Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012338 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Július 04. - 08:05:27 »

Na vadászok erre varrjatok gombot!

2 vadőrünk csak most - miután volt itt a felügyelő - merte mondani hangosan, hogy láttak már 2-3 esetben kergetőző bakot, amit ilyenkor még sohasem szoktak.
A felügyelő jelezte, hogy a megyében 6 területről jelezték egyértelműen a párzás jeleit, sőt egy helyen sípra is beugrott egy bak.

Valaki tapasztalt hasonlót?

Szia Roli!
Én tegnap Ócsán tapasztaltam hasonlót.
A zabban volt egy 2 év körüli bak, és egy suta. Ők elvoltak egymástól olyan 50-60 méterre. Nem foglalkoztak egymással.
Egyszer csak balról, jó 150 méterről az erdőből kirepült egy bak és neki a fiatal baknak. Kizavarta a zabból, szerencsére pont mellettem, így nagyon jól meg tudtam nézni, 6 év körüli 320-350 grammos, szabályos 6-os bak.
Miután kizavarta a kis bakot, körbesasolt és észrevette a sutát, ami tőlem olyan 50 méterre volt a zabban. Először ingerűlten, nagy iramban szaladt felé, aztán hogy szél alá került vagy csak érzékelte, hogy suta vagy azt hogy nem szalad el előle, lassan, nyugodtan kocogott felé.
A suta is figyelte az eseményeket és bevárta a bakot 3-4 méterre, majd megugrott előle. Elkezdődött a futkározás. Persze a suta nem akart kimenni a zabból és a bakot sem akarta túl közel engedni, ezért jó 20 percig futkároztak előttem. A vége az lett, hogy beváltottak az erdőbe.
Éjjel, mikor kocsival mentünk haza, láttam őket az erdő végében egy lekaszált réten, egymás mellett álltak, mikor a kocsi lámpája megvilágította a rétet.



Zoli!

Te Ócsán vagy tag???

Sajnos nem, de dolgozok az ügyön.
Most még csak kijárok egy ismerőssel, ill. az ismerős vadőrrel is.
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 09:55:33 »

Őzbakvadászt keresek!

Anna és Klára nap közötti időszakban keresek olyan ráérős, híváshoz és bírálathoz is értő segítséget egy hosszú hétvégére, aki egy baráti társasággal meglövetne nálam három őzbakot, amiért prémiumként egy negyedik az övé.
Ha sötétedésig nem fogy el az ambíciója, disznólesre is kiülhet.
Etetés, itatás, szállás van, menyecskéről magának kell gondoskodnia.

 

Szevasz Lajos!

Lett ebből a vadászatból valami? Hogy sikerült?

Üdv: Szik
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
b.pasztoreva
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Január 26. - 12:52:15 »

Mindenkinek szép jó napot!
Azért léptem be erre a lapra, mert hagyatékból rám maradt két trófea 1938-ból. A Wenckheim család uradalmából. A trófea egy szép faragott alapra van erősítve amelyen  egy rövidítés és a dátum, hely látszik. Ha tudna nekem valaki segíteni megfejteni a rövidítést. Nem tudom mire vonatkozhat: arra aki lőtte, esetleg aki faragta stb. Régen voltak erre vonatkozóan esetleg szokások és ha igen akkor mik és hol tájékozódhatom ? A Felírat a következő: R.Th Gf. Cz 1938. V.1. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Január 26. - 13:05:19 »

Szia Éva!

Engedelmeddel a kérdésedet áthelyezzük a megfelelő topicba, ahol a hozzáértők majd biztosan válaszolnak Neked!

Vadászüdvözlettel:

Viktor
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Január 26. - 16:43:52 »

Mindenkinek szép jó napot!
Azért léptem be erre a lapra, mert hagyatékból rám maradt két trófea 1938-ból. A Wenckheim család uradalmából. A trófea egy szép faragott alapra van erősítve amelyen  egy rövidítés és a dátum, hely látszik. Ha tudna nekem valaki segíteni megfejteni a rövidítést. Nem tudom mire vonatkozhat: arra aki lőtte, esetleg aki faragta stb. Régen voltak erre vonatkozóan esetleg szokások és ha igen akkor mik és hol tájékozódhatom ? A Felírat a következő: R.Th Gf. Cz 1938. V.1. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

Van kép esetleg a trófeákról?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Január 26. - 16:57:14 »

Mindenkinek szép jó napot!
Azért léptem be erre a lapra, mert hagyatékból rám maradt két trófea 1938-ból. A Wenckheim család uradalmából. A trófea egy szép faragott alapra van erősítve amelyen  egy rövidítés és a dátum, hely látszik. Ha tudna nekem valaki segíteni megfejteni a rövidítést. Nem tudom mire vonatkozhat: arra aki lőtte, esetleg aki faragta stb. Régen voltak erre vonatkozóan esetleg szokások és ha igen akkor mik és hol tájékozódhatom ? A Felírat a következő: R.Th Gf. Cz 1938. V.1. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.
Jó eséllyel Gróf Thurn Rumbach István. Azidőben élt és vadászott és nagyon jól is írt. Van is egy könyvem tőle: Erdélyi szarvasok és medvék nyomában címmel.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
b.pasztoreva
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Január 26. - 17:29:12 »

Van kép esetleg a trófeákról?
Természetesen van, hamarosan feltöltöm
Naplózva
b.pasztoreva
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Január 26. - 17:30:30 »

Jó eséllyel Gróf Thurn Rumbach István. Azidőben élt és vadászott és nagyon jól is írt. Van is egy könyvem tőle: Erdélyi szarvasok és medvék nyomában címmel.

Rájöttem hogyan kell válaszolni itt is, hurrá!!!!!!!!!
Nagyon köszönöm Én
Naplózva
b.pasztoreva
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Január 27. - 10:54:54 »

Van kép esetleg a trófeákról?
Mellékelem a fotót az egyik trófeáról, aki tud segíteni annak megköszönöm. Wave
Naplózva
b.pasztoreva
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Január 28. - 18:45:21 »

Mindenkinek szép jó napot!
Azért léptem be erre a lapra, mert hagyatékból rám maradt két trófea 1938-ból. A Wenckheim család uradalmából. A trófea egy szép faragott alapra van erősítve amelyen  egy rövidítés és a dátum, hely látszik. Ha tudna nekem valaki segíteni megfejteni a rövidítést. Nem tudom mire vonatkozhat: arra aki lőtte, esetleg aki faragta stb. Régen voltak erre vonatkozóan esetleg szokások és ha igen akkor mik és hol tájékozódhatom ? A Felírat a következő: R.Th Gf. Cz 1938. V.1. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.
Szivesen eladnám legalább az egyik trófeát, de sajna nem vagyok otthon az ilyen jellegű tárgyak ellenértékében. Esetleg valaki tud segíteni mennyiért is érdemes megválnom eme tárgytól?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Január 28. - 19:09:35 »

Szivesen eladnám legalább az egyik trófeát, de sajna nem vagyok otthon az ilyen jellegű tárgyak ellenértékében. Esetleg valaki tud segíteni mennyiért is érdemes megválnom eme tárgytól?

Szia Éva!

Én megvallom őszintén, hogy soha nem tudtam megmondani mennyi egy trófea ára. Tudnod kell, hogy a trófeának az elejtő számára van hatalmas - elsősorban eszmei - értéke, amit nagyban meghatároznak az elejtés körülményei is. Ezzel én is így vagyok, a saját trófeáim értékét nem tudnám megmondani, de a másét sem.m Igaz, hogy sokan őrült összegeket adnak egy trófeás vad kilövéséért, de itt a vadászatért fizetnek, nem a trófeáért.

Egy irányt tudok mondani, ez a hullott agancs vadgazdálkodási értéke, ami kilónként 5.000- Ft.
Naplózva
b.pasztoreva
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Január 28. - 19:20:19 »

Szia Éva!

Én megvallom őszintén, hogy soha nem tudtam megmondani mennyi egy trófea ára. Tudnod kell, hogy a trófeának az elejtő számára van hatalmas - elsősorban eszmei - értéke, amit nagyban meghatároznak az elejtés körülményei is. Ezzel én is így vagyok, a saját trófeáim értékét nem tudnám megmondani, de a másét sem.m Igaz, hogy sokan őrült összegeket adnak egy trófeás vad kilövéséért, de itt a vadászatért fizetnek, nem a trófeáért.

Egy irányt tudok mondani, ez a hullott agancs vadgazdálkodási értéke, ami kilónként 5.000- Ft.
Köszi a segítséget, majd azért még érdeklődöm máshol is, no meg várom, hogy mások is hozzászóljanak.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Január 30. - 11:07:42 »

Nem vagyunk egyformak! Az egyik francia vadaszujsag kozolte ennek a baknak a kepet amit 12-es soretesbol kilott golyoval hoztak teritekre...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Január 30. - 11:13:22 »

Nem vagyunk egyformak! Az egyik francia vadaszujsag kozolte ennek a baknak a kepet amit 12-es soretesbol kilott golyoval hoztak teritekre...


ÖÖÖÖÖ
Ha jól tudom régen nálunk is lehetett lőni özre vele.
A távolságok kitolódása miatt szüntették be szerintem, de ez csak az én elgondolásom.
Aki régebbóta vadász esetleg tud konkrétat?
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Január 30. - 11:48:04 »

Svédországban hajtásban söréttel lövik az őzet. A franciáknál is szabad ezek szerint, mindenesetre ők még a szarvast is hajtják...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: