Oldalak: 1 ... 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 [390] 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012348 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #5835 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 09:47:12 »

Mutatnék pár képet a gyilokos bakom trófeájáról.
Sajnos a fotóapparát megadta magát, ezért csak telefonos képek vannak.
A 24 órás tömege nagykoponyával: 402 gramm.
Kora az én csekély őzes tapasztalatom alapján 6 év lehet.
De érdekelne a szakavatottak véleménye.
 Emelem
Így lefőzve is szuper bak!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5836 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 10:34:03 »

 Szegény embert az ág is húzza! Volt egy szép, ígéretes (mármint a helyi viszonyok között) bakunk. Két éve nézegettük a főnökkel és dörzsöltük a markunkat. Szép szabályos hatos volt, befelé görbülő szemágakkal brutális gyöngyözöttséggel. Idén érthetetlen módon visszarakott. A jobb szárról eltűnt a hátsóág, a bal száron pedig az agancsvégek valami kis pudvásodást kezdett mutatni. Sokáig vakargattuk viszkető testrészeinket, hogy mi legyen de végül a Sanyi meglőtte. És nagyon jól tette. Most adtam át neki a kikészített trófeát, de olyan horrorral mint amit a lefőzés során tapasztaltam, még nem találkoztam. Jobb oldalon a bak szájpadlásából hiányzott egy jó darab , a jobb oldali fogsora teljesen szétrohadt, bal oldalon a fogsor felett a felső állkapocsban kb fél centi széles és 5 centi hosszú szakaszon elvolt pusztítva a csont, mintha egy óriási szú rágta volna szét. Összesen valami három foga maradt a szerencsétlennek. Kifőzés és tisztítás során pedig hat darab bebábozódott rusnya férget szedtem ki az orrüregéből. Négy az jobb és kettő a bal oldalon. Megkérem Sakac mestert, hogy tegye fel a képeket és várom az észrevételeket, hogy mi a tüzesistennyila bánt így el szegénnyel (Tudom mindjárt jön Whipe és kijelenti, hogy ne a kutyáimmal húsoltassam le a koponyákat). Torokbögöllyel már találkoztam ugyanis, de ilyen az orrüregben élősködő és pusztító férgekkel még nem. Nagyon nem szeretném, hogy a többi őzem is így járjon ezért az esetleges gyógymód és kezelés is érdekelne. Ja, az viszont érdekes volt, hogy a bak nem volt leromolva és a buttolóra is igencsak virgoncan reagált.





« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 18. - 13:17:14 írta Horrido » Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5837 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 10:44:22 »

 Bocsánat, megint előbb járt a kezem mint a szemem. kicsit szétszórt vagyok mert eddig két erdőtüzem meg öt vizihullám volt három hét alatt. Most olvastam vissza, hogy ez valami bagócs nevezetű féreg, de felőlem akár Salma Hayeknak is hívhatják akkor is kriminális amit szegény bakkal művelt.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5838 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 11:01:49 »

Bocsánat, megint előbb járt a kezem mint a szemem. kicsit szétszórt vagyok mert eddig két erdőtüzem meg öt vizihullám volt három hét alatt. Most olvastam vissza, hogy ez valami bagócs nevezetű féreg, de felőlem akár Salma Hayeknak is hívhatják akkor is kriminális amit szegény bakkal művelt.
A bagócs nem csinál ilyet.
Valami más okból sérült meg a jobb oldala.
A gyulladástól lett ilyen a csont.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5839 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 11:02:51 »

Bocsánat, megint előbb járt a kezem mint a szemem. kicsit szétszórt vagyok mert eddig két erdőtüzem meg öt vizihullám volt három hét alatt. Most olvastam vissza, hogy ez valami bagócs nevezetű féreg, de felőlem akár Salma Hayeknak is hívhatják akkor is kriminális amit szegény bakkal művelt.
Valaki meglőtte.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5840 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 11:19:58 »

Valaki meglőtte.

Vagy valamilyen ütést kapott, akár autó, vagy hurok, területfoglalás közben stb... természetesen még felrakás közben.
De lehetett egyszerűen csak egy fog betegség, és az hozta magával a többit. az orr-garat bagócs meg egyenesen következménye a legyengült immunrendszernek és a gyulladásnak.

Szerintem...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5841 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 11:31:52 »

Vagy valamilyen ütést kapott, akár autó, vagy hurok, területfoglalás közben stb... természetesen még felrakás közben.
De lehetett egyszerűen csak egy fog betegség, és az hozta magával a többit. az orr-garat bagócs meg egyenesen következménye a legyengült immunrendszernek és a gyulladásnak.

Szerintem...

 Emelem

Akár. ..




 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5842 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 11:47:57 »

Vagy valamilyen ütést kapott, akár autó, vagy hurok, területfoglalás közben stb... természetesen még felrakás közben.
De lehetett egyszerűen csak egy fog betegség, és az hozta magával a többit. az orr-garat bagócs meg egyenesen következménye a legyengült immunrendszernek és a gyulladásnak.

Szerintem...

 Emelem

Nem lövés okozta a bajt az biztos, mert akkor megtaláltam volna a sörétszemeket. A bőr a pofán teljesen ép volt A férgeket meg egyenest a szétrágott csontból piszkáltam ki. Külső behatásnak ráadásul a pofán is nyoma kellett volna maradjon. Átküldtem a képeket Horridónak ő majd biztos felteszi és akkor okosabbak leszünk. És mint írtam kimondott jó kondícióban volt a bak. Fogbetegség se igen lehetett mert a bal oldalon a csont kb fél centivel a foggyökerek felett volt szétrágva.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5843 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 11:57:51 »

Nem lövés okozta a bajt az biztos, mert akkor megtaláltam volna a sörétszemeket. A bőr a pofán teljesen ép volt A férgeket meg egyenest a szétrágott csontból piszkáltam ki. Külső behatásnak ráadásul a pofán is nyoma kellett volna maradjon. Átküldtem a képeket Horridónak ő majd biztos felteszi és akkor okosabbak leszünk. És mint írtam kimondott jó kondícióban volt a bak. Fogbetegség se igen lehetett mert a bal oldalon a csont kb fél centivel a foggyökerek felett volt szétrágva.
Bármilyen okból keletkezett gennyes góc okozhat ilyen bajokat.
A tartós gyulladt állapot alatt szabályosan eltűnik a csontszövet.
Mivel a tartós gyulladás alatt az idegi pályák is elhalnak, az állat nem érez fájdalmat, ezért sok esetben a viselkedésén semmi nem látszik.
Pár alkalommal találkoztam a leírtakhoz hasonló állapottal dámnál, volt közte bika és tehén is.
Legkorábban mindig csak a zsigerelésnél derült ki, hogy baj van, leginkább a szaga miatt.
De a viselkedés és kondíció tekintetében nem volt szembetűnő változás.

Az egészen biztos, hogy a bagócs nem oka az állapotnak, inkább csak mellékes következménye.
 Wave 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5844 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 12:07:23 »

 Igazad lehet Csaba, mert ahogy mondod gyakorlatilag "eltűnt" a csontszövet. Ráadásul itt filózva eszembe jutott valami. A bak az Uszka Magosliget közötti szakaszon esett, alig 2-300 méterre a határtól. Lehet, hogy a nemrégiben felhúzott drótkerítésnek szaladt neki nyitott pofával és beleakadt, aztán a többit elvégezte a másodlagos fertőzés meg a bagócsok.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #5845 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 17:58:56 »

Bármilyen okból keletkezett gennyes góc okozhat ilyen bajokat.
A tartós gyulladt állapot alatt szabályosan eltűnik a csontszövet.
Mivel a tartós gyulladás alatt az idegi pályák is elhalnak, az állat nem érez fájdalmat, ezért sok esetben a viselkedésén semmi nem látszik.
Pár alkalommal találkoztam a leírtakhoz hasonló állapottal dámnál, volt közte bika és tehén is.
Legkorábban mindig csak a zsigerelésnél derült ki, hogy baj van, leginkább a szaga miatt.
De a viselkedés és kondíció tekintetében nem volt szembetűnő változás.

Az egészen biztos, hogy a bagócs nem oka az állapotnak, inkább csak mellékes következménye.
 Wave 


A fejbe jutott es idokozbe megdoglott bagocs larvak is okozhatnak gyulladasos gocot. Vegeredmenykent az allat legyongul es elhullik. Az emlitett bak
 (szerintem) - amit mar a rossz felrakas is jelzett - beindult az allapot.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5846 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 18:16:20 »


Az egészen biztos, hogy a bagócs nem oka az állapotnak, inkább csak mellékes következménye.
 Wave 

Ott a pont Csaba!  Igen

A bagócs a szarvasfélék élősködője, ami emberi beavatkozás nélkül - köszöni szépen - jól érzi magát a gazdaállatban.
De! A bagócsnak nem "célja" a gazdaállat megölése! Ő élni akar a szarvasban, őzben, méghozzá az élő állatban!
Tehát bár benne élősködik, nem öli meg, nem gyengíti le.
Viszont, ha az állatnak egyéb baja, betegsége, sérülése keletkezik, együtt a bagócsok és a plusz baj már igen is legyengíthetik, megölhetik a gazda állatot.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5847 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 19:08:43 »

ha az állatnak egyéb baja, betegsége, sérülése keletkezik, együtt a bagócsok és a plusz baj már igen is legyengíthetik, megölhetik a gazda állatot.

Azért a köhögős , fejrázós , tüsszögős állaton egy 7,62 + C tablettával segíthetünk . . . !
 
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5848 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 19:20:11 »

Azért a köhögős , fejrázós , tüsszögős állaton egy 7,62 + C tablettával segíthetünk . . . !
 


Már megint nem figyeltél eléggé.... tökéletesen elegendő a csökkentett (értsd optimalizált!) hatóanyaggal bíró 222+C tabletta....

 Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5849 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 19:37:43 »

Már megint nem figyeltél eléggé.... tökéletesen elegendő a csökkentett (értsd optimalizált!) hatóanyaggal bíró 222+C tabletta....

 Emelem

A figyelmes olvasás csodákra képes!   Tasli

" SOHA nem szabtam meg, vagy írtam elő a vendégnek azt, hogy milyen kaliberrel vadásszon!"  Sam6
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 [390] 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: