Oldalak: 1 ... 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 [492] 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012307 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7365 Dátum: 2019. Június 20. - 10:32:42 »

Szervusztok.
Tényleg nem ismerjük a terület adotságait és az állomány minőségét.
De nem lepődnék meg rajta,hogy ha csak 3 éves lenne ez a vitatot bak.
Az hogy egy gyenge hátsó ágat rakott fel az lehet egy gyenge kondició, vagy egy átvészelt betegség következménye.
De viszónt a szemág vastagsága ill középág még add lehetőséget a fejlődésre.
(Jó pár beszélgetés végighalgatva Dr Súgár Laci bácsi példáját idézve amikor gombos bakokból a következő évben jó takarmányozás mellet 6 -os bakaok lettek).
Itt most nem az elejtő felelőségét próbálom kiemelni ,ha nem azt ,hogy a minősitésen érdemes elgondolkodni.
Aki már birált terepen Őzbakot azt tudja,hogy nem egyszerű pár másodperc esetleg perc alatt böntést hozni.
De a múlt héten vadász olyan helyen ahol 90% ismerték a bakokat és befotozva várták a vendéget ,itt jegyezném még azt is ,hogy a vendég dönti el "lővi" vagy nem olyan ,hogy kötelező elejtés nincs .
Tetszi lővi ha nem akkor keresünk másikat , de azt is megjegyezném,hogy egy pár visszautasitott lehetőség után illik legalább az egyiket elejteni.

Biztós lesz olyan köztünk aki nem fog egyetérteni velem, de hát azért van a fórum ,hogy értelmesen foglaljunk állást kb ügyekben.

Üdvözlettel:HSanyi
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7366 Dátum: 2019. Június 20. - 11:41:19 »

Mivel nem ismerem a területet, ezért a véleményeim mind sajátok. Mondjuk, hogy igazat adok neked a fent leírtakban. De azt azért áruld el nekem, hogy ha választhatnál (szándékosan nem erre a bakra gondolok,mert egy cseppet sem szeretném lerontani az elejtő kedvét, sőt) egy ehhez hasonló kb 350g-os 4-5 éves és egy 6-7 éves 300g-os hegyes, kifent ágvégű bak között, te miképpen döntenél?

A fülei egyébként valóban szépek, és az elejtőjének okozzon örömet amikor csak rá néz. Emelem


Választás esetén, más a helyzet.
Az elejteni kívánt bakkal szembeni elvárásomat, sokan ismerik itt a Fórumon.
Nem vágyom különleges, kesze-kusza, osztott szárú, stb...bakra.
Egyszerű szempontok vezérelnek, legyen teljesen szabályos 6-os és 500g-nál nagyobb.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #7367 Dátum: 2019. Június 20. - 21:49:08 »

 Emelem
Üdv a Vadásznak!

Május végén került elejtésre....





 Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7368 Dátum: 2019. Június 21. - 08:21:31 »

Szervusz  Zerge69.

Megszeretném kérdezni,hogy őt miért kellet most teritékre hozni ?
ha nem csal a szemem akkor egy másod éves bak van a teritéken, elő fordúl a kései tisztitás ilyet üzekedésden vagy
utána szoktuk ellőni .

volt valamilyen egészségügyi problémája (here sérülés) vagy egyébb ?

üdv:HSanyi
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #7369 Dátum: 2019. Június 21. - 10:39:36 »

Szia zerge69!
Gratulálok a bakhoz!  Emelem
Szemrebbenés nélkül meglövettem volna május végén....
Üzekedés után??  Meglepődött Miért? Ha letisztít akkor gyilkos... ha nem akkor háncsba szorult... Előrébb vagyunk?
Inkább a kapitális bakokat kellene meghagyni üzekedés utánra... hogy örökítsenek...
Gratula!  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7370 Dátum: 2019. Június 21. - 11:17:01 »

Ha egyéves bak, akkor tényleg nagy kár érte.

De szerintem idősebb  Vállat von
Akkor viszont itt a helye.
Bár furcsa dolog barkában lévő bakot lőni, de ilyen is van...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7371 Dátum: 2019. Június 21. - 12:05:29 »

Szervusztok.

Nem a barkás bak ellövésével van a gond,hogy helye van e az állományban vagy sem .
Én csak azt jegyeztem meg ,hogy fiatal és még ilyen kor nincs értelme elejteni (kortol függetlenül) de fent tartom,hogy max 2 agancs.
Az üzekedést mint időt írtam nem mint periodust az ilyen példányok nem vesznek részt benne ( max véletlen ).
Az az idő intervalumra nagy valószinűséggel le tisztit mind.
ezt próbáltam le írni lehet,hogy nem helyesen fogalmaztam.

üdv:HSanyi
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7372 Dátum: 2019. Június 21. - 23:12:54 »

Szia zerge69!
Gratulálok a bakhoz!  Emelem
Szemrebbenés nélkül meglövettem volna május végén....
Üzekedés után??  Meglepődött Miért? Ha letisztít akkor gyilkos... ha nem akkor háncsba szorult... Előrébb vagyunk?
Inkább a kapitális bakokat kellene meghagyni üzekedés utánra... hogy örökítsenek...
Gratula!  Emelem
A területgazda biztosan tudja,miért lövette meg.
Én csak a "Bertóti stíluson " akadtam meg!
Ő ugyanis hasonlóan válogatás nélkül mindent meglőtt,ami elé állt és mindent megmagyarázott,miért kilövendő.
Egy hosszú ágakkal rendelkező hatos bak háromszor olyan veszélyes,mint ez a bak,mert háromszor több gyilok van a fején.
Ez a bak valószínűleg két-három centiméteres ágakkal páros,vagy páratlan hatos lett volna.
Hogy miből gondolom?
A szárak alakja alapján gondolom.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7373 Dátum: 2019. Június 22. - 00:14:57 »

A területgazda biztosan tudja,miért lövette meg.
Én csak a "Bertóti stíluson " akadtam meg!
Ő ugyanis hasonlóan válogatás nélkül mindent meglőtt,ami elé állt és mindent megmagyarázott,miért kilövendő.
Egy hosszú ágakkal rendelkező hatos bak háromszor olyan veszélyes,mint ez a bak,mert háromszor több gyilok van a fején.
Ez a bak valószínűleg két-három centiméteres ágakkal páros,vagy páratlan hatos lett volna.
Hogy miből gondolom?
A szárak alakja alapján gondolom.


Húúú basszus meg,  egyre inkább csak tátom a számat!  Szerintem egyedül vagy a földön aki meg tudja mondani a szár alakja alapján, hogy mi lesz egy egy éves bakból!  A bölcsődés gyerekből is tudod mondani mi lesz 30 éves korára?   Fejvakarás
Én meg úgy gondolom, hogy ha egy 12-13 hónapos bak agancsa eléri, vagy meghaladja a fül magasságát, még akkor is kímélendő - legalább egy évig - ha nincs rajta egyetlen ág sem!  Valami ilyesmiről beszéltél a nem túlzottan hosszú spíszer gím bikák esetében is! 
Az pedig, hogy egy hatos bak veszélyesebb mint egy ág nélküli, ez valami teljesen új megközelítése a szelektálásnak!  Ezek szerint a bika agancsán minél több ág van, annál inkább kilövendő! 
Ezt azért én nem fogom terjeszteni!  :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #7374 Dátum: 2019. Június 22. - 17:43:24 »







Szervusztok.
Lehet, hogy benéztem ezt a kilövést? Jövőre hatos lett volna, vagy most a teljes letisztítás után esetleg páratlan hatos?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7375 Dátum: 2019. Június 22. - 17:55:26 »

vagy most a teljes letisztítás után esetleg páratlan hatos?

Vagy ha letöri az egyik szárát, akkor páratlan kettes...  Vigyorog

Jó kis gombos bak, gratulálok hozzá!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7376 Dátum: 2019. Június 22. - 21:00:08 »

Húúú basszus meg,  egyre inkább csak tátom a számat!  Szerintem egyedül vagy a földön aki meg tudja mondani a szár alakja alapján, hogy mi lesz egy egy éves bakból!  A bölcsődés gyerekből is tudod mondani mi lesz 30 éves korára?   Fejvakarás
Én meg úgy gondolom, hogy ha egy 12-13 hónapos bak agancsa eléri, vagy meghaladja a fül magasságát, még akkor is kímélendő - legalább egy évig - ha nincs rajta egyetlen ág sem!  Valami ilyesmiről beszéltél a nem túlzottan hosszú spíszer gím bikák esetében is! 
Az pedig, hogy egy hatos bak veszélyesebb mint egy ág nélküli, ez valami teljesen új megközelítése a szelektálásnak!  Ezek szerint a bika agancsán minél több ág van, annál inkább kilövendő! 
Ezt azért én nem fogom terjeszteni!  :Mosolyog
A cigarettát is tátott szájjal szívod?
Te értesz az őzhöz, én meg naponta 4-5 órán keresztül tanulmányozom a szarvasféléket. Ugye az őz is szarvasféle!? Ezen tanulmányok közben mindig talál az ember valami újat.Többek között azt is,hogy a szár alakja genetikai kód!
Az antropológia legalább annyira leköt,mint a szarvaskérdés, legalábbis a rasszok apró bélyegei ugyanazok bölcsődés korban,mint felnőtt korban, tehát meg tudom mondani a meghatározott bölcsődés egyedről,hogy vélhetően hogy fog kinézni felnőtt korában.
Annak oka van,hogy a "Bertóti stílust" kritizáltam, mégpedig az az oka,hogy én sem bántanám az ilyen bakot a jövő idényig!Nem pedig gondolkodás nélkül azonnal meglövöm!
Azért,hogy elkeserítselek, két hete beszéltem a kedvenc vadásztársaságod elnökével, aki készségesen segít fotók gyűjtésében ( Vele is sokat vitatkoztam azon,hogy sok mindent másképp kellene csinálni a társaság területén,de mindig addig a gondolatig jutott,hogy sok vad-nagy vadkár. Egy cikket egy már összehoztam a gadányi különleges bikáról( az Elejtő néhány hónapja hunyt el),a három hivatásos vadász közül az egyetlen normális segít képgyűjtésben.
A hozzászólásod végén olyan kijelentést adsz a számba,amit én nem mondtam! Ezt terjesztheted!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7377 Dátum: 2019. Június 22. - 22:36:44 »

Kimaradt a hatos agancs kérdése.
Az agancs legfontosabb tulajdonsága,feladata, hogy veszélyes legyen az ellenfél,vagy ellenség számára.
Ha ez hiányzik,akkor minek az agancs!
Nálam hozzáértőbb kutatók végigzongorázták,melyik agancstípus mennyire veszélyes,mennyire alkalmas védelemre.
Szerintük a hárompontos agancsok a legjobb fegyverek ,mert több egymást követő apró irányváltoztató mozdulattal újra tudnak velük szúrni,öklelni a következő ággal, de még mindig kevés az ágszáma miatt fennakadás nélkül át tud hatolni a másik agancságai között a testig.
Tehát ezt sem én találtam ki,csak amit az aktuális publikációkból tanultam,azt leírom.
Az egyik legősibb agancsforma és a leghosszabb ideig fenn tudott maradni. A forma módosulása lehet véletlen,de a hosszú ideig létezésük már biztosan nem a véletlen műve.
A cervus nem 12 millió éve jelent meg, a hárompontos agancsok 7 millió évesek. Egy kialakult,rögzült tulajdonságnak ahhoz,hogy 1 %-ról 30 %-ra növekedjen a részaránya, legalább 1 millió évre van szüksége. Az őz állománynak hány %-a hatos bak?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7378 Dátum: 2019. Június 22. - 22:54:27 »



Az én kedvenc vadásztársaságomról semmit sem tudsz, mert 22 éve megszűnt,   elnöke pedig sajnos már meghalt.
Gondolom te azzal az emberrel beszéltél, akiről mindég azt mondtad, hogy nem ért a vadgazdálkodáshoz sem ő sem a vadőrei, és a te javaslataidat soha nem fogadták el!  Igen, az az a terület ahol hamarosan tönkre teszik az állományt, mert nem hallgatnak rád, ahol már nincs öreg bika.......bár az évi eredmények nagyon nem ezt mutatják!  Csak nagyon halkan jegyzem meg, az ő helyükben már én sem hallgatnék rád!  Fejvakarás
Nem! Nem értek sem az őzhöz, sem a vadászathoz, mert  minél többet foglalkozok a vadászat "tudományával" , annál jobban rájövök, hogy nagyon keveset tudok róla . Mosolyog  Az azért ki merem jelenteni, hogy lőttem,  lövettem és bíráltam el lövés előtt már annyi őzet, hogy talán látni sem láttál annyit. Ja, és életemben összesen 2 (azaz kettő) -1 pontos bakot lövettem! Nagyon sokat tapasztaltam, nagyon sokat tanultam (és még tanulok ma is) de soha nem tartottam magam tévedhetetlennek.   A tévedhetetlen mindentudás jogát meghagyom neked!  Mosolyog 
Tőlem olyan elképzeléseket terjesztesz amilyenek akarsz, jogod van hozzá, és csak remélni tudom, hogy mindenki tudja őket a maguk helyén kezelni. 
 
Én nem adtam a szádba semmit, csak a következtetésemet vontam le hozzászólásodból.
De megígérem, mostantól kezdve én sem fogok reagálni a hozzászólásaidra.    :Mosolyog Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7379 Dátum: 2019. Június 23. - 08:44:08 »


Nem! Nem értek sem az őzhöz, sem a vadászathoz, mert  minél többet foglalkozok a vadászat "tudományával" , annál jobban rájövök, hogy nagyon keveset tudok róla . Mosolyog 


 Emelem
Ez egy olyan "iskola", amit az ember addig jár amíg bírja a lába és távcsövet-puskát tud fogni.
Minden alkalom egy előadás vagy éppen vizsga, amit lehet sikeresen teljesíteni vagy elbukni.
Diplomát sem osztanak, de az állandó megmérettetéstől, izgalmaktól és emlékektől szép az egész.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 [492] 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: