Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012307 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4935 Dátum: 2014. április 29. - 07:47:05 »

Nálad,vagy nálam? Türelmetlenül

Amennyiben figyelmesen tudnál olvasni.., ez nem lenne kérdés.  Vigyorog ..
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4936 Dátum: 2014. április 29. - 08:03:15 »

Igen  Röhög Röhög Röhög

      Petikém!  Vállat von ..

Ajánlom figyelmedbe, ezt a tanmesét :



.. 58:58   -  1:00:26- ig    :Mosolyog ..   Wave ..
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4937 Dátum: 2014. április 29. - 08:14:15 »

Abban a  fura helyzetbe kerültem, hogy mint jellemzően magánvadász, vendégségben voltam.
Kisérőm, ki nem ma kezdte, azt mondta, hogy 4-5 éves lőhető. Én meg lőttem, hozzáteszem, hogy idehaza is 5 évet mondanek rá, a habitusa testtömege, stb. alapján.

 Igen  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4938 Dátum: 2014. április 29. - 08:32:27 »

Nee, légy szíves, ne!
Mikor meglátom az avatart, rögtön el kezdek filózni, hogy vajon melyik "Száll a kakukk fészkére" főszereplőhöz hasonlíthat leginkább..... Ördög




Neharagudj..  :Mosolyog , csak most jutottam el Hozzád..  Vigyorog ..

Segítek, hogy ne kelljen filóznod ezen..    Természetesssen, az ápolóra.  Angyal ..
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4939 Dátum: 2014. április 29. - 08:55:00 »

Amennyiben figyelmesen tudnál olvasni.., ez nem lenne kérdés.  Vigyorog ..

Látom, eltűntél..

Ezért, privátban elküldöm az elérhetőségem, hogy ne offoljunk itt tovább..   Te, kis türelmetlen..   Röhög ..
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #4940 Dátum: 2014. április 29. - 16:47:21 »

      Petikém!  Vállat von ..

Ajánlom figyelmedbe, ezt a tanmesét :



.. 58:58   -  1:00:26- ig    :Mosolyog ..   Wave ..

Pusztán 34-35 évet késtél ezzel Rézbőrű!    Wave Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #4941 Dátum: 2014. április 30. - 09:29:44 »

Ködös hajnal, erdei bak. Üdv a vadásznak.





  Hansi !
  Kicsit  megkésve ugyan,de  gratulálok!  Emelem  Jó  az  a  bak!
       Üdv  Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4942 Dátum: 2014. április 30. - 19:28:53 »

Igen  Emelem
Majd a kész trófeát jól meggusztáljuk!
 Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4943 Dátum: 2014. április 30. - 19:29:53 »

  Hansi !
  Kicsit  megkésve ugyan,de  gratulálok!  Emelem  Jó  az  a  bak!
       Üdv  Lehel
Köszönöm Lehel!
Találtam Neked valamit, majd küldök privit!  Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
sek195
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Új üzenet #4944 Dátum: 2014. Május 01. - 00:35:30 »

Tisztelt Fórumtársak!
Én főleg olvasója vagyok itt a történeteknek, most mégis vállalkoztam aktuális élményeim leírására. Remélem, senkit nem untatok majd.
Kedves vadász Barátom meghívása egy kis 200 gramm alatti kacska selejt bakocskára szólt a Cserhátba. Tegnap délután 16:45-kor gördültem be a faluba, ő már ott várt a megbeszélt helyen, üdvözlés, gyors helyzetértékelés, aztán kaja. Szürkemarha gulyás friss kenyérrel.  Taps Nem túl sokat, hogy az ösztönt ne nyomja el.  Vadász Kaja vége, felcuccoltam a szobámba, gumicselló fel, kabát, táska, lőbot át a Mazdába, puska betölt, irány a terület 17:50-kor. Sokat nem kell menni, mert az egész falu körül erdő és gyümölcsös, szóval jó terep. Hamar kinn is voltunk vendéglátónk gyümölcsösében. Szép nagy terület, megsaccolni se tudom, de pár száz hektár lehet… A vadászati forma barkácsolás, majd megfelelő egyed esetén rácserkelés. Nem is kellett sokat várni, mire a kordonos alma sorok között az első őzeket megláttuk. Pár suta, aztán bakok is voltak, de a kicsik még barkában, ill. volt pár ígéretesnek ítélt egyed is, így ezeket nem bántottuk. Aztán megpillantottunk az egyik sorban két bakot, az egyik nagyobb, bőven 300 feletti, a másik kisebb. Meghívóm: „rámegyünk a nagyra, meglövöd!”  Vállat von De mondom mi kicsiben maradtunk, aszongya: „az mindegy”  Táncol Kocsi megáll, kiszállás, de a bakok nem álltak meg, komótosan, de lépdeltek át a sorokon, mire a nagyobbik kiszúrt, és eltűnt a szemünk elől, de mivel őt kerestük, így a kisebb is. Jártuk le föl a sorokat puskával, lőbottal a kézben, de semmi, aztán meglátjuk a nagyot, már jó 200-ra az egyik sor végén, a horizonton állva. Nincs lövés, vendéglátóm bosszús kicsit, én nem. Viszont ekkor kilép a sorban úgy 80-ra a kisebb. Kapom a kérdést, hogy lövöm-e? Én bólintok, biztosítok, stekker előre, szálkereszt lapockán, DURRR. A bak áll.  Stoel Lőbotról lőttem, de valahogy sikerült elbaltázni így is, minden esetre a bak nem mozdul, így gyorsan ismétlek, célkereszt ugyanott, DURRR, becsapódás, a bak átveti magát a következő sorba, eltűnik. 19:00, harangoznak, cigire rágyújtok, komótosan odasétálunk. Nincs kétség, éreztem, hogy meglesz. Meg is van a vér, és a kordon másik oldalán a már élettelen test, bőséges, élénk rózsaszín tüdővérben, mintaszerű blatt lövés. Nem szenvedett, megnyugszom. Birtokba vettük, megadtuk a végtisztességet, és megelégedéssel gusztálgattuk a trófeát. Vaskosabb, de rövid, kicsit görbe szárú, szép barna színezetű hatos, a két szár dőlésszöge közt feltűnő különbséggel, 250 gramm körülire becsültük. Töve és a rózsája alapján olyan 4 évesre ítéltük, nagyon tetszik, örömöm határtalan volt, még teríték fotót is elfelejtettünk készíteni, annyira magával ragadott a hangulat, de az emlék megmarad.  Vigyorog
Feltettük a bakot a platóra, és irány vissza a házhoz. Közben kapom a kérdést, hogy kell-e a hús? Hát mi tagadás, kellett.  Ördög „Akkor viszont lőni kell még egyet.”  Vállat von Ezt egyelőre még nem tudtam hová tenni, de mire hazaérünk, megtudom, hogy főzőversenyre kell neki is egy őz húsa, így én tennék szívességet, ha még egyet lőnék. Én meg olyan vagyok, mint a jó úttörő, ahol tudok, segítek.  Vigyorog A bakot kiraktuk a háznál, a prózai részt egy szakosodott haverra bíztuk.  Stoel Mi meg irány egy másik területrész, egy nagy lucernás, domboldalban (mondjuk ott minden domboldalban van, vagy az aljában). Egy darabig, kocsi, aztán lerak, felcuccol, és egy erdei úton séta felfelé a les magasságáig. Már látunk kint szarvasokat és őzeket is. A les a lucerna táblában egy vadrózsa bokorral övezve áll, de csak nyílt terepen át megközelíthető. Ki is jöttünk az erdőből, át a lucernán, görnyedve, a szarvasok már sehol, az őzek bevártak, még a lesre is sikerült felkúszni. Megnézzük őket, de amik közelebb vannak mind barkás volt meg suta, a távolabbiak meg 300 méter felett, oda én meg nem lövök még támasztékból sem. Közben egy dám tehenet is látunk csipegetni, pedig annak elvileg ott nincs helye, de úgy tűnik, terjeszkedik északról. Rossz a szelünk, mind elmennek. Mi várunk, én rágyújtok, nézelődünk, egy kakas meg egy ugrándozó nyúl, semmi egyebet nem látunk jó 20 percig. Ekkor 20:00, szól a harang. Fél 9 körül kezd éledni a terep, egy fiatal bika, egy tehén is mutatja magát, aztán őzek, de távol, és tovább távolodnak. Aztán a lővilág végén velünk szemben kivált az erdőből 3 őz úgy 100 méterre, de mindhárom suta volt, így persze nincs lövés. Közben annyira besötétedett, hogy bírálni már nem tudunk biztonságosan, így összecuccolunk, aztán irány a kocsi, majd haza. Mire megérkezünk, a bak már konyhakészen várt, és a vacsora az asztalon. Kajálunk, mert nagyon megéheztünk mindketten, a koccintás elmarad, viszont a másnap reggeli kimenetelre hagyom magam rábeszélni.  Táncol Így azzal válunk el, hogy 5:30-kor indulás. Elköszönünk, a nap véget ért. Kicsit rágódok még a hibázáson, hogy mit ronthattam el, de az öröm elnyomja az aggodalmam. Azt azért még mindig nem akarom elhinni, hogy 2 bakot is lőhetek, ha nem bénázom el…
Az éjjel sokat forgolódtam, nem aludtam jól, még bennem volt az élmény, meg az izgalom a hajnal miatt, meg aztán a nyugtató bor sem dolgozott bennem, így 3-4 óra forgolódós alvás után 4:50-kor kelés, készülődés, pár falat kaja, majd lent várakozok 5:20-kor a szállás előtt. Egy nyugtató cigi jól esik.  Cigi2 Vendéglátóm pontos, 5:30-kor már a kocsiban ülünk. Irány a lucernás. Vannak kint őzek, bak is van közte, de bent a tábla közepén, észrevétlen rácserkelni esélytelen. Közben a nap is megmutatja magát, úgy döntünk, tovább megyünk egy szomszédos gyümölcsösbe. Ott sokat keringtünk, de egy szarvason, egy sután meg egy szerelmes fácán páron kívül mást nem láttunk, így 6:15-kor irány a tegnapi almásba. Bizakodtunk, okkal.  Mosolyog Rögtön láttunk is egy bakot, barkás. Aztán tovább, a következő egy ígéretes, nincs lövés. Pár sorral feljebb egy újabb bak. Viszonylag hosszú, de vékony szárak, kifent ágvégek, rövid hátsó ágak, hatos. Rövid mérlegelés után a lövés mellett döntünk, kiszállás, puska, lőbot kézbe. Felvettem a pozíciót, miközben a bak ismét jó 80-100 méterre csipegetett tovább. Biztosítok, stekker előre, szálkereszt nyaktőre, DURRR. Elvágódik, nem mozdul. 6:30 van. Én besétálok, vendéglátóm begurul a géppel. Megvan, a lövés nyaktövön, ahová szántam. Ismét nem okoztam szenvedést, megnyugtató érzés. Tiszteletadás, sebtakarót és utolsó falatot adok neki, én megkapom a gratulációt és a töretet.  Piál Örömöm fokozhatatlan, számomra nagyon tetsző, ismét olyan 250 gramm körüli, picit világosabb barnás színezetű, vékony szárú hatos, gyenge hátsó ágakkal, de szépen fent ágvégekkel, 3-4 év körülire becsüljük, jó kilövésnek ítéljük. Érdekes, hogy a két szár állása itt is mutat különbséget, még ha nem is annyira, mint az elsőnél. Rövid helyzetértékelés, egy bagó, aztán a bakot fel a platóra, és irány haza. Csodálatos, napos reggelünk volt, ami még fokozta az élményt. Visszamegyünk a házhoz. A két trófeát egymás mellé rakjuk, csodálgatjuk. Egy közös reggeli, mely az élmények átbeszélésére és a tapasztalatok összegzésére is jó volt. Búcsúzkodás, csomagolás, aztán élményekkel tele fejjel, és a vadászbarátság semmihez sem hasonlítható érzésével a szívemben távozom ettől a helytől, ahová mindig egy gyermek őszinte rajongásával fogok visszatérni.
Böngésztem a képfeltöltést, de nem érzem elég okosnak magamat hozzá…  Stoel
Bocsánat, ha hosszú lett.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #4945 Dátum: 2014. Május 01. - 08:49:56 »

Tisztelt Fórumtársak!
Én főleg olvasója vagyok itt a történeteknek, most mégis vállalkoztam aktuális élményeim leírására. Remélem, senkit nem untatok majd...
Gratulálok! Jó volt olvasni.  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4946 Dátum: 2014. Május 01. - 09:08:13 »

Sek!
Neked is és vendéglátódnak is  Emelem
(a képfeltöltés semmivel sem nehezebb mutatvány, mint a nyaktőlövés, nyugodtan veselkedj neki Vigyorog nekem, mint totálisan anti számtech tálentumnak elhiheted Ördög)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sek195
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Új üzenet #4947 Dátum: 2014. Május 01. - 09:37:19 »

Üdvözlet!
Megpróbálkoztam a képfeltöltéssel, remélem, sikerül...  Stoel



Remélem, a fejes képpel senki szépérzékét nem sértettem meg.
 Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #4948 Dátum: 2014. Május 01. - 15:09:15 »

......gumicselló fel, kabát, táska, lőbot át a Mazdába, puska betölt, irány a terület.........

Amellett, hogy MEGESZ a sárga irígység és nagyon gratulálok, bírd ki a betöltéssel a területig...........   Emelem
Naplózva
sek195
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Új üzenet #4949 Dátum: 2014. Május 01. - 16:33:47 »

Köszönöm szépen a gratulációkat!  Igen
A betöltést értsd úgy, hogy lőszerek a tárba, zárdugattyú hátra, és így is írd és mondd 300 métert tettünk meg a területig mellékúton, de jogos.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: