Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 197019 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1050 Dátum: 2015. Március 05. - 09:01:02 »

"....október elején beállít a vadászházhoz egy szép bakkal azzal a megjegyzéssel, hogy megvan a bika! Fejvakarás" ....

És akkor még verje földhöz a seggét, hogy nem vonták be az engedélyét!  Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1051 Dátum: 2015. Március 11. - 20:30:20 »

Üdv. Urak!  Emelem

Valakinek nincs meg véletlenül az új rendszerű (2014-től) vadászvizsga kidolgozott tételei?  Stoel

Előre is köszönöm  Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1052 Dátum: 2015. Március 11. - 20:37:55 »

Üdv. Urak!  Emelem

Valakinek nincs meg véletlenül az új rendszerű (2014-től) vadászvizsga kidolgozott tételei?  Stoel

Előre is köszönöm  Wave

Rászántad magad? Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1053 Dátum: 2015. Március 11. - 20:51:58 »

Rászántad magad? Röhög


Ennyi idő után már illene... Ördög

Viccet félre téve egy ismerősömnek kellene, lassan vizsgázik.  Mosolyog
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1054 Dátum: 2015. Május 29. - 19:19:44 »

Sziasztok!

Ki tudja mi a helyes válasz?  Nooormalis?



Ha megszavaztuk majd írok nekik  Ördög
Egyébként viszonylag gyakran ütöm el az időt ezzel a teszttel és ez az első ilyen (legalábbis amit én észrevettem Angyal).
A rendszer szerint a "b" a helyes, ami tudtommal a "Jagd"-ot leszámítva rendben is van.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1055 Dátum: 2015. Május 29. - 20:18:14 »

Sziasztok!

Ki tudja mi a helyes válasz?  Nooormalis?



Ha megszavaztuk majd írok nekik  Ördög
Egyébként viszonylag gyakran ütöm el az időt ezzel a teszttel és ez az első ilyen (legalábbis amit én észrevettem Angyal).
A rendszer szerint a "b" a helyes, ami tudtommal a "Jagd"-ot leszámítva rendben is van.

Üdv,
B.  Emelem

Én egyiket sem tartanám helyesnek mivel a 8mm csak a névlegeg átmérő,

Már a kérdés feltevése is helytelen szerintem. Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1056 Dátum: 2015. Május 29. - 20:33:34 »

A kaliber jelöléseknél vannak viccesek
30-06 Spr
45-70 Gov.
22-250 Rem.
30-378 Wby.

A második szám egynél sem ugyan azt jelöli, mint a többinél.
Ezek töltelék kérdések vadászvizsgán. Semmi jelentősége nincs az ismeretének. Akit érdekel úgy is utána néz. Akit ez hidegen hagy, még lehet "jó vadász".
Kaliberekről annyit tudjon, mi mire való (minimum kaliberek vadfajonként) meg tudja azt, hogy a saját puskája mit eszik, és hol vannak a határai... 
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1057 Dátum: 2015. Május 29. - 22:24:11 »

A kaliber jelöléseknél vannak viccesek
30-06 Spr
45-70 Gov.
22-250 Rem.
30-378 Wby.

A második szám egynél sem ugyan azt jelöli, mint a többinél.
Ezek töltelék kérdések vadászvizsgán. Semmi jelentősége nincs az ismeretének. Akit érdekel úgy is utána néz. Akit ez hidegen hagy, még lehet "jó vadász".
Kaliberekről annyit tudjon, mi mire való (minimum kaliberek vadfajonként) meg tudja azt, hogy a saját puskája mit eszik, és hol vannak a határai... 
Szerintem az utolsó kettő ugyanaz. Egyébként a sok kretén betegséges kérdésnek mi értelme van? Vagy a jobbnàl jobb kacsàs-libàst hanyan tudjàk.... Nem papíron memoriterből, hanem a valósàgban?
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1058 Dátum: 2015. Május 29. - 22:35:00 »

... Akit érdekel úgy is utána néz. Akit ez hidegen hagy, még lehet "jó vadász".
Kaliberekről annyit tudjon, mi mire való (minimum kaliberek vadfajonként) meg tudja azt, hogy a saját puskája mit eszik, és hol vannak a határai... 

Ezzel egyetértek, és szerintem ha minden fegyvertartó csak ennyit tudna arról ami a szekrényében van már ez is hatalmas előrelépés lenne a jelenlegi realitáshoz képest. Viszont azt gondolom, hogy ha már a vizsgatesztben megkérdezik akkor legalább ott legyen helyesen megválaszolva.
Az ilyenekből indulnak a legmakacsabb városi legendák: " Nekem ne mondjad má' hogy az nem Jagd mer' benne volt a vizsgában!" vagy el tudok képzelni ilyet is : "Disznóra jó a JS meg a JRS is, mer' mindkettő Jagd!". Ez utóbbiban van igazság, csak a magyarázat sántít  Ördög

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1059 Dátum: 2015. Május 29. - 22:43:57 »

Szerintem az utolsó kettő ugyanaz. Egyébként a sok kretén betegséges kérdésnek mi értelme van? Vagy a jobbnàl jobb kacsàs-libàst hanyan tudjàk.... Nem papíron memoriterből, hanem a valósàgban?

Azok a kedvenceim, legközelebbi kacsázáskor el is fogok sütni egy Nem volt elég fehér a szárnytükre választ a Te meg miért nem lőttél kérdésre  Röhög
Általában 43-46 között mozgok, egyszer volt 48 és persze az egyik rontott kacsás  OOO

Üdv,
B.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1060 Dátum: 2015. Május 29. - 22:55:59 »

Szerintem az utolsó kettő ugyanaz. Egyébként a sok kretén betegséges kérdésnek mi értelme van? Vagy a jobbnàl jobb kacsàs-libàst hanyan tudjàk.... Nem papíron memoriterből, hanem a valósàgban?
Igazad van, a 250-3000 Savage jobb példa...  Igen

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1061 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 18:30:51 »

Lehet gyűjteni a pénzt tanfolyamra és vizsgára!  B+ a NKA!  (Hogy klasszikust idézzek)


http://hvg.hu/itthon/20160829_lazar_janos_semjen_zsolt_vadaszat_kamara_orszaggyules
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1062 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 21:37:00 »

Lehet gyűjteni a pénzt tanfolyamra és vizsgára!  B+ a NKA!  (Hogy klasszikust idézzek)


http://hvg.hu/itthon/20160829_lazar_janos_semjen_zsolt_vadaszat_kamara_orszaggyules

Nem hinném hogy itt az összes vadász újbóli levizsgáztatásáról szólna a nóta.

 Stoel hiszen az összes haver/csókos kipotyogna...  Vigyorog  Stoel

Inkább a vadászjegyek és engedélyek ellenértékének a kamarához csatornázása a nagy "buli".

Képzeljétek el!
Ennek a kamarának még sokkal több pénzt!...
Mecsoda tejjel-mézzel folyó, szakmai alapokon nyugvó, világrekordokkal kikövezett 20 év fog itt következni!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1063 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 22:00:44 »

Nem hinném hogy itt az összes vadász újbóli levizsgáztatásáról szólna a nóta.

 Stoel hiszen az összes haver/csókos kipotyogna...  Vigyorog  Stoel

Inkább a vadászjegyek és engedélyek ellenértékének a kamarához csatornázása a nagy "buli".

Képzeljétek el!
Ennek a kamarának még sokkal több pénzt!...
Mecsoda tejjel-mézzel folyó, szakmai alapokon nyugvó, világrekordokkal kikövezett 20 év fog itt következni!...

Igazából azt én sem gondolom, hogy mindenkinek vizsgáznia kell, bár a pénzért itt minden elképzelhető!  Én azon akadtam ki, hogy csak a kamaránál letett elméleti és gyakorlati vizsgát fogadják el???   Mi van azokkal akik nem a kamaráknál vizsgáztak? 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1064 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 07:48:13 »

Mi van azokkal akik nem a kamaráknál vizsgáztak? 

Majd levizsgáznak ott is.
Azt nem gondolhatod komolyan, hogy mondjuk egy soproni vadgazda mérnöki diploma felérhet szakmailag egy Kamarai tanfolyammal.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: