Oldalak: 1 ... 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012288 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2895 Dátum: 2011. Július 30. - 09:54:03 »

Miert nem ?! (mikor mar kemeny csont az agancs a barka alatt?)
Mert nálunk nem az az elsődleges bírálati szempont, hogy van 200 kiló színhús a bőr alatt !  Ördög   A trófeakultusszal nem rendelkező népek, mint a bantuk, orvvadászok, eszkimók, amerikaiak, oroszok, el is hajítják azt az ehetetlen csontot ... !   Nyihi  Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #2896 Dátum: 2011. Július 30. - 11:59:16 »

Barkában én sem lőném meg még akkor sem, ha csak az az egy esélyem lenne az elejtésre. Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2897 Dátum: 2011. Július 30. - 16:48:10 »

Mert nálunk nem az az elsődleges bírálati szempont, hogy van 200 kiló színhús a bőr alatt ! 

Az itt sem,  szarvasokbba a trofea nagysaga a minden......itt a vadhus ugy altalaba abszulut nem egy nagy cikk.

Ördög   A trófeakultusszal nem rendelkező népek, mint a bantuk, orvvadászok, eszkimók, amerikaiak, oroszok, el is hajítják azt az ehetetlen csontot ... !   Nyihi  Vigyorog

 Wave Emelem

Az E. Amerikainal nagyobb "trofeakultusszal" rendelkezo nepet nem ismerek.
A legkeresetebb es a legdragabb a feherfarku szarvas-e (millio dollarert a tulaj nem adta el, aki egy kanada-i maskulonben)
A  barkas agancs miert annyira " szent" ott  miutan mar kemeny csont a barka alatt amugy is, azt probalom megerteni; itt egy kicsit maskepp merik ha barkas az agancs, vagy akinek ugy nem tetszik akkor az egyszeruen ledorzsoli rola es ugy mereti meg, megvan ra ez a lehetoseg.   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2898 Dátum: 2011. Július 30. - 19:42:46 »

Az itt sem,  szarvasokbba a trofea nagysaga a minden......itt a vadhus ugy altalaba abszulut nem egy nagy cikk.

Az E. Amerikainal nagyobb "trofeakultusszal" rendelkezo nepet nem ismerek.
A legkeresetebb es a legdragabb a feherfarku szarvas-e (millio dollarert a tulaj nem adta el, aki egy kanada-i maskulonben)
A  barkas agancs miert annyira " szent" ott  miutan mar kemeny csont a barka alatt amugy is, azt probalom megerteni; itt egy kicsit maskepp merik ha barkas az agancs, vagy akinek ugy nem tetszik akkor az egyszeruen ledorzsoli rola es ugy mereti meg, megvan ra ez a lehetoseg.   

Szia! Szerintem az agancs akkor "érett" meg,ha a bika ill. bak letisztította róla a rászáradt háncsot. Akkor kapja meg a színét,amit az is befolyásol többek között,hogy milyen fán tisztította le az agancsát. Én személy szerint sokkal szívesebben szemlélek egy sötét színű trófeát,mint egy fakó,seszínű agancsot! Én még a hullott agancs rózsatövéből sem szedem ki a beleszáradt földet,piszkot. Az hozzá tartozik,valahol "mutatja" az útját! Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2899 Dátum: 2011. Július 30. - 20:12:30 »

Azért azt ne felejtsétek el, hogy amelyik az üzekedés végéig nem tisztít le, azzal gond van, és nem biztosan van helye az állományban!
Én még úgy tanultam, hogy a július közepéig le nem tisztított bakot ki kell lőni! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2900 Dátum: 2011. Július 30. - 20:58:41 »

egyszeruen ledorzsoli rola es ugy mereti meg, megvan ra ez a lehetoseg.   

Az S.C.I.-nél egyéb "lehetőségek" is vannak a pénzcsinálásra ... !  Nyihi   Meg a másikaknál is ... !  Ördög

 Vigyorog  Wave
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2901 Dátum: 2011. Július 31. - 07:06:30 »

Az S.C.I.-nél egyéb "lehetőségek" is vannak a pénzcsinálásra ... !  Nyihi   Meg a másikaknál is ... !  Ördög

 Vigyorog  Wave

Az SCI nagyon nepszerutlen, lenezett "rekordtarto" egyesulet itt E. Amerikaba . Afrikaba ismertebb mert ott szerzett valami hirnevet mert  afrikai vadakat "rekordolnak" lehet az vadaskertbe genetikailag kezelt, hormonnal nevelt, (tornacrol lott vadak)  vad naluk mind beszamithatoak mint "rekord"  ha eleg nagy (dehat lehet te is tudod ezeket)
Allatvedo szervezetek hasznaljak az altaluk kozolt kertbe lott vadak fenykepeit (ahol a kerites latszik) kozvelemeny manipulalasra, es a vadasztarsadalom elleni uszitasra.....ezek miatt nagy az ellenszenv irantuk, es a mas klubbok nagyon elitelik.

   
Itt ket klub szamit a  Boone & Crockett fegyverrel ejtett vadakra, es a Pope & Young az ijal ejtett vadakra; szigoru, konzervativ  "fair chase" szabalyokkal, ....ami nagyon is jo.
Ingyen lemerik a trofeat meg ha be akarod iktatni a rekordkonyvukbe mert megfelelo nagysagu  akkor $35 be kerul ...semmi!
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2902 Dátum: 2011. Július 31. - 07:34:27 »

Szia! Szerintem az agancs akkor "érett" meg,ha a bika ill. bak letisztította róla a rászáradt háncsot. Akkor kapja meg a színét,amit az is befolyásol többek között,hogy milyen fán tisztította le az agancsát. Én személy szerint sokkal szívesebben szemlélek egy sötét színű trófeát,mint egy fakó,seszínű agancsot! Én még a hullott agancs rózsatövéből sem szedem ki a beleszáradt földet,piszkot. Az hozzá tartozik,valahol "mutatja" az útját! Emelem

Itt csak vadaszijaszok ejthetnek barkas szarvast (feherfarku-t, vagy esetleg oszver szarvast helyeken) es ok is csak az ideny elso heten leginkabb (Aug. vege legtobbhelyen a nyitas) es jokora szerencsevel, mert azutan nemsokara mar mind tisztak vagy mar log a barka az agancsrol....tehat csak nehany nap van ra.   
Aki itt ejt egy szep nagy trofeaju barkas szarvast kicsit kulonlegessegnek szamit, es semmikepp sincs rosszul nezve, es kulon kategoria van ra, ha le akarja meretni.  Ha ledorzsolod a barkat a pl. feherfarku szarvas agancsarol szep sotet barna alatta a csont....tehat a szin nem "gond"
Fegyveres vadaszoknal ez nem tema mert  Okt, Nov. mikor ok vadasznak ez mar nyilvan nem aktualis.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2903 Dátum: 2011. Július 31. - 07:46:46 »

Bentshaft  Wave ! Éppen olvasom / Boone & Crokett /, felétek lopnak trófeát ?  Mit ér vele ?  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2904 Dátum: 2011. Július 31. - 08:37:00 »

Bentshaft  Wave ! Éppen olvasom / Boone & Crokett /, felétek lopnak trófeát ?  Mit ér vele ?  Wave

Lacus nem ertem mirol beszelsz mit, hol olvasol ?  meg mi van a trofea lopassal ? 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2905 Dátum: 2011. Július 31. - 08:53:41 »

Bentshaft !
Ez itt a reklám helye ... !  Ördög  Vigyorog  Wave





 Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2906 Dátum: 2011. Július 31. - 09:26:23 »

Itt olvastam . http://www.boone-crockett.org/bgRecords/records_lost.asp?area=bgRecords
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2907 Dátum: 2011. Július 31. - 09:57:08 »

Azért azt ne felejtsétek el, hogy amelyik az üzekedés végéig nem tisztít le, azzal gond van, és nem biztosan van helye az állományban!
Én még úgy tanultam, hogy a július közepéig le nem tisztított bakot ki kell lőni! Vállat von

No pontosan erre gondoltam én is.
Nálunk az nagyon nem szokás, hogy párzásra még barkás az agancs, ráadásul olyan barkás, hogy mégcsak meg sem kezdte a tisztítást.
Ilyen bakkal még sohasem találkoztam itt!!!
Egy hét múlva szerintem lezárják a területet, amíg lehet addig kéne valamit kezdeni.
Az agancs semmire való kis tüske, szóval ha tiszta lenne akkor is kivaló.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2908 Dátum: 2011. Július 31. - 10:14:35 »

Vadászházi "aranyköpés" !
 " Ne tökölj sokat, lődd meg, aztán majd elbíráljuk . Ezen a területen igen nagy balszerencse kell, hogy ne selejt legyen ! " 
 Nyihi  Ördög  Vigyorog
 
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2909 Dátum: 2011. Július 31. - 11:21:17 »

(Nos uraim akkor ide teszem fel, mivel itt aktuális téma, de szerintem a rendellenesben is elférne. OOO Ördög)

Vendégvárás

Csörgetem a komám telefonját bőszen, hiszen hír van.  Had egye a penész, ha már otthon maradt: - Lőttem egy ilyen kis izét, egy őőőő, egy ilyen tarajos izékét, vagy mi a szösz!  Ördög Nyihi Vigyorog OOO
 
De, hogy az elején kezdjem, komolyra fordítva a szót, bakot lesni mentünk  Nándi komámmal. Hamarosan jön a vendég, de még mindig nem került elő a tavasszal elhibázott nagy bak.
A tarlók hátán fekete barázdákat vont a nagy bogárként araszoló traktor, gólyák serege kísérte. Itt is ott is kíméletlenül csapott le egy egy vér veres csőr, hol egy egér, máshol egy pajor földi létének végét jelezve. A lehúzott kocsiablakon betódult a frissen kifordított föld illata a párás nehéz levegőben. Még nem az az időjárás ez amit nagyon várunk, még nem forrósodott be az őzszerelem, pedig már az ajtónkban topog augusztus.
 Útba ejtettük a rehabilitációs központot, a falu alatti szőlőt. Ez olyan átmeneti szállásféle a puszta, az ugar szélén.
A  revírből kivert gyengébb bakok itt szállnak meg 1-2 napra. Hosszabban nem, mert igen zavart hely, de egy-egy vendég, átutazó azért rendszeresen akad. Olyan hazátlan, arrább és arrább űzött őzbakok.  Szóval itt ahány nap kimegyünk mindig másik bakot találunk. Most is. Ott feküdt a tőkék alatt.

- Suta - könyvelte el Nándi.
- Nézd meg jobban a bóbitát a fején - mondtam erre.
- Te ennek taraja van a fején!

Nézegettük, tanakodtunk. Vállat von

- Ez valami daganatszerű sejtburjánzás a homlokán, vagy hermafrodita lehet, esetleg
heresérült parókás minibak? Akkora az egész mint egy baknyúl, olyan liliputi. Csak meg kéne lőni, ebből rendes bak nem lesz, holnap meg ki tudja hol jár. A fején, a taréjon nem is igazán barkaszőr, sokkal inkább a hosszú szálas homlokszőrzet van. Ez lepucolna, vagy nem is agancs az?
Erre elugrott. Ahogy fordult láttuk, hogy inkább bak. Megállt 80-ra és befordult.

-Csak meg kéne lőni!
-Ezt meg.
És a lövés elcsattant, a bak felugrott és rövid halálvágta után a szemünk elől tűnve, elborult.

Álltunk mellette összeölelkezve, vigyorogva, néztük a tarajost, szőlőlevél ravatalon.

Azon morfondíroztam, vajon kapkodtam e? Kellett e lőni? Hiszen nem egy lepucolt kész agancs
van a fején, üzekedésben részt nem vesz, kártétele elhanyagolható, talán szeptember végére mégis letisztított volna.
Van egy kis savanyú utóíz, persze azért ez így se-úgy se hibás kilövés.
De hát mi is ez? (A heréi apró mogyorónyiak voltak, megvoltak, de egészében kicsi
volt, olyan 7 kiló lehetett a bak.)


Mutatom a képet, vadászüdv: Robi





 S.Peti
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: