Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417487 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #465 Dátum: 2010. Július 07. - 09:59:21 »

Szerintem a kaliber-vadfaj összefüggést, azaz, hogy nem nagyon kéne ilyen kaliberrel ilyen vadfajt lőni. Szerintem nincs vele gond, amíg jó kezekben van, de sokan nem így gondolják.

Szerintem meg BAgira majd megmondja, hogy mire gondolt.
Nem kért fel rá senki, hogy bujtatva, más szájába adva a szavakat kinyílvánítsd a véleményed. Azt meg teheted a magad nevében is.

Bár többnyira se füle, se farka a vélemény nyílvánításodnak......

De ez már az ÉN szubjektív magánvéleményem. Kacsint
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #466 Dátum: 2010. Július 07. - 10:22:39 »

Szerinted egy 7 kilós malacot mivel kellene meglőni? 9,3-assal? Azzal is meg lehet.....
Még mielőtt feljönne a "Hornettel ül ki disznóra ?" örökzöld kérdés, válaszolok: Azzal is.  Vegyesgolyós volt velem, ahol az alsó cső a jó öreg 7x65R megbízható tölténnyel.
 Wave Wave

Bocsi, de olvastad, amit írtam? szerintem nincs vele gond
Pont azok közé tartozom, akiknek nincs olyan fix ideája, hogy minimum milyen öbnagyság, stb. kell különböző vadfajokhoz, megintcsak szerintem az számit, aki a puska hátsó végén van. Wave Wave
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #467 Dátum: 2010. Július 07. - 10:26:03 »

Bocsi, de olvastad, amit írtam? szerintem nincs vele gond
Pont azok közé tartozom, akiknek nincs olyan fix ideája, hogy minimum milyen öbnagyság, stb. kell különböző vadfajokhoz, megintcsak szerintem az számit, aki a puska hátsó végén van. Wave Wave

Vagy úgy! Wave
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #468 Dátum: 2010. Július 07. - 10:33:50 »

Szerintem meg BAgira majd megmondja, hogy mire gondolt.
Nem kért fel rá senki, hogy bujtatva, más szájába adva a szavakat kinyílvánítsd a véleményed. Azt meg teheted a magad nevében is.

Bár többnyira se füle, se farka a vélemény nyílvánításodnak......

De ez már az ÉN szubjektív magánvéleményem. Kacsint

A figyelmes olvasás.
Leírtam, hogy szerintem mire gondolhatot, ez lehet, hogy hiba volt, ez esetben sorry. A saját véleményemet is odaírtam pont.

Ha ez a véleményed, akkor legyen ez, szuverén jogod, mintahogy másnak is.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #469 Dátum: 2010. Július 07. - 11:02:16 »

A figyelmes olvasás.

Ha te mondod.... :buba
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #470 Dátum: 2010. Július 08. - 19:07:48 »

Üdv.

Mielőtt még teljesen összevesznétek,pár dolog a 22 Hornetról./saját vélemény/

Róka,dúvad/disznó nem az/,szárnyas kártevők.

Ennyi erővel 0,22-vel is meglehet lőni a malackát,csakhát nem szabályos+etikátlan.

Eddig ez a kaliber fel sem merült mint anno nagyvadtöltény.

Venni kell inkább ÁK-47-et,sorozattal lőve megvan a teljes konda.

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #471 Dátum: 2010. Július 08. - 20:17:21 »

Üdv.

Mielőtt még teljesen összevesznétek,pár dolog a 22 Hornetról./saját vélemény/

Róka,dúvad/disznó nem az/,szárnyas kártevők.

Ennyi erővel 0,22-vel is meglehet lőni a malackát,csakhát nem szabályos+etikátlan.

Eddig ez a kaliber fel sem merült mint anno nagyvadtöltény.

Venni kell inkább ÁK-47-et,sorozattal lőve megvan a teljes konda.



Nem veszik itt össze senki senkivel.

Elfogadom a véleményed.

A 0.22 Hornettel (sőt a mai elcseszett vt szerint a 0.22 LR-el is) elejthetsz szabályosan vaddisznót. Az, hogy mennyire tartják etikusnak azt egyéne válogatja. Az én etikai ingerküszöböm, fogalmazzunk úgy, hogy nagyon alacsony, ennek ellenére nem látok problémát abban, hogy egy 7 kg-os malacot elejtsek egy 1000 J körüli energiájú 3 grammos lőszerű vadásztölténnyel.
Maradok tisztelettel,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #472 Dátum: 2010. Július 08. - 20:19:44 »



Venni kell inkább ÁK-47-et,sorozattal lőve megvan a teljes konda.



Mondjuk ez hogyan jön a Hornethez? Vállat von
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #473 Dátum: 2010. Július 08. - 20:27:46 »

Igen meg persze Hansi a fegyver hátsó végén

 Igen Igen Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #474 Dátum: 2010. Július 12. - 23:54:50 »

Nem veszik itt össze senki senkivel.

Elfogadom a véleményed.

A 0.22 Hornettel (sőt a mai elcseszett vt szerint a 0.22 LR-el is) elejthetsz szabályosan vaddisznót. Az, hogy mennyire tartják etikusnak azt egyéne válogatja. Az én etikai ingerküszöböm, fogalmazzunk úgy, hogy nagyon alacsony, ennek ellenére nem látok problémát abban, hogy egy 7 kg-os malacot elejtsek egy 1000 J körüli energiájú 3 grammos lőszerű vadásztölténnyel.
Maradok tisztelettel,H

Nekem van cseh puskában Hornetem,én winchester 2.9g hollow point lőszert lövök belőle.
Nagyvadra nem lőttem vele soha,rókát viszont jó pár darabot igen,a távolság hozzávetőleg 100 m körül mozgott mindegyik esetben,+ - 20 méter.
A róka szívósabb mint egy malacka,mégsem vitte messze a golyóbist,legtöbbször pár méteren belül kerregett kaffogot picit,aztán elcsendesedett,persze volt ellenpélda is,de minden esetben meglett,és volt úgy,hogy csak összeesett.
Viszont egy eset: kaliber .243win . lőszer: norma soft point róka kb.150 méter.
A róka lapockán lett lőve,majd futott kb.50 métert úgy ,hogy amikor hozzáértem még élt,a kimenetnél a lapockacsont ki volt fordulva,látszott a fehér csont,tenyérnyi hasadás a bőrön.
Ezt csak azért írom,mert a .243-as 6.5 g-os lövedékkel is bírkózott a rudi,pedig volt olyan hogy a hornettel azonnal bevégezte ugyanúgy lapockán lőve.Ilyen bizony van,nem kell rajta csodálkozni,nincs két egyforma lövés,és az "áldozatot"sem minden esetben ugyanabból a fából faragták.
Az angoloknál sokáig dúvadnak számított az őz,és egész évben "írtották" az ott alkalmazot Rook /nem biztos hogy helyesen írom le a nevét,akiről elkeresztelték/ töltényeket igénybe véve,amelynek hüvelye 1mm-rel volt rövidebb,mint a hornet,egyebekben megegyezett vele.
A régmúltban idősebb vadásztársak emlékeznek rá,hogy sok őzet ejtettek ilyen kaliberű puskával./ senki ne vegye felhívásnak,ugyanis tilos is,és van megfelelőbb kaliber is őzvadászatra,bár bizton állíthatom rövidebb távon 80-100 méterig megfelelne./
 1958-ban a  fegyverkiállításon elvitte a cseh hornet a legjobban megkonstruált kisgolyós díját.
Szerintem Horridó jól tette,hogy nem ágyúzta le malackát,és semmi kivetnivalót nem találok benne,nekem magasabb az etikai ingerküszöböm az övénél is szerintem,ezért malacka nekem bőven belefért volna.
De hát ha akkora mint a tacsi,akkor lehet nem bántottam volna.

 A Hornetem 100 m-en 3cm-es magaslövéssel 150 m-ig jó,csak 3 cm-ert esik,torkolati energiája a win lőszernek 1002 joule.
 A Hornet 150 méteren már gyenge picit,nincs értelme erőltetni,még ha találatot be is lehetne vinni.akkor sem.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #475 Dátum: 2010. Július 13. - 13:10:01 »

Árban mennyi a különbség egy doboz .22 Hornet és szintén egy doboz .22LR között?
Természetesen azonos gyártót feltételezve.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #476 Dátum: 2010. Július 13. - 17:55:47 »

Árban mennyi a különbség egy doboz .22 Hornet és szintén egy doboz .22LR között?
Természetesen azonos gyártót feltételezve.

Kedves Berik!

Nagyon sok,míg a .22 Hornet winchester hollow point 210 .- /db,addig a winchester .22 magnum hollow point 85.- / db.,a winchester long rifle hollow point 28.- /db.
A .22 lr 50 méterig jó,a .22 magnum 100 méteren rogyasztja a rókát,de nem az igazi,a Hornet viszont 100-150 m között is jól dolgozik,és a pontossága is kiválóbb mint a másik két peremgyújtásosnak,persze nem túl szeles időben,mert akkor nyugodtan otthon lehet hagyni.
A hornet nem rúg akkorát,mint egy komolyabb légpuska.
A .22 long rifle kispuskát rókavadászatra alkalmatlannak tartom,mert 4-5 rókám elvitte a golyót 50 méterekről.
Mikor kérdezem a fegyvermestert,hogy tudna ajánlani eetleg olyan lőszert,amivel könnyebben ottmaradna,ajánlotta az rws high velocity-t,majd hozzátette,hogy valahol megdöglik ám biztosan/kösz szépen,én nem meglőni akarom,hanem odatrappolni hozzá,lerántani a bekecst stb./
A hornet tévhit,hogy nem roncsolja a bundát,ha csontot fog brutálkodni kezd.
A .22 wmr accutip lőszerrel Igen 5.6 mm be 5.6 mm ki kis túlzással.

Kielégítő volt,vagy meséljek róluk,mindhárom van nekem,hogyan tudok képet felrakni róluk,mert a mérete miatt eddig nem sikerült.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #477 Dátum: 2010. Július 13. - 20:37:35 »

Köszönjük az infót.  Emelem

Próbáld meg feltölteni a képeket a képfeltöltés.hu -ra, és onnan belinkelni.

Én nem sokára fogok venni egy 22rl kispuskát, elsősorban gyakorlásra, meg talán kimegyek vele vadászni is néha, de az nem sűrűn fordul elő nálam :-( ellenkező esetben 357 Mag kaliberben venném.


Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #478 Dátum: 2010. Július 13. - 22:31:07 »

Kedves Berik!

Nagyon sok,míg a .22 Hornet winchester hollow point 210 .- /db,addig a winchester .22 magnum hollow point 85.- / db.,a winchester long rifle hollow point 28.- /db.
A .22 lr 50 méterig jó,a .22 magnum 100 méteren rogyasztja a rókát,de nem az igazi,a Hornet viszont 100-150 m között is jól dolgozik,és a pontossága is kiválóbb mint a másik két peremgyújtásosnak,persze nem túl szeles időben,mert akkor nyugodtan otthon lehet hagyni.
A hornet nem rúg akkorát,mint egy komolyabb légpuska.
A .22 long rifle kispuskát rókavadászatra alkalmatlannak tartom,mert 4-5 rókám elvitte a golyót 50 méterekről.
Mikor kérdezem a fegyvermestert,hogy tudna ajánlani eetleg olyan lőszert,amivel könnyebben ottmaradna,ajánlotta az rws high velocity-t,majd hozzátette,hogy valahol megdöglik ám biztosan/kösz szépen,én nem meglőni akarom,hanem odatrappolni hozzá,lerántani a bekecst stb./
A hornet tévhit,hogy nem roncsolja a bundát,ha csontot fog brutálkodni kezd.
A .22 wmr accutip lőszerrel Igen 5.6 mm be 5.6 mm ki kis túlzással.

Kielégítő volt,vagy meséljek róluk,mindhárom van nekem,hogyan tudok képet felrakni róluk,mert a mérete miatt eddig nem sikerült.


 Igen
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #479 Dátum: 2010. Július 13. - 23:28:35 »

Köszönjük az infót.  Emelem

Próbáld meg feltölteni a képeket a képfeltöltés.hu -ra, és onnan belinkelni.

Én nem sokára fogok venni egy 22rl kispuskát, elsősorban gyakorlásra, meg talán kimegyek vele vadászni is néha, de az nem sűrűn fordul elő nálam :-( ellenkező esetben 357 Mag kaliberben venném.

Ha vadászni is szeretnél vele,javaslom a .22 winchester magnumot,ha csak célbalőni,akkor viszont megfelel a .22 lr.
A zkm-452 luxot .22 wmr-ben 130.000.-ért vettem újan,a standard úgy emlékezem 15.000 .- volt olcsóbb,és ez 2008-ban volt.
A cz 527 .22 hornet bizony kemény 188.000 .- volt 2009-ben,viszont könnyű,és gyorsítós!!!!!!!!.
Ha választanom kellene,akkor bizton a long rifle puskámat pöckölném ki a szekrényből,ha egyáltalán megvenné valaki,vadászati szempontból több kudarc ért vele,mert a teljesítménye nem kielégítő.
Gondold végig melyik szürke,vagy szarka várt be eddig 50 méterig.
A szórásképe nem túl jó a gyors erősebb lövedékekkel /velocitor,stinger 5 cm szórás 50 méteren/,amivel jó a szóráskép,az lassú,és gyenge,viszont 1.5 cm szórású,de pocsék ballisztikájú.
Most vagy pontos,és gyenge,vagy pontatlan ,és bika,mert azért a velocitor igen az odaver,csak lősz vele 100 méteren 12 cm-es körben valahova,75 méteren is vagy 10 cm-es körben,a stinger szintén zenész.
Kérdezz meg a környezetedben olyanokat,akik"több kútból is ittak".

A .22 lr kiváló gyakorlófegyver,de vadászatra többé kevésbé alkalmatlan.
Szerintem.

 




Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: