Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kell ez nekem ?? Hasznos és haszontalan kiegészítők, eszközök, ajándékok...  (Megtekintve 124977 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #465 Dátum: 2016. Január 04. - 10:43:58 »

Magyarul valami ilyesmi lehet az aranyközépút?  Nem automata, de gyorsgombos zárás van a tagok között, mint egy fényképezőgép állványnál:

http://www.titanium-gunworks.de/knobloch-doppel-zielstock-speedlock.html


ezt meg csak úgy találtam, amerikás, menő  Mosolyog
http://s1232.photobucket.com/user/rmarsh501/media/IMG_0294.jpg.html?t=1297442474
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #466 Dátum: 2016. Január 04. - 10:46:55 »

Kétlábút amúgy csináltam is cserkeléshez, ilyenből:  http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=261058&m=t  ...ki is jött vagy 1200 Ft-ra a vége...  Mosolyog  Kicsit zörgős, ha az ember nem jól fogja, arra kell figyelni egyedül.

Tekerj az egyik lábra az alsó vége fölé egy arasznyival cipőfűzőt több rétegben. Így nem tud a két szár összeütődni, és nem zörög.  Kacsint


Viszont pont az a problémám, hogy ez fix méret és kéne egy olyan lőbot amit akkor is tudok használni, ha ülök a háromlábú kisszéken vagy a Niva csomagtartójába kucorodom le, tehát különböző ülési magasságokhoz beállítható

Mi van ha nem a tetjére támasztod a puskát, hanem az egyik láb oldalához fogod hozzá megfelelő magasságban?  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #467 Dátum: 2016. Január 04. - 10:48:39 »

Magyarul valami ilyesmi lehet az aranyközépút?  Nem automata, de gyorsgombos zárás van a tagok között, mint egy fényképezőgép állványnál:

http://www.titanium-gunworks.de/knobloch-doppel-zielstock-speedlock.html

Nade ez is annyiba kerül, mint a Primos háromlábú!...  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #468 Dátum: 2016. Január 04. - 11:07:24 »

Igen, a kocogásmentesítésre már eszembe jutott pár ötlet csak nem csináltam még meg. Nevet

Ha ülök és az oldalához fogom a puskát, akkor úgy fogok kinézni, hogy egy 180 cm magas dióverővel hadonászok a fejem felett még... Nevet  Ha mondjuk fasor alá ülsz, úgy már nem biztos, hogy annyira praktikus.

Árban úgy vagyok vele, hogyha jó és használható, akkor egy 20-ast rászánok, mint hosszú távú befektetés, azt a német linket csak szemléltetés végett vágtam be, ezt hébe hóba itthon is lehet kapni, nagy árszórással 20-40.000 Ft között.

http://www.vanguardworld.us/photo_video_us/pro-b62.html

68-150 cm között állítható a magassága.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #469 Dátum: 2016. Január 04. - 11:36:31 »



Az egylábúnak nem sok értelmét látom, nem sokat stabilizál a puskán.

Szvsz. sokkal nagyobb a különbség az egylábú és a semmi mint a kétlábú és az egylábú között.
Én sokáig semmit nem használtam, vagy szabadkézből lőttem vagy leültem a földre és térdre támasztottam, de a mostani-a réginél laposabb és "körbefalus"-területünkön nem jó reckírozni az ülve lövést, úgyhogy kezdek rászokni az egylábú lőbotra. Vágtam egy villás végű mogyorófaágat, a villára bőrből varrtam egy kereszttartót, hogy ne a fán feküdjön fel a puska oszt jónapot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #470 Dátum: 2016. Január 04. - 11:40:42 »

sokkal nagyobb a különbség az egylábú és a semmi mint a kétlábú és az egylábú között.

 Igen Igen

nagyon okos dolog az egylábú. Az enyém majdnem tórabotnak is jó és befér a hátizsákba.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #471 Dátum: 2016. Január 04. - 12:54:18 »

Való igaz, amit Boar írt! Mosolyog
A háromlábút túl macerásnak és picit feleslegesnek érzem, ha a kétlábúval nem megy a lövés, a háromlábúval sem fog jobban gyakorlás nélkül menni.
Egy lábnál még lehet oldalirányú mozgás, két lábnál, elvileg már az sem, ha jól támasztod meg... de ez egyéni vélemény.
Naplózva
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #472 Dátum: 2016. Január 04. - 22:25:49 »

Üdv!
Bocs hogy bele szolok, de a 3 lábu automata botot ha az ember nem nyitja szét akkor használhatja 1 vagy akkar 2 lábunak is, van egy össze pattintó a láb alsó részen ami a koccanást is meg akadályozza.
Én azt hiszem 25 ezer környéken vettem.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #473 Dátum: 2016. Január 05. - 08:02:53 »

Nagyon sok haszontalan f@szságot adnak el nekünk vadászoknak jó drágán. Én a lőbotot is annak tartom. Egy lábú teljesen haszontalan, de még a kétlábú helyett is inkább lövök szabad kézből...Ha nem érzem biztosnak, akkor meg nem lövök. Háromlábút egyszer vettem, illetve kaptam. A fagyisoknál volt, még az akciós ár is pont határeset volt, de ami elvileg az eredeti ára volt na az meg agyrém kategória. Az első alkalommal eltört benne vmi műanyag szar. Kicserélték, szó se róla. Az új kb 2 kimenetelt ért meg. Egyszer eldőlt és darabokra hullott a feje...kib@sztam a kukába. Lehet ezért is vagyok elfogult a lőbotok ellen. Vagy mert még nem volt normális. 50 ezreket soha nem fogok adni érte. Elvi kérdés. No meg azért sem, mert hátizsák, puska, kutya mellé a fenének sem hiányzik még egy nehezék, vagy valami amit cipelni, figyelni kell cserkelésnél  Röhög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #474 Dátum: 2016. Január 05. - 10:48:50 »

Nekem nagyon bejött az egylábú lőbot. Klasszisokkal jobb,biztosabb lőni róla mint szabadkézből. Nyilván nem hajtásban. De cserkelni már el sem indulnék nélküle. Összetolva pedig alig veszed észre, nem gond vinni. Ha meg fából van és a végét jól megvasalják,még medve ellen is megfelel. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #475 Dátum: 2016. Január 05. - 13:37:27 »

Nagyon sok haszontalan f@szságot adnak el nekünk vadászoknak jó drágán. Én a lőbotot is annak tartom.

 Emelem

Ez a lőbot téma is olyan, hogy ahány ember, annyiféle vélemény, tapasztalat. Megszokás, gyakorlat "szocializálódás" kérdése.
Én egylábú botról rosszabbul lövök mint nélküle szabadkézből. (Valahogy nekem egy plusz bizonytalansági tényezőt hoz be a lőbot, minden irányba tud kolbászolni.)
Próbáltam kétlábút is. Nekem a háromlábú "automata" (Primos utánzat) vált be leginkább. Több, mint két évet használtam, jó-néhány vadat lőttem róla. Pont múlt hétvégén romlott el. Befagyott és én erőltettem a ravaszát, 'oszt letört. De még azt se adtam fel, hogy megcsinálom. De ha nem, veszek ugyanilyet másikat.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #476 Dátum: 2016. Január 05. - 13:51:08 »

Emelem

Ez a lőbot téma is olyan, hogy ahány ember, annyiféle vélemény, tapasztalat. Megszokás, gyakorlat "szocializálódás" kérdése.
Én egylábú botról rosszabbul lövök mint nélküle szabadkézből. (Valahogy nekem egy plusz bizonytalansági tényezőt hoz be a lőbot, minden irányba tud kolbászolni.)
Próbáltam kétlábút is. Nekem a háromlábú "automata" (Primos utánzat) vált be leginkább. Több, mint két évet használtam, jó-néhány vadat lőttem róla. Pont múlt hétvégén romlott el. Befagyott és én erőltettem a ravaszát, 'oszt letört. De még azt se adtam fel, hogy megcsinálom. De ha nem, veszek ugyanilyet másikat.

 Wave

A ravasz törött el? El tudom küldeni az enyémet ha kell. Nekem is a Primos utánzat van, de a ravasz már nem kell hozzá. Csodálom, hogy két évig ilyen jól bírta.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #477 Dátum: 2016. Január 05. - 13:54:53 »

A ravasz törött el? El tudom küldeni az enyémet ha kell. Nekem is a Primos utánzat van, de a ravasz már nem kell hozzá. Csodálom, hogy két évig ilyen jól bírta.

Én alumíniumból öntettem ki mikor az eredeti eltört. Ha kell valakinek nekem van 1-2 db a fiókban! 
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #478 Dátum: 2016. Január 05. - 14:52:21 »

Én alumíniumból öntettem ki mikor az eredeti eltört. Ha kell valakinek nekem van 1-2 db a fiókban! 

 Igen  Mail Send Mail
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
viktor130
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #479 Dátum: 2016. Június 03. - 17:41:33 »

Sziasztok  Emelem

Tegnapi vadászatom alkalmával vettem észre, hogy szúnyog barátaim megint akcióba léptek.  Rííí Mindig próbálkozom valami sprayvel vagy krémmel kivédeni őket, de rettentően kiidegesítenek amikor körülettem vannak. Esetleg van valami jó tippetek, hogy távol tartsam őket? Thermacelll riasztókészülékről valakinek van tapasztalata?

Előre is köszönöm
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: