Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1021824 alkalommal)
remw4
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2310 Dátum: 2011. Január 20. - 21:39:35 »

Minden bakgida ilyen agancsot rak fel az első télen.Ezt  március-áprilisban dobja el.Utána kezdi felrakni a következőt.Ezeket látni június-júliusban barkában.A következő évben már majdnem behozza a lemaradást.Minél öregebb,annál előbb van kész az agancs.
Általában,mert mindenbe van kivétel.

Ez nem egészen így van, ugyanis NEM minden bak rak fel az első télen agancsot. Az első agancs sokszor csak egy éves korára fejlődik ki. Vannak bakok, amelyeken a születés után fél évvel megjelenik egy néhány mm vagy 1-2 cm-es agancs (sokan ezt mondják gidaagancsnak), ezt azonban december végén-január elején elhullajtják. Ezt követően kezd el nőni, majd 1 éves korra kifejlődni a már valódi agancs, amit május végén-június elején tisztít le.
Sok bak azonban nem fejleszt a születés után fél évvel agancsot, hanem csak a születést követő év tavaszán kezdi fejleszteni az első agancsát, amit aztán tavasz végén-nyár elején tisztít le.
Júliusban én még nem láttam barkás agancsú 1 éves bakot, de nem mondom, hogy nem lehetséges találkozni vele.

A képen látható koponya egy 1 éves bak koponyája, semmi rendellenesség nincs benne, jól látható az agancstő és rajta az agancs.
A fogak pedig azért látszanak kopottnak, mert azok még a tejfogak.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #2311 Dátum: 2011. Január 20. - 21:50:57 »

Ez nem egészen így van, ugyanis NEM minden bak rak fel az első télen agancsot. Az első agancs sokszor csak egy éves korára fejlődik ki. Vannak bakok, amelyeken a születés után fél évvel megjelenik egy néhány mm vagy 1-2 cm-es agancs (sokan ezt mondják gidaagancsnak), ezt azonban december végén-január elején elhullajtják. Ezt követően kezd el nőni, majd 1 éves korra kifejlődni a már valódi agancs, amit május végén-június elején tisztít le.
Sok bak azonban nem fejleszt a születés után fél évvel agancsot, hanem csak a születést követő év tavaszán kezdi fejleszteni az első agancsát, amit aztán tavasz végén-nyár elején tisztít le.
Júliusban én még nem láttam barkás agancsú 1 éves bakot, de nem mondom, hogy nem lehetséges találkozni vele.

A képen látható koponya egy 1 éves bak koponyája, semmi rendellenesség nincs benne, jól látható az agancstő és rajta az agancs.
A fogak pedig azért látszanak kopottnak, mert azok még a tejfogak.
Biztos igazad van. Vállat von
Én,csak a saját megfigyelésemet irtam.Nálunk a bakgidáknak január-februárban van egy 1-3 cm-es dudor a fején.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2312 Dátum: 2011. Január 21. - 10:06:34 »

Akkor megvan a válasz, köszönöm remw4 !
Megnéztem, tényleg tejfogak, pontosabban megmutatta magától, lepottyant az egyik kopott fogacska és alatta csontban van egy még használatlan.
 Emelem Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
remw4
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2313 Dátum: 2011. Január 21. - 13:18:03 »

Szívesen!
Egy kérésem lenne hozzád. Azt írtad néhány hozzászólással korábban, hogy
 "nem külön agancs fejlődik, hanem az agancstő nyúlik meg és kezd agancs formát mutatni."
"Az egyetemen és az étteremben ahol ebédelni szoktunk, sok ilyen trófea látható, amik ugyan így néznek ki, csak más méretekkel."

Rakj fel légy szíves ha tudsz ezekről néhány képet, én még nem láttam ilyesmit.
 Emelem
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2314 Dátum: 2011. Január 21. - 20:46:17 »

Rendben, nem ígérem, hogy gyors leszek, mert a képek megvannak (remélem lekaptam azokat a trófeákat is, mert egyetemen most volt átalakítás az állattani tanszéken, még nincsenek visszapakolva), még tavalyról, csak nem a gépemen, mert annyit fényképezek, hogy évente 1-2szer ki kell írnom dvd-re őket. De igyekszem Mosolyog
Addig egy kis nyalánkság:

Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #2315 Dátum: 2011. Január 21. - 20:53:10 »

Rendben, nem ígérem, hogy gyors leszek, mert a képek megvannak (remélem lekaptam azokat a trófeákat is, mert egyetemen most volt átalakítás az állattani tanszéken, még nincsenek visszapakolva), még tavalyról, csak nem a gépemen, mert annyit fényképezek, hogy évente 1-2szer ki kell írnom dvd-re őket. De igyekszem Mosolyog
Addig egy kis nyalánkság:



Húúúúú ez nagyon klassz Igen Tetszene ha a trófeáim között lenne ez a becsesség.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2316 Dátum: 2011. Január 21. - 20:56:09 »

Hát én is csorgatom a nyálam érte mindig, amikor ott vagyok. Ezért 80%-ban ezen szépség alatti asztalhoz ülünk apuval, a maradék 20 % vagy a bika vagy a dámbika alá, akkor ha itt nincs hely.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2317 Dátum: 2011. Január 24. - 19:18:44 »

Sziasztok!
Ma többször is voltam kint több órát, az egész környéket felületesen bejártam, felfedezni az eddig kevésbé ismert részeket. Még délelőtt láttam a már ismert gida nélküli sutát, ő is megismert, egy ideig figyelt, tűrte a fotózást és még a Willy kutyára is hederített, mikor hívtam. Szerencsére kutyám se akarta megkóstolni. Délután is elindultam, már egyedül. Hazafelé egy szántáson megijesztettem egy fácán kakast, aki szépen beszállt egy farakáshoz. Kisvártatva én is arra mentem, elfeledkezve róla, így jól meg is rémültünk egymástól megint. Egy törmelék "tároló" felé mentem, ahol még régen jártam egyszer, gondoltam körülnézek kicsit. A mély, itt ott tavacskákkal szabdalt területen már egy ideje nincs törmelék lerakás, így csendes, jól védett zuggá vált.Ahogy megyek a terület  peremén, egyszer csak szürke foltot láttam magam előtt a perem végében. Fényképező bekapcs, látom hogy egy gida. Mivel szemben állt és a nagy szimatolásban nem fordult el, először nem tudtam eldönteni a nemét.

Aztán ahogy ott motoszkált előttem, s bár a szél nekem kedvezett, mégis egyszer-egyszer toppantott, hogy idegent lát. Kisvártatva társasága is szemem elé került: felállt az anyja egy szépen fejlett, jó kondiban lévő erős suta. Lassan, kecsesen szinte táncolva állt fel, keresztben lépegetve. Sokat nézett ő is, aztán lassan megfordult, a tükre csak úgy virított, a füle felém, hátra csapva , lassal lépkedett.

Már ezért is nagyon boldog voltam, de még nem volt vége. Ahogy a suta lassan odébb állt volna, mozdult mellette valami. Aztán gyorsan ki is derült, hogy egy szép lovag feküdt ott. Csak a gépemen keresztül láttam tiszta valójában, hogy mekkora bakkal van dolgom. A barkás hatos agancsa jóóóval a füle főlé ér, kényelmesen felállt, még pózolt is nekem. Kicsit odébb lépett, és mint egy macska úgy bújt át az aranyvesszők között, gondosan vigyázva érzékeny fejdíszére. Ismét egy kis pózolás, aztán a sutával és (a közben nyilvánvalóvá vált, hogy suta) gidával nem túl tempósan eltűntek a szemem elől.


A mai napsütéses, hideg időben jobb élményt nem is kívánhattam volna! Mindenkinek hasonló szépeket!
 Emelem Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2318 Dátum: 2011. Január 24. - 19:43:35 »


Igen  Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2319 Dátum: 2011. Január 24. - 19:58:12 »

Fanni! Emelem Emelem Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2320 Dátum: 2011. Január 24. - 20:09:00 »

Virágkoszorú  WaveEmelem Emelem Igen  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #2321 Dátum: 2011. Január 24. - 22:07:14 »

Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy bemutassam nagypapámtól (sajnos) megörökölt néhány bak trófeáját.
Sajnos túl sok mindent nem tudok róluk elmondani,csak annyit hogy Gerecse-i bakok.
Szerintem van köztük egy néhány egész érdekes trófea is.

Íme:
























































Elnézést kérek ha túl sok vagy tolakodó így egyszerre ennyi kép...

 Emelem
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2322 Dátum: 2011. Január 24. - 22:25:03 »

Csemege szemeimnek!
Jó trófeák! Érdekesek azok az agancsok, amiken a bevágás és a hosszanti hasítás van ... így elsőre úgy tűnik, mintha barkában rátekeredett volna, vagy rászorult volna egy kis hurok a bevágott szárba, a hosszanti "törés"-en rágódok, de szerintem az emberi mű. A kis farkaságas is megér egy misét, csakúgy mint a hajlott. Sőt mindegyik! Mosolyog  Igen Wave Emelem
 
 Őszinte részvétem...
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #2323 Dátum: 2011. Január 24. - 22:37:58 »

Szia!

Szerintem a hosszanti "törés" sem emberi mű. Ez már nagyon régóta nálam van, csak most fotóztam le őket. Megtapogatva a szárat, abszolút nem olyan mint ha valami éles tárgyal  ember csinálta volna. Teljesen sima ott is a felület attól függetlenül, hogy a képen esetleg "recésnek" látszik.A szár körüli vágásra én is azt gondolom amit Te, barkás korban rátekeredhetett valami, esetleg drót, vagy hurok...
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2324 Dátum: 2011. Január 24. - 22:42:54 »

Tatuska, ha még van kép, jöhet!!  Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: