Oldalak: 1 ... 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 [477] 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012313 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7140 Dátum: 2018. Augusztus 07. - 18:26:51 »

Ma reggeli tagi bakom.





Fájintos tagi bak! Igen Igen
Gratulálok!
Egy kicsit később néhány dologra én is kíváncsi lennék: súly, történet... Vigyorog Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7141 Dátum: 2018. Augusztus 07. - 18:36:52 »

Fájintos tagi bak! Igen Igen
Gratulálok!
Egy kicsit később néhány dologra én is kíváncsi lennék: súly, történet... Vigyorog Igen
 Emelem
Megírom majd szépen sorban. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7142 Dátum: 2018. Augusztus 07. - 20:35:04 »

Megírom majd szépen sorban. Wave
A legfontosabbakat ki ne hagyd!
Milyen színű volt a szűrő a lámpán....esetleg, hogy állta-e a vetőt?
 Ördög

Gratula a bakhoz! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7143 Dátum: 2018. Augusztus 07. - 20:37:29 »

Kajdacsi bakom
Húvazze! Igen Emelem
Kevés trófea van, ami még lázba tud hozni....de ő olyan!
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #7144 Dátum: 2018. Augusztus 07. - 22:15:47 »


 Gratulálok minden sikeres elejtőnek és kísérőiknek!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Srácz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #7145 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 06:05:36 »

Ma reggeli tagi bakom.




Emelem
Őszinte elismerésem! Engem a töret is megfogott, jó lélekre vall.
 Emelem
Naplózva

Anyám egy bölcs asszony. Egyszer azt mondta: "Édes fiam, az sem mind hülye ám, aki hallgat."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7146 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 11:28:33 »

Emelem
Őszinte elismerésem! Engem a töret is megfogott, jó lélekre vall.
 Emelem

Itt is látszik, hogy mi vadászok mennyire nem vagyunk egyformák.
Nekem pontosan az a virágcsokor nem tetszett a képen. Én a virágcsokrot - ha az elmúlásra gondolok - egy síron, egy ravatalon tartom helyén valónak, és nem egy terítéken.  A terítéken nekem a letört gally  számít töretnek. Itt nem ragaszkodok a tölgy vagy fenyő ághoz, mert sok területen egyik sem található,  lehet bármilyen lombos ág, de nem használtam nádat, kukoricaszárat, stb töretnek soha. Virágot meg főleg.
Sajnálom, de én már ilyen begyepesedett öregember vagyok, aki  ragaszkodik a tanult hagyományokhoz.  Talán azért érzem mesterkéltnek, feleslegesen túllihegettnek  a "Zúgjon neki odaát" vagy a "Tisztelet a vadnak"  mostani mondásokat is.  Mondja már meg végre valaki, hogy mi az istennyila zúgjon odaát?  Repülő? Autó? ..... Erdő? 
A vadnak adott tisztelettel pedig úgy vagyok, hogy igen, a vadnak jár a tisztelet, de cselekedetekkel és nem mondással.  Tisztelni kell a vadat azzal, hogy feleslegesen nem zargatjuk, ha szükséges óvjuk, etetjük, stb. A tiszteletet egy terítéknél  annak kell megadni  aki ott jelen van, de ott sem szóban, hanem egy levett kalappal, egy rövid felállással, ha van rá mód  kürtöléssel, egy rendes teríték elkészítésével, a töret adásával, és az elejtőnek, esetleges kísérőnek történő gratulációval.  Miért alakulnak ki ezek az erőltetett modern kori szokások nem tudom, de nekem nem tetszenek. Valahogy nem szeretem összemosni az emberekhez kötődő szokásokat, érzéseket az állatokkal, bármennyire is szeretem őket.  Pl nekem egy állat nem szerelmes, nem szeretkezik, nem szül,  nem meghal,.....

 Persze, egyáltalán nem kell, hogy nekem minden tetsszen.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7147 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 11:52:05 »

Itt is látszik, hogy mi vadászok mennyire nem vagyunk egyformák.
Nekem pontosan az a virágcsokor nem tetszett a képen. Én a virágcsokrot - ha az elmúlásra gondolok - egy síron, egy ravatalon tartom helyén valónak, és nem egy terítéken.  A terítéken nekem a letört gally  számít töretnek. Itt nem ragaszkodok a tölgy vagy fenyő ághoz, mert sok területen egyik sem található,  lehet bármilyen lombos ág, de nem használtam nádat, kukoricaszárat, stb töretnek soha. Virágot meg főleg.
Sajnálom, de én már ilyen begyepesedett öregember vagyok, aki  ragaszkodik a tanult hagyományokhoz.  Talán azért érzem mesterkéltnek, feleslegesen túllihegettnek  a "Zúgjon neki odaát" vagy a "Tisztelet a vadnak"  mostani mondásokat is.  Mondja már meg végre valaki, hogy mi az istennyila zúgjon odaát?  Repülő? Autó? ..... Erdő? 
A vadnak adott tisztelettel pedig úgy vagyok, hogy igen, a vadnak jár a tisztelet, de cselekedetekkel és nem mondással.  Tisztelni kell a vadat azzal, hogy feleslegesen nem zargatjuk, ha szükséges óvjuk, etetjük, stb. A tiszteletet egy terítéknél  annak kell megadni  aki ott jelen van, de ott sem szóban, hanem egy levett kalappal, egy rövid felállással, ha van rá mód  kürtöléssel, egy rendes teríték elkészítésével, a töret adásával, és az elejtőnek, esetleges kísérőnek történő gratulációval.  Miért alakulnak ki ezek az erőltetett modern kori szokások nem tudom, de nekem nem tetszenek. Valahogy nem szeretem összemosni az emberekhez kötődő szokásokat, érzéseket az állatokkal, bármennyire is szeretem őket.  Pl nekem egy állat nem szerelmes, nem szeretkezik, nem szül,  nem meghal,.....

 Persze, egyáltalán nem kell, hogy nekem minden tetsszen.
Általad leírtakkal egyet értek,csak kiegészítésképpen leírom,hogy mi zúgjon odaát:
bicikli hajtású köszörű!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7148 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 12:24:37 »

Itt is látszik, hogy mi vadászok mennyire nem vagyunk egyformák.
Nekem pontosan az a virágcsokor nem tetszett a képen. Én a virágcsokrot - ha az elmúlásra gondolok - egy síron, egy ravatalon tartom helyén valónak, és nem egy terítéken.  A terítéken nekem a letört gally  számít töretnek. Itt nem ragaszkodok a tölgy vagy fenyő ághoz, mert sok területen egyik sem található,  lehet bármilyen lombos ág, de nem használtam nádat, kukoricaszárat, stb töretnek soha. Virágot meg főleg.
Sajnálom, de én már ilyen begyepesedett öregember vagyok, aki  ragaszkodik a tanult hagyományokhoz.  Talán azért érzem mesterkéltnek, feleslegesen túllihegettnek  a "Zúgjon neki odaát" vagy a "Tisztelet a vadnak"  mostani mondásokat is.  Mondja már meg végre valaki, hogy mi az istennyila zúgjon odaát?  Repülő? Autó? ..... Erdő? 
A vadnak adott tisztelettel pedig úgy vagyok, hogy igen, a vadnak jár a tisztelet, de cselekedetekkel és nem mondással.  Tisztelni kell a vadat azzal, hogy feleslegesen nem zargatjuk, ha szükséges óvjuk, etetjük, stb. A tiszteletet egy terítéknél  annak kell megadni  aki ott jelen van, de ott sem szóban, hanem egy levett kalappal, egy rövid felállással, ha van rá mód  kürtöléssel, egy rendes teríték elkészítésével, a töret adásával, és az elejtőnek, esetleges kísérőnek történő gratulációval.  Miért alakulnak ki ezek az erőltetett modern kori szokások nem tudom, de nekem nem tetszenek. Valahogy nem szeretem összemosni az emberekhez kötődő szokásokat, érzéseket az állatokkal, bármennyire is szeretem őket.  Pl nekem egy állat nem szerelmes, nem szeretkezik, nem szül,  nem meghal,.....

 Persze, egyáltalán nem kell, hogy nekem minden tetsszen.
A vadőrünk szedte. Nem sértem meg azzal,hogy szedje le. Engem nem zavar egyáltalán. Ő szokott fotózni,ő rendezi a terítéket. Az én sebtöretem az akáclevelekből állt. Neki meg jobban tetszett virágokkal. Jobb ember annál,hogy ilyesmivel megbántsam. Az egyik legnormálisabb vadőr akit ismerek. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7149 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 12:28:26 »

A vadőrünk szedte. Nem sértem meg azzal,hogy szedje le. Engem nem zavar egyáltalán. Ő szokott fotózni,ő rendezi a terítéket. Az én sebtöretem az akáclevelekből állt. Neki meg jobban tetszett virágokkal. Jobb ember annál,hogy ilyesmivel megbántsam. Az egyik legnormálisabb vadőr akit ismerek. Emelem


Szia Balázs!   Emelem

Nincs okod magyarázkodni! Azért kezdtem azzal, hogy nem vagyunk egyformák, és fejeztem úgy, hogy nem kell nekem mindennek tetszeni.   Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7150 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 13:22:36 »

Én meg, ahogy öregszem, úgy hülyülök...de a másik irányba Ördög
Régebben, amikor "munkából" vadásztam (inkább mondanám, hogy lőttem a vadat), eszembe
sem jutott terítéket készíteni, utolsó falatot adni. Idő sem volt rá, hozni kellett a tervet, ha kijutottam, nem volt idő erdőzúgásra Stoel
Aztán mikor átvedlettem "sportvadásszá" (ezt a meghatározást nagyon nem szeretem), akkor megjött az igényem
a szebb dolgokhoz is, amik a vadászatot körítik.
És egyáltalán nem zavar, ha egy elejtett vad ravatalán (mert a teríték is egyfajta ravatal) megjelennek a saját környezetéből
származó elemek, ami lehet akár mezei virág is.
A lényeg, hogy a vadászat ne legyen rohanás.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7151 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 14:24:30 »

Szervusz Balázs .

Akkor itt is szeretnék gratulálni neked az Első Őzbakodhoz.

Izélses szép teriték virággal vagy a nélkül. Nézzétek meg azt a sokk operett vadászt azon a közöséggi oldalon ,
ahol zúg meg tisztelet meg mi egymás,hogy milyen teriték fotokat tesznek fel. tocsognak a vérben hasfelől fotozva
ahogy esik ugy puffan . Ez a zúgneki meg egyebek semmi más mint álszentség őnámitás, mert jelképesen ütik verik ahol tudják a vadat
hajszolják a sikereket.

üdv:HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7152 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 14:28:09 »

Ez uton gratulálok minden sikeres vadásznak .

Dobba ez tényleg " gyilkos" agancs
Dama + fia.
Bartalis Laci.
Zerge69

 Emelem

üdv:HSanyi

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7153 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 14:32:13 »

Ez uton gratulálok minden sikeres vadásznak .

Dobba ez tényleg " gyilkos" agancs
Dama + fia.
Bartalis Laci.
Zerge69

 Emelem

üdv:HSanyi
Nem gyilkos az,csak annak hisszük.


Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7154 Dátum: 2018. Augusztus 08. - 16:21:44 »

Nem gyilkos az....
Valóban nem, eredeti alakja szerint "gyilokos" lenne, csak a szenzáció-éhség valahol
a XX. Század eleje táján eldugta azt a fránya kis "o" hangocskát.
A gyilok jelentése hosszú vékony nyárs, vagy szálfegyver volt.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 [477] 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: