Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012275 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2009. április 22. - 20:27:04 »

Már meg ne haragudj Karcsi, de azért ez így elég vicces...
Letakarod a koszorút, hozzá azt sem tudni milyen teste van...így aztán lehetnek ezek bármilyen idős bakok. Kacsint
Ettől függetlenül az első fiatal lehet, mert látom, hogy az agancs síkja szinte egybe esik az agancstő síkjával...
De a másik kettő lehet akármilyen.
Az őzbak ennyi alapján úgy becsapja a vadászt mint a huzat.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #361 Dátum: 2009. április 22. - 21:08:26 »

Már meg ne haragudj Karcsi, de azért ez így elég vicces...
Letakarod a koszorút, hozzá azt sem tudni milyen teste van...így aztán lehetnek ezek bármilyen idős bakok. Kacsint
Ettől függetlenül az első fiatal lehet, mert látom, hogy az agancs síkja szinte egybe esik az agancstő síkjával...
De a másik kettő lehet akármilyen.
Az őzbak ennyi alapján úgy becsapja a vadászt mint a huzat.
Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #362 Dátum: 2009. április 22. - 21:13:51 »

Már meg ne haragudj Karcsi, de azért ez így elég vicces...

Bocs!
Csak Erdőjáró igazolása miatt raktam fel igy a képeket.Azért,hogy felénk a bakok 4-5 éves korukra a visszarakás jeleit mutatják.Mind 4-5 éves bak és kihegyesedett,rövid hátsó ágakkal.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #363 Dátum: 2009. április 22. - 21:20:09 »

Hülye ötlet volt.Igy kellett volna először. Meghajol
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #364 Dátum: 2009. április 22. - 21:23:08 »

Hülye ötlet volt.Igy kellett volna először. Meghajol

Kort nem becsülnék, de a 2. igen tetszik nekem  Nyálcsorog Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #365 Dátum: 2009. április 23. - 18:27:56 »

Én csak egy dolgot nem értek. Erről a nagy bakról bizonyára tudtak, ismerték, még ha esetleg határbak is volt. Nem hiszem el, hogy nem készült róla terítékfotó. Miért nem lehet azt bemutatni, miért kell egy lefőzött koponyáról teremben készült képet publikálni?
Trófeát bírálni mindenképpen ez a jó, annak aki csak képen látja, de mennyivel esztétikusabb lenne egy terítéken fekvő kép.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #366 Dátum: 2009. április 23. - 20:41:09 »

Én csak egy dolgot nem értek. Erről a nagy bakról bizonyára tudtak, ismerték, még ha esetleg határbak is volt. Nem hiszem el, hogy nem készült róla terítékfotó. Miért nem lehet azt bemutatni, miért kell egy lefőzött koponyáról teremben készült képet publikálni?
Trófeát bírálni mindenképpen ez a jó, annak aki csak képen látja, de mennyivel esztétikusabb lenne egy terítéken fekvő kép.

Na azért ez nem olyan egyszerű...
Mi van ha az elejtő nem járul hozzá?

Én anno találkoztam olyan tehetős magyar vadásszal, aki egy remek abnormis bakot lőtt nálunk, de nem járult hozzá, hogy közzétegyem a terítékes fotóját...ennyi.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #367 Dátum: 2009. április 24. - 07:26:37 »

Na azért ez nem olyan egyszerű...
Mi van ha az elejtő nem járul hozzá?

Én anno találkoztam olyan tehetős magyar vadásszal, aki egy remek abnormis bakot lőtt nálunk, de nem járult hozzá, hogy közzétegyem a terítékes fotóját...ennyi.
Igen
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #368 Dátum: 2009. április 24. - 11:34:54 »

Na azért ez nem olyan egyszerű...
Mi van ha az elejtő nem járul hozzá?

Én anno találkoztam olyan tehetős magyar vadásszal, aki egy remek abnormis bakot lőtt nálunk, de nem járult hozzá, hogy közzétegyem a terítékes fotóját...ennyi.

Ez bizony előfordul.
Velem is többször megesett, hogy amikor megkérdeztem az elejtőt, hogy feltehetem-e a képet a netre (fórumra) akkor vagy azt mondta hogy nem, vagy hogy lehet, de ő ne látsszon rajta.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #369 Dátum: 2009. április 24. - 12:29:41 »

Ez igaz, hogy kell az elejtő hozzájárulása, de olyan képet is lehetne készíteni, amin csak a bak van. Ha már a lefőzött trófea nyilvánosságra kerül, akkor a terítékfotó is kerülhetne arra.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #370 Dátum: 2009. április 24. - 13:03:34 »

Ez igaz, hogy kell az elejtő hozzájárulása, de olyan képet is lehetne készíteni, amin csak a bak van. Ha már a lefőzött trófea nyilvánosságra kerül, akkor a terítékfotó is kerülhetne arra.

Ez jogos.

Viszont felmerül a kérdés, hogy a szerződés szerint mikor kerül az elejtő tulajdonába a trófea? Attól kezdve az övé hogy elejtette, vagy csak attól kezdve hogy kifizette? Mert a trófeával a tulajdonosa rendelkezik, ameddig nem az elejtő a tulajdonos, addig ő nem tilthatja meg a fotó nyilvánosságra hozatalát, legfeljebb a vadásztató. A elejtő csak abba szólhat bele, hogy ő rajta van-e a képen vagy sem.

Ha viszont az elejtéstől kezdve ő a trófea tulajdonosa, akkor jogosan megtilthat bármiféle közzétételt. Szerintem.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #371 Dátum: 2009. április 24. - 13:06:20 »

Ez jogos.

Viszont felmerül a kérdés, hogy a szerződés szerint mikor kerül az elejtő tulajdonába a trófea? Attól kezdve az övé hogy elejtette, vagy csak attól kezdve hogy kifizette? Mert a trófeával a tulajdonosa rendelkezik, ameddig nem az elejtő a tulajdonos, addig ő nem tilthatja meg a fotó nyilvánosságra hozatalát, legfeljebb a vadásztató. A elejtő csak abba szólhat bele, hogy ő rajta van-e a képen vagy sem.

Ha viszont az elejtéstől kezdve ő a trófea tulajdonosa, akkor jogosan megtilthat bármiféle közzétételt. Szerintem.
Erre én is gondoltam.
Általában, mindegyik szerződésben benne foglaltatik, hogy a trófea a kifizetéséig a Vt. tulajdona. Ugyan úgy mint egy boltban, hiába veszed le a polcról a terméket és teszed a kosaradba, amíg ki nem fizetted, addig a bolté az áru.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #372 Dátum: 2009. április 24. - 13:13:25 »

Erre én is gondoltam.
Általában, mindegyik szerződésben benne foglaltatik, hogy a trófea a kifizetéséig a Vt. tulajdona. Ugyan úgy mint egy boltban, hiába veszed le a polcról a terméket és teszed a kosaradba, amíg ki nem fizetted, addig a bolté az áru.
Még annyit, hogy szerintem nem is kell, hogy szerepeljen a szerződésben, mert ez elég egyértelmű, hogy amíg nincs kifizetve (megtérítve az ellenértéke) addig a Vt. tulajdona.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2009. április 24. - 16:56:14 »

Ez igaz, hogy kell az elejtő hozzájárulása, de olyan képet is lehetne készíteni, amin csak a bak van. Ha már a lefőzött trófea nyilvánosságra kerül, akkor a terítékfotó is kerülhetne arra.

Sok időt kell eltölteni ebben a szakmában, hogy így, vagy úgy mindenre "csakúgy" mondani tudjál valamit.
Ha azt mondja az elejtő, hogy semmi, akkor semmi, ezzel egy dolgot tudsz tenni...tudomásul venni és kész.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #374 Dátum: 2009. április 24. - 17:56:58 »

Sziasztok!
Az én tapasztalatom az, hogy a vendégnek ki kell nyalni a fenekét, hogy jövőre is visszajöjjön!! Ha ő nem akar valamit az általa elejtett vaddal, és hajlandó kifizetni, akkor az nem is történik meg!! Nem gondolom, hogy a vadásztató újjat húz egy jó vendéggel egy fotó miatt.
Üdv
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: