Oldalak: 1 ... 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 [315] 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012333 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4710 Dátum: 2013. Október 05. - 23:01:53 »

Októberben persze nyugodtan előbújnak az ördögfiókák, minden bokor alatt terem egy, ez is elfért volna a malaclopó zsebében... Vigyorog





Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4711 Dátum: 2013. Október 06. - 18:34:14 »

Októberben persze nyugodtan előbújnak az ördögfiókák, minden bokor alatt terem egy, ez is elfért volna a malaclopó zsebében... Vigyorog


Lehet, hogy eretnek gondolatok, de én úgy érzem, egyáltalán nem ártana az állománynak, ha ezeket a nagyon gyenge, kistestű bakocskákat az idény lejárta után is lehetne lőni...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4712 Dátum: 2013. Október 06. - 18:43:33 »

Lehet, hogy eretnek gondolatok, de én úgy érzem, egyáltalán nem ártana az állománynak, ha ezeket a nagyon gyenge, kistestű bakocskákat az idény lejárta után is lehetne lőni...
Semmivel sem eretnekebb, mint egész nyáron ütni-vágni a szarvast..... Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4713 Dátum: 2013. Október 06. - 19:31:01 »

Lehet, hogy eretnek gondolatok, de én úgy érzem, egyáltalán nem ártana az állománynak, ha ezeket a nagyon gyenge, kistestű bakocskákat az idény lejárta után is lehetne lőni...

Az a baj, hogy ezeknek a "kis bakok" az elejtése is a vadászatra jogosult arra az idényre engedélyezett "bakkeretét" terheli.
Sok helyen ezeket lövetik meg "tagi bak"-ként, mert erre a "kategóriára" igen ritka a fizetővendég.
Személy szerint én nagyon szeretek ilyen bakra (is) vadászni. Igen
Viszont azt is megértem, hogy a bevétel-orientált világunkban, amikor egy társaságnál minden fillérnek helye van nem ilyeneket fognak a fizetővendégnek mutogatni.
A helyi állományok ismeretében és figyelembe vételével azonban érdemes volna a vadászati hatóságnak valami megoldást találni.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4714 Dátum: 2013. Október 06. - 19:38:51 »

Az a baj, hogy ezeknek a "kis bakok" az elejtése is a vadászatra jogosult arra az idényre engedélyezett "bakkeretét" terheli.
Sok helyen ezeket lövetik meg "tagi bak"-ként, mert erre a "kategóriára" igen ritka a fizetővendég.
Személy szerint én nagyon szeretek ilyen bakra (is) vadászni. Igen
Viszont azt is megértem, hogy a bevétel-orientált világunkban, amikor egy társaságnál minden fillérnek helye van nem ilyeneket fognak a fizetővendégnek mutogatni.
A helyi állományok ismeretében és figyelembe vételével azonban érdemes volna a vadászati hatóságnak valami megoldást találni.
 Emelem

Mi a terven felül kapjuk őket. Lő a vadászmester, az elnök, és én. A többieket nem érdekli, és a fele minden évben bentmarad.   Fejvakarás
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4715 Dátum: 2013. Október 06. - 19:42:22 »

A legtöbb helyen ezek bizony bent maradnak.

Mert:
 - vendéggel nyilván nem lövetik
 - aki tagi bakot kapott, az nyilván nagyobbat keres
(nem ezt hívják kontraszelekciónak???...)

Szerintem minden hatóság nyitott lenne ezek terven felüli lövésére, csak kérni kellene.
Aztán meg meglőni...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #4716 Dátum: 2013. Október 06. - 19:49:50 »

Urak! Wave
Igazatok van! A VT-k pénz orientáltak  Meglepődött , de lenne aki szívesen elejtene egy párat az ilyen kicsi bakokból is  Fejvakarás. Csak hát... :Mosolyog
Pl: én is.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4717 Dátum: 2013. Október 06. - 20:03:58 »

Igen, a Vt. általában pénzből él....
Ezekkel a kis bakokkal meg az a "baj", hogy nagyon kis ideig lehet rájuk eredményesen vadászni.
Mert amikor a vadászvendégek vannak a területen (április-május) akkor valóban nem szerencsés ezekkel a "mütyürkékkel" pöcsmötölni.
Aztán megjön a szép nagy takarás és az őzbak vadászata igencsak lutrivá válik.
Kivéve az üzekedés, de akkor meg újból fizető vendégek foglalják el a területet Fejvakarás
És innen kezdve addig, míg le nem kopik a napraforgó és a kukorica, addig bizony nagyon nagy szerencse kell hozzá, hogy a megfelelő ember pont összefusson a területen a megfelelő bakocskával.
Az is igaz, hogy a tagok nagyobb része (ha van rá egyáltalán lehetősége) valami nagyobb, mutatósabb bakot kíván a falára és ezért ne ítéljük el őket  drákói szigorral.
Mert a legtöbben csak azt látják, hogy fizetik a tagdíjat, végzik a társadalmi munkát és a jó bakokat minden évben elviszik Hans Régenkurt és társaik.....
Nehéz igazságot tenni, sőt inkább nem is lehet.
Az idény megnyújtása lehetne egy megoldás, a tagi kvótán felül, megfelelő korlátok közé szorítva az elejtendő bakok trófeáját, de félő, hogy olyan fene nagy érdeklődés
akkor sem kísérné a lehetőséget Stoel
Tudok olyan területről, ahol ezeket a kis bakokat minden ellenérzés nélkül meglövik a kukorica tarlókon sutaként....lelkük rajta.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4718 Dátum: 2013. Október 06. - 20:05:40 »

A "kis ördőfiók"-ról jutott eszembe:

Még a 70-es években egyik vadászismerősömhöz került egy bakgida, gombnyársas "agancsocskát" "hozott", aztán a következő évben olyan hatos lett, hogy csak ámultunk.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4719 Dátum: 2013. Október 06. - 20:06:47 »

Ilyesmi bakokat nem lehet vendéggel vadásztatni.

Hacsak vadásztatás alatt össze nem akadnak vele, és a vendég is meglőné.
De ez elég ritka, mert ugye a vendég nagyobb bakra jött, meg úgyis kevés az idő, miért teljen egy ilyen kis bak zsigerelésével, stb.-stb.

Az meg, hogy valaki kimondottan ilyen bak(ok)ra vadásszon bérvadászként...
Hááát...Nem hiszem, hogy lenne vadásztra jogosult, aki fogadná.

Vagy ha igen, akkor belekerülne közel egy 250-es bak árába. Hogy a VT-nek is megérje.
Úgy meg már a vendégnek nem jó.
Szóval ezek kimondottan tagi/személyzeti bakok. Lehetnek. Lehetnének.
Csak kevés helyen fordítanak rá figyelmet.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4720 Dátum: 2013. Október 06. - 20:15:00 »

Ezekkel a kis bakokkal meg az a "baj", hogy nagyon kis ideig lehet rájuk eredményesen vadászni.

Na igen.

Április májusban ezek még általában háncsban vannak kivétel nélkül.
Lepucolnak (jó esetben) valamikor júniusban.

Tehát június vége - július elején lehet(ne) őket vadászni.
Csak akkor meg a takarás nagy, meg nem is sokat mozognak.

Utána jön az üzekedés, és akkor már egyik sincs a szokott helyén, mert minden bak ezeket üti-vágja.
Üzekedésben összefutni velük tényleg csak vaktában lehet.

Esetleg az augusztus vége, és a szeptember - de addigra meg már mindenhol meg van a bakterv lőve, aztán pont.

Ezekkel azt lehet(ne), hogy aki ahol látja, lője. Mindenféle darabszámkorlátozás nélkül.
Mert akkor hajtják a legnagyobb hasznot, ha benn lógnak a hűtőben.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4721 Dátum: 2013. Október 06. - 20:18:17 »

Urak! Wave
Igazatok van! A VT-k pénz orientáltak  Meglepődött , de lenne aki szívesen elejtene egy párat az ilyen kicsi bakokból is  Fejvakarás. Csak hát... :Mosolyog
Pl: én is.

Egy rövid történet a "kis bakok"-hoz:
Évekkel ezelőtt egy júliusi időpontban az egyik alföldi Barátom meghívott egy őzbakra.
A vendéglátómmal és a társaságuk hivatásos vadászával indultunk vadászni.
Talán csak annyit, hogy a hivatásos vadászuk egyike azoknak a kiváló őzes szakembereknek, akikkel valaha is találkoztam. Emelem
A területet járva elénk került egy ilyen kis bak.
-Meglövöd ezt a bakot?-kérdezte a Vadőr
-Persze, hogy meg!-válaszoltam
Rövid időn belül a bak mellett örvendeztem... Vigyorog
Örültem a jól sikerült lövésnek és a kicsi, de mutatós trófeának.
A Vadőr látva felhőtlen örömömet, elismerően rázta meg a kezemet.
-Nem baj, hogy ilyen kicsi a bak?
-Miért lenne?-kérdeztem vissza.
-Hiszen ez is bak!
Már hárman mustrálgattuk a valóban érdekes kis agancsokat, amikor megszólalt a Vadőr:
-A helyi "negatív rekordot" azért nem sikerült megdöntenünk! OOO
-Hogyhogy?
-Annak 8!! gramm volt a bírálati súlya, ez viszont  jóval nagyobb lesz! Ördög
Valóban igaza lett a kiváló szakembernek! Emelem
43 gramm lett! Igen
 Emelem







Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4722 Dátum: 2013. Október 06. - 20:26:53 »

Na igen.

Április májusban ezek még általában háncsban vannak kivétel nélkül.
Lepucolnak (jó esetben) valamikor júniusban.

Tehát június vége - július elején lehet(ne) őket vadászni.
Csak akkor meg a takarás nagy, meg nem is sokat mozognak.

Utána jön az üzekedés, és akkor már egyik sincs a szokott helyén, mert minden bak ezeket üti-vágja.
Üzekedésben összefutni velük tényleg csak vaktában lehet.

Esetleg az augusztus vége, és a szeptember - de addigra meg már mindenhol meg van a bakterv lőve, aztán pont.

Ezekkel azt lehet(ne), hogy aki ahol látja, lője. Mindenféle darabszámkorlátozás nélkül.
Mert akkor hajtják a legnagyobb hasznot, ha benn lógnak a hűtőben.

Ez pontosan így van! Igen

Jónius 20-a után lőttem az elsőt idén, épp, hogy le volt tisztítva. Még egy-két kis foltban fehér az agancs.

És az is évek óta megfigyelt dolog nálunk, hogy amiket látunk május-júniusban, azokat az üzekedés után általában már hiába keressük. Viszont egyikünk sem lő 2-nél többet egy idényben, mert mit szól akkor a tagság? Azok, akik évek óta egyet sem lőnek...

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4723 Dátum: 2013. Október 06. - 20:52:12 »

Ez pontosan így van! Igen

Jónius 20-a után lőttem az elsőt idén, épp, hogy le volt tisztítva. Még egy-két kis foltban fehér az agancs.

És az is évek óta megfigyelt dolog nálunk, hogy amiket látunk május-júniusban, azokat az üzekedés után általában már hiába keressük. Viszont egyikünk sem lő 2-nél többet egy idényben, mert mit szól akkor a tagság? Azok, akik évek óta egyet sem lőnek...



Hát igen!  Ezeket kellene suta lövés terhére elejteni, nem a két gidát vezető sutákat!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4724 Dátum: 2013. Október 06. - 22:31:34 »

Van egy társaság,akiknek a házi szabályzata néhány pontja nagy figyelmet érdemelne. A fentebb taglalt problémának is találtak megoldást:aki kivesz az állományból egy ilyen gombnyársast,az kap egy bakot 300 grammig. (Igaz:Kiváló adottságú,viszonylag nagy terület,130 bakos tervvel.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 [315] 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: