Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7mm. Rem. Magnum  (Megtekintve 58348 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2010. Július 21. - 18:52:02 »

Te Ádi?

Szerinted egy 7mm.Rem.Mag. kaliberű 11 gr-os Vulkan lövedék után nagy roncsolás a 4cm-es lyuk egy őz nagyságú vadban?
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #121 Dátum: 2010. Július 21. - 19:15:53 »

Nagy!  Mosolyog

Mert az RWS KS-nél általában befelé körömnyi lyuk - kifelé sem sokkal nagyobb lyuk volt a jellemző.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #122 Dátum: 2010. Július 21. - 20:07:35 »

Te Ádi?

Szerinted egy 7mm.Rem.Mag. kaliberű 11 gr-os Vulkan lövedék után nagy roncsolás a 4cm-es lyuk egy őz nagyságú vadban?

Nálunk is ezt a párosítást használja egy vadásztárs.
Hallottam már "hosszában átlőtt bikáról"  :Mosolyog
Nem ő lőtte, hanem az ő puskájával egy kezdővadász.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #123 Dátum: 2010. Július 21. - 20:10:35 »

Nagy!  Mosolyog

Mert az RWS KS-nél általában befelé körömnyi lyuk - kifelé sem sokkal nagyobb lyuk volt a jellemző.

Azért Ádi, mert a Kegelspitz nek más az alakváltozási tényezője.Másrészt a felhasznált anyag "keményebb" mint a vulcan é.1985 ben Robert Morton Lee Bak község határában a Válicka Völgye Vt nél 400 méterről lőtte meg a bikát 7mm rem magnummal, amely kettőt fordult a tengelye körül s elbúcsúzott a földi léttől.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #124 Dátum: 2010. Július 21. - 21:49:45 »

Szép, etikus lövés... Nem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #125 Dátum: 2010. Július 21. - 22:15:42 »

Szép, etikus lövés... Nem

Viszont súlyvilágrekord lett a bika.

A topik témájánál maradva: az első bakom, az első disznóm ilyen kaliberű puskával lőttem, mégsem tudtam megszeretni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2010. Július 21. - 22:31:00 »

"mégsem tudtam megszeretni."---miért?  Vállat von
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #127 Dátum: 2010. Július 21. - 22:37:42 »

"mégsem tudtam megszeretni."---miért?  Vállat von

Igazából nem tudom, talán azért, mert nagykalibernek kicsi, kiskalibernek meg nagy, úgy valahogy középen van. Lehet, hogy az is közrejátszott, hogy a közeli ismerettségi körben volt másnak is, és sokat kell utána keresgélnem, bár ez nem a puska hibája volt. Ez már nagyon történelem, még a 80-as évek vége.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #128 Dátum: 2010. Július 21. - 22:39:38 »

Hibásan:
és sokat kell utána keresgélnem

Helyesen:
és sokat kellett utána keresgélnem

A visszaolvasás hiánya.  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2010. Július 21. - 22:49:38 »

Igazából nem tudom, talán azért, mert nagykalibernek kicsi, kiskalibernek meg nagy, úgy valahogy középen van. Lehet, hogy az is közrejátszott, hogy a közeli ismerettségi körben volt másnak is, és sokat kell utána keresgélnem, bár ez nem a puska hibája volt. Ez már nagyon történelem, még a 80-as évek vége.

Hm, igen. Ez tipikusan távoli lövésekre való kaliber, bizonyára nem szóróra tervezték! Mosolyog
 Wave
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #130 Dátum: 2010. Július 21. - 22:57:29 »

Hm, igen. Ez tipikusan távoli lövésekre való kaliber, bizonyára nem szóróra tervezték! Mosolyog
 Wave

Távlövésre ott a 6.5X68, valamelyik 300-as, meg még egy tucat. Igazából ez is olyan, hogy Mercedes vagy BMW. Mindegyik jó, de mindnek van hibája is. Innentől kezdve szerintem egyéni izlés kérdése, hogy melyik.  Wave
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #131 Dátum: 2010. Július 21. - 23:54:59 »

Azért Ádi, mert a Kegelspitz nek más az alakváltozási tényezője.Másrészt a felhasznált anyag "keményebb" mint a vulcan é.1985 ben Robert Morton Lee Bak község határában a Válicka Völgye Vt nél 400 méterről lőtte meg a bikát 7mm rem magnummal, amely kettőt fordult a tengelye körül s elbúcsúzott a földi léttől.

Ennek ellenére a Norma Vulcan drágább, mint a Kegelspitz, nem is kevéssel. Egekbe vannak a Norma lőszerek ára.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #132 Dátum: 2010. Július 22. - 08:24:14 »

Szép, etikus lövés... Nem
Lehet, hogy Te is rálőttél volna...
Eljössz az Isten háta mögül vadászni az olcsó bikák földjére, végre nagy nehezen rátaláltok a kiszemelt bikára...ami nem mellékesen "súlyvilágrekord"...nincs vesztenivalód...van egy puskád, ami alkalmas ekkora lövésre...talán még tapasztalatod is van a hosszú lövésekben...
Lehet, hogy én is rálőttem volna... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #133 Dátum: 2010. Július 22. - 11:20:47 »

Hááát, nem tudom. Fejvakarás
A 7 mm-t eleve kicsit vékonynak tartom bikára.
Tudom, hogy meglőhető vele, Bell több mint 1000 elefántot lőtt 7*57-essel (igaz, teljes köpenyessel, agylövéssel), de akkor is averzióm van.
Pláne 400 méterről...hála az égnek, ebben az esetben bejött a dolog, de valljuk be: sokkal nagyobb volt az esélye egy sebzésnek, piszkolásnak.
Rögeszmésen hiszek abban, hogy nem szabad szenvednie a vadnak, ha már úri szeszélyünknek esik áldozatul.
Akkor kell lőni -és olyan fegyverrel- amikor jó esély mutatkozik arra, hogy olyan helyre tudjuk tenni a találatot, ami "megváltja" a szenvedéstől.
Tudom, tudom: szentimentális és idealista vagyok.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #134 Dátum: 2010. Július 22. - 11:26:14 »

Hááát, nem tudom. Fejvakarás
A 7 mm-t eleve kicsit vékonynak tartom bikára.
Tudom, hogy meglőhető vele, Bell több mint 1000 elefántot lőtt 7*57-essel (igaz, teljes köpenyessel, agylövéssel), de akkor is averzióm van.
Pláne 400 méterről...hála az égnek, ebben az esetben bejött a dolog, de valljuk be: sokkal nagyobb volt az esélye egy sebzésnek, piszkolásnak.
Rögeszmésen hiszek abban, hogy nem szabad szenvednie a vadnak, ha már úri szeszélyünknek esik áldozatul.
Akkor kell lőni -és olyan fegyverrel- amikor jó esély mutatkozik arra, hogy olyan helyre tudjuk tenni a találatot, ami "megváltja" a szenvedéstől.
Tudom, tudom: szentimentális és idealista vagyok.
Itt arról van szó szerintem, hogy a hazaút előtt egy ekkora bikát nem akart elengedni...ha már eljött... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: