Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012354 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5880 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 13:57:53 »

"A humán papillómavírus fertőzés (nemi szervi) kiváltó okai
A HPV jellemzően nemi úton terjed. Magas népességbeli gyakorisága alapján egyéb terjedési mód is feltételezhető."

Egyed , ha van hozzá gusztusod . de ne pajzánkodj vele .  Bár van már védőoltás . . .  !     Ördög  Nyihi  Vigyorog


Pajzankodik az oreganyad!
Ha gondolod csinalj meg egy vadhusminosito tanfolyamot, utanna magyarazz!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5881 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 14:22:32 »

Wipe, szerintem nyugodj meg.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5882 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 14:47:58 »

Sajnálom, hogy pont az idősebb (sokat látott, nagy tapasztalatú) fórumtársak azok, akik önmagukról lerántva a leplet, bebizonyítják, hogy mennyire tudatlanok is valójában és hogy a rosszindulatú kicsinyes beszólásaik mennyire célt tévesztett üres puffogtatások!

1. A szarvasfélék (a gyengébbek kedvéért:  az őzön is megjelenő papilloma) ", a bőr hámrétegéből kiinduló jóindulatú, kötőszövet-szaporodással járó, vírusos eredetű
fibroma illetve fibropapilloma."
A fibróma:  "A fibróma a testen megjelenő, kötőszövetből kialakuló, jóindulatú daganat."

2. . A betegség oktanát illetően sok tévhit kering a köztudatban, amely a környezetszennyezés (pl. hulladékégetők), vagy a csernobili balesetből származó sugárfertőzés (Takács és Nagy-Bozsoky, 1998) következ-ményének vélve a kórt. Ezzel ellentétben, szakmailag minden érv a vírusos eredet mellett szólt. A papillomavírusokra általában jellemző fajspecifikusságból és az elváltozások jellegéből kiindulva feltételeztük, hogy az őzek megbetegedésének kórokozóját a 3Deltapapillomavirusgenusban, a többi szarvas faj fibropapillomatózist okozó vírusának közvetlen rokonságában kell keresni. 
Nem tudom a nagyszájú okostojásnak mond-e valamit az a szó, hogy "FAJSPECIFIKUS"???

Karcsibácsi meszesedése kedvéért külön:  a HPV mint ahogyan a nevében is benne van "HUMÁN" azaz emberre nézve fertő míg az őznél a fentebb leírt vírus fajta fajspecifikus vagyis az emberre nézve nem fertőző! ( Pofázás előtt kicsit utána kellene olvasni ha már hülye hozzá a delikvens!)

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5883 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 14:52:20 »

Wipe, szerintem nyugodj meg.

Szerintem majd akkor nyugtass, ha szükségem lesz rá.   Röhög Röhög Röhög   Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #5884 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 15:53:02 »

Ba@zd megy Peti.!
Visszafogott vagy és nőies.
   Csak úgy barátilag!
Belegondolsz néha, hogyan beszélsz emberekkel, mi jogosít erre fel?  Vállat von Idős korodban , amikor majd „meszesedsz” és elesett leszel, ahogy ismerlek, biztos szemközt köpnél egy fiatalt, ha így beszélne veled, még ha jártasabb is a témában. Gondolom neked is van még mit tanulni?! A tudást pedig több szerénységgel és kevesebb indulattal is elő lehet adni. Okos

Snoopy a szomszédból. Tasli  Piál  Emelem  Vigyorog
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
forester73
Vendég
« Új üzenet #5885 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 18:07:22 »

Ba@zd megy Peti.!
Visszafogott vagy és nőies.
   Csak úgy barátilag!
Belegondolsz néha, hogyan beszélsz emberekkel, mi jogosít erre fel?  Vállat von Idős korodban , amikor majd „meszesedsz” és elesett leszel, ahogy ismerlek, biztos szemközt köpnél egy fiatalt, ha így beszélne veled, még ha jártasabb is a témában. Gondolom neked is van még mit tanulni?! A tudást pedig több szerénységgel és kevesebb indulattal is elő lehet adni. Okos

Snoopy a szomszédból. Tasli  Piál  Emelem  Vigyorog

Szívből szóltál barátom !!!  Igen Igen Igen


Sajnálom, hogy pont az idősebb (sokat látott, nagy tapasztalatú) fórumtársak azok, akik önmagukról lerántva a leplet, bebizonyítják, hogy mennyire tudatlanok is valójában és hogy a rosszindulatú kicsinyes beszólásaik mennyire célt tévesztett üres puffogtatások!

1. A szarvasfélék (a gyengébbek kedvéért:  az őzön is megjelenő papilloma) ", a bőr hámrétegéből kiinduló jóindulatú, kötőszövet-szaporodással járó, vírusos eredetű
fibroma illetve fibropapilloma."
A fibróma:  "A fibróma a testen megjelenő, kötőszövetből kialakuló, jóindulatú daganat."

2. . A betegség oktanát illetően sok tévhit kering a köztudatban, amely a környezetszennyezés (pl. hulladékégetők), vagy a csernobili balesetből származó sugárfertőzés (Takács és Nagy-Bozsoky, 1998) következ-ményének vélve a kórt. Ezzel ellentétben, szakmailag minden érv a vírusos eredet mellett szólt. A papillomavírusokra általában jellemző fajspecifikusságból és az elváltozások jellegéből kiindulva feltételeztük, hogy az őzek megbetegedésének kórokozóját a 3Deltapapillomavirusgenusban, a többi szarvas faj fibropapillomatózist okozó vírusának közvetlen rokonságában kell keresni. 
Nem tudom a nagyszájú okostojásnak mond-e valamit az a szó, hogy "FAJSPECIFIKUS"???

Karcsibácsi meszesedése kedvéért külön:  a HPV mint ahogyan a nevében is benne van "HUMÁN" azaz emberre nézve fertő míg az őznél a fentebb leírt vírus fajta fajspecifikus vagyis az emberre nézve nem fertőző! ( Pofázás előtt kicsit utána kellene olvasni ha már hülye hozzá a delikvens!)



Pajzankodik az oreganyad!
Ha gondolod csinalj meg egy vadhusminosito tanfolyamot, utanna magyarazz!


Én nem tudom ki  vagy Wipe  és Karcsi bátyámmal sem találkoztam még , de a jómodorról és a tiszteletről bőven volna mit tanulni még ha a vadászat tudományok  terén képzetnek hiszed is magad .

Csak javallani tudom  " Szálj magadba Vajk és légy szerény !"

Bitedanke az OGRE
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5886 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 19:09:27 »

Ba@zd megy Peti.!
Visszafogott vagy és nőies.
   Csak úgy barátilag!
Belegondolsz néha, hogyan beszélsz emberekkel, mi jogosít erre fel?  Vállat von Idős korodban , amikor majd „meszesedsz” és elesett leszel, ahogy ismerlek, biztos szemközt köpnél egy fiatalt, ha így beszélne veled, még ha jártasabb is a témában. Gondolom neked is van még mit tanulni?! A tudást pedig több szerénységgel és kevesebb indulattal is elő lehet adni. Okos

Snoopy a szomszédból. Tasli  Piál  Emelem  Vigyorog

Pista!

Ez a csōrte nem mai keltezėsû.
Te még nem is jàrtàl a fòrum kōzelèben, mikor Karácsony bácsi már "megtalált"!
Sem neki, sem másnak nem türöm el szó nélkül az oktalan, ostoba fikázást!
Ali normális,azzal èn is az vagyok.
Sem ő, sem más nem adott nekem enni, nem az apám, hogy ezt a stìlust eltűrjem neki!
Nem a kort tisztelem, hanem azt aki megèrdemli.
Erről ennyit.

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5887 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 19:34:30 »

Csak merengek magamban .
 1.,  A több mint száz papillóma vírusfajta között egyik a HPV . A nem túl virulens vírusok közvetlenül a véráramba kerülve ( vágás , horzsolás ) fertőznek - talpon és kézen lévő szemölcsök - , vagy a nyálkahártyán .pl. a szájüregben kialakuló laphámburjánzás . Az állatkerti gondozók mesélhetnek a kígyóktól , delfinektől , nyulaktól , szarvasmarháktól , lovaktól , szarvasféléktől szerzett fertőzésről , ami persze gyógyítható a HPV , vagy más gyógyanyaggal stb., и т.д. , etc.

 2.,  Wipécske meg felőlem eheti a papillómás őzét , vagy akár szorosan mögéje is állhat .

                                                 Waidmann s' heil    Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5888 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 19:53:26 »

Azt hittem hogy évekkel ezelőtt sikerült letisztázni, hogy te nem szólsz hozzám, én meg nem szólok tehozzád!
Ismét nem én kezdtem, nem én voltam a provokátor! ( Semmit nem változtál!)
Próbáld ezt rögzíteni, memorizálni kérlek!
Közben meg olvasgasd az idegen szavak és kifejezések szótárát!
Az sem lesz nagy baj, ha a "fajspecifikus" résznél ütöd föl.
Már ha érted miről beszélek!
Esetleg ajánlom még a vadhúsminősítő tanfolyam elvégzését!

  Lehetőleg vakard le magadat rólam!   Mosolyog   Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #5889 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 19:54:57 »



A kedd esti cserkelés eredménye eme felemás villás középkorú bakom. A háromtanya mellet már régebben ki lett figyelve Őkelme. Kergette a sutáját bízva bízván, majd valamitől megíjedve be mentek a kukoricásba.
Már már majdnem feladtuk, mikor 15 perces várakozás után előjöttek a bak vesztére.  De megérte a várakozás.
Puska: Zastava 7x64, GECO 11,7g lőszer, 130 m lőtáv.
Üdv Gyula  

Meg tötént a bírálat is: 4 éves, 269g.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 11. - 07:59:24 írta Pyrus » Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5890 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 22:52:59 »

Sajnálom, hogy pont az idősebb (sokat látott, nagy tapasztalatú) fórumtársak azok, akik önmagukról lerántva a leplet, bebizonyítják, hogy mennyire tudatlanok is valójában és hogy a rosszindulatú kicsinyes beszólásaik mennyire célt tévesztett üres puffogtatások!

1. A szarvasfélék (a gyengébbek kedvéért:  az őzön is megjelenő papilloma) ", a bőr hámrétegéből kiinduló jóindulatú, kötőszövet-szaporodással járó, vírusos eredetű
fibroma illetve fibropapilloma."
A fibróma:  "A fibróma a testen megjelenő, kötőszövetből kialakuló, jóindulatú daganat."

2. . A betegség oktanát illetően sok tévhit kering a köztudatban, amely a környezetszennyezés (pl. hulladékégetők), vagy a csernobili balesetből származó sugárfertőzés (Takács és Nagy-Bozsoky, 1998) következ-ményének vélve a kórt. Ezzel ellentétben, szakmailag minden érv a vírusos eredet mellett szólt. A papillomavírusokra általában jellemző fajspecifikusságból és az elváltozások jellegéből kiindulva feltételeztük, hogy az őzek megbetegedésének kórokozóját a 3Deltapapillomavirusgenusban, a többi szarvas faj fibropapillomatózist okozó vírusának közvetlen rokonságában kell keresni. 
Nem tudom a nagyszájú okostojásnak mond-e valamit az a szó, hogy "FAJSPECIFIKUS"???

Karcsibácsi meszesedése kedvéért külön:  a HPV mint ahogyan a nevében is benne van "HUMÁN" azaz emberre nézve fertő míg az őznél a fentebb leírt vírus fajta fajspecifikus vagyis az emberre nézve nem fertőző! ( Pofázás előtt kicsit utána kellene olvasni ha már hülye hozzá a delikvens!)



Kár ezen rugóznod, nagyon kár ! Egy pillanatra sem érdekel hogy hogy hogyan hívják - árt vagy nem árt - ehető vagy nem . Ránézésre megundorodtam , megundorodtunk tőle . Magyarázhatja, akadémiai értekézéssel bizonyíthatja bárki hogy ehető . Ki a pitsába vele és kész .
Szerintem túldimenzionálod pedig jobb ha elhiszed " Ha ránézésre gusztustalan nincs az a tudományos fokozatokkal rendelkező állatorvos akinek a kedvéért egy falatot is a számba vennék ". Biztos tudatlanság ! De én még az érzékeimre hallgatok.     Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #5891 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 02:04:03 »

Kár ezen rugóznod, nagyon kár ! Egy pillanatra sem érdekel hogy hogy hogyan hívják - árt vagy nem árt - ehető vagy nem . Ránézésre megundorodtam , megundorodtunk tőle . Magyarázhatja, akadémiai értekézéssel bizonyíthatja bárki hogy ehető . Ki a pitsába vele és kész .
Szerintem túldimenzionálod pedig jobb ha elhiszed " Ha ránézésre gusztustalan nincs az a tudományos fokozatokkal rendelkező állatorvos akinek a kedvéért egy falatot is a számba vennék ". Biztos tudatlanság ! De én még az érzékeimre hallgatok.     Emelem

 Igen pedig ossze se beszeltunk  Emelem
 
Nem ez az a hely, ahol a vadhús fogyasztást népszerűsíteni kell!
Ez egy vadászattal foglalkozó fórum, nem sötétzöld gyülekezet tudtommal!
Arról nem is beszélve, hogy ha hazudnék és elrejteném, eltitkolnám, attól még a tény tény maradna.
Ez a szarvsfélék egyik tipikus és jellegzetes betegsége és   
ugyanolyan velejárója mint pl. a bagócs.

Az lehet  hogy, Karcsival fasirtba vagy, - nem a nagykozonsegre tartozik - de a fent belinkelt valaszodban mar sotetzoldezel, meg vagdalodzol, holott K-Batyank sehol sincs meg. Ha tenyleg meg akarod beszelni a fent emlitett betegseget, van ra forum  Figyelmes olvasás
Egyepkent gusztus dolgaban nemigen segit egy gyorstalpaloi tanfolyam, legyen annak neve vadhusbevizsgalofobevizsgaloazannya akar. KAP
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5892 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 05:01:03 »

Kár ezen rugóznod, nagyon kár ! Egy pillanatra sem érdekel hogy hogy hogyan hívják - árt vagy nem árt - ehető vagy nem . Ránézésre megundorodtam , megundorodtunk tőle . Magyarázhatja, akadémiai értekézéssel bizonyíthatja bárki hogy ehető . Ki a pitsába vele és kész .
Szerintem túldimenzionálod pedig jobb ha elhiszed " Ha ránézésre gusztustalan nincs az a tudományos fokozatokkal rendelkező állatorvos akinek a kedvéért egy falatot is a számba vennék ". Biztos tudatlanság ! De én még az érzékeimre hallgatok.     Emelem

Hogy neked tetszik e vagy sem, nem sok vizet zavar.
Mivel a vad húsa fogyasztható, meg is eszitek.
Ha nem te, akkor más. Remélem azzal sem ábrándítom ki a szèp lelkedet nagyon, ha elárulom a boltban vásárolt hùsok sem különbek sokszor, legyen az akár vad, akár egyèb állat.
Mivel ez vadász fórum, ez meg szintèn a vadászat rèsze ès velejárója akkor lennék álszent és ostoba, ha eltitkolnán vagy letagadnám azt hogy ilyesmi létezik.
Nem én rugózok, ti nèhányan görcsöltetek rá arra, hogy ez a kép fölkerült.
Ha ostobán homokba dugod a fejed, attól még nem változik meg semmi!
Az őzeink elég nagy százaléka papillomás.
Ezzel az indokkal, hogy " Nem tetszik." nem dobhatom ki.
Ezt akkor lehetne megtenni, ha minden szökőévben esne egy hasonló őz!
Mi nem világos ezen???
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5893 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 07:39:37 »


Karcsibácsi meszesedése kedvéért külön:
  a HPV mint ahogyan a nevében is benne van "HUMÁN" azaz emberre nézve fertő míg az őznél a fentebb leírt vírus fajta fajspecifikus vagyis az emberre nézve nem fertőző! ( Pofázás előtt kicsit utána kellene olvasni ha már hülye hozzá a delikvens!)



Ha nem vetted észre pl. én semmilyen jelzővel nem illettelek . Ellenben a hozzám és másokhoz írt ödémáid kezdenek viszketést okozni .
nem ilyennek ismertelek meg a fórumon de a pirossal jelzett  Nem mocskod arra inspirál hogy vegyek vissza egy kicsit a jómodorból.

Te (látod még mindig nagybetű , igaz azért mert a mondatot azzal kezdjük) még tán a zacskóban se voltál mikor Károly bácsi már ilyen és más vírusokkal fertőzött vadakat lőtt és lövetett nem csak hazánkban . Vélhetően a kisujjában több van a vadászatból mint neked lesz életed végére. Tetű dolog  valakit a betegsége okán froclizni ! Én ettől jobban undorodom mint a szerencsétlen őzön lévő gumóktól. Remélem ezért ki is tiltanak a fórumról egy időre - mert ezt érdemelnéd .                    Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5894 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 08:16:47 »

Nyugodjon le mindenki, mert a következő figyelmeztetésnél kiállítás jár!    sargalap
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: