Oldalak: 1 ... 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012293 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7380 Dátum: 2019. Június 23. - 10:04:20 »


 Emelem
Ez egy olyan "iskola", amit az ember addig jár amíg bírja a lába és távcsövet-puskát tud fogni.
Minden alkalom egy előadás vagy éppen vizsga, amit lehet sikeresen teljesíteni vagy elbukni.
Diplomát sem osztanak, de az állandó megmérettetéstől, izgalmaktól és emlékektől szép az egész.

 Emelem



Soha egyetlen vizsgán nem okozott gondot, ha nem maximálisan teljesítettem. De a vadászatban ha valami nem úgy sikerül ahogy kell, hát az nagyon kellemetlen tud lenni a Cimborák előtt! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7381 Dátum: 2019. Június 23. - 10:50:53 »



Soha egyetlen vizsgán nem okozott gondot, ha nem maximálisan teljesítettem. De a vadászatban ha valami nem úgy sikerül ahogy kell, hát az nagyon kellemetlen tud lenni a Cimborák előtt! 
Nem a Cimborák miatt, attól még soha nem volt álmatlan éjszakám.
Amitől volt, az ha belenyúltam egy fiatal bakba, malacos kocába esetleg ünő helyett egy fiatal tehénbe.
Persze, aki sokat vadászik és nem járt még így, az festi magát vagy hazudik.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7382 Dátum: 2019. Június 23. - 11:04:09 »


Amitől volt, az ha belenyúltam egy fiatal bakba, malacos kocába esetleg ünő helyett egy fiatal tehénbe.
Persze, aki sokat vadászik és nem járt még így, az festi magát vagy hazudik.
 Emelem

 Igen Igen
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7383 Dátum: 2019. Június 23. - 13:09:52 »

Nem a Cimborák miatt, attól még soha nem volt álmatlan éjszakám.
Amitől volt, az ha belenyúltam egy fiatal bakba, malacos kocába esetleg ünő helyett egy fiatal tehénbe.
Persze, aki sokat vadászik és nem járt még így, az festi magát vagy hazudik.
Nagyon soktrófeás és rengeteg nem trófeás vad elejtésekor voltam kísérő.
A nagy számok törvénye, és sok esetben a "lövetési kényszer" miatt voltak hibák, amiket elkövettem.
A kényszerből fakadókat hagyjuk, mert azzal nem volt mit tenni, el kellett fogadni, hogy az a rendszer olyan, amilyen.
Volt olyan kolléga, aki nem bírta ezt a fajta állandó nyomást, ők kiszálltak...talán jól is tették, én soha nem nehezteltem emiatt rájuk.
Ami hibákat önmagamtól hoztam össze, azok jelentős része abból fakadt, hogy habár az első pillanatban tisztában voltam azzal,
hogy az előttünk lévő vad nem az, amit keresünk, valahogyan csak rábeszéltem magam a hülyeségre.
Ennek java része trófea mérettel kapcsolatos hiba volt, de becsúszott pár fiatal, vagy "határeset" bika, bak is.
Ezekért a balfaszságokért nagyon tudtam magamra haragudni, és igyekeztem belőlük tanulni....de azért az emberi gyarlóság néha mégis győzött Stoel
Ilyen ez a szakma (is), itt is vannak műhibák, csak itt nem szoktak perrel végződni.
Aki tévedhetetlen, annak nagy valószínűséggel kizárólag íróasztal mellett van vadgazdálkodási, vadásztatási tapasztalata.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7384 Dátum: 2019. Június 23. - 21:11:32 »

Nagyon soktrófeás és rengeteg nem trófeás vad elejtésekor voltam kísérő.
A nagy számok törvénye, és sok esetben a "lövetési kényszer" miatt voltak hibák, amiket elkövettem.
A kényszerből fakadókat hagyjuk, mert azzal nem volt mit tenni, el kellett fogadni, hogy az a rendszer olyan, amilyen.
Volt olyan kolléga, aki nem bírta ezt a fajta állandó nyomást, ők kiszálltak...talán jól is tették, én soha nem nehezteltem emiatt rájuk.
Ami hibákat önmagamtól hoztam össze, azok jelentős része abból fakadt, hogy habár az első pillanatban tisztában voltam azzal,
hogy az előttünk lévő vad nem az, amit keresünk, valahogyan csak rábeszéltem magam a hülyeségre.
Ennek java része trófea mérettel kapcsolatos hiba volt, de becsúszott pár fiatal, vagy "határeset" bika, bak is.
Ezekért a balfaszságokért nagyon tudtam magamra haragudni, és igyekeztem belőlük tanulni....de azért az emberi gyarlóság néha mégis győzött Stoel
Ilyen ez a szakma (is), itt is vannak műhibák, csak itt nem szoktak perrel végződni.
Aki tévedhetetlen, annak nagy valószínűséggel kizárólag íróasztal mellett van vadgazdálkodási, vadásztatási tapasztalata.
Sajnos az emberi agynak van egy rossz tulajdonsága, egy idő után nem a valóságot látja, hanem azt amit szeretne.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #7385 Dátum: 2019. Június 24. - 18:31:56 »


volt valamilyen egészségügyi problémája (here sérülés) vagy egyébb ?

üdv:HSanyi

Üdv Sándor!

Nem gondoltam volna, hogy valaki elsőre ilyen jót kérdez!

A viselkedése, megjelenése, mozgása nem volt normális, és amikor kizsigereltem a szívén és a máján férgek voltak, az egyik tüdőlebenyének az egyharmada is odavolt.
Nem csoda, hogy nem azzal foglalkozott, hogy a "fejét" egy faághoz csapdossa, dörzsölje.
Lehet, hogy kiheverte volna, de szerintem ha nem lövöm meg akkor elpusztul.

Tisztelettel: Tamási Zoltán
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #7386 Dátum: 2019. Június 24. - 18:39:10 »

Szia!
Szerintem olyan nincs, hogy "kell".
 Emelem

Szia!
Dehogynem, ahogy írtam "bíznom kell" (és nem lőnöm kell)!
 Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7387 Dátum: 2019. Június 25. - 08:52:41 »

Szervusz Tamás.

" Nem gondoltam volna, hogy valaki elsőre ilyen jót kérdez!"
A természet egy csodálatos dolog,a tőrténéseknek mindig oka van.
Azt hogy egy bak nem tisztit egy bizonyos intervalumon beűl annak oka van, azért próbáltam rá kérdezni.
Esetleg nem készülttek fotok róla ? szívesen megnéztem volna őket .

üdv:HSanyi
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #7388 Dátum: 2019. Június 26. - 15:41:54 »

Szervusz Tamás.

" Nem gondoltam volna, hogy valaki elsőre ilyen jót kérdez!"
A természet egy csodálatos dolog,a tőrténéseknek mindig oka van.
Azt hogy egy bak nem tisztit egy bizonyos intervalumon beűl annak oka van, azért próbáltam rá kérdezni.
Esetleg nem készülttek fotok róla ? szívesen megnéztem volna őket .

üdv:HSanyi


 Emelem

Szia Sanyi!

Bemeneti- kimeneti oldalról készültek képek, de azok is homályosak (csak szenvedek a közeli képekkel, nem mindig sikerülnek), zsigerelés után már nem vettem elő a fényképezőgépet.

Bemeneti oldal:


Kimeneti oldal:

Üdvözlettel: Tamási Zoltán
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7389 Dátum: 2019. Június 27. - 07:43:34 »

Szervusz Tamás.

pedig ara lettem volna kíváncsi föleg a zsigerelésnél készült képekre.

üdv:HSanyi
Naplózva
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #7390 Dátum: 2019. Július 05. - 08:26:13 »

Sziasztok,

az idei sok sok bakos élmény eredménye két terítékre került bakban, a többi megmarad emlék, élmény vagy ha szerencsés voltam fotó/videó formájában:







 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7391 Dátum: 2019. Július 05. - 21:11:29 »

Kívánatos trófeák!  Gratulálok! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7392 Dátum: 2019. Július 06. - 14:08:25 »

Nos, lőttem egy bakot. Napokig kerülgettem egy jó nyársas, kacsiba jószágot, mindig messze vált ki, gazos közepén. Többször jól megnéztem, meg is céloztam, de nem jött össze. Nem is mertem odalőni a nagy puskával. Osztán egyszer csak jött a nagy elhatározás, fogtam az egylövetű istentől való teremtményemet, ami még zergére van belőve,250-en lő pontot és kimentem. Hosszas várakozás után meg is jelent a bakom két suta társaságában. Persze megint vagy 270méterre. Néztem a szkóppal, céltávcsővel, ez az..... Közben fogyott a lővilág, pakoltam hátizsákra lőbotot, tépkedtem ki gazokat, céloztam meg nem is. Egyszer csak tisztán állt a bak, rámértem 276 méter..... Nagylevegő, kiereszt, megszorít, aztán bummm. Örökkévalóság után nagy becsapódás, suták el, mégegy valami el nem onnan ahova lőttem.  Vegyes érzelmekkel pakolásztam, vártam negyed órát. Rámentem a lövés helyére, többször visszamértem, míg nem megtaláltam a bakomat. Hát nem nyársas, nem is kacsiba, egy rendes erdei hatos, lőhető, semmi gond. De nem az én bakom, gondolom felállt ottan a nagy gazban, amíg készülődtem, mindegy, nem is kapitális, azt azért megláttam volna a távcsőben




Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7393 Dátum: 2019. Július 06. - 14:22:35 »

Sziasztok,

az idei sok sok bakos élmény eredménye két terítékre került bakban, a többi megmarad emlék, élmény vagy ha szerencsés voltam fotó/videó formájában:







 Emelem
Nem semmi bakok! Ezeket Te lőted?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7394 Dátum: 2019. Július 06. - 17:35:18 »

Csütörtök hajnalban egy bak kergette a sutát. Később egy egyedüli középkori bakra ráhívtam (buttolóval),  amelyik meg-megállva  de bejött 30 méterre. Ott nekiállt csipegetni a lucernát, én meg kuksoltan 40 percet a lesen, mert nem akartam elzavarni!  Mosolyog 
 Máshol hogy áll az őszek násza?   
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: