Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gombászsarok  (Megtekintve 149057 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #345 Dátum: 2012. Június 12. - 08:34:21 »

Egy élete, egy halála ...  hogy egészen pontosak legyünk.

Részlet egy elfogott rendőrségi, kihallgatási jegyzőkönyvből:

- Mondja tisztelt M. Úr! Hogyan halt meg a kedves anyósa?
- Jaj kérem nagytekintetű biztosúr, az úgy volt, hogy találtam az erdőben pár gyönyörűséges gombát, tudja mint a mesében.....piros kalap, fehér pettyek...óó drága gyermekkorom........ és a világ legaranyosabb
nőjének szerettem volna vele kedveskedni, akinek az én drága feleségemet köszönhetem....... Rííí Rííí
- Ezt megértem......de arra mi a magyarázat, hogy az elhunyt tele van kék zúzódásokkal? Fejvakarás
- Hát nem nagyon akarta enni a rohadék Nyihi!!!
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #346 Dátum: 2012. Június 12. - 08:49:50 »

Tudom, most szomorúságot okozok mindazoknak akik bíztak a tegnap megevett gomba mérgező voltában, de tudatom, jól vagyok! Vigyorog Táncol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #347 Dátum: 2012. Június 12. - 09:00:03 »

Részlet egy elfogott rendőrségi, kihallgatási jegyzőkönyvből:

- Mondja tisztelt M. Úr! Hogyan halt meg a kedves anyósa?
- Jaj kérem nagytekintetű biztosúr, az úgy volt, hogy találtam az erdőben pár gyönyörűséges gombát, tudja mint a mesében.....piros kalap, fehér pettyek...óó drága gyermekkorom........ és a világ legaranyosabb
nőjének szerettem volna vele kedveskedni, akinek az én drága feleségemet köszönhetem....... Rííí Rííí
- Ezt megértem......de arra mi a magyarázat, hogy az elhunyt tele van kék zúzódásokkal? Fejvakarás
- Hát nem nagyon akarta enni a rohadék Nyihi!!!
 Ördög

 NoNo NoNo NoNo !

Szerintem, ha anyósom meglátna, "örömében" Magától rohanna az erdőbe mérgező gombát szedni, és megenné úgy nyersen! Kacsint

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #348 Dátum: 2012. Június 12. - 09:13:26 »

Tudom, most szomorúságot okozok mindazoknak akik bíztak a tegnap megevett gomba mérgező voltában, de tudatom, jól vagyok! Vigyorog Táncol
Még két nap...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #349 Dátum: 2012. Június 12. - 09:45:50 »

Tudom, most szomorúságot okozok mindazoknak akik bíztak a tegnap megevett gomba mérgező voltában, de tudatom, jól vagyok! Vigyorog Táncol
Sajnos ezek már az első tünetek. A gomba fogyasztásának másnapján hallucinációk lépnek fel. A gomba mérgezéses egyénnek, olyan képzetei vannak, hogy jól van, sőt visszafoghatatlan vágyat érezz arra, hogy ezt a külvilággal is tudassa. A fogyasztott gomba mennyiségétől függően ez a közlési vágy, olyan nagy fokú is lehet, hogy még e célra az internetet is igénybe veszi a beteg. Amennyiben ilyen tüneteket észlelünk, minél hamarabb zárjuk karanténba a delikvenst, mert a következő stádiumban már fertőzés veszély is fenn áll, amely olyan fokú is lehet, hogy a fertőzés interneten is képes terjedni.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 12. - 09:47:09 írta Boar » Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #350 Dátum: 2012. Június 13. - 16:21:36 »

http://index.hu/belfold/2012/06/13/szarvasgombatolvajokat_fogtak_kengyelen/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #351 Dátum: 2012. Június 13. - 16:25:31 »

Én lemaradtam a kanyarban! Fejvakarás  Ezek szerint semmilyen gombát sem lehet szedni csak az erdőgazdálkodó engedélyével?   Vállat von Meglepődött
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #352 Dátum: 2012. Június 13. - 16:34:31 »

Én lemaradtam a kanyarban! Fejvakarás  Ezek szerint semmilyen gombát sem lehet szedni csak az erdőgazdálkodó engedélyével?   Vállat von Meglepődött

Saját célra  2 kg van engedélyezve bárkinek, de lehet rosszul tudom.
Ipari mennyiség tiltott.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #353 Dátum: 2012. Június 13. - 16:40:58 »

Én lemaradtam a kanyarban! Fejvakarás  Ezek szerint semmilyen gombát sem lehet szedni csak az erdőgazdálkodó engedélyével?   Vállat von Meglepődött
Üdv a gombásznak, azaz "Pilz Heil" Vigyorog

Erdőtörvény Vhr.:

Az erdei haszonvételek általános szabályai


41. § (1) Gomba, vadgyümölcs illetõleg gyógynövény egyéni szükségletet meghaladó, vagy nem állami területen történõ
gyûjtése csak az erdõgazdálkodó elõzetes írásbeli hozzájárulásával gyakorolható.
(2) Amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, az egyéni szükségletnek személyenként és naponta legfeljebb
a) 2 kg gomba,
b) 2 kg vadgyümölcs,
c) 2 kg gyógynövény
gyûjtése minõsül.
(3) Az egyéni szükségletre gyûjtött gomba, vadgyümölcs, illetõleg gyógynövény kereskedelmi forgalomba nem hozható.


Úgy tudom, a talajszint alatt élő gombákra még további, természetvédelmi szigorítás is vonatkozik.
Van szarvasgombász ismerősöm, ő említette.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #354 Dátum: 2012. Június 13. - 16:48:29 »

Úgy tudom, a talajszint alatt élő gombákra még további, természetvédelmi szigorítás is vonatkozik.
Van szarvasgombász ismerősöm, ő említette.

Asszem a szarvasgombákat már csak külön engedéllyel, vizsga után lehet gyűjteni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #355 Dátum: 2012. Június 13. - 16:57:52 »

Köszönöm Uraim! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #356 Dátum: 2012. Június 13. - 17:41:10 »

Asszem a szarvasgombákat már csak külön engedéllyel, vizsga után lehet gyűjteni.
Ez így lehet, mert a cimborának is vizsgát kellett tennie.

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #357 Dátum: 2012. Június 13. - 23:42:25 »

Mit gondoltok, most az esők után, a melegedéssel megindul a rókagomba?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #358 Dátum: 2012. Június 13. - 23:55:00 »

Mit gondoltok, most az esők után, a melegedéssel megindul a rókagomba?
Már megindult. Ennyi és ekkora rókagombákat mint ma, még tán soha nem szedtem. Pedig délután mentem ki, amikorra a diszperzitesvödrös óbégató csürhe nagy része már hazatakarodott.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #359 Dátum: 2012. Június 14. - 00:01:41 »

Már megindult. Ennyi és ekkora rókagombákat mint ma, még tán soha nem szedtem. Pedig délután mentem ki, amikorra a diszperzitesvödrös óbégató csürhe nagy része már hazatakarodott.
Igen Akkor azt hiszem, szorítok rá időt a napokban, hogy kinézzek.
Köszi Kacsint
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: