Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7mm. Rem. Magnum  (Megtekintve 58354 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:26:48 »

Win XP3-ast lehet-e kapni?
Annak a muanyag hegyet direkt azert csinaltak, hogy a tarban ne seruljon a lovedek. Amellett segiti az expandalast is.
7mm Rem.-t ha jol emlekszem 165 graines lovedekkel aruljak. (Tulajdonkeppen a "Failsafe" utodja.)

Állítólag Kaposváron árulják... de nagyon drága.

945,- Ft./db. Zavarodott , de ha van Magasles újságod, akkor csak 870,- Ft./db. Bion

Bár neked egy kicsit messze van, de egy telefont megér Baján a .....ahelyi...., én ott vettem a 270-hez az AccuBondot!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:29:17 »

Ne lepodj meg az aron. Amig az atlag loszerek 25 penz korul mennek dobozonkent addig a "premium "loszerek, igy az XP3 is a duplajaba kerul. Itt is!

Az még mindíg csak alíg több mint fele a magyarországi árakhoz. És a fizetésünk sincs annyi legtöbbünknek, mint odakint. Zavarodott
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:31:26 »

Win XP3-ast lehet-e kapni?
Annak a muanyag hegyet direkt azert csinaltak, hogy a tarban ne seruljon a lovedek. Amellett segiti az expandalast is.
7mm Rem.-t ha jol emlekszem 165 graines lovedekkel aruljak. (Tulajdonkeppen a "Failsafe" utodja.)

Állítólag Kaposváron árulják... de nagyon drága.

945,- Ft./db. Zavarodott , de ha van Magasles újságod, akkor csak 870,- Ft./db. Bion

Bár neked egy kicsit messze van, de egy telefont megér Baján a .....ahelyi...., én ott vettem a 270-hez az AccuBondot!

Az a baj, hogy Baja azért nem a szomszédba van. Kaposvárról meg felhozzák nekem, mert jár fel a fegyvermesterük és itt szoktam vele találkozni. Így lehet hogy olcsóbban jövök ki, mint ha leutaznék Bajára.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:37:42 »

Ne lepodj meg az aron. Amig az atlag loszerek 25 penz korul mennek dobozonkent addig a "premium "loszerek, igy az XP3 is a duplajaba kerul. Itt is!

Az még mindíg csak alíg több mint fele a magyarországi árakhoz. És a fizetésünk sincs annyi legtöbbünknek, mint odakint. Zavarodott

Mar regbben irtam: vadaszni (elso loves) mindig premium loszert hasznalok. Kegyelem loveshez, jelzo loveshez jo a legocskabb is. Igy lehet egy kicsit sporolni...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:42:17 »

Ne lepodj meg az aron. Amig az atlag loszerek 25 penz korul mennek dobozonkent addig a "premium "loszerek, igy az XP3 is a duplajaba kerul. Itt is!

Az még mindíg csak alíg több mint fele a magyarországi árakhoz. És a fizetésünk sincs annyi legtöbbünknek, mint odakint. Zavarodott

Mar regbben irtam: vadaszni (elso loves) mindig premium loszert hasznalok. Kegyelem loveshez, jelzo loveshez jo a legocskabb is. Igy lehet egy kicsit sporolni...

Persze, így lehet, de nálunk nincs jelző lövés, kegyelem lövést is a pályafutásom során csak 2 szer kellett lőnöm, tehát nem nagyon tudok min spórolni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 16:52:31 »

Micsoda?????????
Egy Winchester töltény majdnem ezer FT?????????????

Te Zoli, én ugyan nem tudom, hogy a Norma mit művel, de Oryx lövedékkel nem szereti a 7mmRM-ot?
Mert ott van sebesség, ahol az oryx már jól dolgozik és a súlyt az ólom nyomja...igaz nem olyan fröcsögös, de az ólom azért mégiscsak ólom, ha csak súlyban is.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 19. - 17:11:43 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 05:31:19 »

Szia,P.Zoli
Nem tudom hol laksz de a, Szerdahelyi-nek van B Pesten is,boltja. Legközelebb,megírom és,onnan lehet hogy, könnyebben be tudod szerezni a, lőszert. Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 14:49:39 »

Szia,P.Zoli
Nem tudom hol laksz de a, Szerdahelyi-nek van B Pesten is,boltja. Legközelebb,megírom és,onnan lehet hogy, könnyebben be tudod szerezni a, lőszert. Wave

Szia Kastro!

Ők nem a Wesselényi utcai Dianát vették át?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 08:22:17 »


Te Zoli, én ugyan nem tudom, hogy a Norma mit művel, de Oryx lövedékkel nem szereti a 7mmRM-ot?
Mert ott van sebesség, ahol az oryx már jól dolgozik és a súlyt az ólom nyomja...igaz nem olyan fröcsögös, de az ólom azért mégiscsak ólom, ha csak súlyban is.

Szia!
Nem tudom, hogy mit művel az Oryx és a Vulkán. Pedig a Vulkan nekem szimpatikus, az Oryx viszont valamiért nem szimpi, pedig lehet, hogy jól dolgozna ebben a kaliberben.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 08:23:04 »

Szia,P.Zoli
Nem tudom hol laksz de a, Szerdahelyi-nek van B Pesten is,boltja. Legközelebb,megírom és,onnan lehet hogy, könnyebben be tudod szerezni a, lőszert. Wave

Köszönöm! Wave
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 17:36:46 »

Szia,P.Zoli!
A cím: BP.VII ker. Rózsa u 21.
A telszám: Bajai bolt 0679 424 929
Itt lebeszélheted velük amit,szeretnél.
 Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 08:33:40 »

Szia,P.Zoli!
A cím: BP.VII ker. Rózsa u 21.
A telszám: Bajai bolt 0679 424 929
Itt lebeszélheted velük amit,szeretnél.
 Wave

Köszönöm! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 10:05:48 »

Hiányzik egy vadászboltos topic. Megnyitom és ott folytassuk.
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 19:15:14 »

Szia,Mindenki!
Ha érdekel valakit,van egy 7-es magnum  Mohácson a,Brachman Karcsinál. Olyan amilyen nekem volt. Sako stutzen,szerelékkel.
Melegen,ajánlom!!!!!
Kastro
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #119 Dátum: 2010. Július 21. - 17:55:28 »

Üdv Mindenkinek!

Eléggé pang ez a topik, ezért gondoltam írok.

Az első őzemet, méghozzá egy sutát, ilyen kaliberrel ejtettem el. A lőszer 11 g Norma Vulcan volt. A suta körülbelül 80 méterre volt, a lövés lapockán érte, a bemenetnél körülbelül köröm nagyságú lyuk, a kimenetnél viszont, nagy volt a roncsolás, körülbelül 4 cm átmérőjű lyuk volt. A suta a lövés után természetesen tűzbe rogyott. Én csak ezt az egy vadamat ejtettem el ilyen kaliberrel. Édesapámnak van ilyen kaliberű puskája. Ő lőtt a vulcan-nal több bikát is,  a legnagyobb zsigerelve egy 190 kg-os bika volt, lapocka lövéssel tűzbe rogyott.  A vulcan után 10,7 g -os RWS KS-t használt. Nem volt rossz lőszer, csak iszonyat gyors, rövid lövésnél nem mindig adta le kellőképpen az energiát. Volt olyan eset, amikor szórón egy lövéssel 2 db 60-70 kiló körüli vaddisznó került terítékre a az RWS KS-el. Mindkettő vaddisznót átütötte a lövedék. Másik eset egy koca, körülbelül 70 m-es volt a táv, lapockalövésel tűzbe rogyott. Roncsolás elhanyagolható volt. Az RWS után Sako-t használt Édesapám. Ezt is több vaddisznó bánta. Belül kivétel nélkül iszonyatos munkát végzett a SAKO 11 g-os Hammerhead. A legutóbbi szarvasbikáját ilyen Sako-val ejtette el. A lőtáv körülbelül 100 m, a lövés kicsit feljebb sikerült, így magas lapocka lövést kapott. A bika tűzbe rogyott, de kellett neki a kegyelemlövés, mert az első lövés után még húzta volna magát, a biztonságot nyújtó erdő felé. Most 11,7-es Remingtonra lett átlőve a puska. Eddig még nem sikerült vele vadat elejteni.

A Vulcannal és a Sakoval is volt egy-egy hátra csúszott lövés bikánál. A vulcannal kb. 400 métert ment el, amikor a sebágyában sikerült a kegyelemlövést megadni. A Sakoval körülbelül 200 métert, de azt a bikát másnap hajnalban találtuk csak meg, mert elkezdett szakadni az eső még este és nem találtunk vért.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. A véleményem szerint jó kaliber ez a 7mm-es Remington Magnum.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: