Oldalak: 1 ... 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012338 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7515 Dátum: 2020. Március 14. - 18:16:25 »

Gondolom 14000 hektáron 1 millió körül (fele nyúlkár a dinnyésben, fele őzrágás valami gyümölcsösben).
Szerintem el sem tudják képzelni, hogy mit művel 30-50 szarvas egy este (vagy még több), a disznókról nem is beszélve!
Van jó ismerősöm Békésben, aki gazdálkodik (nem 2 hektáron)!

 Igen 20M felett volt a felmért vadkárunk. 11700ha-on. Azért már kell lapátolni...
Naplózva

Jó szelet!
nagytoth
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #7516 Dátum: 2020. Március 15. - 07:12:44 »

Azt szeretnémTőled megkérdezni, mennyi nálatok az éves vadkár?

11 ezer hektár a vadászterület ezen hivatalosan nincs vadkár. De egyébként 1.5 m ft körül. Jó viszony van a gazdák és a társaság között. Mindig sikerült meg egyezni velük. A társaság létszáma 46 fő, tagdij 60 ezer ft.
Tavaji költségvetés 38 m ft volt mostani 41 m ft. Nagyon kell az őz bevétel.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 15. - 07:17:55 írta Voldi » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7517 Dátum: 2020. Március 15. - 08:24:43 »

11 ezer hektár a vadászterület ezen hivatalosan nincs vadkár. De egyébként 1.5 m ft körül. Jó viszony van a gazdák és a társaság között. Mindig sikerült meg egyezni velük. A társaság létszáma 46 fő, tagdij 60 ezer ft.
Tavaji költségvetés 38 m ft volt mostani 41 m ft. Nagyon kell az őz bevétel.

Nyilván kell a bakvadászat bevétele !  Azért ez egy elég ideális állapot .  Mennyi a bevételetek bakból , tarvadból , neveltek e fácánt illetve adtok e el fácán , nyúl vadászatot  ? Mennyi az éves apróvad teríték ?
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #7518 Dátum: 2020. Március 15. - 11:46:09 »

11 ezer hektár a vadászterület ezen hivatalosan nincs vadkár. De egyébként 1.5 m ft körül. Jó viszony van a gazdák és a társaság között. Mindig sikerült meg egyezni velük. A társaság létszáma 46 fő, tagdij 60 ezer ft.
Tavaji költségvetés 38 m ft volt mostani 41 m ft. Nagyon kell az őz bevétel.

Mindenekelőtt szeretnék jelezni, hogy ez nem személyednek szól hanem úgy általában. Kell a bakvadászat... egy 250g körüli bak elejtése kísérés és km díj nélkül nagyságrendileg az éves tagdíj! Ez szerintem minden csak nem normális. Ez picit nekem az az eset, hogy csak vadászni akarok fizetni nem azt oldják meg a bérvadászok. Vèleményem szerint sok helyen ez a gond, ha hajlandóak lennének a tagok is áldozni sokkal kisebb lenne a külső függés és nem lenne a vadásztatáson sem hihetetlen pénzügyi nyomás ami miatt sok helyen agyonlőnek majdnem mindent mert kell a pénz. (Tisztelet a kivételnek)

Persze ez szigorúan csak a személyes véleményem!

 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #7519 Dátum: 2020. Március 15. - 12:26:47 »

Mindenekelőtt szeretnék jelezni, hogy ez nem személyednek szól hanem úgy általában. Kell a bakvadászat... egy 250g körüli bak elejtése kísérés és km díj nélkül nagyságrendileg az éves tagdíj! Ez szerintem minden csak nem normális. Ez picit nekem az az eset, hogy csak vadászni akarok fizetni nem azt oldják meg a bérvadászok. Vèleményem szerint sok helyen ez a gond, ha hajlandóak lennének a tagok is áldozni sokkal kisebb lenne a külső függés és nem lenne a vadásztatáson sem hihetetlen pénzügyi nyomás ami miatt sok helyen agyonlőnek majdnem mindent mert kell a pénz. (Tisztelet a kivételnek)

Persze ez szigorúan csak a személyes véleményem!

 Emelem



Osztom a véleményedet !  Emelem
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7520 Dátum: 2020. Március 15. - 12:31:13 »

Mindenekelőtt szeretnék jelezni, hogy ez nem személyednek szól hanem úgy általában. Kell a bakvadászat... egy 250g körüli bak elejtése kísérés és km díj nélkül nagyságrendileg az éves tagdíj! Ez szerintem minden csak nem normális. Ez picit nekem az az eset, hogy csak vadászni akarok fizetni nem azt oldják meg a bérvadászok. Vèleményem szerint sok helyen ez a gond, ha hajlandóak lennének a tagok is áldozni sokkal kisebb lenne a külső függés és nem lenne a vadásztatáson sem hihetetlen pénzügyi nyomás ami miatt sok helyen agyonlőnek majdnem mindent mert kell a pénz. (Tisztelet a kivételnek)

Persze ez szigorúan csak a személyes véleményem!

 Emelem



Nem tudom, merre vadászol és milyen társaságban, de azt hiszem nem igazán ismered a társaságok belső helyzetét. Vagy a társasági tagokra vonatkozó fizetési és egyéb kötelezettségekkel, vagy a kilövési díjakkal nem vagy tisztában.   Egy igen közepes vadállományú 5000 ha területre (saját társaságom) a belépési díj ma már 3 millió forint, igaz ebbe nagymértékben bejátszik Budapest közelsége.  Az évi tagdíj árából   4 db. 250 g őzbakot tudnék lőni. Nálunk évi egy őzsuta/gida a kompetencia, az összes többi vadért fizetünk. Évi 20 eft fizetünk tagonként, ebből nevelünk fácánt saját magunk részére. Minden megváltott vadat napi áron vásárolunk. Végzünk évente legkevesebb 4-6 nap vadgazdálkodási munkát. Aki nem, az fizet 15 000 forintot/nap.  Dám (vegyesen)  terítékre kerül évente 4-5 db, disznó nem számottevő. Vizünk nincs, tehát vízivad se nagyon. Van ellenben szarka, szvarjú bőven, akár hogyan írtjuk, jönnek a reptérről százával.  Évente eletetünk 230-260 q szemes kukoricát, és ennek megfelelő szálas és lédús takarmányt. Fizetünk 2 vadőrt, fenntartunk egy vadászházat, egy szolgálati lakást, két terepjárót, és minden gépet ami a vadgazdálkodáshoz, a munkákhoz kell. Becsülettel fizetjük a vadőröknek járó felszerelést, dúvadpénzt, és évente kapnak jutalmat is.  A bérvadászat után 10 % a prémium. A vendéghívásért, és minden egyébbért fizetünk, mert másképpen nem tudnánk fenntartani magunkat. Ezért vagyok minden alkalommal kiakadva, mikor a különböző portálokon azt olvasom, hogy miért nem engedik a társaságok, hogy tagsággal nem rendelkezők ingyen járhassanak ki rókára, dúvadra,....!
Volt idő, mikor engedtük, de hidd el erről is van igen sok negatív tapasztalatunk!!!    
Ha még ezek után is úgy érzed, és hajlandó vagy egy 250g bak áráért egy tag évi tagdíját kifizetni, én biztosítok neked 12 bakkilövést!  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #7521 Dátum: 2020. Március 15. - 14:16:27 »

Ha még ezek után is úgy érzed, és hajlandó vagy egy 250g bak áráért egy tag évi tagdíját kifizetni, én biztosítok neked 12 bakkilövést!  Mosolyog

Szerintem félreértettél (vagy az is lehet, hogy én téged). picit másképpen fogalmaztam meg amit korábban Géza is írt. Ha nincs nagy vadkár és magasabb a tagdíj akkor nem kell bérvadászat egyáltalán. Vagyis nincs a társaság rászorulva a bérvadászokra. Ha alacsony a tagdíj akkor ahogy te is írod valahogy kI kell termelni a megfelelő éves bevételt, bérvadászok, tagokat érintő plusz költségek stb stb. Én csak mondom, hogy ha valaki évi 60.000 ft befizetése után akar egész évben vadászni az ne panaszkodjon, hogy bérvadászokra van szorulva a társaság, ha pedig nem akar függeni külső tényezőktől akkor pedig a tagok kell zsebbe nyúlni. Az nem megy, higy vadászom is tagdíjat is keveset fizetek és nem szorulok rá a bérvadászokra. Ez olyan mint az olcsó gyors jó munkát végző szakember esete. A 3 dologból csak kettő választható egyszerre.

Az árat az első kezembe akadó árjegyzékből néztem ami lehet nem a legolcsóbb de 249g-ig 170 eur 250g-tól 250 eur .
De továbbra is tartom,hogy ez csak egy vélemény

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7522 Dátum: 2020. Március 15. - 14:39:01 »

Szerintem félreértettél (vagy az is lehet, hogy én téged). picit másképpen fogalmaztam meg amit korábban Géza is írt. Ha nincs nagy vadkár és magasabb a tagdíj akkor nem kell bérvadászat egyáltalán. Vagyis nincs a társaság rászorulva a bérvadászokra. Ha alacsony a tagdíj akkor ahogy te is írod valahogy kI kell termelni a megfelelő éves bevételt, bérvadászok, tagokat érintő plusz költségek stb stb. Én csak mondom, hogy ha valaki évi 60.000 ft befizetése után akar egész évben vadászni az ne panaszkodjon, hogy bérvadászokra van szorulva a társaság, ha pedig nem akar függeni külső tényezőktől akkor pedig a tagok kell zsebbe nyúlni. Az nem megy, higy vadászom is tagdíjat is keveset fizetek és nem szorulok rá a bérvadászokra. Ez olyan mint az olcsó gyors jó munkát végző szakember esete. A 3 dologból csak kettő választható egyszerre.

Az árat az első kezembe akadó árjegyzékből néztem ami lehet nem a legolcsóbb de 249g-ig 170 eur 250g-tól 250 eur .
De továbbra is tartom,hogy ez csak egy vélemény

 Emelem

Értem amit írsz, csak arra lennék kíváncsi, hol fizetnek még 60 eft tagdíjat.  Nekem sajnos már a nyolcvanas években is több volt!
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 15. - 17:47:28 írta Pyrus » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #7523 Dátum: 2020. Március 15. - 14:47:21 »

Elrontottam!

Értem amit írsz, csak arra lennék kíváncsi, hol fizetnek még 60 eft tagdíjat.  Nekem sajnos már a nyolcvanas években is több volt!
Én erre reagáltam és ez alapján írtam a 60.000-t is:
11 ezer hektár a vadászterület ezen hivatalosan nincs vadkár. De egyébként 1.5 m ft körül. Jó viszony van a gazdák és a társaság között. Mindig sikerült meg egyezni velük. A társaság létszáma 46 fő, tagdij 60 ezer ft.
Tavaji költségvetés 38 m ft volt mostani 41 m ft. Nagyon kell az őz bevétel.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7524 Dátum: 2020. Március 15. - 15:51:12 »

Elrontottam!

Értem amit írsz, csak arra lennék kíváncsi, hol fizetnek még 60 eft tagdíjat.  Nekem sajnos már a nyolcvanas években is több volt!
65 000 Ft. Stoel Mondjuk cserébe minden lesvadászat egy jó levegőzés,pláne mióta meghótt az összes disznó. Az apróvadazás viszont élménydús hálistennek. Amit lövünk,ugyanaz mint nálatok. De ez ennyi tagdíj mellett evidencia.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7525 Dátum: 2020. Március 15. - 15:52:09 »

65 000 Ft. Stoel Mondjuk cserébe minden lesvadászat egy jó levegőzés,pláne mióta meghótt az összes disznó. Az apróvadazás viszont élménydús hálistennek. Amit lövünk,ugyanaz mint nálatok. De ez ennyi tagdíj mellett evidencia.

Valamit nagyon jól csináltok! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7526 Dátum: 2020. Március 15. - 16:35:37 »

fenntartunk egy vadászházat, egy szolgálati lakást, és minden gépet ami a vadgazdálkodáshoz, a munkákhoz kell.

Én mondjuk a helyetekben ezeken a tételeken elgondolkodnék.
Hogy mibe kerül évente, és tényleg szükséges-e?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7527 Dátum: 2020. Március 15. - 16:53:40 »

Szerintem ott ahol a tagság lőheti a trófeás vadat (és van is) és nem adnak el semmit, ott akár 2-300 000ft-os éves tagdíj is reális lehet. Ott ahol csak "csődőrjáratás" van ott  nyilván és jogosan nem akar a többség sokat fizetni, csak a fentartási költséget.
Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7528 Dátum: 2020. Március 15. - 16:57:23 »

Én csak mondom, hogy ha valaki évi 60.000 ft befizetése után akar egész évben vadászni az ne panaszkodjon,
 Emelem
Oszt szerinted mire lehet ott "egész évben" vadászni?
Nagyon nem ugyanazok a lehetőségek mint ahol az év minden napján kiülhetsz disznóra. Persze, lehet dúvadazni amikor lehet, gerlézni majd kacsázni amikor lehet(ha van hol), de egyéniben fácánra, nyúlra nyilván nem mehet a tag, ha meglőtte a sutáját, gidáját, az őzvadászatnak is vége. Ha látnak egy disznónyomot, akkor a fél társaság kinn gugyul minden árokparton, hátha...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #7529 Dátum: 2020. Március 15. - 17:45:24 »

Oszt szerinted mire lehet ott "egész évben" vadászni?
Nagyon nem ugyanazok a lehetőségek mint ahol az év minden napján kiülhetsz disznóra. Persze, lehet dúvadazni amikor lehet, gerlézni majd kacsázni amikor lehet(ha van hol), de egyéniben fácánra, nyúlra nyilván nem mehet a tag, ha meglőtte a sutáját, gidáját, az őzvadászatnak is vége. Ha látnak egy disznónyomot, akkor a fél társaság kinn gugyul minden árokparton, hátha...

Másképpen látjuk a dolgokat ami nem gond és nem is akarok  meggyőzni senkit. Szerintem nagyon hamar találnánk olyan vadászokat  akik kezüket lábukat összetennék ha csak és kizárólag dúvadazni kimehetnének évi 60.000-ért amikor idejük engedi a gerle/kacsa/fácán/nyúl-vadászatot teljesen kivéve a listából. Azzal sincs gond ha szerényebb lehetőegekért szerényebb a tagdíj, én csak abban látom a problémát amikor  panaszkodunk, hogy a bérvadászattól függ a társaság. Számomra ez azt jelenti sok esetben (elsősorban apróvadas őzes vadkárszegény), hogy a tagok befizetései túl alacsonyak.

Illetve a lehetőségek és befizetések szoros kapcsolatban vannak, azaz minél több  a tagdíj és húsbevétel annál több lehetősége van a tagoknak. Ha mondjuk 100-150 lenne 60 helyett a tagdíj akkor lehet beleférne 1-2 bak pluszban és máris április 15-től kezdődik az ”egész éves vadászat”.
Az említett példát alapul véve 46x90.000 plusz tagdíj megszabadítja a társaságot 4,14 M Huf értékű bérvadásztól ami a tervezett költségvetés 10 %-a .

Röviden összefoglalva továbbra is at gondolom, hogy akkor lehet jogosan panaszkodni ha magas a tagdíj, nagy a vadkár kell a bérvadászat emiatt nincs lehetőség a tagnak a pénzéért eleget vadászni. Magam részéről ha 60.000 a tagdíj azért 1 apróvadhajtást ( ~20.000) 2 tarvad (2x5000) és nagyon maximum kicsi bak vagy még egy apróvadhajtáson való részvétel mellett elégedett kellene lenni.kompetencia grátisz (Tetszőlegesen bérvadászati árlistáról lehet csereberélni). Ha ez megvan akkor a tag a tagdíj értékének megfelelő lehetőséget kap, ha többet akkor örülhet panaszra nincs ok,  ha kevesebbet akkor túl magas a tagdíj összegtől függetlenül.

 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Oldalak: 1 ... 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: