Oldalak: 1 ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 [179] 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012340 alkalommal)
jsndor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #2670 Dátum: 2011. Május 11. - 15:43:26 »

Sziasztok!
Sokat vagyok bakok nyomában, de amolyan ki-ki verekedést még sohasem láttam. Valahogy a hasonló erősségű bakok nem előttem osztják fel a legjobb élőhelyeket:))Amikor fiatal bakok keverednek a területes közelébe az csak némi pózolás, meg egy kicsi kergetés, de sohasem komolyabb csörte. Vajon milyen sűrűnek kellene lenni egy olyan állománynak, ahol a bakok rendszeresen összeakadnak? Persze ez nem egészséges, de kíváncsi lennék egy ilyen területre...
Más.
A következő bakról kérném a véleményeteket...



« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 11. - 15:51:56 írta Pyrus » Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2671 Dátum: 2011. Május 11. - 16:34:25 »

Meg aprilis 20 korul tortent a kovetkezo eset.

Szik-el vadasztunk ozbakra es egy hosszu, de szemag hianyos bakot probaltunk megtalalni a 1000*1400 meteres tablaban. Spektivvel atneztuk a tablat es hamarosan meg is talaltuk a keresett bakot harom suta tarsasagaban, de az ozek termeszetesen az erdosavtol szigoruan 350 meterre legeltek a nagy tabla vedelmeben.

Nem volt mit tenni, Szik hires modszerevel elkezdtuk belopni az ozeket. Amikor valamelyik sutanak vagy a baknak fent volt a feje, akkor lapoltunk a harmatos vetesben, amikor lent volt mindegyik ozfej, akkor ovatosan elore mentunk par lepest. Igy kozel 45 perc alatt sikerult 200 meterre megkozeliteni az ozeket. Tovabb mar nem mertunk menni az alig terdig ero vetesben. Egy leheletnyi kis "dombocska" takarasaban lapoltunk es a vegen Szik szolt, hogy probaljak eszrevetlenul felmenni a "dombocskara" es ha ugy latom hogy jol all, akkor hozzam teritekre a bakot.

Tobbszori megallas utan vegre felertem a magasabb pontra es leultem a vetesben. A harom labu lobotot kenyelmesre allitottam es vartam. A bak lassan csipegetett, forgott elore hatra. Vegre a pulzusom is elerte a normalis sebesseget es a bak is befordult, igy 198 meterrol utjara engedtem a lovest. A 300-as magnum harmat felhot csapott fel a vizes vetesbol, de a bak sertetlenul tovabb ugrott. Valoszinuleg ala lottem. #@%$&@*!!!
A "nagy hangu" 300-as olyan eros lokohullamot ad, hogy a vad gyakran nem tudja, hogy a viszhangzo loves honnan jott. Szerencsere igy tortent most is. A bak es a harom suta elfutott par metert, majd lealltak figyelni. Az elso befordulas utan ismeteltem es bak bejelzett! Meg futott vagy 30 metert es elfekudt a vetesben.
Kozben az elugro ozek felvertek egy masik oz csapatot is a vetesben, amiben volt 6 suta es 2 bak. Az oregebb bak kivanatos, szep trofeaval rohant felem. Alig 30-35 meterre alltak meg tolem es probaltak felmerni a veszely forrasat. Sajnos (vagy szerencsere) az oregebb bak csak a tukret mutatta felem, igy loveshez nem jutottam.

Az aghianyos bak a teriteken:





Szik "nyakig vizesen a haromnegyed oras cserkeles utan. En is igy neztem ki... Mosolyog



Folyt.Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #2672 Dátum: 2011. Május 11. - 16:58:37 »

Szép történet, szép eredmény.
Én az utánakeresés után szoktam így kinézni Ördög bár, a bakancsban is tocsog akkor a víz!
Gratulálok Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2673 Dátum: 2011. Május 11. - 18:29:56 »

Ez igen! Gratulálok, jöhet a folytatás! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #2674 Dátum: 2011. Május 11. - 18:40:28 »

Peti!

Nem lehet, hogy -a területhez viszonyítva- túl sok a bakotok?
Aztán, mivel mindegyik saját revírt szeretne, ezért a sok csatározás! Ez pedig a kondíciónak sem tesz jót!
Nem ismerem a területet, ezért csak kérdezem.

Jó az irány, de kanyar van benne.
Ugyanis ha alapvetően sok lenne a bakunk, akkor ezeket a verekedésből eredő sérüléseket a korábbi években is észleltük volna.
Véleményem szerint több részből tevődik össze a dolog.
1. Az igaz hogy nem kevés őz van a területen, de egy év alatt hirtelen nem ugrik akkorát a létszám ami ezt indokolná.
2. A szomszéd területeken az árvíz sok őzet máshová kényszerített, és még most is tart a területharc.
3. Nálunk is és körbe a szomszédoknál is nagy területeket foglal el a belvíz, ami a bakok életterét csökkenti.
Napirenden van már ez nálunk egy ideje, és úgy gondoljuk hogy a különböző okok együttes hatása ami a szokatlan agressziót okozza.
Én személy szerint kicsit félek az üzekedéstől is, mert akkor ez hatványozottan jelentkezhet.
A fiatal ígéretes bakok egy részét vagy leszurkálják a nagyobbak, vagy elüldözik.
Nekünk egyik sem jó!

De ha már itt tartunk szívesen olvasnám az itt lévő szakemberek véleményét is, mivel én csak mint vadászni szerető laikus próbálok az okokra rájönni.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #2675 Dátum: 2011. Május 11. - 19:28:17 »

Szia Genfi.
Jó a csapat jól össze dolgoztatok.Gratulálok a trófeához .
Ügyesek vagytok.
A Gyula (Szik) ebben a szakmában külön etalon.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #2676 Dátum: 2011. Május 11. - 19:36:28 »

Sziasztok!
Sokat vagyok bakok nyomában, de amolyan ki-ki verekedést még sohasem láttam. Valahogy a hasonló erősségű bakok nem előttem osztják fel a legjobb élőhelyeket:))Amikor fiatal bakok keverednek a területes közelébe az csak némi pózolás, meg egy kicsi kergetés, de sohasem komolyabb csörte. Vajon milyen sűrűnek kellene lenni egy olyan állománynak, ahol a bakok rendszeresen összeakadnak? Persze ez nem egészséges, de kíváncsi lennék egy ilyen területre...
Más.
A következő bakról kérném a véleményeteket...





Szevasz Sanyi.
Mindig csodálom a képeidet.
Ez a bak szerintem középkorú 6-7 éves a kulmináció kezdetén lévő kb 28 cm szárhossz szépen tűzött de már hegyes vékonyodó ágak 400g körüli súly. Egyenletes vastag nyak izmolt test .
Szerintem már jobb nem lesz.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #2677 Dátum: 2011. Május 11. - 19:54:51 »

Sziasztok!
Sokat vagyok bakok nyomában, de amolyan ki-ki verekedést még sohasem láttam. Valahogy a hasonló erősségű bakok nem előttem osztják fel a legjobb élőhelyeket:))Amikor fiatal bakok keverednek a területes közelébe az csak némi pózolás, meg egy kicsi kergetés, de sohasem komolyabb csörte. Vajon milyen sűrűnek kellene lenni egy olyan állománynak, ahol a bakok rendszeresen összeakadnak? Persze ez nem egészséges, de kíváncsi lennék egy ilyen területre...

Sándor!
Hozzánk most jöhetnél nyugodtan. Garantáltan összeakadnál verekedő bakokkal előbb-utóbb.
Az egyik vadőrünk mesélte, hogy az általa megfigyelt verekedő bakok közül a kisebbik már-már eloldalgóban volt, mikor meggondolva magát 15-20m-ről rárohant a vetélytársára, és amúgy "bakkecskésen" nekifutásból,felugorva lefejelte az ellenfelét.
A területféltés igen komoly harcokat eredményez.
Az általam vélt okokat lentebb olvashatod...
 
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2678 Dátum: 2011. Május 11. - 20:30:45 »

Genfi gratulálok! Nagyon kívánatos az elejtett bak!  Igen Igen  Emelem

Csak csorog az ember nyála ezektől a gyönyörű bakoktól!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
jsndor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #2679 Dátum: 2011. Május 11. - 21:35:56 »

Szia!
Én is úgy gondolom, hogy kulminál, de szerintem súlyban van még benne pár 10 g.
Hiányolom az erőt a koszorú fölötti részből...szerintem egy kedvezőbb téllel lesz még jobb is.
Remélem jövőre meglátjuk.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2680 Dátum: 2011. Május 12. - 11:46:14 »

Igeretemhez hiven folytatom a tortenetet.

Az elso bak teritekre kerult es indultunk baratom bakja utan. En vizesen es boldogan adtam at magam a pihenesnek. Most egy ideig csak megfigyelo leszek.

A 1000x1400 meteres nagy tabla masik felen Szik eszrevett egy masik csapat ozet, amiben volt egy igen derek bak. A kocsi egy kis hajlatban bujt meg, igy az ozek alig lattak. Baratom hosszas tavcsovezes, vizsgalodas utan tul nagynak itelte a bakot (elozo evben mar teritekre hozott itt egy nagy arany ermes bakot Szik segitsegevel), igy Szik nekem szegezte a kerdest: Bevallalod?

Kozben a derek bak egy kis bakot probalt elzavarni a teruleterol es egyre kozelebb es kozelebb kerult hozzank. Nem volt ido sokat gondolkodni. Ahogy egyik oreg baratom szokta mondani: "En kemeny legeny vagyok, mindennek ellent tudok allni, csak a kisertesnek nem."

Valahogy en is igy voltam ezzel a bakkal, igy gyorsan felkaptam a puskat es mar csusztam is fel egyedul a dombocska tetejere a hires Szik modszerrel.

Amikor a bakok feje fent van, akkor lapulas, amikor lent, akkor par lepes elore. Termeszetesen ez mind a tabla kozepen tortent, "takarast" csak a 20 centis vetes es a kis dombocska adott.

Fejemre teritettem a Nemetorszagban vasarolt mesterlovesz kendot. Ami alol en jol kilattam, de a szememet a bak elol a kendo eltakarta. Leultem a 20 centis vetes szelen, felallitottam a harom labu lobotot es mozdulatlanul vartam a kibiztositott puskaval. A bakok csak egymassal voltak elfoglalva, igy csak a vegen lett nekik gyanus az a furcsa zold "bokor" a vetesben. Akkor mar alig 35 meterre voltak, igy nem lehetett tovabb varni a lovessel. A bak termeszetesen tuzbe rogyott.

Megegyszer koszonom Sziknek a derek bakokat es az izgalmas cserkelest! 







A jobb olkdali bak 126,05 ponttal eyust ermes lett.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #2681 Dátum: 2011. Május 12. - 12:22:13 »

Szia Genfi.
Kiváló trófeák,őrök emlékek.
Gratulálok hozzá azon csodálkózom,hogy csak ezüst lett egy kis hiánya volt.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2682 Dátum: 2011. Május 12. - 12:53:47 »

Micsoda nyálcsorgatós bakok!  Emelem

Gratuláció a Vadásznak és a Vadásztatónak!  Igen 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2683 Dátum: 2011. Május 12. - 13:42:00 »

Genfi  Wave  Igen Igen Emelem  Kendőben könnyű  Taps   Röhög Stoel
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2684 Dátum: 2011. Május 12. - 14:17:57 »

Genfi  Wave  Igen Igen Emelem  Kendőben könnyű  Taps   Röhög Stoel

Szervusz!

A kendo valoban nagyon hatasos volt, foleg amikor mar tul kozel kerultem a bakhoz.

Lasd a nemet alca kendot a nyakamban.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 [179] 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: