Oldalak: 1 ... 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 [488] 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012322 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7305 Dátum: 2019. Május 06. - 15:08:33 »

Szervusz!

Felemás érzésekkel kezdek neki a rendellenes bak történetének.

Genfi, gratulálok!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7306 Dátum: 2019. Május 06. - 15:09:02 »

 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #7307 Dátum: 2019. Május 06. - 15:46:17 »

Gratulálok még egyszer. Azért nem volt izgalom mentes vadászat. Az ilyen bakot nem is illene meglőni egy kocsiablakból 80 méterről.
Sajnálom, hogy már nincs rá módom, hogy századiknak keressek Neked egy arra érdemeset.  Emelem  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7308 Dátum: 2019. Május 06. - 16:11:00 »

Szervusz!

Felemás érzésekkel kezdek neki a rendellenes bak történetének. Idén öt bak került terítékre. A rendellenes bak a legszebb, de nem a legöregebb és nem a legérdekesebb cserkelés eredménye. A vadászat olyan, mint a szeretkezés, nem mindig a legszebb nő a legérdekesebb a párnák közt…

Idén a Hortobágy után a Tiszántúlon próbáltam szerencsét. Sajnos ebben az évben kimaradt egy régebben sok szép élményt nyújtó Kunsági terület. Már második napja jártuk a határt és azt vártam volna, hogy a bakok április végére már elfoglalták a területüket, de nem így volt. Az egyik lucerna táblán találkoztunk téli vegyes csapatban legelő őzekkel. Sokáig figyeltünk egy szép hosszú szárú bakot, de végül túl fiatalnak lett ítélve.









Utána egy hosszú völgybe mentünk át, ahol még alig indult meg a napraforgó, de volt két virágzó repce csík, amiben több őzet is láttunk. Persze itt tiszántúli völgyről van szó, ahol a „dombok” alig 5-10 méter magasak. Már indultunk volna visszafelé, amikor megláttuk a keresett rendellenes bakot. Elég volt egy pillantás a kereső távcsőbe, hogy tudjam, nem akárkivel hozott össze a szerencse. De a bak is érezte, hogy valami nincs rendben, ezért szinte megállás nélkül futásnak eredt. Tett egy kilométeres kőrt és befeküdt egy búzatáblába. Lassan, egy traktor sebességével csorogtunk rá a terepjáróval, de a baknak ez is sok volt. Több száz méterről felpattant és megint elfutott. Valószínűleg elérte a területe határát, mert megint befordult balra és futott a virágzó repce felé. Gondoltam, itt most vége a dalnak! Ha a bak befekszik a derékig érő virágzó repcébe, akkor onnan ma reggel már biztosan nem tudjuk kicsalogatni. Szerencsére a bak megint egy nagy kőrt írt le és az alig pár centis napraforgóban elindult a búzavetés irányába. A pontos távolságot nem volt időm lemérni, de szerintem 300 méter fölött volt. Amint a bak megállt. Útjára engedtem a 270 WSM-t. A bak erősen kirúgott hátra és futásnak eredt megint, de 100-150 méter után lefeküdt a szinte csupasz napraforgóban. Vagy én kapkodtam el a lövést, vagy nem vettem figyelembe az erős oldalszelet, de a lövés lágy részeket, májat ért.

A fekvő bakig a távolság most már 400 méter körül lehetett. A bak feje rendületlenül fent volt. Takarás sehol. A bak ott fekszik a 2 centis napraforgó vetésben. Ha elmegy a virágzó repcéig, akkor kutya nélkül nem lesz egyszerű megtalálni, így kénytelen voltam megpróbálni megadni neki a kegyelemlövést ilyen messziről. Feltettem a puskát a bölénybőr lőzsákra és igyekeztem jól kidolgozni a lövést. Szerencsére pontosan blattra ment a 270WSM. A bak már nem tudott felkelni. Ennek ellenére a feje még egy ideig fent volt, aztán lassan, szinte észrevétlenül, szép csendben az idő elkezdett nélküle repülni.

Ő volt a kilencven kilencedik!




 Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #7309 Dátum: 2019. Május 06. - 17:22:16 »

Gratulálok még egyszer. Azért nem volt izgalom mentes vadászat. Az ilyen bakot nem is illene meglőni egy kocsiablakból 80 méterről.
Sajnálom, hogy már nincs rá módom, hogy századiknak keressek Neked egy arra érdemeset.  Emelem  Wave

Szervusz!

Remelem juliusban tudunk kozosen vadaszni a Borzsonyben.

 Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7310 Dátum: 2019. Május 06. - 20:18:49 »


Felemás érzésekkel kezdek neki a rendellenes bak történetének.

Izgalmas vadászat lehetett! Igen
Élmény volt olvasni a történetet.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #7311 Dátum: 2019. Május 07. - 12:56:36 »

Szervusz!

Felemás érzésekkel kezdek neki a rendellenes bak történetének.



Gratulálok! Emelem

Egy ilyen bakért jár ennyi izgalom! A hosszú lövésekhez pedig külön gratulálok, mert kevesen vállalják be, és még kevesebbeknek sikerül.  Igen
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #7312 Dátum: 2019. Május 09. - 11:31:01 »


Gratulálok! Emelem

Egy ilyen bakért jár ennyi izgalom! A hosszú lövésekhez pedig külön gratulálok, mert kevesen vállalják be, és még kevesebbeknek sikerül.  Igen

Szervusz!

Elozo nap mar volt egy sikeres 353 meteres lovesem rokara es egy 325 meteres sikeres ozbak talalatom. (Mindket tavolsag utolag Leica tavolsagmerovel lett lemerve. Az ozbak peldaul ugy, hogy a kocsi helyben maradt es en a bak kozvetlen kozelebol visszamertem a tavolsagot a kocsira.) Ezert mertem most is megprobalni a hosszu lovest. Sajnos az elso hatra csuszott. A maodik, viszont jo helyre ment. Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #7313 Dátum: 2019. Május 10. - 21:25:34 »

Üdv a Vadásznak!

Ma hajnali cserkelésen találkoztam össze ezzel az érdekes agancsú bakkal.
Először 150 méterről méregettük egymást, de gyanús lettem neki, ezért hátat fordítva továbbállt.
Szerencsémre a rövid "vágta" után komótosan csipegetett a vetés és az út melletti bokros terület határán.
100-150 méterről követtem miközben csak a hátát, fenekét mutatta, így lövésről szó sem lehetett.
Ötszáz méternyi séta után végre befordult az út felé, és a bokrok friss hajtásaiból falatozva a bal oldalát mutatta, ekkor jött el az én időm.
Hátizsák, távcső le a földre, kinyitottam a lőbotomat, amiről feltámasztva sikerült leadni a lövést. A jól hallható becsapódás után még rúgott egyet a bak és aztán elcsendesült.
110 métert kellett még megtennem, hogy közelebbről is szemügyre vehessem..........





 Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #7314 Dátum: 2019. Május 11. - 05:46:41 »

Gratulálok! Érdekes trófea!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #7315 Dátum: 2019. Május 11. - 21:07:38 »

Üdv a Vadásznak!
Ma hajnali cserkelésen találkoztam össze ezzel az érdekes agancsú bakkal.
 Emelem

Szervusz!

Erdekes trofea. GRATULALOK !

 S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7316 Dátum: 2019. Május 12. - 06:32:27 »







 Emelem
Gratulálok!
Izgalmas cserkelés, mutatós trófeájú bak! Igen
Kíváncsi lennék a kész trófeára és "paramétereire" (súly, kor).

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #7317 Dátum: 2019. Május 17. - 09:29:02 »

 Emelem Üdv a Vadásznak!
Köszönöm a gratulációkat.

Ma is mellém szegődött a szerencse, a hajnali változatos párás/ködös/napsütőtte időjárást kihasználva sikerült ezt a kis selejt bakot terítékre hoznom.
A keresgélést egy "tenyérnyi" repcén kezdtem, ahol láttam is egy koros, szabályos bakot, de túl nagy volt az én "tehetségemhez", ezért tovább sétáltam.
Cserkelés közben láttam meg ezt a kis bakot, amint egy fasorból lépett ki a mezőre, közelebb kerülni esélyem sem volt, ezért a jó kis harmatos fűben fekve céloztam meg.
Rámértem a távolságra (210 méter) és egy jól sikerült lapocka lövéssel helyben marasztaltam (243 win, Gecco Express).

 Emelem




Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #7318 Dátum: 2019. Május 17. - 10:14:59 »

Emelem Üdv a Vadásznak!
Köszönöm a gratulációkat.

Ma is mellém szegődött a szerencse, a hajnali változatos párás/ködös/napsütőtte időjárást kihasználva sikerült ezt a kis selejt bakot terítékre hoznom.
A keresgélést egy "tenyérnyi" repcén kezdtem, ahol láttam is egy koros, szabályos bakot, de túl nagy volt az én "tehetségemhez", ezért tovább sétáltam.
Cserkelés közben láttam meg ezt a kis bakot, amint egy fasorból lépett ki a mezőre, közelebb kerülni esélyem sem volt, ezért a jó kis harmatos fűben fekve céloztam meg.
Rámértem a távolságra (210 méter) és egy jól sikerült lapocka lövéssel helyben marasztaltam (243 win, Gecco Express).

 Emelem





 Szia. Igazán nem kötekedésből kérdezem,de ez a bakocska miért selejt? Véleményem szerint bőven maradhatott volna még az állományban. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 17. - 10:29:08 írta Sakac » Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #7319 Dátum: 2019. Május 17. - 16:10:57 »

Egy éves villás. Én az ilyeneket meg szoktam hagyni. Az előző után nem kellet volna ez.  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 [488] 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: