Oldalak: 1 ... 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 [659] 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764445 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #9870 Dátum: 2015. November 19. - 09:18:17 »

Az utolsó emlékem 99-ből való amikor emlékezetm szerint nem írták be.Ha azóta változott OK ,de annak idején nem írták be,nem vásárolhattad.az öntöltökről,automatákról ,van tudomásom beírva csak nem 39 -es méretben.Én még nem találkoztam ezzel a mérettel.

99-es év, azok a szép idők . Vigyorog

40mm-es alatti hüvelykorlátozáskor sem ezt a kalibert korlátozták, mert már akkor is polgári célra is használható volt, és ismeretségi körömben is volt jó pár embernek bejegyezve.
Fég is gyártott AK.... megnevezéssel már gyárilag csak ismétlő fegyvert, többé-kevésbé USA szállításra, de nálunk is megtalálható még a mai napig.

Polgári lőszert, ismétlem, ami nem tiltott kategóriás, az szabadon forgalmazható, szabadon vásárolható, ha van erre bejegyzett kaliberű fegyver .

Mint fel is soroltam, gyártanak hozzá polgári lőszert.

Sajnos az ig.rendesen néha túlkomplikálják az esetet, ilyenkor kell elutasítás esetén a határozatot jól átnézni, hogy mely jogszabályra hivatkozva van elutasítva a kérelem.

SSG-04, TRG, stb. bejegyzése sem gond ma már a rendőrségnek, pedig azok eredetileg nem polgári használatra készültek, de ha nem tiltja a jogszabály, akkor lehet, és használják is többen vadászati célra is. Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9871 Dátum: 2015. November 19. - 09:20:16 »

Korábbi norma (jogi) szövegekben kóborolt a  minimum 40 mm-es hüvelyhossz, a mostaniakban már nincs.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #9872 Dátum: 2015. November 19. - 09:24:42 »

Szerintem van már nálunk is belőle bejegyezve.  Emelem

https://www.czub.cz/cz/catalog/364-kulovnice-cz/KL/CZ_527_CARBINE.aspx
Természetesen lehetséges ,más fegyvergyártó is  készít a cal. hoz fegyvert,de régebben (,ha jól emlékszem hadi anyagnak minősült a cal.) nem vásárolhattad. Nekem akkor a .17 rem et közölték,hogy ne vásároljam meg mert nem írják be,hiába 1000 feletti cső torkolat,spanyol vendéget vadásztattm vele nem mert,nem.(akkor a .22 -esekre is ezt mondták)
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #9873 Dátum: 2015. November 19. - 09:30:54 »

99-es év, azok a szép idők . Vigyorog

40mm-es alatti hüvelykorlátozáskor sem ezt a kalibert korlátozták, mert már akkor is polgári célra is használható volt, és ismeretségi körömben is volt jó pár embernek bejegyezve.
Fég is gyártott AK.... megnevezéssel már gyárilag csak ismétlő fegyvert, többé-kevésbé USA szállításra, de nálunk is megtalálható még a mai napig.

Polgári lőszert, ismétlem, ami nem tiltott kategóriás, az szabadon forgalmazható, szabadon vásárolható, ha van erre bejegyzett kaliberű fegyver .

Mint fel is soroltam, gyártanak hozzá polgári lőszert.

Sajnos az ig.rendesen néha túlkomplikálják az esetet, ilyenkor kell elutasítás esetén a határozatot jól átnézni, hogy mely jogszabályra hivatkozva van elutasítva a kérelem.

SSG-04, TRG, stb. bejegyzése sem gond ma már a rendőrségnek, pedig azok eredetileg nem polgári használatra készültek, de ha nem tiltja a jogszabály, akkor lehet, és használják is többen vadászati célra is. Emelem
Akkor nálam a polgári oldal mosódott össze az ig rendes fejében.Habár NEM olyan régen volt 99  Vigyorog,de akkor kicsit nehezebb volt rugózni a jogszabályokon mint most.. Wave
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #9874 Dátum: 2015. November 19. - 09:33:33 »

Korábbi norma (jogi) szövegekben kóborolt a  minimum 40 mm-es hüvelyhossz, a mostaniakban már nincs.

A 17 rem ezt is tudta , mégis elhajtottak.(a mai időkben ez már nehezebben menne a szervnek Nem)
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9875 Dátum: 2015. November 19. - 09:42:25 »

Természetesen lehetséges ,más fegyvergyártó is  készít a cal. hoz fegyvert,de régebben (,ha jól emlékszem hadi anyagnak minősült a cal.) nem vásárolhattad. Nekem akkor a .17 rem et közölték,hogy ne vásároljam meg mert nem írják be,hiába 1000 feletti cső torkolat,spanyol vendéget vadásztattm vele nem mert,nem.(akkor a .22 -esekre is ezt mondták)

A jogharmonizálás már egy ideje lezajlott (2004 körül) , volt idő mikor valóban nem lehetett .22 LR és társaival üzemelő fegyvereket beíratni, de szerencsére ez is oda került mint minden semmire sem jó jogszabály. A kaliber szigorítások evolúciója anno azzal kezdődött, hogy a nagyvadra használt kaliberek alsó határát 6,5 mm-ben (kivéve őz) határozták meg, ez nagyjából a gengszterváltásig tartott, azután megint egy "műszakijogász" kitalálta a min. 40 mm-es hüvelyhosszt, ennek a folyamatnak mai állomása a 2500 J, és szerintem még nincs vége. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9876 Dátum: 2015. November 19. - 09:45:20 »

Az eredeti "probléma"felvetéshez.. megnézném a szerv olajozott beírási automatizmutába hirtelen mekkora error ( Vállat von m ia f@sz ez?? mi vaaan??? hülye ez??... gyerekek, gyertek, mert ilyet még nem láttatok.. szóljatok már valakinek, hoogy most mi legyen? Fejvakarás Türelmetlenül......stb.) keletkezne, ha valaki beállít egy másfél méter hosszú, 15 kiló feletti vascsővel, gyerekfejnyi luggatott vasdarabbal az elején, mely tovább növeli az eszköz légies hatását, megroggyantja az íróasztal szélét, miközben bipodot kihajtva ráhelyezi a "vadászpuskát" a szerv asztalára, és közli, hgy ő ezzel most vadászni szeretne........ és majomszerű fürgeséggel írják ezt most be neki, merthogy ezt semmi nem tiltja! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9877 Dátum: 2015. November 19. - 09:52:58 »

Az eredeti "probléma"felvetéshez.. megnézném a szerv olajozott beírási automatizmutába hirtelen mekkora error ( Vállat von m ia f@sz ez?? mi vaaan??? hülye ez??... gyerekek, gyertek, mert ilyet még nem láttatok.. szóljatok már valakinek, hoogy most mi legyen? Fejvakarás Türelmetlenül......stb.) keletkezne, ha valaki beállít egy másfél méter hosszú, 15 kiló feletti vascsővel, gyerekfejnyi luggatott vasdarabbal az elején, mely tovább növeli az eszköz légies hatását, megroggyantja az íróasztal szélét, miközben bipodot kihajtva ráhelyezi a "vadászpuskát" a szerv asztalára, és közli, hgy ő ezzel most vadászni szeretne........ és majomszerű fürgeséggel írják ezt most be neki, merthogy ezt semmi nem tiltja! Vigyorog
 Emelem

A rendvédelmi szervek ügyintőzinek elhíresült kulcsmondata: Ha gond van, akkor csak ügyesen(autentikus forrásból származik)
Vagy, előjáró meghatározza a feladatot részletesen: "Ténykedjen a jogszabályi előírások szerint"
 Vigyorog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #9878 Dátum: 2015. November 19. - 09:56:24 »

A rendvédelmi szervek ügyintőzinek elhíresült kulcsmondata: Ha gond van, akkor csak ügyesen(autentikus forrásból származik)
Vagy, előjáró meghatározza a feladatot részletesen: "Ténykedjen a jogszabályi előírások szerint"
 Vigyorog
Az eredeti "probléma"felvetéshez.. megnézném a szerv olajozott beírási automatizmutába hirtelen mekkora error ( Vállat von m ia f@sz ez?? mi vaaan??? hülye ez??... gyerekek, gyertek, mert ilyet még nem láttatok.. szóljatok már valakinek, hoogy most mi legyen? Fejvakarás Türelmetlenül......stb.) keletkezne, ha valaki beállít egy másfél méter hosszú, 15 kiló feletti vascsővel, gyerekfejnyi luggatott vasdarabbal az elején, mely tovább növeli az eszköz légies hatását, megroggyantja az íróasztal szélét, miközben bipodot kihajtva ráhelyezi a "vadászpuskát" a szerv asztalára, és közli, hgy ő ezzel most vadászni szeretne........ és majomszerű fürgeséggel írják ezt most be neki, merthogy ezt semmi nem tiltja! Vigyorog
 Emelem
Látom,látom Ti is nyúltatok már a darázs fészekbe  Vigyorog Okos
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9879 Dátum: 2015. November 19. - 14:45:31 »

A jogharmonizálás már egy ideje lezajlott (2004 körül) , volt idő mikor valóban nem lehetett .22 LR és társaival üzemelő fegyvereket beíratni, de szerencsére ez is oda került mint minden semmire sem jó jogszabály. A kaliber szigorítások evolúciója anno azzal kezdődött, hogy a nagyvadra használt kaliberek alsó határát 6,5 mm-ben (kivéve őz) határozták meg, ez nagyjából a gengszterváltásig tartott, azután megint egy "műszakijogász" kitalálta a min. 40 mm-es hüvelyhosszt, ennek a folyamatnak mai állomása a 2500 J, és szerintem még nincs vége. Ördög

""volt idő mikor valóban nem lehetett .22 LR és társaival üzemelő fegyvereket beíratni, ""

Hát nem egészen így, mert akinek volt, annak csak lőtéri használatra redukálták le, aki meg venni szeretett volna, annak célja szintén sportcélra, lőtéri használatra.
Senkitől nem vették el azért, mert a meglévő vadászati célra nem volt használható.

A 40mm-es hüvelyhossz korlátozás pont nem vonatkozott a 7,62x39 kaliberre, pld. az én időmben az SZKSZ karabély lebutítva vadászati célra nem volt ritkaság egy magasabb katonai beosztás esetén, legálisan.

Nekem is volt (szolgálati), csak én díszelegtem vele, nem vadásztam. Kacsint Vigyorog
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #9880 Dátum: 2015. November 19. - 18:16:15 »


A 40mm-es hüvelyhossz korlátozás pont nem vonatkozott a 7,62x39 kaliberre, pld. az én időmben az SZKSZ karabély lebutítva vadászati célra nem volt ritkaság egy magasabb katonai beosztás esetén, legálisan.


Ahogy az időben megyünk visszafelé úgy egyre nagyobb a "magasabb katonai (bel,rend)beosztás"jelenléte a beírható, használható oldalon..
Csak tudnám,hogy a pofázásom miatt,az Én ellenőrzőm tiszta véletlenül volt őrnagyi rangban, vagy csak a "véletlen" miközben másoknak csak a helyi őrmester? Vállat von Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9881 Dátum: 2015. November 19. - 19:37:37 »

Ahogy az időben megyünk visszafelé úgy egyre nagyobb a "magasabb katonai (bel,rend)beosztás"jelenléte a beírható, használható oldalon..
Csak tudnám,hogy a pofázásom miatt,az Én ellenőrzőm tiszta véletlenül volt őrnagyi rangban, vagy csak a "véletlen" miközben másoknak csak a helyi őrmester? Vállat von Vigyorog

Nem azért van mert Tőled tartanak és ezért majort küldtek ki, ha nem a munkaidőben való lógás, kiváltság, ne má egy tiszthelyettes élvezze. Kacsint Vigyorog

Nekem is csak egy ftörm jutott, de nem tettem szóvá. Mosolyog Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #9882 Dátum: 2015. November 20. - 07:55:52 »

Nem azért van mert Tőled tartanak és ezért majort küldtek ki, ha nem a munkaidőben való lógás, kiváltság, ne má egy tiszthelyettes élvezze. Kacsint Vigyorog

Nekem is csak egy ftörm jutott, de nem tettem szóvá. Mosolyog Emelem
Azt nem gondoltam Én sem,hogy tartanak tőlem,csak kínosan a részletek legmagasabb pontjáig mazsolázgatott rajtam a parkettás. Vigyorog
Szerencsére azóta a helyi közeg ellenőrizget és nem reklamálom vissza a magasabb beosztásút. Kacsint
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9883 Dátum: 2015. November 20. - 08:41:50 »

Azt nem gondoltam Én sem,hogy tartanak tőlem,csak kínosan a részletek legmagasabb pontjáig mazsolázgatott rajtam a parkettás. Vigyorog
Szerencsére azóta a helyi közeg ellenőrizget és nem reklamálom vissza a magasabb beosztásút. Kacsint
 Emelem

Hozzáértő, jogszabályt ismerő közeggel nincs gond, a gond azokkal van, akik e ismeret hiányában szenvednek, na azoktól mentsen meg az isten. Meglepődött Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #9884 Dátum: 2015. November 20. - 09:22:04 »

Légy szíves ezt tedd majd fel.
Igaz éppen vadászni leszek, de egy jó ZKK tus érdekében hajlandó leszek két kökényes között bekapcsolni a gépet egy rendelés miatt Ördög

Remélem éppen vadászni vagy, mert 1 perce feltettem! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 [659] 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: