Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 144712 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #255 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 20:38:53 »

Áááááááááááááááááááááááá! Meglepődött Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Csak nem cseréltél?!

Próbáltam, de sajnos nem tudtam. Szomorú Akkora kereslet van erre a pár darabra, hogy beszámitásról hallani sem akartak sehol.
De a cimborám vett egyet. Tegnap délben felhívtam, hogy olvastam a neten hogy van 45-70-es Artemida. Kettőkor lelépett a munkából, felment Budaörsre. Nyolcra itthon volt a puska. Ma délre rajta volt a céltávcső, fél négyre volt hozzá 4 doboz lőszer, ötkor már a lőtéren voltunk, hatra el is lőttünk egy dobozzal. Tudod, mi ilyesmivel nem sokat tökölünk... Bion

A részleteket megírom később.

Azt nagyon, de nagyon fogom várni!
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #256 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 21:12:29 »

Áááááááááááááááááááááááá! Meglepődött Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Csak nem cseréltél?!

Próbáltam, de sajnos nem tudtam. Szomorú Akkora kereslet van erre a pár darabra, hogy beszámitásról hallani sem akartak sehol.
De a cimborám vett egyet. Tegnap délben felhívtam, hogy olvastam a neten hogy van 45-70-es Artemida. Kettőkor lelépett a munkából, felment Budaörsre. Nyolcra itthon volt a puska. Ma délre rajta volt a céltávcső, fél négyre volt hozzá 4 doboz lőszer, ötkor már a lőtéren voltunk, hatra el is lőttünk egy dobozzal. Tudod, mi ilyesmivel nem sokat tökölünk... Bion

A részleteket megírom később.

Írj minnél többet!
Ennek is kicsit rövid a tusa?
Amit kézbe tudtam fogni az nekem rövid volt. Pedig az Izs94-em gyáriban is jó.
A szereléken és a távcsövön is a Te kezed nyomát látom?
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #257 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 21:21:09 »

Áááááááááááááááááááááááá! Meglepődött Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Csak nem cseréltél?!

Próbáltam, de sajnos nem tudtam. Szomorú Akkora kereslet van erre a pár darabra, hogy beszámitásról hallani sem akartak sehol.
De a cimborám vett egyet. Tegnap délben felhívtam, hogy olvastam a neten hogy van 45-70-es Artemida. Kettőkor lelépett a munkából, felment Budaörsre. Nyolcra itthon volt a puska. Ma délre rajta volt a céltávcső, fél négyre volt hozzá 4 doboz lőszer, ötkor már a lőtéren voltunk, hatra el is lőttünk egy dobozzal. Tudod, mi ilyesmivel nem sokat tökölünk... Bion

A részleteket megírom később.

Szia!
hogy ment ilyen gyorsan? Volt a zsebbe egy meszerzési? Tényleg nem tököltök. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #258 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 21:53:47 »

Na Janikám akkor elő a "fárbával"... Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #259 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 22:28:28 »

Üdv!

A kérdésekre válaszolva: igen, volt a zsebben megszerzési. Duplagolyóst akart venni a barátom, pont ilyet. De már annyit hitegették hogy végül úgy döntött nem vár tovább, ha nem lesz 45-ös akkor olyat vesz amilyen van, tehát 30-06-ost. Tegnap mikor felhivtam rögtön otthagyott csapot-papot és ment fel Budaörsre.

Az általam próbált példány agyazása szebb faanyagból készült mint az enyém, sötétebb és szebb rajzolatú is volt. Méretei ugyanazok. Az agyazás illesztései is pontosabbak, a famunka összességében igényesebb mint a régebbi modelleken. Aki már látott Artemidát, tudja hogy a zártest bal oldalán belesavazott minta található. Ezen a fegyveren is így van, de ezen nem sikerült tökéletesen a savazás, és alatta elég jól kivehető 'Remington' felirat van. (nem vicc!) A csövön igényes kivitelű angol nyelvű felirat látható, mely a megengedett max nyomásra figyelmeztet. A másik csövön ugyanilyen kivitelű "Before use read owners manual" felirat van. A csövek anyaga látványosan vékonyabb mint a 30-06-nál, emiatt a fegyver súlya nem több annál. Viszont nagyon szigorúan néz ki a nagy lukakkal! Irányzékok ugyanazok.
Nyitása nehezebb mint a 30-06-osé, a hüvelyvonó kicsit szorul, nem jár könnyen. Elsütése kriminális, sikerült visszatérni a 2003-as IZS 18 szinvonalára. Az enyémé sokkal finomabb, pedig az is gyári. Vállat von

Lőtéri tapasztalatok: ugyanúgy mint a 30-06-nál, ennél is 75-80m-en lőnek össze a csövek. Ezen a távon oldalirányú eltérés nincs, de a bal cső 3-4cm-el magasabbat lő. Valószinűleg nem pont azzal a lőszerrel próbáltuk amihez a gyár belőtte, de hirtelen nem volt más: Remington SP, 405grs (26g-os  Nyihi) Egy doboz közel 8000Ft. A lőszer simán tottyan bele a tölténykamrába, és simán ki is csúszik, semmi erőlködés.   
A tényleges használat -tehát a lövés- közbeni tapasztalatok mindkettőnk várakozását felülmúlták. A nehéz lövedék miatt készültünk valami szigorúbb visszarúgásra, de erről szó sincs! Az első lövésnél én is elhúztam a fejem, még a szemem is becsuktam, aztán semmi csak a durranás.  Ez a puska alig rúg vissza, semmiképp sem nagyobbat mint a 30-06-os testvére. Öröm volt vele lőni. Ilyen szempontból a 9,3-asommal nem lehet együtt emliteni. Miután erre rájöttünk alig akartuk abbahagyni, mert nagyon "feelinges" a fegyver. Kemény, mély hangja van, a becsapódásnál óriási buffanás, közben észrevehetetlen visszarúgás. Nagyon jó! Gondolom a könnyebb 20-22g-os lövedékkel még finomabb lehet.

Szóval teljesen meggyőző a fegyver, természetesen vásárlás után első a puskaműves, és ha a nyitás ill elsütés meg van oldva, akkor kifogástalan. Rögvest megpróbáltam becserélni én is a kistestvérét egy ilyenre, de sajnos a még meglevő 2 db-ra kb 35-en jelentkeztek be, úgyhogy esélytelen voltam. Ára egyébként 204900 pénz. Teszek fel még pár képet.




Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #260 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 22:35:36 »

Elég becsületes csőtorkolat:


elgondolkodtató méretű lyukak a lőlapon


elég kormos lett az első 10 lövés után

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 22:47:03 »

Ez a puska alig rúg vissza, semmiképp sem nagyobbat mint a 30-06-os testvére. Öröm volt vele lőni. Ilyen szempontból a 9,3-asommal nem lehet együtt emliteni. Miután erre rájöttünk alig akartuk abbahagyni, mert nagyon "feelinges" a fegyver.



Mondom én hogy a 45/70-es egy barátságos skuló...
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #262 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 22:56:10 »

Jan !
Ha elfogadsz egy tanácsot, vagyis inkább a barátod , akkor ne használjatok könnyű lövedékkel szerelt lőszert.
1:22"-os emelkedéshez a 300-405 graines a megfelelő lövedék,az 1:18 emelkedésű csőhöz pedig a nagyobb tömegű lövedékek 500-535 grain a jók.
A kisebb tömegű (350 grain) lövedék a Sharpsomból aminek 1:18-as az emelkedése gyakran "kulcslyukaz".
A bal cső 4 cm-es magaslövését igen egyszerűen lehet korrigálni.  Kacsint
Tudok adni kipróbálásra olyan lőszert a barátodnak amitől könnybelábad a szeme !  Nyihi
Egyébként gratulálok hozzá, nekem nagy öröm ha ilyet hallok, hogy eggyel szaporodott a .45-70 fan-ok száma ! Taps

Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #263 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 23:06:48 »

Ezt 120 méterről lőttem a Sharps-al szabadkézből egy TV felvétel során Csongrádon. Ezt a hármat lőttem a bal alsó volt az első lövés a középső az utolsó és az operatőr mondta be a becsapódási pontokat, mert nem volt nálam távcső.  A harmadik lövés után nagyon furcsán néztek !  Nyihi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 09:05:29 »

Jan!

A céltávcső belövése hogyan sikerült, milyen a szórása a belőtt puskának?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #265 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 13:47:52 »

Jan!

A céltávcső belövése hogyan sikerült, milyen a szórása a belőtt puskának?

Erre sajnos pontos választ nem tudok adni, lőpadból nem lőttünk. Ez csak egy durva beállitás utáni fegyver-próbálgatás volt, a precíz belövés még visszavan, annyi biztos hogy a második lövés minden esetben magasabbra ment az elsőnél.

Ha meglesz a rendes lőpadból történő beállitás, akkor teszek fel képet a lőlapról.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #266 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 23:13:25 »

Hátha valakit érdekel: jövő szerdán érkezik a következő szállitmány 45-70-es IZS dupla.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 23:16:08 »

Hátha valakit érdekel: jövő szerdán érkezik a következő szállitmány 45-70-es IZS dupla.


 :'( No money...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #268 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 09:37:35 »

Hátha valakit érdekel: jövő szerdán érkezik a következő szállitmány 45-70-es IZS dupla.


 :'( No money...

Addig még gyűjtögethetsz...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #269 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 10:19:33 »

Hátha valakit érdekel: jövő szerdán érkezik a következő szállitmány 45-70-es IZS dupla.


Én is megnéztem ezt a nagyjukasztót, hát mit is mondjak... Igazi orosz puska, a sütése kriminális az biztos, de gondolom a kis polirozás segíthet, és talán egy kis optokai tunig és elsőosztályú lehet a fegyver...
A löszer az brutális...
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: