Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417803 alkalommal)
Duck
Vendég
« Új üzenet #555 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 09:18:17 »

Ha minden összejön, ma kipróbálom aToz-8 ast geco-rifle, remington-darázs, remington subsonic, lőszerrel, kíváncsi vagyok melyiket szereti!!
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #556 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 15:17:30 »

Üdv mindenkinek.
Egy haverom azzal dicsekedett a minap, hogy a jw 15-ösének (0.22 lr) a csöve olyan szórású, hogy  remindgton subsonic lőszerrel a lövések egybeszakadnak 50 méteren. ( a céltávcső egy 6x40 Hubertus)
Én egy átlagos képességű lövő vagyok. Tegnap kimentem a lőtérre a toz-8-asommal (céltávcső egy 4x32-es hubertus) Ugyanazzal a lőszerrel lőttem, remington subsonical 50 méterre.
Álványról lőttem, jól kitámasztott kezekkel. Az első 5-6 lövést le tudtam takarni egy 5 forintossal.
Szerintetek ez jónak számít egy toz-8-nál, vagy csak elégséges,. Tudom, hogy vannak jobb lövők, de én a puska szórására lennék kíváncsi, ill., hogy nincs -e kikopva a cső.
Aztán azt vettem észre a nagy lövöldözés közepedte, hogy 10-15-ödik lövés után mintha egy kicsit nőtt volna  a szóráskép. Lehetséges ez? Emelem
Legyetek szívesek reagáljatok, mert már készülök alátéteket csináltatni a csövéből. Ördög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #557 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 16:05:56 »

"egy 5 forintossal.""50m-en"
 Ördög persze hogy jó, sőt sokan örülnének neki ha ilent tudnának lőni  Ördög Vigyorog
Naplózva

Üdv End
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #558 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 16:07:21 »


Álványról lőttem, jól kitámasztott kezekkel. Az első 5-6 lövést le tudtam takarni egy 5 forintossal.


Remington lőszerhez és egy toz-8 hoz képest persze hogy jó.  gyozo
De ha jobbat szeretnél, a csövéből csináltass alátétet  Ördög ,és rakass bele egy L Walthetr csövet.  Ördög http://www.lothar-walther.de/pdf/LOTHAR-WALTHER-katalog2010.pdf


Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #559 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 16:44:55 »

Szóráskép növekedés lehetséges a koszosodó cső miatt? ( mert melegedni nem melegedett  ÖrdögEmelem
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #560 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 17:08:11 »

 
Szóráskép növekedés lehetséges a koszosodó cső miatt?

Lehetséges.
Legközelebb vidd ki a tisztítókészletet, és ha úgy érzed, hogy elkezdett növekedni a szórás, told át rajta a rézkefét 2-3szor, majd húzd ki a csövet egy enyhén olajos rongydarabbal.
Utána 2-3 lövés hogy kivigye a csőből az olajat,("zsírtalanító lövés") és ezután lőj még egy szórást.


Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #561 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 17:35:51 »


Lehetséges.
Legközelebb vidd ki a tisztítókészletet, és ha úgy érzed, hogy elkezdett növekedni a szórás, told át rajta a rézkefét 2-3szor, majd húzd ki a csövet egy enyhén olajos rongydarabbal.
Utána 2-3 lövés hogy kivigye a csőből az olajat,("zsírtalanító lövés") és ezután lőj még egy szórást.



Köszi. Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #562 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 17:37:53 »

A tisztító lövés, tényleg kitisztítja a csövet a maradék olajtól?
Naplózva
tomy555
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #563 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 17:45:51 »

Szerintem a Toz8 és a remington subsunic nem a legjobb párosítás, inkább nézdmeg lapua vagy rws lőszerrel biztos jobb lesz a szórása . Emelem Vadász
Általában szeretik a rex lőszert is: gyozo
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #564 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 17:49:40 »

A tisztító lövés, tényleg kitisztítja a csövet a maradék olajtól?
Nem. Belesüti a mocskot.
A puskát nem csak lövés után, hanem lövés előtt se árt kitisztogatni, ha rendesen összeolajoztad.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #565 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 18:00:32 »

Akkor a tisztítás utáni tisztító lövéseknek sincs sok értelme, nem?
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #566 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 18:33:43 »

Akkor a tisztítás utáni tisztító lövéseknek sincs sok értelme, nem?
Nincs!
Sőt! Miért?
Vagy föltalálták a tisztítómagot?
Szerintem minden lövés belehordja, belekeni a csőbelsőbe a lőmag és a lőpor anyagának a részecskéit, amik fizikailag és kémiai reakció szempontjából is ott vannak, és minél több ideig ott vannak, annál több kárt tudnak a csőben előidézni!
Minél tovább "ténykednek" ezek a koszok, annál rosszabb a csőnek, egy újabb lövés elölről kezdi - szerintem, de talán megjönnek a profik is, ők majd mondanak okosabbat is!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #567 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 18:38:39 »

Nem. Belesüti a mocskot.
A puskát nem csak lövés után, hanem lövés előtt se árt kitisztogatni, ha rendesen összeolajoztad.

Akkor lehet hogy h*lyeséget mondtam ,bocsánat, én legutóbb így csináltam, tisztogatás után első  1-2 lövést eldobta kicsit, ennyit tapasztaltam, hogy belesütné a csőbe a mocskot  Fejvakarás  Vállat von azt nem tapasztaltam.
Lövészet után nem jelentett nagyobb kihívást a cső pucolása mit általában.  
És nem maradt mocsok a csőben.  Most az előbb átküldtem kétszer a bronzkefét a 22.-es csövén, kihúztam egy fehér rongydarabbal nem volt rajta szutyok,csak egy kis szürkeség.

Tehát kosz nem nagyon maradt a csőben, ha igen, azt az olaj fellazítja pár nap alatt.     Vagy annyira belesül a mocsok hogy nem jön ki???
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #568 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 19:29:30 »

Nincs!
Sőt! Miért?
Vagy föltalálták a tisztítómagot?


A csövet a lerakódott égéstermékektől nem fogja megtisztítani az biztos, a tisztítás utáni két három lövés csak azt szolgálja, hogy kivigye az olajat a csőből, mert eldobhatja a lövést.

A puskát nem csak lövés után, hanem lövés előtt se árt kitisztogatni, ha rendesen összeolajoztad.

Lövészet közbeni tisztításról van szó.  A használat előtti és utáni karbantartás az teljesen más történet.
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #569 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 19:44:01 »

Akkor lehet hogy h*lyeséget mondtam ,bocsánat, én legutóbb így csináltam, tisztogatás után első  1-2 lövést eldobta kicsit, ennyit tapasztaltam, hogy belesütné a csőbe a mocskot  Fejvakarás  Vállat von azt nem tapasztaltam.
Lövészet után nem jelentett nagyobb kihívást a cső pucolása mit általában.  
És nem maradt mocsok a csőben.  Most az előbb átküldtem kétszer a bronzkefét a 22.-es csövén, kihúztam egy fehér rongydarabbal nem volt rajta szutyok,csak egy kis szürkeség.

Tehát kosz nem nagyon maradt a csőben, ha igen, azt az olaj fellazítja pár nap alatt.     Vagy annyira belesül a mocsok hogy nem jön ki???


Semmi baj a pucoló lövésekkel (én inkább csőállapot beállítónak hívnám), csak előtte ki kell szedni az olaj zömét a csőből. A 22LR- nél esetenként 10-15 lövés is kell, hogy a lőszer átkenje a csövet és onnét kezdve lövésről lövésre konzisztens legyen. Ugyanez érvényes lőszerváltáskor. 10 "üres" lövés az új fajta tölténnyel, aztán mehet a szóráskép. Egyébként a 22LR fegyverek csövét tisztességes töltény mellett jellemzően nem kell agyontisztítani. Ha nincsenek ólomlerakódások (rendes patronnal nincs!), kefe sem igazán kell. Édemes belenézni rég használt klubfegyverek csövébe, rozsdát a legritkább esetben látni- pedig aligha pucolták - , mert a lövedékről lekenődő kenőanyag- ólom kombó (ami lövésről lövésre megújul)  egyben védi is a csőanyagot a párától.

Egyébként jó lőszerrel nagyon nem jellemző, hogy egy lőtéri jelenlét alatt úgy koszolódna a cső, hogy közben pucolni kell. Láttatok olimpikont a nagy lövésszámú versenyeken pucerálni? Szerintem az edző a hátukon törné el a puskavesszőt...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: