Oldalak: 1 ... 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 [510] 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012324 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #7635 Dátum: 2020. Május 21. - 18:50:23 »

Zsíros összegért szívesen látunk vendéget, van egy néhány jó bakunk!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7636 Dátum: 2020. Május 26. - 23:00:36 »

Április 15-én este találkoztunk első alkalommal. Egy jó ideig elöltöltős puskámmal jártam a nyomában, de sokáig esélyem sem volt rá, hogy a közelébe kerülhessek.
Egy elvadult régi szőlőhegy volt a tanyája, olyan takarással, ami a legtöbb helyen szinte lehetetlenné teszi a vadászatot.
Mégis összefutottunk itt-ott, persze a lehető legváratlanabb helyzetekben.
Volt, hogy Ő cserkelt be engem, de hátulról közelített, majd mikor megpróbáltam ültömben megfordulni, gúnyos riasztások közepette elugrált.
Két hete viszont majdnem megtört a jég. Kijött még világosban egy falatnyi kis kukoricára, egy gyerekbakot hajkurászott ide-oda, én meg ott hasaltam a porban
és próbáltam a mozgását kísérni az .54-es kaliberű füstös kölyökágyúval. Aztán amikor végre egy pillanatra megállt, akkor 100%-os pozícióban lőttem rá kb. 30 méterről.
Ahogyan oszlott a lövés füstje, már előre élveztem a pillanatot, amikor a ritkuló kénes felhőn át megpillantom a nyilván tűzben rogyott zsákmányomat.....amire viszont nem került sor.
Megpillantottam helyette egy jó ökölnyi, betonkemény, száraz rögöt, a tetején egy kalibernyi mély árokkal, vagy egy méterrel előttem....
Persze, ahogyan mozgott a bak, és kísérgettem a nyílt irányzékkal, végül pontosan úgy állt meg, hogy a cső felett elnézve az irányzék takarta a göröngyöt,
de a csőszáj elé azért még pont belógott...
Hatalmas 1:0 a Bak javára.
Csak az nyugtatott, hogy nem találtam semmilyen sebzésre utaló jelet.

Eztán a bak sokkal óvatosabb lett. Már tudta, hogy nem babra megy a játék. Szinte csak a lővilág utolsó morzsáinál mutatkozott.
Természetesen csak nekem, mert vadásztársam számára fényes nappal kiállt egy kopasz, tarra vágott domboldalba, ahol addig soha sem láttam megjelenni.
Javasoltak már másik bakokat vadásztársaim, de úgy voltam vele, hogy amíg biztosan tudom, hogy a revírjében tanyázik, addig nem nézek másik bak után.
Ő kell nekem, vagy senki más.....
Ma kora este egy csinos záporral ért véget az egész napos változékony, esős idő.
Utána úgy tűnt, hogy kezd kikandikálni a Napocska, hogy az este előtt még megörvendeztesse az erdő-mező átázott lakóit.

Már pakoltam is össze a cuccomat, bújtam a vadászgúnyába, és amint nyitottam a fegyverek szekrényét, valahogyan nem a füstös puska felé nyúlt a kezem.
Nem értettem, hogy miért, de önkéntelenül az idén 50 éves, azaz velem egy idős 7x57-es ZKK-t vettem elő nagyon hosszúra nyúlott száműzetéséből.
Január utolsó napján látott utoljára szabad levegőt az öreg.
Hát jó, akkor legyen.... gondoltam, és három lőszert magamhoz véve robogtam a beíróhoz.
Szerencsére az esőben nem sok vadásztársamnak volt ínyére a kintlét, így lefoglalhattam a számomra oly kedves pagonyt.

És ettől kezdve az egész valahogyan olyan meseszerűen zajlott.

Úgy gondoltam, hogy az egyik domboldalon, egy fahordó úton elcserkelek egy félbehagyott farakásig, ahonnan belátni egy 10 méter széles és kétakkora hosszú füves részt
a völgyecske másik oldalában, mert a bak már több alkalommal ott váltott keresztül, amikor a területét jelölte körbe.
Valahogyan úgy éreztem, hogy jó esélyem van rá, hogy megpillanthassam, mert eső után szeretik gyorsan végig rakni friss üzenetekkel a territórium határvonalait,
az esetleges idegen pályázók számára.
Oda is értem a farakáshoz, a kétlábú lőbotomat leállítottam kinyitva, a farakásnak támasztva,
majd féltérdre ereszkedve éppen a puskának kerestem támasztékot...... amikor a szemem sarkából egy vörös foltra lettem figyelmes.
Felnéztem, és legyökerezett a lábam....Ő VOLT AZ!
Pont ahol vártam, ahová képzeletem előtte fél órával oda festette számomra.... és most élő valójában ott lépked.... alig ocsúdtam fel, annyira megbabonázott a helyzet.
Na, de hamar "létre jöttem", amikor nekiállt egy fiatal dió suhángon elhelyezni a névjegyét, akkor felkeltem, a puskát felraktam a kétlábú bot bőrszíjára...
és abban a pillanatban rám kapta a tekintetét! Éreztem, hogy itt és most, csupán pillanatok fognak dönteni.
Nekem a siker, vagy újabb kudarc, a bak számára élet és halál között.
Mire ráhajoltam a céltávcsőre, a bak már ugrott is párat, de még éppen azelőtt, hogy teljesen beleveszett volna a nagy zöld masszába, még egyszer meg akart róla bizonyosodni,
hogy újból az a zaklató fráter tört-e be nyugalmas magányába, aki miatt már annyiszor méltatlankodnia kellett?
De ez alkalommal nem ő nyert.
Az utolsó ugrásának első pillanatába vágott bele durván a lövés hangja.
A 11,7 grammos cseh SPCE kissé srégen hátulról, testközépen kapta el a bemozduló vadat, és azonnal letaglózta őt.
Egyre lassulva kaszált még párat a lábaival, majd elcsendesedett.
Én pedig hosszú idő után, végre újból éreztem a vadászláz forróságát, remegő kézzel és lábakkal ballagtam oda hozzá,
és olyan tisztelettel készítettem neki ravatalt a végtisztességhez, amilyent már nagyon régen nem éreztem magamban.

30 évnyi hivatásos vadászi élet után kellett két év szünet, amikor alig-alig szólt a kezemben a puska, de még az íj is jobbára csak pihent.
Ezek a pillanatok jelentik nekem a vadászatban mindazt, amiért még mindig képtelen lennék önszántamból abbahagyni.

És bár maga a trófea már egyáltalán nem lényeges a számomra, azért örömmel állapítottam meg, hogy abban nem tévedtem.
Igazi, tiszta örömömet lelhetem az agancsban is, koros, érett, érdekes bakot vehettem birtokba.
Régen éreztem hasonlót.






 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #7637 Dátum: 2020. Május 27. - 00:23:01 »

Csaba!
 Emelem  Igen
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7638 Dátum: 2020. Május 27. - 06:16:45 »





Jó volt olvasni! Igen Igen
Gratulálok!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7639 Dátum: 2020. Május 27. - 07:08:40 »

 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7640 Dátum: 2020. Május 27. - 08:48:39 »


Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7641 Dátum: 2020. Május 27. - 09:10:15 »

Szuper!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #7642 Dátum: 2020. Május 27. - 09:12:06 »

Gratulálok Piál!
Naplózva

Üdv Chris
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #7643 Dátum: 2020. Május 27. - 09:18:48 »

Gratulálok!  Emelem Igen
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #7644 Dátum: 2020. Május 27. - 10:01:44 »

Jó bak.  Igen
Még "normál" puskával elejtve is.  Kacsint
 Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7645 Dátum: 2020. Május 27. - 10:29:15 »

Szervusz Csabi.

Lehetne ennek az írásnak a cime: pl párharc,vagy küzdelem ,riválisok.

Gratulálok a sikeres vadászathoz,és a trófeához, és ahhoz is,hogy újból "felpezsdűlt"  a véred,mint kezdő bálózó koórodban.
Jóbb igy megélni átélni a vadászatot,

"A vadászatban nem az a szép amit ad,hanem amit igér!"
Szóval nem a végeredmény a lényeg, hanem az ahogyan eljutsz addig!

tisztelettel, barátsággal :HSanyi
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #7646 Dátum: 2020. Május 27. - 10:49:58 »

Gratulálok Csaba!  Emelem
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #7647 Dátum: 2020. Május 27. - 10:55:05 »

Csabus  Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #7648 Dátum: 2020. Május 27. - 11:17:22 »

És bár maga a trófea már egyáltalán nem lényeges a számomra, azért örömmel állapítottam meg, hogy abban nem tévedtem.
Igazi, tiszta örömömet lelhetem az agancsban is, koros, érett, érdekes bakot vehettem birtokba.
Régen éreztem hasonlót.

 Emelem

Gratulálok, jó bak, szép kerek élmény!
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #7649 Dátum: 2020. Május 27. - 13:08:59 »

Április 15-én este találkoztunk első alkalommal. Egy jó ideig elöltöltős puskámmal jártam a nyomában,
 Emelem

Gratulálok! Van egy olyan èrzèsem, hogy nem vèletlenül törtènt  ez így. Ha a füstössel hozod terítékre is örülhetnél neki, de így lehet ez a bak a sokadik elsőd ami kicsit visszahozta amit rég elveszetnek hittél!

Sok ilyen élményt kívánok!
 Emelem

Ui: ideje lenne már kivenni az fiókból azt a sok történetet és gondoskodni róla, hogy a Jézuska tudjon mit tenni az olvasni vágyó vadászok fája alá. Mosolyog
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Oldalak: 1 ... 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 [510] 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: