Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150352 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #240 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 21:38:57 »

Miért, a lucernabálás lőlapot is le akarta. Nyihi Röhög
Húzzunk rá lapot az oltógyomor problémában elhalálozott tehenek gazdája biztosan a szívébe zárja. Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 07:53:29 »

..  Fejvakarás  Fejvakarás  Fejvakarás ..
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #242 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 08:31:33 »

Már csak a fegyvertartásid száma kéne a neved alá, oszt jónapot!  Tasli
Majd megkérünk egy "Jogászt" (  Ördög ), hogy sorolja fel az elkövetett bűneidet.  Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #243 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 11:04:52 »

A jogszabályok megsértésén kívül képzelem, hogy mennyi gondosságot, és milyen összetevőket rakott bele az a frenetikus lángész üzletember, aki 500 forintért svarcban árul 300-as Weatherby patronokat. Nosler Partition mag kiskerben kb. 300 HUF, majdnem 5 gramm lőpor - 100-150  HUF, kapszli, és egyforma, újrahúzott Weatherby hüvely - "megfizethetetlen", tehát otthon majdnem annyiban van, ha rendes cuccokból csinálja az ember saját kilőtt hüvellyel......  Vigyorog
A másik gyenge pontja szokott lenni a dolognak azon nevetséges dicsekvő majmoknak a társasága, aki minden diszkréciót sutba dobva szétkürtölik a szabaálytalanságokat, csak hogy némi virtuális irigységet kicsikarjanak az olvasókból, hogy milyen olcsón tudnak puskát és lőszert venni.. Nem  Ördög Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #244 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 15:30:15 »

Abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy a körbálában bentmarad a 300-as weatherbyből lőtt skuló.
Én mindenesetre nem állnék mögé.
Annakidején íjjal lőttünk körbálákra, sima gyakorlóheggyel. Volt, hogy átvitte. Persze nem szemből, "bütü" felületen hanem oldalról, ha nem középvonalon kapta a lövést.
A többihez no comment... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #245 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 22:16:49 »

Tisztelt  300- AS Klub !

Nagyon köszönöm az észrevételeket, nagyon tanulságosak. A lőszereket, a  fegyver gazdájától vásároltam meg, a fegyver vásárlást követően, nem az interneten, egy idegentől, gyári Weatherby dobozban vannak, de lehet,hogy nem is biztos, hogy kézi gyártásúak, de rendkivül pontosak.Köszönöm a kioktatást.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #246 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 22:59:48 »

Abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy a körbálában bentmarad a 300-as weatherbyből lőtt skuló.
Én mindenesetre nem állnék mögé.
Annakidején íjjal lőttünk körbálákra, sima gyakorlóheggyel. Volt, hogy átvitte. Persze nem szemből, "bütü" felületen hanem oldalról, ha nem középvonalon kapta a lövést.
A többihez no comment... Fejvakarás
Szemből valószínűleg minden megakad egy tömör 2m -es bálában ,hosszára könnyedén átüti még egy kisebb kaliber is.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #247 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 23:13:21 »

Kiprobalom a napokba.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #248 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 01:21:34 »

Köszönöm a kioktatást.
Érdekes a kérdés egyébként, mert annyira új még ez a nagy szabadság, hogy nem jött elő a probléma. Egyrészről tilos másnak tölteni, bár nem magyarország lenne ha néhány tükeparaszt nem hirdetné magát(ahogy a kisüsti pálinkát is) a neten, ezzel frankón veszélybe sodorva más emberek nagy nehezen kiharcolt lehetőségét. Viszont mi van akkor, ha eladja neked a user a puskáját, kiírják a könyvéből? Ugyebár a lőszert sem tarthatja meg ha nincs olyan kaliberű fegyver a nevén. Semmisíttesse meg? Hol, mennyiért? Fejvakarás
Amúgy meg lehet duzzogni a "kioktatás" miatt de elhiheted, olvassák olyanok is a fórumot(mint minden, fegyverekkel akár csak érintőlegesen is foglalkozó oldalt), akik ilyenkor szorgalmasan jegyzetelnek. Az pedig nem jó... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #249 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 07:18:20 »

Szemből valószínűleg minden megakad egy tömör 2m -es bálában ,hosszára könnyedén átüti még egy kisebb kaliber is.

Biztos hogy nem,de ez téged ne zavarjon. Wave
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #250 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 16:12:54 »


Ui.: Egy apróság: lehet, hogy nem vagyok korszerű vadász, de azért felböffent bennem egy mihaszna kérdés: füldugóval fogsz vadászni? Vagy ha megjelent a vad akkor gyorsan bedugod a füledbe??? Nekem is volt 300-asom, ( nagy sietve el is adtam), de eszembe nem jutott volna dugózni, mármint a fülem.

Ki fogsz röhögni! Már több mint 10 éve füldugóval vadászom! ...és jól hallom a becsapódást, de nem süketülök meg.
Nagy ritkán, amikor hirtelen kell lőni, percekre megsüketülök, se a becsapódást, se azt nem hallom, hogy merre menekül a vad! Ebből volt már kacifántos keresés, mert nem tudtam merre induljak.
Normál esetben pedig lövés előtt beteszem, lövés után villámgyorsan újra töltök és ha nem maradt helyben a vad, kikapom a füldugót és hallgatom, hogy merre menekül. A legnagyobb baj az szokott lenni, hogy kb. kéthavonta elhagyok egyet.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #251 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 17:14:05 »

Biztos hogy nem,de ez téged ne zavarjon. Wave
Láttál már közelről Lely által kötött óriás bálát? Talán zárt köpennyel . Én még nem próbáltam,de valamiért ugy érzem,hogy megakad benne... Vigyorog Wave
Naplózva
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #252 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 18:30:29 »

Köszönöm Boar,hogy rátapintottál a lényegre !

Mert az vesse rám az első követ, aki ha tulajdonostól vett puskát, és a tulajdonos szabadulni akarván a lőszertől, olcsóbban odadta a  kiváló minőségű lőszert és a vevő azt nem vette meg.Jogszabály szerint nem lehet a fegyvert és a lőszert egyszerre elhozni, mert még a vevő tartási engedélyébe nincsen bejegyezve a fegyver. Ha a vevő útközben egy rendőri ellenőrzésbe botlik és a lőszert is megtalálják, na akkor ugrott a tartási. Egyetlen megoldás van rá ,ami szintén nem teljesen szabályos, kölcsönadási szerződést is kell irni és ha esetleg ellenőrzésbe botlik az ember, akkor azt veszi elő. Nem gondoltam,  egyébként  hogy ilyen indulatokat vált ki emberekből, hogy leirtam a dolgok árfekvését ,de már bánom. Nem dicsekedni akartam vele, csak megosztani másokkal az örömömet, közben elfelejtettem,hogy "Magyarországon élek", megszoktam már az arctalan sértegetést az internten.  A német fórumonok, gratulálnak egymásnak ismeretlenül is, ha valaki jó üzletet hoz össze. Sokféle állat voltam már, a majom is belefér.
Végül is, amit akartam megtudtam, különösebb hozzászólásom már nem hiszem,hogy lesz.

Mindenkinek Nagy Tisztelet : Ordas aki Farkas
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #253 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 18:55:28 »

Szervusz Ordasfarkas!

Nem igazán értem a sértődöttségedet!
Leírtál egy nyílt fórumon több olyan dolgot is, amit - ha ismered a fegyvertartás szabályait, és a vadászatai törvény előírásait - valószínűleg nem tettél volna meg. Ez nem Németország, és itt mások az előírások is. Mint írtam, ez egy nyílt fórum, amiből adódhat, hogy olyanok is olvashatják akik az ilyen hozzászólások után esetleg intézkedni is tudnak veled szemben. .. . Nem tisztem megvédeni egyetlen fórumlakót sem,(mindenki saját vérmérséklete szerint reagált)  de én inkább megköszönném, hogy felhívták sok mindenre a figyelmemet, és kérném a rossz hozzászólásom törlését, hogy nyoma se maradjon.
Abban is tévedsz, hogy ha szabályosan megveszel egy fegyvert nem vehetsz hozzá lőszert még be nincs írva. Az, hogy a lőszer honnan származik, gyári e vagy sem, az viszont már az eladó és a te felelősséged! (mert ugye feltűnően olcsó kézi gyártmány!)  A vadászboltok legtöbbje is ad lőszert a vásárlással együtt, mert a jogosultságod megvan, csak átírásig nem igen használhatod.(de, hogy nem használhatod addig, abban sem vagyok teljesen biztos)

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #254 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 20:00:17 »

Tisztelt Attila !

Köszönöm a hozzászólást.Kérlek közöld ha tudod ,hogy mely módon tudom a hozzászólásaimat töröltetni, igazad van jobb félni, mint megijedni. Ez nem azt jelenti,hogy nem ismerem a jogszabályokat,csak nem mindig tartom be és tényleg hülyeségeket irtam le. Mea Culpa.  Nem is kivánok semmiben vitatkozni, hiszen amiért a fórumra felléptem mint már irtam, azt megtudtam. Én itt fekete ember lettem, az én hibámból, De amit a lőszervásárlásról irtam, mármint,hogy mikor vásárolhat valaki  lőszert, az bizony úgy van hogyan leirtam. Csak a tartási engedélybe  bejegyzett kaliberű lőszert lehet vásárolni, tehát a  vásárolt fegyver bejegyzése  után. Ennek a kiküszöbölésére lehet egy megoldás amit irtam.Kérlek nézz utána, ha nem hiszed el, de hét miért is hinnéd.
Segitségedet előre is köszönöm.

Nagy tisztelet Ordasfarkas
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: