Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138819 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Február 02. - 07:30:49 »

Sziasztok!
A múlt héten ígéretet tettem arra,hogy beszámolok ha valami tapasztalatom lesz a Hornady sp lőszerrel kapcsolatban.
Sikerült elejtenem vele egy vaddisznó kocát(bár ezért lehet,hogy megleszek szólva,de a koca három lábú volt és már évek óta nem vezetett malacokat)Szép és izgalmas vadászat volt.A lövés kb 120-130méterről érte lapocka mögött,átütötte,még 5-6métert megtételére volt képes,rengeteg vért kipumpálva magából.A lőszer kifogásolatlanul debütált.Még egy rókát sikerült lőnöm vele,hát mit mondjak  Nyihi nem egy gerezna kímélő lőszer.Ha kívánjátok,ezután is beszámolok a tapasztalataimról,feltéve ha lesz!Képet töltők fel a ballisztikai topicba.
Üdv.lac

Gratulálok Lac! Igen
Legyen még rengeteg ilyen élményed a 270-el! Emelem Wave
Naplózva
lac
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Február 02. - 15:25:34 »

köszönöm
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #77 Dátum: 2009. November 22. - 16:32:45 »

Sziasztok!
Én is igyekszem minél több élményről beszámolni ezzel a kaliberrel kapcsolatban ...... Ördög mert nekem is ez van!
üdv mindenkinek!
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #78 Dátum: 2009. November 22. - 16:36:59 »

ja persze a Hornady!
Én is ezzel a lőszerrel próbálkozom csak a műanyag hegyessel ( InterBond )
eddig egy rókát lőttem vele, hát nem mondható egy gereznakímélőnek....  Nyihi
üdv
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #79 Dátum: 2009. November 24. - 08:56:37 »

Ezt el is várjuk! Kacsint
Nagyon érdekel, hogy a Hornady miként viselkedik. Imádom ezt a kalibert is.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #80 Dátum: 2009. November 24. - 09:13:53 »

ja persze a Hornady!
Én is ezzel a lőszerrel próbálkozom csak a műanyag hegyessel ( InterBond )
eddig egy rókát lőttem vele, hát nem mondható egy gereznakímélőnek....  Nyihi
üdv


Tisztelettel üdvözlök minden kedves vadásztársat elnézést a kezdeti csetlés-botlásért a 270win téma szívem csücske 25 éven keresztül egy zastava m 70-et használtam 8x57 JS kaliberben amitől az éven érzékeny búcsút vettem. Ezután következett a titkos nagy vágyam megszerzése ami a nyáron valósággá vál ő nem más mint CZ 550 270win kaliberben 8x56 S.B távcsővel. A zastinak már ismertem minden rigojáját de az új kedvesemmel még csak ismerkedem. A kezdeti tapasztalatok minden képzeletet felülmultak ami a fegyvert illeti a lőszerek tekintetében azonban kicsit más atapasztalatom. Azt hiszem én voltam az aki megvettem az utolsó doboz winchester fail safe lőszert az országban. Ez a lőszer maga volt a tökéletes de mivel már nem gyártják kénytelen voltam lemondani róla. Ezután következett a Hornady Interbond light magnum változata 130 gr-ben. A kezdeti tapasztalat szintén kedvező bár a fai saffet nem éri utol. Egy jótanács az ilyen lőszert használó vagy vásárolni kívánóknak győződjenek meg a polimer hegy centrikusságáról mert érhetik meglepetések az embert.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Steve
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2009. November 24. - 10:04:42 »


Tisztelettel üdvözlök minden kedves vadásztársat elnézést a kezdeti csetlés-botlásért a 270win téma szívem csücske 25 éven keresztül egy zastava m 70-et használtam 8x57 JS kaliberben amitől az éven érzékeny búcsút vettem. Ezután következett a titkos nagy vágyam megszerzése ami a nyáron valósággá vál ő nem más mint CZ 550 270win kaliberben 8x56 S.B távcsővel. A zastinak már ismertem minden rigojáját de az új kedvesemmel még csak ismerkedem. A kezdeti tapasztalatok minden képzeletet felülmultak ami a fegyvert illeti a lőszerek tekintetében azonban kicsit más atapasztalatom. Azt hiszem én voltam az aki megvettem az utolsó doboz winchester fail safe lőszert az országban. Ez a lőszer maga volt a tökéletes de mivel már nem gyártják kénytelen voltam lemondani róla. Ezután következett a Hornady Interbond light magnum változata 130 gr-ben. A kezdeti tapasztalat szintén kedvező bár a fai saffet nem éri utol. Egy jótanács az ilyen lőszert használó vagy vásárolni kívánóknak győződjenek meg a polimer hegy centrikusságáról mert érhetik meglepetések az embert.

Az utolsó doboz Fail Safe-el azért vitába szállnék, mert szerintem meg én vettem meg az utolsót belőle..... Vigyorog
Van még egy pár darab. Vigyázok is rá nagyon.... gyozo

Én, mint már durván nagyon sok éve 270 Win.-el vadászó nimród szereztem meghatározó erejű tapasztalatot lőszer ügyben. Kacsint
Jelenleg 9,07g Winchester AccuBond-ot lövök(no meg azt pár db Fail Safet Mosolyog). Nem a leg megfelelőbb az átlagos haza viszonyokhoz! Nagy  testű nehéz csülkös vadra tökéletes, de itt vége is....A kisebb testű vadat csak átszúrja. Igaz van vér rendesen! Igen
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #82 Dátum: 2009. November 24. - 10:24:34 »

Az utolsó doboz Fail Safe-el azért vitába szállnék, mert szerintem meg én vettem meg az utolsót belőle..... Vigyorog
Van még egy pár darab. Vigyázok is rá nagyon.... gyozo

Én, mint már durván nagyon sok éve 270 Win.-el vadászó nimród szereztem meghatározó erejű tapasztalatot lőszer ügyben. Kacsint
Jelenleg 9,07g Winchester AccuBond-ot lövök(no meg azt pár db Fail Safet Mosolyog). Nem a leg megfelelőbb az átlagos haza viszonyokhoz! Nagy  testű nehéz csülkös vadra tökéletes, de itt vége is....A kisebb testű vadat csak átszúrja. Igaz van vér rendesen! Igen


Nem kívánok a fail safet- t utoljára vásárlók versengésében elévülhetetlen érdemeket szerezni. nekem még van 4 db ha érdekel szívesen meg válok tőle harcos üdvözlettel oconor.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 24. - 10:26:15 írta Pyrus » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. November 24. - 10:25:50 »

Jelenleg 9,07g Winchester AccuBond-ot lövök(no meg azt pár db Fail Safet Mosolyog). Nem a leg megfelelőbb az átlagos haza viszonyokhoz! Nagy  testű nehéz csülkös vadra tökéletes, de itt vége is....A kisebb testű vadat csak átszúrja. Igaz van vér rendesen! Igen


Azért nem olyan rossz az az Accubond... (Csak jó drága... :'()
Nálam süldőknél is jól teljesített. Nem volt nagy kimeneti nyílás, de vér volt bőven, na meg nem is mentek messze.
(Persze most már az én utolsó Accubondjaim nálad vannak Kacsint)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Steve
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. November 24. - 10:26:52 »

Az utolsó doboz Fail Safe-el azért vitába szállnék, mert szerintem meg én vettem meg az utolsót belőle..... Vigyorog
Van még egy pár darab. Vigyázok is rá nagyon.... gyozo

Én, mint már durván nagyon sok éve 270 Win.-el vadászó nimród szereztem meghatározó erejű tapasztalatot lőszer ügyben. Kacsint
Jelenleg 9,07g Winchester AccuBond-ot lövök(no meg azt pár db Fail Safet Mosolyog). Nem a leg megfelelőbb az átlagos haza viszonyokhoz! Nagy  testű nehéz csülkös vadra tökéletes, de itt vége is....A kisebb testű vadat csak átszúrja. Igaz van vér rendesen! Igen

[/
quote]

Nem kívánok a fail safet- t utoljára vásárlók versengésében elévülhetetlen érdemeket szerezni. nekem még van 4 db ha érdekel szívesen meg válok tőle harcos üdvözlettel oconor.

Lődd csak el te! Hátha valahogy újra kezdik tölteni! Wave Táncol Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2009. November 24. - 10:27:27 »

Azért nem olyan rossz az az Accubond... (Csak jó drága... :'()
Nálam süldőknél is jól teljesített. Nem volt nagy kimeneti nyílás, de vér volt bőven, na meg nem is mentek messze.
(Persze most már az én utolsó Accubondjaim nálad vannak Kacsint)
 Wave
gyozo Táncol Menő
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #86 Dátum: 2009. November 24. - 11:25:43 »

A polimer hegy centrikusságával kapcsolatban csak egy észrevétel az interbond-ot használók felé!
Azt vettem észre, hogy a polimer hegyek a lőszeres dobozban hozzáérnek a kartonhoz, és ha az illető vadász egy egész doboz lőszerrel mén ki a lesre, akkor a sok kijárkálás és lőszer kihuzogatás során a polimer hegyek srégen megkopnak!!!
Én speciel semmilyen röppályamódosulást nem vettem észre ezeknél a "megkopott" lőszereknél........
Egy doboz sima SP lőszer szemrevételezésekor is szembetűnő, hogy az ólomvégek sem egyformák két azonos lőszer estében......
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #87 Dátum: 2009. November 24. - 11:32:15 »

A polimer hegy centrikusságával kapcsolatban csak egy észrevétel az interbond-ot használók felé!
Azt vettem észre, hogy a polimer hegyek a lőszeres dobozban hozzáérnek a kartonhoz, és ha az illető vadász egy egész doboz lőszerrel mén ki a lesre, akkor a sok kijárkálás és lőszer kihuzogatás során a polimer hegyek srégen megkopnak!!!
Én speciel semmilyen röppályamódosulást nem vettem észre ezeknél a "megkopott" lőszereknél........
Egy doboz sima SP lőszer szemrevételezésekor is szembetűnő, hogy az ólomvégek sem egyformák két azonos lőszer estében......
Szerintem a hegy értelmes lőtávon belül nem befolyásoló tényező...
Viszont a megfelelő beültetés igen.
Tedd le egy üveglapra a lőszert, gurítsd meg...ha bólogat, akkor gáz van. Fejvakarás

 Ördög

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #88 Dátum: 2009. November 24. - 12:02:53 »

Idézet
A centrikussággal kapcsolatban nekem is ez a véleményem, csak OCONOR fórumtársunk szerint erre is kell figyelni!
Az előző hozzászólásomban arra szerettem volna reagálni.
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. November 24. - 12:11:00 »

Idézet
A centrikussággal kapcsolatban nekem is ez a véleményem, csak OCONOR fórumtársunk szerint erre is kell figyelni!
Az előző hozzászólásomban arra szerettem volna reagálni.
 Emelem
Értem.
Én meg csak hozzáfűztem...a tapasztalataimat.


 :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: