Oldalak: 1 ... 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 [298] 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012310 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4455 Dátum: 2013. Június 20. - 15:31:55 »

A hangtalan fegyverrel gondolnád megoldani ?   :Mosolyog
Naná!!  Vigyorog
A durranós botok hibernált állapotban várják a sorsukat... Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4456 Dátum: 2013. Június 20. - 19:04:53 »

A történet ott kezdődött, hogy két hete szóltak a cégnél, hogy el kéne kezdeni kivenni az idei szabadságomat. Mivel ma több elintéznivalóm is akadt, úgy döntöttem, hogy összekötöm a kellemest a hasznossal. Egész éjszakás vadászatra rendezkedtem be, de éjfélkor úgy döntöttem, hogy bólintok kicsit, de addig sem telt eseménytelenül az este. Lesem az erdő mellett egy föltárcsázott, hat hektáros területen volt, amit búza és repce ölelt körbe. Tíz óra körül megjelent egy nagy koca, vagy nyolc-tíz malaccal és a búzába vették be magukat. Nem sokkal később két süldő is megjelent, de kicsit későn vettem észre őket, így sértetlenül a búzába értek. Alig telt el újabb negyed óra, mikor ismét megjelent egy konda disznó aprónéppel, lövésre nem is gondoltam. Ezután csendesen múltak a percek és ahogy korábban írtam, éjfél körül visszavonulót fújtam. Fél háromkor ébresztett a telefon a kocsiban és egy nagyobb kerülővel visszaballagtam a lesre. Már eléggé kivilágosodott, mikor tőlem úgy 140 méterre egy három év körüli kan kezdte túrni a frissen megmozgatott földet. Mire azonban megbizonyosodtam róla, hogy valóban kanról van szó és rászántam magam, hogy felvegyem a puskát, belépett a takarásba. Erősen figyeltem, de hamarosan intenzív őzriasztást hallottam az erdőből. Gondoltam, no ez is elment. Fél óra elteltével négy kajla süldő lépett ki a búzából de sietősen az erdőbe értek, úgyhogy összepakoltam és visszasétáltam az autóhoz, majd útnak indultam. Épphogy nem értem még ki a területről, mikor látom, hogy a búzából egy őz figyelt fel az autóra. Elővettem a távcsövet és majd kiesett a kezemből, mikor megláttam, hogy mi áll előttem és szinte biztos voltam benn, hogy másodpercek kérdése, hogy elugorjon. Óvatosan kiszálltam, elővettem a puskát, két lőszert töltöttem, feltettem a puskatokot az autó tetejére, majd megállítottam az autót és a bak megugrott.  Woest Jó, gondoltam ez várható volt, nem is hittem, hogy ennyit kivár. Aztán pár szökellés után megállt és újra figyelni kezdett. Nagy zuppanással hasított a lövés a pacsirták reggeli énekébe, a bak pedig összerogyott. Óvatosan közelítettem meg, de már nem volt benne élet. Elkészítettem a ravatalát, pár fotót és néhány percet még időztem mellette. A szárazabb adatok: lőtáv 110 méter, nyaklövés, kaliber 9.3x62, lőszer Geco TM 16.5g. Köszönöm Diana!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4457 Dátum: 2013. Június 20. - 21:14:48 »

A történet ott kezdődött, hogy két hete szóltak a cégnél, hogy el kéne kezdeni kivenni az idei szabadságomat. Mivel ma több elintéznivalóm is akadt, úgy döntöttem, hogy összekötöm a kellemest a hasznossal. Egész éjszakás vadászatra rendezkedtem be, de éjfélkor úgy döntöttem, hogy bólintok kicsit, de addig sem telt eseménytelenül az este. Lesem az erdő mellett egy föltárcsázott, hat hektáros területen volt, amit búza és repce ölelt körbe. Tíz óra körül megjelent egy nagy koca, vagy nyolc-tíz malaccal és a búzába vették be magukat. Nem sokkal később két süldő is megjelent, de kicsit későn vettem észre őket, így sértetlenül a búzába értek. Alig telt el újabb negyed óra, mikor ismét megjelent egy konda disznó aprónéppel, lövésre nem is gondoltam. Ezután csendesen múltak a percek és ahogy korábban írtam, éjfél körül visszavonulót fújtam. Fél háromkor ébresztett a telefon a kocsiban és egy nagyobb kerülővel visszaballagtam a lesre. Már eléggé kivilágosodott, mikor tőlem úgy 140 méterre egy három év körüli kan kezdte túrni a frissen megmozgatott földet. Mire azonban megbizonyosodtam róla, hogy valóban kanról van szó és rászántam magam, hogy felvegyem a puskát, belépett a takarásba. Erősen figyeltem, de hamarosan intenzív őzriasztást hallottam az erdőből. Gondoltam, no ez is elment. Fél óra elteltével négy kajla süldő lépett ki a búzából de sietősen az erdőbe értek, úgyhogy összepakoltam és visszasétáltam az autóhoz, majd útnak indultam. Épphogy nem értem még ki a területről, mikor látom, hogy a búzából egy őz figyelt fel az autóra. Elővettem a távcsövet és majd kiesett a kezemből, mikor megláttam, hogy mi áll előttem és szinte biztos voltam benn, hogy másodpercek kérdése, hogy elugorjon. Óvatosan kiszálltam, elővettem a puskát, két lőszert töltöttem, feltettem a puskatokot az autó tetejére, majd megállítottam az autót és a bak megugrott.  Woest Jó, gondoltam ez várható volt, nem is hittem, hogy ennyit kivár. Aztán pár szökellés után megállt és újra figyelni kezdett. Nagy zuppanással hasított a lövés a pacsirták reggeli énekébe, a bak pedig összerogyott. Óvatosan közelítettem meg, de már nem volt benne élet. Elkészítettem a ravatalát, pár fotót és néhány percet még időztem mellette. A szárazabb adatok: lőtáv 110 méter, nyaklövés, kaliber 9.3x62, lőszer Geco TM 16.5g. Köszönöm Diana!

Ahol ennyi vadat látni egy éjszaka ! ?  Angyal        Igen
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4458 Dátum: 2013. Június 22. - 11:33:35 »

Szervusztok.
Elkezdödött a Bakvadászat nállam is ,végre a sokk munka és tanulás után van egy kevés szabad időm amit a vadászatra fordithatók.Tegnap esti vadászat" eredménye".Amióta ezt a szakmát tanulom,valahogy másképp áll a kezemre a lővés ,olyan átgondoltabb megfontoltabb vagyok főleg a trófeás vadnál.Őt is legalább vagy tizszer megnéztem mire eldöntöttem,hogy elejtem .Nagyon nehéz ez főleg idegen területen ahol bérvadász az ember .

http://kepfeltoltes.hu/view/130622/DSC02444_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
http://kepfeltoltes.hu/view/130622/DSC02445_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130622/DSC02446_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130622/DSC02447_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv a vadásznak tisztelet a vadnak.  Emelem
HSanyi
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #4459 Dátum: 2013. Június 22. - 14:20:18 »

Kedes Sándor! 
Gratulálok, a bakhoz!  Igen
Üdvözlet a Vadásznak, tisztelet a vadnak!
Nagy tisztelettel:Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #4460 Dátum: 2013. Június 22. - 21:00:05 »

Gratulálok a sikeres bakvadászoknak!
Különösen a két gyilkoshoz. Igen

Üdv.: Beregi   Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #4461 Dátum: 2013. Június 23. - 08:42:00 »

Őt is legalább vagy tizszer megnéztem mire eldöntöttem,hogy elejtem .Nagyon nehéz ez


Sanyikám én mindig mondom, hogy nehéz a vadász élet, de nem mindenki hiszi el.
Az ilyen bakkal pedig még könnyű dolga van az embernek, ezt nem kell sokat nézegetni.
Gratulálok hozzá. Csak neked itt egy kép a tavalyi egyik üzekedési bakomról:

Hasonlít?

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4462 Dátum: 2013. Június 23. - 09:11:43 »

Szia Gyula.
Te rutinoddal és szaktudásoddal tényleg nem sokkat kell nézegetni,de én még csak gyakornok vagyok ezen a téren .Inkább többször megnézem .
üdv:HSanyi
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4463 Dátum: 2013. Június 23. - 09:26:51 »

.....Őt is legalább vagy tizszer megnéztem mire eldöntöttem,hogy elejtem.....
Sanyi!
Először is fogadd őszinte  Emelem!

Ha pedig legközelebb ilyen súlyos dilemmád lenne egy hasonló baknál, csak szólj és akár a Szik-énél jóval kevesebb őzes gyakorlatommal is szívesen segítek Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4464 Dátum: 2013. Június 23. - 09:34:37 »

Kedves Barátaim .
köszönöm a gratulációt .
Csabi ha tehetem szivesen szólok neked.
Üdv:HSanyi
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4465 Dátum: 2013. Június 23. - 10:42:04 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak!  Igen Emelem Piál
Jók ezek az ág nélküli "gyilkos" bakok! Nyami
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4466 Dátum: 2013. Június 23. - 16:26:37 »

A szárazabb adatok: lőtáv 110 méter, nyaklövés, kaliber 9.3x62, lőszer Geco TM 16.5g. Köszönöm Diana!
110-ről szándékosan lőttél nyakra?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4467 Dátum: 2013. Június 23. - 16:59:45 »

110-ről szándékosan lőttél nyakra?

Igen, nyaktőre céloztam, az még kilátszott . Miért?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4468 Dátum: 2013. Június 23. - 17:06:28 »

Igen, nyaktőre céloztam, az még kilátszott . Miért?
A nyaktő az rendben, de a nyaklövésből csúnya sebzés lehet, kár reckírozni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4469 Dátum: 2013. Június 23. - 17:26:35 »

Gratulálok őzbak vadászok!  Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 [298] 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: