Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012322 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4065 Dátum: 2013. Március 14. - 19:32:37 »

Majd áprilisban már talán többet tudunk...

Főleg 15-e után.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4066 Dátum: 2013. Március 14. - 19:49:52 »

Én még nem tudom, mikor érkeznek az első vendégek.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4067 Dátum: 2013. Március 14. - 22:11:47 »

Én még nem tudom, mikor érkeznek az első vendégek.
Nekem mindig az első napokban a nagyokra aztán a többi alig letisztított ,barkás,száradt véres alig van idő normálisan megnézni ,de legyél naprakész a terület normál esetben járhatatlan és a súlyokban sem tévedhetsz én vissza állitanám a máj 1-et de inkább 15 .
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4068 Dátum: 2013. Március 15. - 10:11:51 »

Én is visszaállítanám legalább a május elsejét!
Áprilisban "éretlenek", színtelenek az agancsok! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4069 Dátum: 2013. Március 15. - 10:23:26 »

Én is visszaállítanám legalább a május elsejét!
Áprilisban "éretlenek", színtelenek az agancsok! Fejvakarás
Szia Attila!


Valóban színtelenek...de sok társaság ekkorra már "learatta a termést"...még a komoly takarás előtt.
Fizetővendégekkel.
Akik ugyan más kultúrához tartoznak, de fizetnek, és így talpon marad a társaság.

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4070 Dátum: 2013. Március 15. - 10:34:57 »

 Tavaly Tuzséron kísértem tolmácsként egy vendéget április 15-16-án. J. Peti a vadőr lövetett vele öt bakot. A legjobb olyan 5OO gramm körüli lehetett (ha szerencsénk volt kicsit talán felette), de bizony volt két 35O körüli öregfiú amelyeknek az agancsrózsáján még ott volt a duncs szőrös maradványa. Akkor himmegtem-hőmmögtem, hogy talán nem ártott volna várni egy-két hetet, de be kellett látnom, hogy ahol a társaság az őzből él és nagyüzemben mennek a dolgok, ott ez az élet velejárója. Nem tudom hogy kinél olvastam, de a "régiek" közül valaki azt írta, hogy csak a hibátlan vörös csuhát viselő őzbakra illik puskát emelni. Lehet, hogy igaza volt.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4071 Dátum: 2013. Március 15. - 10:36:38 »

Én is visszaállítanám legalább a május elsejét!
Áprilisban "éretlenek", színtelenek az agancsok! Fejvakarás
Szevasztok.
Attila ismét egyet értünk.
 Emelem
Szia Attila!


Valóban színtelenek...de sok társaság ekkorra már "learatta a termést"...még a komoly takarás előtt.
Fizetővendégekkel.
Akik ugyan más kultúrához tartoznak, de fizetnek, és így talpon marad a társaság.

 S.Peti
Csak arra is gondolj hogy az a takarás bennünket is segít,nem mindegy ,hogy bőgő motorral kell közlekedni a fröcsögő sár ,víz figyelem felkeltő hatására minden megmozdul a cserkelés cubikolásáról nem is beszélve .
Ezektől függetlenül egyetértünk.
 Emelem
Naplózva
norbeee21
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



« Új üzenet #4072 Dátum: 2013. Március 15. - 11:49:57 »

sziasztok!én is láttam egy két jó bakot...jó magas aganccsal vastag nyakkal...de sajnos  még mifelénk is barkába vannak  és azért még csak találgathat az ember...egy két dörzsölgetést láttam már de nem az igazi még...de szerintem  nem  lesz olyan rossz az agancsfelrakás.. Emelem
Naplózva

"Mert nekem az élet-vadászat.S a vadászat-élet!" (Gr. Széchenyi Zsigmond)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4073 Dátum: 2013. Március 15. - 11:54:26 »

Szervusztok!
Mit szólnátok ahhoz, ha egy kicsit el polemizálnánk arról ,hogy mi lenne akkor ha fordítva vadásznánk az őzbakot . Mármint az idénye lenne más, mondjuk júliustól október végéig.
Mielőtt még egy jó páran lehülyéznének csak egy pár gondolat hozzá.
Mivel az őz territoriális vad ezért is foglalnak a bakok territóriumokat március végén április elején attól függ hogy mikor tisztit le. Az erős, jó képességű bak  elzavarja a területéről a gyengébb fiatalabb bakot. Mi meg április 15.- töl elkezdjük kiszedegetni az erős, jó képességű egyedeket, ezek helyét mindig egy gyengébb egyed veszi át. Aztán üzekedésben az örökít. De ha esetleg üzekedésben kezdenénk a vadászatot akkor nagyobb esély lenne a jó genetikai állomány megőrzésére is.  Előbb utóbb úgy járunk mint a gímmel, nem lesz idős korosztály, mert ugye  régen azt mondtuk, hogy a bak 6-8 év között kulminál most azt mondjuk 5-6 éves bak is kulminálhat.

Ez csak egy gondolat volt.

A magam részéről még nem lőttem május 1 -nál hamarabb bakot .

üdv: HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 15. - 12:23:21 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4074 Dátum: 2013. Március 15. - 15:06:33 »

Sok okosságot nem tudok mondani. Láttam egy-két elég jónak tűnő bakot, de majd kiderül, mit mutatnak letisztítva. Talán nem lesz rossz a felrakás. Igazán magas agancsot nem láttam még.

Én ezt a bakot fotóztam a minap... Szerintem elég magas az agancsa.





 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4075 Dátum: 2013. Március 15. - 15:11:27 »

Szervusz Sanyi! Emelem

Van abban valami amit írtál, csak attól tartok, akkor július első napjaiban lőnék ki ugyan azokat a bakokat, és ugyan úgy a fiatalok maradnának az üzekedésre. (bár-ugye inkább a suták örökítenek)

De, hogy még nagyobb legyen a téma, én 30 éve azt mondom, a sutákat is tavasszal (ellés előtt) kellene apasztani. Amikor nagy a hasa, jobban ki lehet válogatni a meddő sutákat, és kevesebb lenne az arasznyi agzattal elejtett suta. Tudom, van amikor a nem meddő suta is "kihagy", de azért csak jobb lenne az arány!

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4076 Dátum: 2013. Március 15. - 16:21:49 »

Én ezt a bakot fotóztam a minap... Szerintem elég magas az agancsa.





 Emelem
Szevasz! Igen ennek a baknak elég magas az agancsa gyönyörű 4 éves bak.
 Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4077 Dátum: 2013. Március 15. - 16:30:07 »

Szervusz Sanyi! Emelem

Van abban valami amit írtál, csak attól tartok, akkor július első napjaiban lőnék ki ugyan azokat a bakokat, és ugyan úgy a fiatalok maradnának az üzekedésre. (bár-ugye inkább a suták örökítenek)

De, hogy még nagyobb legyen a téma, én 30 éve azt mondom, a sutákat is tavasszal (ellés előtt) kellene apasztani. Amikor nagy a hasa, jobban ki lehet válogatni a meddő sutákat, és kevesebb lenne az arasznyi agzattal elejtett suta. Tudom, van amikor a nem meddő suta is "kihagy", de azért csak jobb lenne az arány!

Üdv. Attila
Attila szerintem több suta gidát kell elejteni igy nem lesz magzattal elejtett suta .
Én nagyon kevés gidát nem vezető sutát látok,ismertem 8éven át sutát(rá jellemzö foltal)ami az utolsó évben is ikergidákat ellett,nálunk kicsit sem ritka a három gida.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4078 Dátum: 2013. Március 15. - 16:50:10 »

Attila szerintem több suta gidát kell elejteni igy nem lesz magzattal elejtett suta .
Én nagyon kevés gidát nem vezető sutát látok,ismertem 8éven át sutát(rá jellemzö foltal)ami az utolsó évben is ikergidákat ellett,nálunk kicsit sem ritka a három gida.


Ez igaz, de ezt azoknak kellene elmagyarázni akik még februárban is lövik a sutát!
(akár hajtásban is) Vagy azoknak, akik kilövik a gidát a suta mellől, aztán pár napra rá meglövik a "meddő" sutát! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4079 Dátum: 2013. Március 15. - 16:53:28 »

Szervusztok!
Mit szólnátok ahhoz, ha egy kicsit el polemizálnánk arról ,hogy mi lenne akkor ha fordítva vadásznánk az őzbakot . Mármint az idénye lenne más, mondjuk júliustól október végéig.
Mielőtt még egy jó páran lehülyéznének csak egy pár gondolat hozzá.
Mivel az őz territoriális vad ezért is foglalnak a bakok territóriumokat március végén április elején attól függ hogy mikor tisztit le. Az erős, jó képességű bak  elzavarja a területéről a gyengébb fiatalabb bakot. Mi meg április 15.- töl elkezdjük kiszedegetni az erős, jó képességű egyedeket, ezek helyét mindig egy gyengébb egyed veszi át. Aztán üzekedésben az örökít. De ha esetleg üzekedésben kezdenénk a vadászatot akkor nagyobb esély lenne a jó genetikai állomány megőrzésére is.  Előbb utóbb úgy járunk mint a gímmel, nem lesz idős korosztály, mert ugye  régen azt mondtuk, hogy a bak 6-8 év között kulminál most azt mondjuk 5-6 éves bak is kulminálhat.

Ez csak egy gondolat volt.

A magam részéről még nem lőttem május 1 -nál hamarabb bakot .

üdv: HSanyi

Kedves Attila és Sanyi! Emelem
Mindkettőtök sorai gondolatébresztőek! Igen
Sajnos azonban a vadgazdálkodás óriási gazdasági nyomás alatt van, de ezt nem kell egyikőtöknek sem bemutatni.
Ha a vendégnek nem számít, hogy színtelen az agancs(Uram bocsá' félig barkás a rózsa), meg éppen a szőrváltás kellős
közepén tart a bak és jön vadászni, akkor fogadni kell.
Mert kell a pénz a társaság működéséhez, a fácáncsibe megvételéhez és fogadásához, meg az ördög tudná megmondani,
hogy hány helyre. Vállat von
És a mai világban már igen kevés az a vendég, aki akár egy hetet is rá tud szánni a bakvadászatra.
Számukra azért is előnyös az idénykezdeti időpont, mert nagyobb az esély az eredményes vadászatra.
Sok helyen próbálják és igyekeznek jól csinálni ezt a dolgot, de a pénz diktál elsősorban.
Mint ahogy ez a nyomás alakította ki a "gazdasági golyóérett" kategóriát is.
És Sanyihoz csatlakozva: A 24 év alatt egyetlen májusban elejtett bakom volt, a többit az azt követő hónapokban hoztam terítékre.
Üdvözlet Mindkettőtöknek: J. vadász Emelem







Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: