Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012343 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5340 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 23:14:54 »

Ma este ismét a területet vallattuk a fiacskámmal kettesben.
Persze megint lesvadászat volt, olyan rövidre szabva, hogy a Fiatalúr még kibírja az egyhelyben ücsörgést.....nagy feladat ez még neki Ördög
6.50-kor értünk a lesre, ami egy akácos fiatalos sarkán áll, mellette és előtte "L" alakban búzatarló, körben idősebb erdő, az "L" belső sarkában kukorica.
Alig töltünk el 10 percet, mozgás a tarló szélén a gazban.
Kukker fel, hát egy nem 100%-ban tiszta vérvonalú vadmacska egerészik a lombok alatt. Csak a farka vastagsága árulkodik a kis házimacskás beütésről.
Nem olyan busa vastag a vége felé, hanem egyenletesen vastag és úgy is ér véget. A feje az szép gömböc-forma.
Élmény nézni a vadászatát, fog is vagy 3 pockot amíg szemm előtt van.
Csanád piszkosul élvezi a dolgot, már azt tervezgeti, hogy a kötelező irodalmi ujjgyakorlatba (legszebb nyári élményeim) miként fogja beilleszteni.
Aztán macska balra el, mi pedig nekiállunk egy tábla csokinak, mert azt is kellett hozni neki, hátha megéhezik a nagy expedíció alatt Vigyorog
Fél 8 után kijön egy suta a kukoricából és elkezd a tarlón szaladgálni fel és alá. Nem igazán értem a dolgot, talán elvesztette a gidáját... Vállat von
Ez a rész a sakálban leggazdagabb területünk, elég sok suta jár magányosan.
Közben megy a beszélgetés, mármint fiacskám beszél, én meg hallgatom.
Azt mondjuk már nem tudnám levezetni, hogy a Hubble űrteleszkóptól a tojásevő kígyón át miként érkeztünk meg a velociraptorok lehetséges tollazatáig, de volt benne pár éles kanyar, az biztos Ördög
Aztán pontban 8-kor kijött még két suta ugyanott a kukoricából és kis idő múlva egy bak is.
Ahogy felvettem a távcsövet, már láttam is, hogy ez egy nekünk való trófea lehet.
Hosszúnak tűnt a szár, hátsóág hiányosnak néztem a kis 7x42-essel és a szemágai sem mutattak valami híres genetikai tulajdonságokat.
Ha egyedül vagyok, valószínűleg nem lövöm meg, de azt már jó előre elhatároztam, hogy ha a gyerek velem lesz és egy lőhető bak áll elénk, akkor azt mindenképp megpróbálom elejteni.
A távolság alig több 100 méternél,  a bak jön-megy, csipeget a tarlón.
Adom Csanádnak a ffülvédőt, pillanatok alatt rajta is van.
Már a céltávcsővel kísérem a szúnyogok és szarvaslegyek miatt folyamatosan izgő-mozgó, sétálgató bakot és amint megállt keresztben, már ment is a lövés.
Jó becsapódás, az elejét magasra felvágta, majd pár lépés után megállt és körbe körbe tolatva keringett.
Mint ha láttam volna a locsogó vért alatta fröccsenni, de biztos ami biztos alapon amint megállt, jól lapocka mögé tartva már lőttem is a következőt.
Erre azonnal összeesett és nem is mozdult többet.
Csanádról alig bírtam leimádkozni a fülvédőt, de végül csak elhitte, hogy nem fogok lőni többet Vigyorog.
Izgatottan kérdezgette, hogy mi történt, mert kiderült, hogy becsukta a szemét a lövés előtt.
Kivártuk a cigaretta-időt és oda sétáltunk a fekvő bakhoz.
Utolsó falat, sebtöret és töret, majd megnéztük a találatokat.
Az első kicsit alacsonyra sikerült, a szívet érte és a kimenetnél erősen roncsolta a felkart.
A második oda ment pontosan ahová szántam, tüdővég-máj találat lett. Igazából nem lett volna rá szükség, de így a jobb, mint esetleg beengedni sebzetten az erdőbe és másnap kinlódni a kutyával.
Aztán megtörtént az első közös zsigerelés, ami azért nem aratottt a gyereknél osztatlan sikert.
Kicsit szégyelte magát, hogy nem tudta végig nézni és némi hányingere is lett tőle, de megnyugtattam, hogy ez teljesen normális, annak idején velem is előfordult az első időkben.
Mire a vadátvevőhöz értünk, már nem is volt semmi baja.
Mikor hazaértünk, már az ajtóban a kalandjainkat mesélte az anyjának, élén a vadmacskával Vigyorog.

Ezt a trófeát neki fogom ajándékozni, akár lesz belőle vadász akár nem, legyen neki örök emlék az első közös "baklövésünk".

 Emelem
"Apám már egy kicsit szarul lát,így eldöntöttem,ha lőhető bak jön ki elénk,meglövöm neki..." Mosolyog
Remélem így fogunk rajtad mosolyogni,amikor 30 év múlva a fiatalúr beszámol,egy közös estétekről.
Elismerésem-minden téren!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #5341 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 09:17:59 »

Csaba!
Gratulálok a Vadásznak és a Vadásztatónak is! Taps Taps
E fiúból -NEM- pap lesz akárki meglássa! Ördög
Sok- közösen eltöltött- vadászatot kívánok!
Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5342 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 09:58:51 »

Ma este ismét a területet vallattuk a fiacskámmal kettesben.

Ezt a trófeát neki fogom ajándékozni, akár lesz belőle vadász akár nem, legyen neki örök emlék az első közös "baklövésünk".

 Emelem

 Igen   Neked még van remény hogy a fiad vadász lesz !    Wave

Az előző történet trófeáját is feltehetnéd . ( bocs ha csak nekem maradt ki valamiért )
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5343 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 10:35:16 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5344 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 11:04:39 »

Ma este ismét a területet vallattuk a fiacskámmal kettesben.


Gratulálok Nektek!

Idővel ki sem fogsz tudni járni egyedül (ahogy már lassan én sem).  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5345 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 12:16:48 »

Ma este ismét a területet vallattuk a fiacskámmal kettesben.
............
A második oda ment pontosan ahová szántam, tüdővég-máj találat lett. Igazából nem lett volna rá szükség, de így a jobb, mint esetleg beengedni sebzetten az erdőbe és másnap kinlódni a kutyával.
.........
Ezt a trófeát neki fogom ajándékozni, akár lesz belőle vadász akár nem, legyen neki örök emlék az első közös "baklövésünk".
.............
 Emelem

Olyan sok mindent átértékeltem az utóbbi időben, és olyan sok be nem teljesült vágyamról mondtam már le, de erről az egyről még nem, hogy hátha esetleg a fiammal én is kimehetek vadászni, és élmény lesz neki.
Ezért feltétel nélkül irigyellek, hogy megteheted!
Most annyi, hogy legalább a neki való és igazából neki vett puskácskával sikerült elejteni az idei bakomat. Annyira ez a tény sem hatotta meg kilenc évesen. Majd el kell mennünk és meg kell neki mutatnom, hogy hol lőttem. Ennyi...egyelőre.
Amiért az írásod egy rövid részét bennhagytam az az, hogy ha lelkileg fel leszek majd vértezve az ellen, hogy a 222-est szétfikázva elviseljem a a 222-es fan-ok fenyegetéseit, az arra való topikban leírjam majd, hogy szvsz. - persze terepadottságoktól függően - miért is nem való a 222-es jó szívvel még őzre sem!
Gratula mindkét Gálosnak!
 Emelem

Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #5346 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 13:59:52 »

 Emelem
Gratulálok Csaba! Sok közös vadászatokat kívánok nektek Wave
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5347 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 15:35:39 »



 Emelem

 Igen Taps
 Emelem Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5348 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 16:47:41 »

Szia Csabus!

Nemhiába bíztam Bennetek, nem is kellett sokat várnom az őzbakos sztorira! Gratulálok a Gálos Családnak, csak így tovább. (Bárcsak egy könyvnyi anyag összejönne, mire felnő a fiatalúr! 50 évnyi vadászemlékünk Édesapámmal!  Vigyorog Koccint)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5349 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 18:18:24 »

Igen   Neked még van remény hogy a fiad vadász lesz !    Wave
Az előző történet trófeáját is feltehetnéd . ( bocs ha csak nekem maradt ki valamiért )

Köszönöm mindenkinek!  Emelem
Azt gondolom, meg kell találni az egyensúlyt a Fiatalúr vadászati bevezetésében, mert inkább vágyakozzon kicsit többet egy-egy alkalomra, mintsem hamar ráunjon.
A bátyját vaószínűleg így rontottam el....

Pista!
A múltkori bakról még egy fotó sem készült, mert amikor mentünk hozzá, akkor hívott a zasszony, hogy haldoklik az öreg kutyánk és csapot-papot otthagyva robogtunk haza.
A bakot pedig a hivatásos vadászunk vette gondjaiba, így szégyenszemre még képem sem maradt róla Stoel
De az a tetű labanc geci sem jelentkezik azóta, asszem lesz a közösségi vadásszobánk falán egy jó kis hatos őztrófea.....
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5350 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 19:07:23 »

Csabus Gratulálok!  Igen Kézfogás:Emel

Szorítok, hogy sikerüljön "megfertőzni" a fiadat egy életre a Vadászattal! Sajnos nekem ez egyéb okok miatt nem sikerült! Szomorú


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5351 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 19:11:34 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5352 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 20:46:39 »


tetű labanc geci
 Emelem
Kedves osztrák vadász,
így örültünk neki...
Sebzett s nem fizetett:
a Tetű labanc geci...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5353 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 21:47:31 »

Kedves osztrák vadász,
Igen, hál'Istennek jár ilyen is hozzánk, nem kevés.
De az olyan sz@rrágó buzikat, mint a "kedves" említett tahó, végre ki kellene irtani a rendszerből.
Csakhogy a legtöbb helyen még mindig elnézik nekik, hogy hülye kis niggernek tartanak minket a pár eurós zsebpénzük miatt.
Na ezt mi beszüntettük.
Az a jó vendég, aki etikus jó vadász, azt is akar lőni amire bejelentkezett és rendesen fizet.
A többi meg mehet megspanolni a jó NKA-t!!!! Nem
Tavaly egy bécsi büntetőbíró akart meglépni 500 euróval. Mert ő olyan nagy ember.
Sikerült belőle fél év nyűglődés után kisajtolnom a pénzt (nem írom meg, hogy hogyan, de kellett hozzá némi verbális erőszak és leleményesség Kacsint), erre idén úgy jelentkezik be vadászni, mint ha semmi sem történt volna.
Mikor elmondtam neki nagyon tömören, hogy amíg én vagyok itt a vadászmester, adig ő puskával a kezében erre a területre be nem teszi a lábát, akkor először fenyegetőzött, mire kiröhögtem és kinyomtam a telefont.
Utána felhívta egy közös ismerősünket, hogy vajon mivel tudna engem kiengesztelni. A baromarcú.
Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy azért mert valakinek pénze van, még nem kell hasraesni előtte.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5354 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 22:03:29 »

Igen, hál'Istennek jár ilyen is hozzánk, nem kevés.
De az olyan sz@rrágó buzikat, mint a "kedves" említett tahó, végre ki kellene irtani a rendszerből.
Csakhogy a legtöbb helyen még mindig elnézik nekik, hogy hülye kis niggernek tartanak minket a pár eurós zsebpénzük miatt.
Na ezt mi beszüntettük.
Az a jó vendég, aki etikus jó vadász, azt is akar lőni amire bejelentkezett és rendesen fizet.
A többi meg mehet megspanolni a jó NKA-t!!!! Nem
Tavaly egy bécsi büntetőbíró akart meglépni 500 euróval. Mert ő olyan nagy ember.
Sikerült belőle fél év nyűglődés után kisajtolnom a pénzt (nem írom meg, hogy hogyan, de kellett hozzá némi verbális erőszak és leleményesség Kacsint), erre idén úgy jelentkezik be vadászni, mint ha semmi sem történt volna.
Mikor elmondtam neki nagyon tömören, hogy amíg én vagyok itt a vadászmester, adig ő puskával a kezében erre a területre be nem teszi a lábát, akkor először fenyegetőzött, mire kiröhögtem és kinyomtam a telefont.
Utána felhívta egy közös ismerősünket, hogy vajon mivel tudna engem kiengesztelni. A baromarcú.
Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy azért mert valakinek pénze van, még nem kell hasraesni előtte.
 Emelem
Szerintem nincs olyan társaság kishazánkban,ahonnan nem léptek meg fizetés nélkül a kedves kliensek. Azokat a történeteket kedvelem különösen,amikor a vendégúr minden nap vadászik,esténként kurvanéniket hozat magának,megkapja a teljes ellátást,aztán,hogy eleget lő határba és az ágyban is,még egyet b@szik...fizetni...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: