Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012332 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #420 Dátum: 2009. Május 06. - 08:07:39 »

Gratulálok Lupus! Nagyon kívánatos bak! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #421 Dátum: 2009. Május 06. - 08:28:55 »

Lupus -Gratulálok!Tényleg irigylésre méltó a bak! Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #422 Dátum: 2009. Május 06. - 09:45:21 »

Az egyik fórum társunknál vadásztam őzbakra április harmadik hetében. A vetés még elég alacsony volt ahhoz, hogy az erdősávokat kivéve jól beláthattuk a területet. A repcében álló őzet még jól meg lehetett ítélni, a búzában a fekvő őz feje is kilátszott.
Az első nap egy visszarakott őzbakra próbáltunk rácserkelni. A bak a vetés közepén feküdt két sutával. A szelünk nem volt jó, de a síkvidéken nem volt más választásunk, mint az árok melletti nádas szélén felcsúszni a bakig. Egyre közelebb és közelebb kerültünk a bakhoz, amikor az hírtelen szelet kapott és felállt. A bak mereven felénk figyelt, de nem ugrott el. A távolság 180 méter körül volt. Féltem, hogy a bak elugrik, ezért a lőbotra helyeztem a puskát és megpróbáltam meglőni. Sajnos a lövés csak a bak jobb első lábát érte térd fölött, így a két suta és a bak hatalmas kört leírva eltűntek az egyik erdősáv mögött… #@*&$*!#%@$&!!!
Megtaláltuk az erdősávban az átváltás helyét és a vért, majd spektívvel felfedeztük a sebzett bakot a szomszéd táblában feküdve. Megpróbáltuk megközelíteni a bakot, de a bak megugrott és a két sutával megint távolodott tőlünk, majd az egy másik erdősáv mögött végleg eltűnt. Közben egyre sötétebb lett. Még reménykedtünk abban, hogy a bak talán feláll a közeli repcében, de a sebzett bakot nem találtuk.
Nyomott hangulatban telt a vacsora. Dühös voltam magamra, hogy elengedtem azt a lövést. Közelebb kellett volna mennem! Ha a bak megugrik, akkor az így volt megírva, hogy ne aznap legyen vége számára ennek a világnak. Ha pedig sikerül közelebb csúsznom és jó helyen meglőni, akkor meg egy érdekes cserkelés végén hozhattam volna terítékre az öreg bakot. Utólag persze már hiába bántam, de éreztem, hogy ezért a lövésért nagy kár volt…
Másnap természetesen az öreg bak táblája közelében ért a lővilág. Spektívvel megint és megint átnéztem a szomszédos táblákat, több mint 20 őzet figyeltem meg, köztük négy bakot, de a sebzett bakot sehol nem láttam. Hajnalban láttam viszont három kutyát a sertéstelep közelében. Gondoltam talán a telep kutyái szöktek ki a kerítésen.



Már a sokadik eredménytelen “járőr” kört írtam le aznap reggel a spektívvel, és vészesen közeledett a reggeli vadászat vége, amikor furcsa hangokat sodort felém a szél. Kutyák ugattak valahol!!! Persze erre azt lehet mondani, hogy faluhelyen mindig ugatnak a kutyák, mi van ebben különös? De ez nem egy házőrző kutya monoton ugatása, egy verekedés dühős acsarkodása vagy párosodás előtti kaffantások voltak, nem! Ez valami egészen más volt! A KUTYÁK VALAMIT ÁLLÓRA CSAHOLTAK! Ezen a területen ritka a vaddisznó és egy korai gidát már régen lefojtottak volna a kutyák, ez valami más lehet! Egy gyors telefon és a kiderült, hogy a sertés telepnek nincsenek is kutyái…
Közben a többiek is megérkeztek és hárman elindultunk felderíteni a furcsa hangokat. Útközben kétszer is megálltunk hallgatózni, de a csaholás folyamatosan egy helyről, az egyik erdősáv közepéről jött, légvonalban alig 400 méterre attól a helytől, ahol a sebesült bakot utoljára láttuk.
A helyszínen furcsa látvány fogadott minket. A sebzett bakot valószínűleg még az éjszaka megfogták a kutyák, keményen megtépték és addig űzték amíg a bak az utolsó erejével bemenekült a mély vízbe, ahol az árokban végül kimúlt. A mély vízben nem tudtak hozzáférni a bakhoz a kutyák, így folyamatosan ugatva köröztek a csatorna partján. Ez vezetett minket nyomra. Az egyik kutya helyben maradt, de a másik kettő sem úszta meg ép bőrrel.







Nem szép látvány a megtépett bak, de szeretném ide tenni a képeket, hogy a mélyzöldek is lássák, hogy három kis termetű házi kedvenc “édes, aranyos kutyuska” is milyen durva dolgokra képes.











Az igazságnak több oldala van, így ennek a történetnek is több tanulsága lehet.
A vadász oldaláról az, hogy jobb ma elengedni a vadat lövés nélkül, mint egy rossz lövéssel és rossz lelkiismerettel hosszú órákon át keresni.
A bak utolsó erejével olyan helyre menekült, ahol a kutyák nem fértek hozzá. Ezzel utólag is megbosszulta azt, hogy így megmarcangolták a kutyák. Hiszen a kutyák ugatása vezetett minket nyomra.
A kutyák úgy cselekedtek, ahogy Madách írta “rosszra tőr és jót cselekszik”. Ha nincsenek a kóbor kutyák, vagy nem vadásznak, akkor a bakot soha nem találjuk meg. A csatorna mély és hideg vizében a bak elsüllyedt volna és így még szag alapján sem találtuk volna meg. A kutyáknak biztosan megvan a véleménye a hálátlan emberekről… De ez már egy másik történet része lenne.

U.I.: A trófea kis koponyával 324 g volt, de aznap délután esett még egy bak a területen, amelyik kis koponyával 467 g súlyú volt és ezüst érmes.






Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2009. Május 06. - 10:41:52 »

Genfi!
Gratulálok a szép trófeákhoz! Emelem
Nem mindennapi vadászatban volt részed, az biztos. Sajnos van ilyen, de ez benne van a pakliban.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #424 Dátum: 2009. Május 06. - 11:39:49 »

Jó bakok, Jó vadászember!  Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #425 Dátum: 2009. Május 06. - 12:05:26 »

Genfi! Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #426 Dátum: 2009. Május 06. - 12:56:22 »

Gratulálok a bakhoz!  Emelem Emelem Emelem
Köszönjük a történetet. Nagyon elgondolkodtató.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #427 Dátum: 2009. Május 06. - 13:05:02 »

Lupus!

Lebensbock!  Igen

Genfi!

Örülök, hogy feltetted ezeket a képeket...igen jó ha látják a nagyvárosi "ződek", hogy mit is tudnak produkálni ezek a kis "ölebek".
Az persze más kérdés, hogy én szívesen látnám így kifektetve a kutyák gazdáját is, aki elveri magától a jószágot ez egy némber és nem ember!
A bakokhoz  Igen
Naplózva
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #428 Dátum: 2009. Május 06. - 14:32:05 »

Gratula a sikeres Vadászoknak Genfinek a vallomáshoz külön is!
Naplózva

Láss a szimatoddal!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #429 Dátum: 2009. Május 06. - 14:44:56 »

Genfi!
Örülök, hogy feltetted ezeket a képeket...igen jó ha látják a nagyvárosi "ződek", hogy mit is tudnak produkálni ezek a kis "ölebek".
Az persze más kérdés, hogy én szívesen látnám így kifektetve a kutyák gazdáját is, aki elveri magától a jószágot ez egy némber és nem ember!
A bakokhoz  Igen
Szervusz!
Egyebkent aznap nem ez volt az utolso kutyas kalandunk. A kovetkezo kepen lathato vizsla ment be a rokara kitett befogo ladaba. Bo 3 kilometerre volt a legkozelebbi falutol. A forumtarsunk imerte a kutya gazdajat, igy a kep elkeszulte utan fel oraval a boldog gazda atvehette a kutyat azzal, hogy legkozelebb jobban vigyazzon ra.



Ket tovabbi kep a csodalatos Kiskunsagbol.



Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2009. Május 06. - 15:13:35 »

Nnnnnnnnnnnnnnnna ennek a vizslának a gazdáját meg csapóvasba léptetném...a kreténje!  Meglepődött
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #431 Dátum: 2009. Május 06. - 15:26:36 »

Lupus!  Genfi!

Gratulálok! Igen Igen Taps Taps Emelem Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #432 Dátum: 2009. Május 06. - 16:21:02 »

Gratulálok! Szép bak.  :OKOTanulságos történet.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #433 Dátum: 2009. Május 06. - 17:02:35 »

Genfi,  Emelem.
Arról a képről, amin a kutya van lefotózva a bakkal, az afrikai vadkutyák jutottak eszembe az első pillanatban.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #434 Dátum: 2009. Május 06. - 17:20:53 »

Genfi,  Emelem.
Arról a képről, amin a kutya van lefotózva a bakkal, az afrikai vadkutyák jutottak eszembe az első pillanatban.
Szervusz!
Most hogy mondod, valoban a fule lekerekitett formaja hasonlo.
A kepen nem igazan latszik, de ez egy tacsko keverek volt.
A masodik kutyanak csak a vonyitasat hallottam a loves utan, de a harmadik, amelyiket en lottem meg, az egy nagy testu bajor vereb meretu keverek kutya volt. Gondolom nem eloszor vadasztak igy csoportban es mar nem egy gidat szoritottak le ezek az alkapcsok...
El lehet kepzelni, hogy most tavasszal milyen pusztitast tud egy ilyen "jol mukodo" trio veghezvinni az ozek, facanok, nyulak kozott... Biztosan nem kimeltek a kozeli termeszetvedelmi teruleten a foldon feszkelo vedett madarakat sem...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: