Oldalak: 1 ... 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 [365] 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012309 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5460 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 07:14:48 »

Üdv,

a sok gyönyörű bak láttán én is kedvet kaptam, és felteszem az idei tagi bakomat.
Kaptam vele örök emléket is rendesen, egyedül voltam, otthon, saját területen.
Sűrű este volt.... majd fél óráig nézegettem, majd visszafordult, eltűnt, volt lemondás róla, aztán cserkelés, árokban mászás, kúszás, na végre elég közel van.... nagy idegesen meglövés, rossz jelzés, átkoztam magam a gyíkra való puska miatt -222-.....beváltott a kukoricába, vér semmi.. egy vadászbarátommal és a kutyájával két órán át kerestük (na ez volt a vadkár, nem amit a serték okoznak), az összes lámpa lemerült, pokoli éjszaka, önváddal teli forgolódás...stb. Hajnali keresés folytatás, lemondás végleg... majd valakinek eszébe jutott a varázsszó.. véreb.
Onnan már csak egy röpke órácskát tartott a véreb megérkezésétől neki és gazdájának kihámozni a töménytelen összejárt, kutyás nyomot, és kemény 40 méterre a beváltás helyétől ott feküdt a bak.
Így leírva hihetetlennek, talán nevetségesnek tűnik, de aki keresett már 2-2,5 méteres kukoricában, az talán elhiszi, és nem csodálkozik semmin.
De meglett, hála a képen levő gyönyörű barna segítőtársnak...
Fogadalom is lett belőle... 222-es max rókáig.






Irigy vagyok !   Nyálcsorog   Igen    Kerestem én már 300 WM  el lőtt bakot is még olyat is ami nem lett meg .  Az egyik legkevesebb gondot okozó vendég 223 -assal lőtt egy nap 3 bakot úgy ahogy kell .    A Yoda nem segített  ?     Tasli         Wave               
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #5461 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 07:47:44 »

Na ha így felpörögtek az őzbakos események, mutatok én is egy idényvégit! Mosolyog Üdv: Lesi  Emelem

Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #5462 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 08:52:54 »


 Barátaim le a kalappal előttetek! Emelem Emelem Emelem
 Jobbnál jobb bakok, csak lesek mint a vett malac Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog
  Nagy gratula minden elejtőnek és kísérőnek. Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5463 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:06:00 »

Mi a van itten...  Meglepődött Meglepődött

Gratulálok mindenkinek, nem semmi pörgés, nagyon jó bakok stb......

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5464 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:31:42 »

Szia Lesi.

nagyon jó kíváló különleges trófea gratulálok hozzá.  Emelem

üdv:HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5465 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:42:07 »

Uraim! Emelem

Ennyi különleges jó bakot egy rakáson!  :Mosolyog

Gratulálok minden sikeres elejtőnek! Igen Kézfogás Emelem... és persze sárgulok!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5466 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:46:49 »

Gratulálok Lesi! Kedvemre való kis bak.

Ha egy üzlet beindul....Azért elgondolkodtam. Képesek lettetek volna nem megosztani ezt a remek kollekciót?    Ha valaki még lapít és lőtt bakot mostanában az kezdjen el a képfeltöltéssel, hozzászólás írásával foglalatoskodni! Vigyorog Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5467 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:52:43 »

Nézegetve a sok remek bakot eszembe jutott, hogy van még egy bakunk vissza......
Hmmmmm...... mi lenne ha délután kicsit előbb lelépnék...... az íjászlesem környékét járja egy gombos bakocska Stoel
Mert holnaptól 2015. április 15-ig aztán csak az álmodozás marad őzbak fronton Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5468 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 10:04:41 »

Szia huszlavika.
Gratulálok  eehz a kielekedő trófeáju bakhoz és a szerencsés utánkereséshez is.

miért is írom azt hogy szerencsés:az írásodból nem derűlt ki,hogy milyen sebzése volt a baknak.
de az ilyen össze vissza járás bár milyen sebzet vadat kiűz a világból na agy isten elvész örökre.
ezt csak nagyon átgondoltan nyugodtan lehet csinálni (persze ilyenkor kapkod az ember ,hogy mere hogyan )
de ha nem egyértelmüek a lő jelek és 100-150m alatt nincs meg a vad akkor le kell állni és hívni a kutyást.
a kutyás dolgát nagy mértékben megkönnyiti ha nem egy őssze mászkált meghajtott vadat kell keresnie.

mi az egyesületnél szertnék egy utánkereső protokolt össze írni amit közzétennénk és gyakorlatlanabb vadászok is el tudnának boldogulni.(ez nem azt jelenti ,hogy ők keresnének de azt igen ,hogy mit és mit ne csináljanak sebzés követően)
üdv:HSanyi





Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5469 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 11:15:42 »

Ha valaki még lapít és lőtt bakot mostanában az kezdjen el a képfeltöltéssel, hozzászólás írásával foglalatoskodni! Vigyorog Wave

Igenis értettem!
Hamarosan jövök.  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5470 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 13:00:40 »

Köszönöm Urak mindenkinek, és engedjétek meg, hadd gratuláljak én is mindenkinek a bakokért, az átélt élményért, és a jó írásokért, és a jó szóért…! Emelem
(Azért ne buktassatok be a dzsangával, ha lehet!) Vigyorog Vigyorog

Még egyszer köszönöm, és kívánok hasonló emlékezetes vadászatot mindenkinek!
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5471 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 13:06:07 »



Irigy vagyok !   Nyálcsorog   Igen    Kerestem én már 300 WM  el lőtt bakot is még olyat is ami nem lett meg .  Az egyik legkevesebb gondot okozó vendég 223 -assal lőtt egy nap 3 bakot úgy ahogy kell .    A Yoda nem segített  ?     Tasli         Wave               

Stefi, ezek szerint ennyi a különbség a .223 és .222 között! Pedig csak egy a különbség köztük. Ördög Azért a 300-as nem ez a kategória, azzal rálőttem volna a bakra erről a nagyobb távról is. Kacsint
Yoda sajnos olyan fegyelmezetlen, nem merem kivinni, mert elszökik. Nagyon jó fej egyébként, a kis genyó harap is, ha kell, én vagyok neki még mindig az isten, de ha leléphet, rögtön elfelejti az igét és ateistává változik.  Ördög Ördög
Hosszú száron talán kivinném, de ott meg megfojtotta volna magát a kukoricában. Nem volt időm foglalkozni vele, ez az eredmény… sajnos. Egyszer vittem ki mezőre, onnan is alig bírtam a kocsiba imátkozni, jó órás program volt.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5472 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 13:13:43 »


Yoda sajnos olyan fegyelmezetlen, nem merem kivinni, mert elszökik. Nagyon jó fej egyébként, a kis genyó harap is,


   Még mindig működik a távirányítóm !      Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5473 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 13:17:48 »

Szia huszlavika.
Gratulálok  eehz a kielekedő trófeáju bakhoz és a szerencsés utánkereséshez is.

miért is írom azt hogy szerencsés:az írásodból nem derűlt ki,hogy milyen sebzése volt a baknak.
de az ilyen össze vissza járás bár milyen sebzet vadat kiűz a világból na agy isten elvész örökre.
ezt csak nagyon átgondoltan nyugodtan lehet csinálni (persze ilyenkor kapkod az ember ,hogy mere hogyan )
de ha nem egyértelmüek a lő jelek és 100-150m alatt nincs meg a vad akkor le kell állni és hívni a kutyást.
a kutyás dolgát nagy mértékben megkönnyiti ha nem egy őssze mászkált meghajtott vadat kell keresnie.

mi az egyesületnél szertnék egy utánkereső protokolt össze írni amit közzétennénk és gyakorlatlanabb vadászok is el tudnának boldogulni.(ez nem azt jelenti ,hogy ők keresnének de azt igen ,hogy mit és mit ne csináljanak sebzés követően)


üdv:HSanyi







Szia Sanyi!
A trófeáért az érdem nem az enyém, ez a derék bak döntött úgy, hogy ilyet növeszt, én csak belebotlottam. Én sem láttam még itt, más sem ismerte. (vagy csak nem voltak szószátyárok a vadásztársak.. Ördög)  A megtalálásáig kisebbre gondoltam a trófea magassága alapján, mert nem láttam jól, hogy milyen vastag. A szakértők azt mondták, hogy tavaly nagyobb volt, már kicsit visszarakott….lehet.  Vállat von
A lövésről, és a keresésről, ha érdekel…………
Sajnos mindvégig messze volt, 210 méternél egyáltalán nem jött közelebb, erősen sasolt, és mivel korábban már sikerült arról a tarlóról megugrasztanom vagy 350-400-ről egy másik bakot, így nem nagyon mertem a tarlón rámenni. Egy nagyon forgalmas sztráda van a közelben, úgyhogy nem mertem a kis puskánál nagyobbat vinni arra a területrészre. (Ezt nem bántam meg azóta sem.) A lövés alapvetően nem volt olyan rossz, kb. 120 méterre tudtam egy árok segítségével belopni, miután nem hagytam annyiban, hogy oldalra beváltott az erdősávba, amelyen volt kisebb tarló is és egy hatalmas egybefüggő, nagyon magas kukorica tábla. Póba-szerencse alapon mentem utána. Szerencsére még a tarlón volt. Közeledett, és kb. 120-ról már ezzel a kis puskával is rá mertem lőni a bakra. A golóbis a tervezetthez képest egy cseppet előre ment, és egy kicsit srégen hátra menve hatolt be, benne is maradt a testben. Lapua 55 graines Sp. Látszik is a bal oldalán a vöröses folt, összesen 50 métert ment a rálövéstől, és kb . 40-et a beváltástól. Nem is volt olyan nagyon sok. Nagyon furcsán jelezte a találatot, teljesen össze rántotta magát, azt hittem gyomorlövés. Vér csak egy helyen (!) cseppnyi kis kenés egy kukoricaszáron a beváltáskor, több semmi. Tiszta húsvérnek tűnt, akkor kezdtem bízni benne, hogy talán mégsem gyomor, vagy bél lövés. A tábla kb. 600 méter hosszú, vagy 400 méter széles. Szóval elég reménytelennek tűnt.
Ezért szóltam barátomnak, aki eddig még majdnem mindent megtalált a kutyájával, ez volt összességében a második kudarcuk. A társaságban mindenki nekik szól először. Van tacsi is, vizsla is, de a vizsla ügyesebb, ővele szokott jönni…
A kukorica tele lehetett nyommal, a kutya is minden alkalommal elveszett benne, aztán egyszer csak visszajött. Először mentünk majdnem a másik széléig, de semmit nem talált a kutya sem. Össze-vissza ment a különböző nyomokon. Ekkor okoztuk – így utólag - a legnagyobb kárt a vérebnek. Majd a beváltástól kezdtünk el mind hosszabb-hosszabbakat menve két soronként keresni, tök sötétig-lámpa merülésig. Nagyon közel mehettünk el mellette. A kutya nem jelzett.. nem tudom miért. Nem véreb, de eddig nagyon ügyes volt. Iszonyatos nyomasztó kukoricában keresni, még akkor is, ha sorközök között lehet menni.
Jól gondolod, a vérebes is alig akarta vállalni, mikor meghallotta az előzményeket, és így is harmadik neki futásra sikerült nekik, majdnem egy óra kellett hozzá. Köszönet neki érte, hogy mégis belement. Sok tanulságot le lehet a sok kis hibázásból vonni.
De ha több, mint kétszáz méterről meglőttem volna arra való puskával a bakot, nagyon sok élménytől, tapasztalattól fosztottam volna meg magam, ez tény. A bak pedig így sem szenvedett, mert mire odaértem a tábla széléhez, már valószínűleg a mennyei réteken kergette a sutákat.
Így persze olyan egyértelmű leírva minden, a hibák is üvöltenek……de ott, akkor, hidd el, minden úgy tűnt a legjobbnak, ahogy csináltam-csináltuk.

 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5474 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 13:48:28 »

Képesek lettetek volna nem megosztani ezt a remek kollekciót?    Ha valaki még lapít és lőtt bakot mostanában az kezdjen el a képfeltöltéssel, hozzászólás írásával foglalatoskodni! Vigyorog Wave

Naszóval!

Az idei őzbakszezon részemről piros betűkkel és vastag ceruzával íródott.
Összességében hét bakot sikerült elejtenem, talán elmondható, hogy nem rosszakat  Vigyorog

A kamerásnak és a szeszergősnek a történetét, képeit már feltettem korábban.

Az utána következők között volt érett, 250 gr körüli hatosbak:



Örökös közepes hatosbak (kíváncsi leszek a kifőzött trófeára, mert azóta is gondolkodok a korán...):



Gombínó:



Meg elsőagancsú nyársasbak (  Tasli Vigyorog ) is:



Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 [365] 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: