Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 223261 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #315 Dátum: 2012. Február 04. - 17:51:21 »

Eresbé esbé gékápsali terminál págáre.

(Rántott sertésborda sült burgonyával, görög káposztasalátával, bankkártyával fizeti a vendég - elkapott kommunikáció pincérek között...)
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #316 Dátum: 2012. Február 04. - 20:36:16 »

Eresbé esbé gékápsali terminál págáre.
OOO OOO

Ma már követelmény az idegen nyelv ismerete !  Német , angol , pincér , stb. !   Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Naplózva
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #317 Dátum: 2012. Február 07. - 19:50:37 »

 Szeretném megosztani az első vadam élményeit,remélem nem tartjátok majd unalmasnak:

Vasárnap délután 2 óra felé érkezett a telefon,hogy nincs e kedvem lesétálni az ebédet,és ezalatt hátha sikerül 1-2 kakast is terítékre hoznunk.(persze csak a lányok kiengesztelésére,akiket már reggel ágyban hagyva mentünk etetni)!
 Én persze elfogadtam a meghívást,és nem telt el fél óra már a patakparton sétáltunk a vendéglátómmal, és öreg barátunkkal!
A nád szélén a parton sétáltam,mikoris motoszkálást hallotam úgy 20 méterre magam előtt!Mivel öreg segítőnk kicsit lemaradt,megáltam és vártam mi fog történni!
Egyszer csak 1 fiatal róka lépett ki a nád takarásából és elindult felém (én a nádban állva takarásban)!
 Már vállban is a puska,biztosító kattan,a koma abban a pillanatban már fordul is vissza,mikoris a lövésem megtöri a csendet!
A róka megugrik,és már szól is a bal cső!! lövésemre a nádba veti magát és vagy 50 métert tör még vissza a parton mikoris már nem hallom tovább!
Mindhárman a keresésére indultunk. jó 20 perc múltán feladtuk! Fejemben már kavarog is a gondolat,bár ne lőttem volna!!
Olyan biztosnak tűnt az egész! Gondoltam a 8 as sörét meg az öreg 16 os.......!
De a hiba nem is bennük volt!!
 Sebzésem gondolatával a fejemben komótosan ballagtam tovább!
Szegény ravaszdi járt a fejemben!!
Öreg segítőnk biztatott:"Úgy is kiheveri,szívós állat"
Mondhatom sokkal nem lettem nyugotabb!
Beszélgetve ballagtunk tovább.Egyszer csak  a lábam alól egy kakas nagy robajjal  gyors menekülésbe kezd!
Vesztére!Gyors mérlegelés,társaim helyzete,biztosító és már érzem is válamban a puska tolását.
Lövésemre a kakas röpte megtörik,de hirtelenjébe még a bal cső tartalmát is útnak indítottam (talán az izgalom,vagy az újabb sebzéstől félve)de szerencsére az már nem érhette el!
A kakas még élve ért földet,de mire odaértünk hozzá már az örök vadászmezőkön szemezgeti a kukoricát!
Tudtam életem 1 fácánja és ezzel egy hosszú út ért véget,de remélhetőleg egy még hosszabbon indultam el!
Nagy örömmel sétáltam tovább,de azt a frány sebzést valahogy nem feledteti!
Lassan sétánk végéhez értünk,mikoris látom vendéglátóm serény léptekkel igyekszik előre!
Már látom is a sietség mivoltát:egy vesszővel a kézben tart felém!!
Mikor odaér gratulál,és én már teszem is az öreg monte carlot a kakas elébe,és térdelek büszkén a vad fölé!!
"Üdvözlet a vadászok között" és minden mondata után már sújt is (reméltem is Ördög)! Persze ilyenkor van mondanivaló! Röhög
De akárhányat is sújthatott volna az örömöm feleteti velem a fájdalmat és persze akármekkorát is üthetett volna:
Abban  a pillanatban büszke voltam az vadamra!

Picit hosszúra sikeredett remélem nem baj!
 Emelem

Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #318 Dátum: 2012. Február 07. - 20:01:09 »

Eresbé esbé gékápsali terminál págáre.

(Rántott sertésborda sült burgonyával, görög káposztasalátával, bankkártyával fizeti a vendég - elkapott kommunikáció pincérek között...)
No meg a régi nagy klasszikus a pécsi, Jókai gyorsétteremből:
Pultos maca kiabál a pénztárosnak:
Marííííí! A diákoknak lesz két csemsersülpirburpárkáp!
Ami emberi nyelvre lefordítva: Csemege sertéssült, pirított burgonyával és párolt káposztával  Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #319 Dátum: 2012. Február 07. - 22:39:44 »

Adásztevel környékén apróvadaztunk. 6 puska, két hajtó adta a teljes létszámot. Kukoricatarlókat, gazosokat, árkokat, patak-partot hajtottunk, bokrásztunk.


Soha rosszabb vadászatot!

Böngésztem kicsit a gugliFöldet, aztán bolondjában végigkattogtattam, hogy merre jártunk.
Ollan 10 km jött össze.  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #320 Dátum: 2012. Október 15. - 20:48:57 »

Íme a tegnapi teríték: 9 puska, 9 kakas + 3 szajkó.

 Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #321 Dátum: 2012. Október 27. - 17:13:06 »

Sajnos a mai vadászaton az égiek nem voltak kegyesek velünk, és jól eláztatták a csapatot.
Két hajtást kihagyva és a tervezettnél néhány kakassal kevesebbel idő előtt abbahagytuk a mai vadászatot, de így is egy jó hangulatú vadásznappal indítottuk az idényt.

Az idei első társasvadászat eredménye: 20 puska, 19 kakas, 2 róka


Új tagokat is avattunk...


...és a végén még jól is laktunk.
/kolbászos orja leves, sült hurka, és almás pite volt a mai menü/


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #322 Dátum: 2012. Október 27. - 19:28:28 »

Gratulálok!
Mi holnap kezdünk. De majd reggel elválik, mert, ha ilyen idő lesz, mint most, akkor...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #323 Dátum: 2012. Október 30. - 20:10:28 »

Gratulálok az eredményes vadászidény nyitáshoz Emelem. Szép volt a teríték, de a kondér is ínycsiklandó látványt mutatott Éhes .
Én holnap próbálkozom az ez évi első fácán meg nyúllal Vadász
Naplózva

Üdv Chris
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #324 Dátum: 2012. November 01. - 21:04:52 »

Tegnap délelőtt, mivel derültnek ígérkezet a nap, gondoltam, hamarább kimegyek a területre, teszek egy pár kört fácán meg nyúl reményében, majd estefele kiülök disznóra.
10-re kint voltam, és komótosan, inkább élvezve a késő őszi langyos napot, nekiláttam vallatni a domboldalban szomorkodó elárvult szőlő csíkokat.
Nagyon szeretek egyedül cserkelni, inkább a cserkelész kedvéért, mikor senki nem szol bele a dolgok folyamába.
Lassan araszoltam az elvadult tőkék között, csipegettem a már beérett hamvas kökény szemeket mélyeket szippantva a hervadozó lomb illatával telített friss levegőből... Hirtelen, az apró bokrok közül, kipattant egy nyúl, és már dördült is a 16-os. Egy bukfenc, és ott terült ez év első mezei nyula.
Apróbb szeműre töltötten, hátha sikerül egy fácánt is terítékre hozni. Sora vettem még vagy három bozótost, de csak két tyúkot sikerült felriasztani. Majd belegázoltam egy derékig érő muharosba. A vége fele, nagy kakatolással, felrepült egy kakas. Gyönyörű látvány a őszi mélykék égen suhanó káprázatos színű madár, de az a fránya lövés, és megszakad a röpte.
Hát, kezdetnek elég. Még egy gyönyörű nap szép élményekkel telített pár órája.
 
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 01. - 21:16:03 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv Chris
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #325 Dátum: 2012. November 01. - 21:20:16 »

Chris! Emelem

 Igen Taps

Rothadt irígy vagyok, hogy olyan társaságban vadászol ahol egyénileg is lehet apróvadra vadászni!
Mióta engedi a törvény, én is kísérleteztem nálunk az engedélyeztetésével, de ugye a kapzsiság.... Fejvakarás Vállat von
Pedig ez sem ördögtől valóbb mint az egyéni kacsázás, gerlézés,... nagyvad vadászat. Aki lopni akar az lop bárhogyan is!

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #326 Dátum: 2012. November 02. - 07:31:51 »

Rothadt irígy vagyok, hogy olyan társaságban vadászol ahol egyénileg is lehet apróvadra vadászni!
Mióta engedi a törvény, én is kísérleteztem nálunk az engedélyeztetésével, de ugye a kapzsiság.... Fejvakarás Vállat von
Pedig ez sem ördögtől valóbb mint az egyéni kacsázás, gerlézés,... nagyvad vadászat. Aki lopni akar az lop bárhogyan is!
Nagyon szép és hangulatos vadászati mód.
Pár éven át nálunk is lehetett az arra kijelölt területeken művelni.
Ami miatt végül be lett szüntetve az a gátlástalanság.
Tipikus példája annak, hogy egy ember baromsága miatt
kell a másik 23-nak is bűnhődnie.
Mióta vadászmester vagyok, töröm rajta a buksimat, hogy
milyen szabályozással lenne szabad újból engedélyezni.
Persze a legfontosabb, hogy jó éve legyen a fácánnak,
mert ha nincs kellő szaporulat, akkor nem szabad bántani őket.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #327 Dátum: 2012. November 02. - 15:02:52 »

Szia Csabi!

Nálunk november-decemberben lemennek az apróvad vadászatok és januárban lehet a vadászmesterrel egyeztetve bokrászni. Ez szerintem nálatok is egy jó megoldás lehet!

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #328 Dátum: 2012. November 03. - 08:49:00 »

Nagyon szép és hangulatos vadászati mód..............

 Emelem


Egy jó kutyával talán a legszebb apróvad vadászat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #329 Dátum: 2012. November 03. - 10:30:29 »

Egy jó kutyával talán a legszebb apróvad vadászat!
Ebben minden benne van.  Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: