Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 225362 alkalommal)
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #15 Dátum: 2010. Január 04. - 15:32:36 »

Szép évzáró Gratulálok hozzá Igen Igen  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 04. - 16:50:10 írta wetzlar » Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2010. Január 04. - 16:51:52 »

Irigylem azokat a vadásztársaságokat, ahol a kevese(bb)et is megbecsülik...jelesül a szerényebb terítéknek is megadják a módját!
Szóval  Igen
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #17 Dátum: 2010. Január 04. - 17:24:26 »

Elég szép kis teríték. Igen Emelem
Én két éve, mikor a helyi vt-nál voltam hajtani, az évbúcsúztató vadászaton, ott csak egy mezei esett,az utolsó hajtás végén.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #18 Dátum: 2010. Január 04. - 17:40:29 »

Gergő! Igen

Hogy dolgozott a TOZ?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #19 Dátum: 2010. Január 04. - 17:43:30 »

Dec. 30-án Tatárszentgyörgyön is megtartották az évbúcsúztató vadászatot, ahol mint meghívott vettem részt. Az eredmény 1dolmányos, négy szajkó, 11 mezei nyúl és 10 kakas. (Meg egy egészben megsütött malac, amire a vadászat után minden résztvevőt várt a társaság.)

Szép!
Jó csapat is lehet.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2010. Január 04. - 18:02:00 »

Szép évzáró Gratulálok hozzá Igen Igen  Emelem

Köszönöm!-tényleg szép volt! Wave

Irigylem azokat a vadásztársaságokat, ahol a kevese(bb)et is megbecsülik...jelesül a szerényebb terítéknek is megadják a módját!
Szóval  Igen

Hát igen!-bárcsak mindenben ilyen jól működne az a társaság. De tény, hogy én náluk szerettem a hajtóvadászatokat. Megadják a módját és a kevésnek is örülnek. De végül is mi a kevés? 12 puskának ennyi vad(és ez tényleg vad Bion) úgy, hogy mindenki lőtt valamit... szerintem ez nem is olyan rossz eredmény.
A hagyományokat azonban tényleg elég szépen őrzik - Isten tartsa meg a jó szokásukat!(Csak azt az egyet ne, hogy nem vesznek fel továbbra sem tagnak. Bion)

Gergő! Igen

Hogy dolgozott a TOZ?

Egy hatalmas nyulat lőttem és egy szajkót sebeztem, de az sajnos nem lett meg, mert túl messze ment és a vadászmester úgy ítélte meg, hogy ne álljon annyit a hajtás a bizonytalan vadért. Ez nagyon rosszul esett, de utólag nézve, tényleg igaza volt +egy nyulat hibáztunk a mellettem álló vadásszal, mert eludvariaskodtuk a lövést Tasli  Bion  
Amúgy nagyon jó kis puska az!-csak kellett pár év, hogy összeszokjunk  Figyelmes olvasás

Szép!
Jó csapat is lehet.

Az volt!-én nagyon szeretek velük hajtani. A ráadás meg az volt, hogy két év után megint együtt vadásztunk azzal a vadásszal, aki anno fácánvadásszá avatott. Meg szép idő volt, meg ott volt a párom, akit megdicsértek, hogy jól hajtóskodott (mert volna csak valamit hibázni, vagy nyavalyogni mellettem Ördög, ha vadász akar lenni, akkor teljesítsen előtte Figyelmes olvasás), meg lőttem is, meg ...
... meg a malac is finom volt a végén  :Mosolyog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #21 Dátum: 2010. Január 04. - 19:06:41 »

St.Girgesz ! Igen Csak sikerüljőn . Tényleg jó csapat. Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #22 Dátum: 2010. Január 04. - 20:33:03 »

Szia Gergő!
Gratulálok nektek a sikeres vadászathoz. Akkor elég komoly szél fújt Pesten ott nem.
Én 29.- én voltam lent a Józsiéknál már akkor készültek a másnapi vadászatra.
Miért nem egyezel meg velük a tagfelvételről,úgy tudom nagyon kellene nekik tag is meg a bevétel is.
Üdv: HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 07. - 22:03:34 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2010. Január 05. - 07:40:18 »

Szia Gergő!
Gratulálok nektek a sikeres vadászathoz.Akkor elég komoly szél fújt pesten ott nem.
Én 29 én voltam lent a Józsiéknál már akkor készültek a másnapi vadászatra.
Miért nem egyezel meg velük a tagfelvételről,úgy tudom nagyon kellene nekik tag is meg be vétel is.
Üdv:HSanyi
Privátban elmondom.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #24 Dátum: 2010. Január 10. - 00:28:09 »

Ma meghívásom volt a battai vt-nál fácánhajtásra. Az előjelek időjárási szempontból nem alakultak valami fényesen, ma reggel mégis szűrt napsütés fogadott minket. Az eligazítás után kimentünk az első meghajtandó területre. Az a hihetetlen szerencse ért, hogy a nap első kakasát nekem sikerült terítékre hoznom. A vadőr szenzációs labradorja által felzavart fácán egyenesen felém repült, így tőlem kb. 15 m-re lelőttem a negyedes szűkítésű csővel.
A nap további része nem folytatódott sajnos ilyen jól: az idő esősre fordult, fácán kevés volt, a puskák csak elvétve szóltak. Pedig jópár területet meghajtottunk. A legkeményebb a volt TEHAG volt, itt néha 2-3 méteres nádon kellett átrágnunk magunkat. A puskám szíjkengyele is ott maradt valamelyik természetes akadályon...
A dolgok kedvezőtlen alakulása ellenére nagyon jól éreztem magam. A vadászat végén, a terítékkészítés után pedig megtörtént a fácánvadásszá avatásom.  Mosolyog
Fotót sajnos csak otthon készítettem.

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #25 Dátum: 2010. Január 10. - 08:16:23 »

Ma meghívásom volt a battai vt-nál fácánhajtásra.  A vadászat végén, a terítékkészítés után pedig megtörtént a fácánvadásszá avatásom.  Mosolyog

 Igen Gratulálok az elsőkhöz!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #26 Dátum: 2010. Január 10. - 11:34:18 »

Gratulálok az elsőhöz godena Emelem Igen
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2010. Január 10. - 12:50:20 »

Gratulálok! Emelem Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #28 Dátum: 2010. Január 10. - 13:44:16 »

Köszönöm MINDENKINEK!!!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #29 Dátum: 2010. Január 10. - 18:20:48 »

Godena!
 Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: