 2009. Július 15. - 21:11:54 »

Wetzlar! Emelem

Tényleg van fehér őz is, láttam róla fotókat. Lehet, hogy az őz is olyan volt eredetileg, mint a dám, három színváltozatban? Aztán mindenhol az maradt életben, aminek a színe nem volt feltűnő, és beilleszkedett a környezetbe? Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: