Oldalak: 1 ... 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 [358] 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012310 alkalommal)
gerianus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #5355 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 22:06:59 »

Ma este ismét a területet vallattuk a fiacskámmal kettesben.
Persze megint lesvadászat volt, olyan rövidre szabva, hogy a Fiatalúr még kibírja az egyhelyben ücsörgést.....nagy feladat ez még neki Ördög
6.50-kor értünk a lesre, ami egy akácos fiatalos sarkán áll, mellette és előtte "L" alakban búzatarló, körben idősebb erdő, az "L" belső sarkában kukorica.
Alig töltünk el 10 percet, mozgás a tarló szélén a gazban.
Kukker fel, hát egy nem 100%-ban tiszta vérvonalú vadmacska egerészik a lombok alatt. Csak a farka vastagsága árulkodik a kis házimacskás beütésről.
Nem olyan busa vastag a vége felé, hanem egyenletesen vastag és úgy is ér véget. A feje az szép gömböc-forma.
Élmény nézni a vadászatát, fog is vagy 3 pockot amíg szemm előtt van.
Csanád piszkosul élvezi a dolgot, már azt tervezgeti, hogy a kötelező irodalmi ujjgyakorlatba (legszebb nyári élményeim) miként fogja beilleszteni.
Aztán macska balra el, mi pedig nekiállunk egy tábla csokinak, mert azt is kellett hozni neki, hátha megéhezik a nagy expedíció alatt Vigyorog
Fél 8 után kijön egy suta a kukoricából és elkezd a tarlón szaladgálni fel és alá. Nem igazán értem a dolgot, talán elvesztette a gidáját... Vállat von
Ez a rész a sakálban leggazdagabb területünk, elég sok suta jár magányosan.
Közben megy a beszélgetés, mármint fiacskám beszél, én meg hallgatom.
Azt mondjuk már nem tudnám levezetni, hogy a Hubble űrteleszkóptól a tojásevő kígyón át miként érkeztünk meg a velociraptorok lehetséges tollazatáig, de volt benne pár éles kanyar, az biztos Ördög
Aztán pontban 8-kor kijött még két suta ugyanott a kukoricából és kis idő múlva egy bak is.
Ahogy felvettem a távcsövet, már láttam is, hogy ez egy nekünk való trófea lehet.
Hosszúnak tűnt a szár, hátsóág hiányosnak néztem a kis 7x42-essel és a szemágai sem mutattak valami híres genetikai tulajdonságokat.
Ha egyedül vagyok, valószínűleg nem lövöm meg, de azt már jó előre elhatároztam, hogy ha a gyerek velem lesz és egy lőhető bak áll elénk, akkor azt mindenképp megpróbálom elejteni.
A távolság alig több 100 méternél,  a bak jön-megy, csipeget a tarlón.
Adom Csanádnak a ffülvédőt, pillanatok alatt rajta is van.
Már a céltávcsővel kísérem a szúnyogok és szarvaslegyek miatt folyamatosan izgő-mozgó, sétálgató bakot és amint megállt keresztben, már ment is a lövés.
Jó becsapódás, az elejét magasra felvágta, majd pár lépés után megállt és körbe körbe tolatva keringett.
Mint ha láttam volna a locsogó vért alatta fröccsenni, de biztos ami biztos alapon amint megállt, jól lapocka mögé tartva már lőttem is a következőt.
Erre azonnal összeesett és nem is mozdult többet.
Csanádról alig bírtam leimádkozni a fülvédőt, de végül csak elhitte, hogy nem fogok lőni többet Vigyorog.
Izgatottan kérdezgette, hogy mi történt, mert kiderült, hogy becsukta a szemét a lövés előtt.
Kivártuk a cigaretta-időt és oda sétáltunk a fekvő bakhoz.
Utolsó falat, sebtöret és töret, majd megnéztük a találatokat.
Az első kicsit alacsonyra sikerült, a szívet érte és a kimenetnél erősen roncsolta a felkart.
A második oda ment pontosan ahová szántam, tüdővég-máj találat lett. Igazából nem lett volna rá szükség, de így a jobb, mint esetleg beengedni sebzetten az erdőbe és másnap kinlódni a kutyával.
Aztán megtörtént az első közös zsigerelés, ami azért nem aratottt a gyereknél osztatlan sikert.
Kicsit szégyelte magát, hogy nem tudta végig nézni és némi hányingere is lett tőle, de megnyugtattam, hogy ez teljesen normális, annak idején velem is előfordult az első időkben.
Mire a vadátvevőhöz értünk, már nem is volt semmi baja.
Mikor hazaértünk, már az ajtóban a kalandjainkat mesélte az anyjának, élén a vadmacskával Vigyorog.

Ezt a trófeát neki fogom ajándékozni, akár lesz belőle vadász akár nem, legyen neki örök emlék az első közös "baklövésünk".

 Emelem
Gratulálok!

Remélem 15 év múlva én is ilyen közös élményekről számolhatok be!  Igen
 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #5356 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 23:59:13 »

Gratulálok Csaba!  Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5357 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 15:29:55 »

Megmutatnám a korhelybakom, ha nem vagyok a terhetekre vele.
Azt hiszem turmixgépet kérhetett a Jézuskától, de erre már nem lesz szüksége. Ördög
Mit gondoltok, vajon hány éves lehet?













 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5358 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 15:37:06 »

Megmutatnám a korhelybakom, ha nem vagyok a terhetekre vele.
Mit gondoltok, vajon hány éves lehet?

Huhúúúúúú!
Ezer!

Gratulálok hozzá!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5359 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 16:01:41 »

Megmutatnám a korhelybakom, ha nem vagyok a terhetekre vele.
Mit gondoltok, vajon hány éves lehet?
Annál egy kicsivel több......
 Ördög Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5360 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 16:07:51 »

Elvállaltam egy dögön talált bak fejének kifőzését (egy kedves barátom a szőlőjében találta).
Aztán a pucolás közben nem csak a szagával lepett meg Kacsint









Pár száz bak keresztül ment a kezeim között, de ez az első gyöngyfogas közülük.
A nagyobb őzes területeken tevékenykedőket kérdezném, hogy milyen gyakorisággal találkoznak ezzel a jelenséggel?
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5361 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 16:26:53 »

Csabikám,ez nem gyöngyfog,hanem vámpír. A híres havasi vérnyúl távoli rokona,a réti vérőz koponyája került a kezedbe. Szerencsére nagyon ritka. Legalább olyan ritka mint a gyöngyfogas őz. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5362 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 16:46:48 »


Pár száz bak keresztül ment a kezeim között, de ez az első gyöngyfogas közülük.
A nagyobb őzes területeken tevékenykedőket kérdezném, hogy milyen gyakorisággal találkoznak ezzel a jelenséggel?
 Wave

Üdv Csaba!
Ritkán fordul elő ott is.
Egy nagy alföldi területen két évtizede hivatásos vadászként dolgozó barátommal beszélgettünk tavaly a gyöngyfogas bakokról.
A területükön 20 év alatt lövetett -nem kis számú bakból - elmondása szerint talán három ilyen különlegességgel találkozott.
A saját társaságomnál -amióta ott tag vagyok - nem esett ezzel a különlegességgel bíró őz.
Az egyetlen ilyen bakomat vendégként lőttem, de ott meg nem kérdeztem, hogy találkoztak-e már ilyennel. OOO
Üdv: J. vadász Emelem


 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5363 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 16:47:42 »

Huhúúúúúú!
Ezer!

Gratulálok hozzá!

Köszi!  Vigyorog
Mai párbeszéd:
- Lili! Hazakerült apa bakja!
- Na had nézzem csak! Ahaaa...lőhető bak, jó öreg volt....mutasd csak...jól el van csontosodva!
-  Meglepődött Vigyorog

Honnan szedi ez az öt éves lányka ezeket a sületlenségeket?  Fejvakarás Röhög

 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5364 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 16:51:28 »

Én egyszer láttam ehhez hasonló gyöngyfogas bakot. Az 2 éves volt, hatos-villás agancsokat rakott fel és autó ütötte el Balatonról hazafelé. Mindkét oldali ilyen hegyes gyöngyfog volt, de az egyik kacskán görbe. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5365 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 19:23:38 »

Robi!
A te bakod pedig olyan,mint egy ismerősömé:a bírálaton azt mondták neki,hogy meghatározhatatlanul öreg a bakja,de hogy megnyugodjon legyen mondjuk 15 éves...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #5366 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 21:44:43 »

Kedves osztrák vadász,
így örültünk neki...
Sebzett s nem fizetett:
a Tetű labanc geci...

Váuuuuu..... Meglepődött
Ez már nem a gratula "fórum"... Nem szól szám

 Emelem
Naplózva

" Légy résen! "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5367 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 21:52:08 »

Váuuuuu..... Meglepődött
Ez már nem a gratula "fórum"... Nem szól szám

 Emelem

Én csak Ágazatvezető Urat (nyalizós szmájli nincs? Ördög) idéztem...Tudod,bzdmg én sosem használok csúnya kifejezéseket.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5368 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 21:59:23 »

Tudod,bzdmg én sosem használok csúnya kifejezéseket.
- Ön itt a tánctanár?
- F@szt! Én a kib@szott illemtant tanítom!
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #5369 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 22:16:38 »

Én csak Ágazatvezető Urat (nyalizós szmájli nincs? Ördög) idéztem...Tudod,bzdmg én sosem használok csúnya kifejezéseket.

Üdv! Emelem

Én mindent értek.
Csak meglepett "Balkóbátya tanár úrtól".
Csabának az írását olvasva így "kerek" a történet. Teljesen igaza van!!! Ahogy leírta azzal is egyetértek, talán magam sem tudtam volna keményebben megfogalmazni. Nehezen viselem, ha valaki nem Úriember és mint látjuk ez nem születés kérdése.
Ha hülyének néznek...annál nincsen rosszabb érzés. Ha pedig külhoni néz hülyének, talán még rosszabb.
("Nézhetsz hülyén, csak hülyének ne nézz") Ördög

Üdv.:Tompi Vigyorog

Naplózva

" Légy résen! "
Oldalak: 1 ... 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 [358] 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: