Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 197074 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #945 Dátum: 2014. Február 27. - 08:45:11 »


Vizsgaidőszak , ulti , alvás ,ulti este  Piál  napokig A vizsga reggelén Kígyó barátom felnéz, kotorászik a párna alatt majd előveszi az aktuális jegyzetet és megszólal . : "Jöjj Osszián ködös homályos énekeddel !"  Hát volt  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Norbi7
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Új üzenet #946 Dátum: 2014. Március 11. - 16:11:28 »

Sziasztok!   Emelem
Jövőhéten vizsgázok Debrecenben és az érdekelne hogy mikre kell odafigyelni a vizsgán és hogy menyire engedékenyek a vizsgáztatók.
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #947 Dátum: 2014. Március 11. - 17:36:01 »

Sziasztok!   Emelem
Jövőhéten vizsgázok Debrecenben és az érdekelne hogy mikre kell odafigyelni a vizsgán és hogy menyire engedékenyek a vizsgáztatók.


Üdv!

A lehetőségeidhez mérten tudj és alaposan tanulj meg mindent és ne az érdekeljen hogy mennyire engedékenyek,odafigyelni meg mindenre odakell,de szerintem ha tudsz mindent és netán nemjutna eszedbe valami úgyis segítenek mert látják hogy valóban tudod hogy miről van szó de ha gőzöd sincs,na azmár baj!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Norbi7
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Új üzenet #948 Dátum: 2014. Március 11. - 18:58:32 »

Szia! Grus grus  Emelem
Szerintem eléggé felkészültem rá csak attól tartok hogy ismerőseim azt mondták hogy mivel nem jártam az ő általuk szervezett tanfolyamra így valószinű jobban kérkedőek lesznel meg volt olyan csoport ahol 40 főből 8at engedtek át.Na mondjuk mindegy én bízok magamba és hogy sikerülni fog.Igaz még a bírálattal vanak gondjaim.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #949 Dátum: 2014. Március 19. - 19:51:44 »

Üdv!  Tegnap sikerült a vadászvizsgám  Sam6
Tényleg kellett az a kb 100-120 óra tanulás, amit most az új rendszerben kötelezővé is fognak tenni tanfolyamon,  de ha tanul az ember nem lehet gond.  A lövészet magáért beszél,  a képeket nincs mese,  tudni kell oda-vissza és keresztbe is. Én végigcsináltam a tesztkönyvet, így 2 hibára sikerült. Nálunk talán 20 főből 7 maradt a képek után,  és azt hiszem 4 főnek lett meg a vizsgája.  Aki tényleg tudta,  az mindenki átment,  de aki nem,  azon nagyon látszott hogy zavar van a fejben,  hibázik,  védett fajt vadászna. Nagyon fontos a tételeken kívül az általános jártasság,  hogy azért járjon az ember hajtáson,  lásson kinn a mezőn őzet, tudja hogy  néz ki egy vadászles, tudja mi merre,  ne csak a tétel szövegét.
Én sem jártam tanfolyamra,  engem is riogattak,  de semmiféle kekeckedés nem volt.  Ha látszott rajtad hogy tudod,  akkor is beleszóltak,  de inkább csak kisebb érdekességeket meséltek.
Ha nem látszott,  akkor is rávezetnek,  de a tudást nem helyettesítik. Tőlem a 7 kérdésből 5öt kérdeztek meg,  de azokból is csak egy-két mondatot kezdtem el,tudtam,  már kérdezték is a következőt.

Remélem tudtam segíteni Nevet sok sikert
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #950 Dátum: 2014. Március 20. - 18:13:30 »

Üdv!  Tegnap sikerült a vadászvizsgám  Sam6
Tényleg kellett az a kb 100-120 óra tanulás, amit most az új rendszerben kötelezővé is fognak tenni tanfolyamon,  de ha tanul az ember nem lehet gond.  A lövészet magáért beszél,  a képeket nincs mese,  tudni kell oda-vissza és keresztbe is. Én végigcsináltam a tesztkönyvet, így 2 hibára sikerült. Nálunk talán 20 főből 7 maradt a képek után,  és azt hiszem 4 főnek lett meg a vizsgája.  Aki tényleg tudta,  az mindenki átment,  de aki nem,  azon nagyon látszott hogy zavar van a fejben,  hibázik,  védett fajt vadászna. Nagyon fontos a tételeken kívül az általános jártasság,  hogy azért járjon az ember hajtáson,  lásson kinn a mezőn őzet, tudja hogy  néz ki egy vadászles, tudja mi merre,  ne csak a tétel szövegét.
Én sem jártam tanfolyamra,  engem is riogattak,  de semmiféle kekeckedés nem volt.  Ha látszott rajtad hogy tudod,  akkor is beleszóltak,  de inkább csak kisebb érdekességeket meséltek.
Ha nem látszott,  akkor is rávezetnek,  de a tudást nem helyettesítik. Tőlem a 7 kérdésből 5öt kérdeztek meg,  de azokból is csak egy-két mondatot kezdtem el,tudtam,  már kérdezték is a következőt.




Remélem tudtam segíteni Nevet sok sikert


Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #951 Dátum: 2014. Március 20. - 20:42:48 »

Üdv!  Tegnap sikerült a vadászvizsgám  Sam6
Tényleg kellett az a kb 100-120 óra tanulás, amit most az új rendszerben kötelezővé is fognak tenni tanfolyamon,  de ha tanul az ember nem lehet gond.  A lövészet magáért beszél,  a képeket nincs mese,  tudni kell oda-vissza és keresztbe is. Én végigcsináltam a tesztkönyvet, így 2 hibára sikerült. Nálunk talán 20 főből 7 maradt a képek után,  és azt hiszem 4 főnek lett meg a vizsgája.  Aki tényleg tudta,  az mindenki átment,  de aki nem,  azon nagyon látszott hogy zavar van a fejben,  hibázik,  védett fajt vadászna. Nagyon fontos a tételeken kívül az általános jártasság,  hogy azért járjon az ember hajtáson,  lásson kinn a mezőn őzet, tudja hogy  néz ki egy vadászles, tudja mi merre,  ne csak a tétel szövegét.
Én sem jártam tanfolyamra,  engem is riogattak,  de semmiféle kekeckedés nem volt.  Ha látszott rajtad hogy tudod,  akkor is beleszóltak,  de inkább csak kisebb érdekességeket meséltek.
Ha nem látszott,  akkor is rávezetnek,  de a tudást nem helyettesítik. Tőlem a 7 kérdésből 5öt kérdeztek meg,  de azokból is csak egy-két mondatot kezdtem el,tudtam,  már kérdezték is a következőt.

Remélem tudtam segíteni Nevet sok sikert
Gratulálok ! Emelem
Te azon vadászok táborát erősíted , akik tudják , hogy mire és mikor szabad vadászni !

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #952 Dátum: 2014. Március 22. - 09:56:57 »

Gratulálok ! Emelem
Te azon vadászok táborát erősíted , akik tudják , hogy mire és mikor szabad vadászni !



Szerintem ő azt is fogja tudni, hogy hogyan kell, és illik!  Kacsint

A sikeres vizsgához én is gratulálok! Igen Kézfogás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Norbi7
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Új üzenet #953 Dátum: 2014. Március 22. - 13:36:42 »

Sziasztok!  Emelem
Igaz kicsit késve de jelentem szerdán sikerült a vizsga igaz a fegyver elmélet és a lövészet ezután lesz.De szerintem a nyagyán túl vagyok. Megmondom őszintén én ettől sokkal nehezebbre számítottam. De kellemesen csalódtam saját magamban. Kép felismeréssel kezdtünk ott kapásból 7-8 embert elküldtek utánna jött a tesztlap ott is vagy 1-2 embert elküldtek szóbelin marattunk 5-6-an a 18-ból de az szerintem mindenkinek sikerült igaz én ahogy le szóbeliztem útánna jöttem is elfele ott maradtak még ketten de szerintem nekik is sikerült.Lényeg a lényeg a fegyver elméleti is gyakorlati vizsga van már hátra csak amit pont április1-re tettek  OOO .
Naplózva
gerianus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #954 Dátum: 2014. Március 25. - 22:19:36 »

Sziasztok!

Múlt héten végre megkaptam a vizsga bizonyítványom! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a rendőrség megadja az engedélyt egy bútorlapból készült fegyverszekrényre, ha három ponton záródó zárral van szerelve?  Vállat von
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #955 Dátum: 2014. Március 28. - 17:11:21 »

Azért nagyon sokszor jó tanítónak lenni...
Nincs annál nagyobb öröm, mint mikor egy gondolat termékeny talajra hull és ver gyökeret. Nálam minden környezetismeret óra Az erdő fohászával kezdődik...
Szeretem az szülő-gyerek-pedagógus összejöveteleket, mert kötetlenül beszélgethetünk bármiről. Ilyenkor mindig előkerül a vadászat-horgászat téma. 
Az elmúlt 4 évem munkája meghozta a gyümölcsét: Az osztályomból 2, és az iskolámból még plusz 1 apuka a tegnapi napon a Pest megyei Kamaránál sikeres vadászvizsgát tett, és elindultak a vadásszá válás nehéz útján. Innentől már rajtuk is múlik miféle vadászember lesz belőlük; én csak az utat mutattam, járni nekik kell rajta.
Ha olvassák, innen is szeretnék nekik gratulálni! (B. Miki, G. Tibi, T. Pisti: legyetek olyan vadászok, hogy büszkén mondhassam, közöm volt hozzátok!)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #956 Dátum: 2014. Március 28. - 20:23:52 »

 Emelem Igen
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #957 Dátum: 2014. Március 28. - 22:02:59 »

 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Norbi7
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Új üzenet #958 Dátum: 2014. április 04. - 17:20:41 »

Üdv,mindenkinek!  Emelem
Április 1-én sikerült a vizsgám. Táncol
Naplózva
Xéni
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #959 Dátum: 2014. április 13. - 10:13:01 »

Sziasztok!!
Ha valaki tudja hogy hogyan lehetne felkészülni vadfelismerésre az írjon!!!! Mosolyog





Előre is köszönöm Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: