Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 [274] 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012299 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4095 Dátum: 2013. Március 18. - 09:30:37 »

Attila míg nem változik meg a vadásztársadalom nem lehet senkinek semmit el magyarázni mert joguk van hozzá eszűk nincs.

Szervusz Vadász75! Emelem

Szerintem arra, hogy a vadásztársadalom szemlélete jó irányba változzon, arra várhatunk. Régen sem volt túl jó a szemlélet, de  egyre csak rosszabb lesz.  Fejvakarás
Én azt vallom,- lehet velem egyet nem érteni,- hogy a vadászatban a demokrácia addig működhet, hogy bárki eldöntheti akar e vadászni vagy nem, akar e egy társaságnak tagja lenni, vagy nem.  A többi kő kemény szakma, és ebbe belebeszélni nem engednék senkinek. Igaz, azt sem engedném meg, hogy  elnökök lehessenek gazdasági ( nem vadásztársasági gazdasági) vezetői gyakorlat nélkül, vadászmesterek és gazdasági vezetők legyenek szakmai végzettség nélkül. Tudom, hogy ettől kinyílik a bicska sokak zsebében, de én igenis visszavezetném a rendszeres szakmai és gazdálkodási ellenőrzéseket!  Lenne még itt mit tenni!


 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4096 Dátum: 2013. Március 18. - 10:00:17 »

a vadászatban a demokrácia addig működhet, . . .

 Igen  Igen  Igen  Ölel  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4097 Dátum: 2013. Március 18. - 11:34:46 »


...........Sajnos azonban a vadgazdálkodás óriási gazdasági nyomás alatt van, de ezt nem kell egyikőtöknek sem bemutatni...........


Szervusz J.vadász! Emelem

Úgy látszik, begcsípett a bolond légy, vagy más nyavalyám van,  :Mosolyog Fejvakarás de nekem erről is homlok egyenest más a véleményem.
Mielőtt bárki azt hinné, hogy nekem örömet okoz bármilyen "áremelés", elmondom, hogy egyáltalán nem! De! Azzal sem tudok egyetérteni, hogy minden költséget a vadból kell fedezni!
Mivel az őzről beszélünk, úgy gondolom az  nagyrészt az apróvadas területek bevételi forrását biztosítja, ahol azért a vadkár sem szokott milliókra rúgni, és ahol talán (legalább is nagy részüknél) nem érnek a tagdíjak sem a csillagos égig. Az őzeknél is az a helyzet mint a szarvasnál, egyre fiatalodik az állomány.

Szerintem ott kellene kezdeni, hogy a vadásztársaságok dologi kiadásainak  teljes egészét a tagoknak kellene összeadni. A vadászati bevételeket meg vissza kellene forgatni teljes egészében a vadgazdálkodásra,  megtanulnánk gazdálkodni vadfölddel, takarmánnyal, vaddal, stb. és talán jobban megbecsülnénk azt, amink van. Most Csáki szalmája minden közös!
Most is tudok olyan vadásztársaságot ahol 30 000 Forint az évi tagdíj, semmit nem gazdálkodnak, csak vadásznak amíg van mire. (Már nem sokáig lesz!)
Nálunk a 20 ezer Ft -os éves ( ezzel lenne havi 8000 ) tagdíjemelés olyan ellenállásba ütközik, hogy el sem tudom mondani. Senki nem akar egy fillérrel sem többet fizetni, inkább végignézi, hogy kifogy a területről a vad. Pedig százezreket költünk (sokszor már feleslegesen) fegyverekre, milliókat, - a legtöbb vadásznál évi pár alkalommal használt - terepjárókra, stb.
Én már megtettem az első lépéseket! Meghirdettem négy, alig vagy soha nem használt fegyveremet eladásra! Vigyorog

Vadászüdvözlettel: Attila Wave


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4098 Dátum: 2013. Március 18. - 11:44:02 »

Szervusz Vadász75! Emelem

Szerintem arra, hogy a vadásztársadalom szemlélete jó irányba változzon, arra várhatunk. Régen sem volt túl jó a szemlélet, de  egyre csak rosszabb lesz.  Fejvakarás
Én azt vallom,- lehet velem egyet nem érteni,- hogy a vadászatban a demokrácia addig működhet, hogy bárki eldöntheti akar e vadászni vagy nem, akar e egy társaságnak tagja lenni, vagy nem.  A többi kő kemény szakma, és ebbe belebeszélni nem engednék senkinek. Igaz, azt sem engedném meg, hogy  elnökök lehessenek gazdasági ( nem vadásztársasági gazdasági) vezetői gyakorlat nélkül, vadászmesterek és gazdasági vezetők legyenek szakmai végzettség nélkül. Tudom, hogy ettől kinyílik a bicska sokak zsebében, de én igenis visszavezetném a rendszeres szakmai és gazdálkodási ellenőrzéseket!  Lenne még itt mit tenni!


 Wave Attila


sziasztok,
én is láttam mifelénk egy nagyon szép bakot, de az még nem tisztított le. Ha lenne komolyabb fényképezőm akkor lőnék róla egy képet, mert rá már utazik a vadőrünk vendéggel. Szegény vághatja a centit.
Én nemrég kezdtem a vadászatot és szomorúan tapasztaltam, hogy itt sincsenek rendben a dolgok, bár nem lepődtem meg.
Az idény kiértékelése nálunk a  kötelező sallangokon túl átcsapott személyeskedésekbe, amin én már nem is maradtam ott.
Ki hányszor ül ki, hova minek stb. viták.
Szerintem arról kellett volna beszélni és DÖNTÉST HOZNI, hogy mit tegyünk az apróvad számának változtatásán,  ami jelenleg siralmas, hogyan lehetne segíteni a szakmai munkát, miért tartunk ott ahol vagyunk és hova tovább..
Na, magyarosan, ezzel nem foglalkoztunk, csak a személyeskedés ment. Ahogy a barátom mondta, "Ide most már hozni kell a vadat!".
Ebből a szempontból a vadkár legalább megoldottnak látszik...


Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4099 Dátum: 2013. Március 18. - 11:53:17 »

Szervusz Vadász75! Emelem

Szerintem arra, hogy a vadásztársadalom szemlélete jó irányba változzon, arra várhatunk. Régen sem volt túl jó a szemlélet, de  egyre csak rosszabb lesz.  Fejvakarás
Én azt vallom,- lehet velem egyet nem érteni,- hogy a vadászatban a demokrácia addig működhet, hogy bárki eldöntheti akar e vadászni vagy nem, akar e egy társaságnak tagja lenni, vagy nem.  A többi kő kemény szakma, és ebbe belebeszélni nem engednék senkinek. Igaz, azt sem engedném meg, hogy  elnökök lehessenek gazdasági ( nem vadásztársasági gazdasági) vezetői gyakorlat nélkül, vadászmesterek és gazdasági vezetők legyenek szakmai végzettség nélkül. Tudom, hogy ettől kinyílik a bicska sokak zsebében, de én igenis visszavezetném a rendszeres szakmai és gazdálkodási ellenőrzéseket!  Lenne még itt mit tenni!


 Wave Attila
Szia Attila.
Csak ismételgetem magam, ismét egyet értünk.

 Emelem
Üdv vadász75
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4100 Dátum: 2013. Március 23. - 19:34:29 »

Egyre több bakom tisztít le ,eddig kiugróan nagy bakot nem láttam .
Torzat sem ami az én tapasztalatom szerint nem jó jel ,mivel amikor több plusz ágat kinövést látok akkor van jó fajsúly .
Látottak ,tapasztalatok?
 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4101 Dátum: 2013. Március 24. - 11:13:35 »

Attól, hogy több ág van rajta, még nem torz az agancs! Sőt jobb állományban kívánatos!
Nem volt túl kemény a tél és ilyenkor valóban lehet számítani a kisebb súlyokra. De ez majd 3 hét múlva kiderül!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4102 Dátum: 2013. Március 24. - 11:33:03 »

Attól, hogy több ág van rajta, még nem torz az agancs! Sőt jobb állományban kívánatos!
Nem volt túl kemény a tél és ilyenkor valóban lehet számítani a kisebb súlyokra. De ez majd 3 hét múlva kiderül!
Szevasz. Nem azt irtam,hogy a több ágtól torz,rendellenes a bak .
De véleményem szerint a nem sérülésből eredő több szár,ág a jó fajsúlyos évekre jellemző.

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4103 Dátum: 2013. Március 24. - 13:15:54 »



Az agancstő sérülés és a genetikai sérülés is sérülés . . . !   Ördög

 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4104 Dátum: 2013. Március 24. - 15:18:14 »

Itt is ott is lehet már letisztított agancsú bakokat látni. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4105 Dátum: 2013. Március 24. - 15:22:20 »

Itt is ott is lehet már letisztított agancsú bakokat látni. Igen
Most itt is, vagy ott is??! Vállat von


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4106 Dátum: 2013. Március 24. - 17:50:56 »

Amerre a Kunbajai területet járom.  Vállat von Fejvakarás
Ja, nincs sapka rajtam.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4107 Dátum: 2013. Március 24. - 18:06:49 »

Amerre a Kunbajai területet járom.  Vállat von Fejvakarás
Ja, nincs sapka rajtam.
Szerencséd... Ördög

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4108 Dátum: 2013. Március 24. - 18:13:29 »

Ma délután etetés közben láttam 3 sutát meg egy bakot ami teljesen barkás volt.
Persze van még idő.
A szomszéd bakja is barkás még.  Ördög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4109 Dátum: 2013. Március 24. - 18:45:43 »

Ma délután etetés közben láttam 3 sutát meg egy bakot ami teljesen barkás volt.
Persze van még idő.
A szomszéd bakja is barkás még.  Ördög
Már irtam az ügyben ,tégy be látásod szerint. Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 [274] 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: