Oldalak: 1 ... 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 [505] 506 507 508 509 510 511 512 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 797627 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #7560 Dátum: 2022. Október 25. - 18:19:28 »

Köszi Ákos,


Már éppen össze akartam foglalni a kapott tanácsokat...
Vegyek!
Nevegyek!
Somogyban sok a sár!
Nevet  Röhög

Nezegettem én Hilux L200 Ranger dmaxot de a matek majd mond valamit.

Életemben nem mentem platóssal 50méternél többet.
Azért makogok itt ennyit.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #7561 Dátum: 2022. Október 25. - 18:31:49 »

Nekem Trabantom volt...mit ki nem bírt... Röhög
Mit? Kacsint
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #7562 Dátum: 2022. Október 25. - 18:38:11 »

Köszi Ákos,


Már éppen össze akartam foglalni a kapott tanácsokat...
Vegyek!
Nevegyek!
Somogyban sok a sár!
Nevet  Röhög

Nezegettem én Hilux L200 Ranger dmaxot de a matek majd mond valamit.

Életemben nem mentem platóssal 50méternél többet.
Azért makogok itt ennyit.

Hát, egy kicsit más a vezetése, mint egy sima személyautónak, gondolok itt a méretéből, tömegéből, úttartásáből adódó sajátosságaira. De ezeket pillanatok alatt meg lehet szokni és utána ki sem akarsz szállni belőle.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #7563 Dátum: 2022. Október 25. - 19:01:49 »

Köszi Ákos,


Már éppen össze akartam foglalni a kapott tanácsokat...
Vegyek!
Nevegyek!
Somogyban sok a sár!
Nevet  Röhög

Nezegettem én Hilux L200 Ranger dmaxot de a matek majd mond valamit.

Életemben nem mentem platóssal 50méternél többet.
Azért makogok itt ennyit.

És akkor az éppen eladó Land  Rover Discoverymet szóba se hoztam. Reggel megcsörgetem Dr. Gálost némi marketingtanácsért, azt követően megírom neked a tutit.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #7564 Dátum: 2022. Október 25. - 19:13:47 »

Egyszer valaki már leírta, hogyan lehet válaszolni idézetre úgy, hogy ne jelenjen meg a teljes szöveg, csak a kijelölt része.
Megköszönném, ha megismételné!
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #7565 Dátum: 2022. Október 25. - 19:17:49 »

{quote author=Vattila68 link=topic=87.msg383485#msg383485 date=1666718027]}


Megköszönném, ha megismételné!


{/quote}

E kettő közti részből kitörlöd ami nem kell.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #7566 Dátum: 2022. Október 25. - 19:20:19 »

Hát, egy kicsit más a vezetése, mint egy sima személyautónak, gondolok itt a méretéből, tömegéből, úttartásáből adódó sajátosságaira. De ezeket pillanatok alatt meg lehet szokni és utána ki sem akarsz szállni belőle.


Ducato-t, Master-t, Boxer-t LT-t, Hiace-t vezettem 4 éven keresztül Azok alapjan tudom camsak pozicionalni.

Köszi amugy!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #7567 Dátum: 2022. Október 25. - 19:39:17 »

Ducato-t, Master-t, Boxer-t LT-t, Hiace-t vezettem
Akkor csak hajrá, nem lesz probléma
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #7568 Dátum: 2022. Október 25. - 19:39:56 »

{quote author=Vattila68 link=topic=87.msg383485#msg383485 date=1666718027]}


{/quote}

E kettő közti részből kitörlöd ami nem kell.

Köszöntem!
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #7569 Dátum: 2022. Október 25. - 19:57:16 »

És akkor az éppen eladó Land  Rover Discoverymet szóba se hoztam. Reggel megcsörgetem Dr. Gálost némi marketingtanácsért, azt követően megírom neked a tutit.  Ördög

ne hasonlítsd egy pickuphoz

ezerszer jobb bármelyiknél a Disco, szerintem terepen is

volt pickupom, tudod Te is, vezettem is mindenfélét, de nekem egyetlen autónak nem kellene, még akkor sem ha más fizeti a naftát, azt hiszem emlékszel, mikor V. Gáborra várt az egész brigád hajtás eéőtt, mert a Ranger nem tudta kilinccsel előre negyvennél többel megmászni egy kis hóban a szendehelyi emelkedőt a 2/A-n, amit a személyautók észre sem vettek
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #7570 Dátum: 2022. Október 25. - 20:59:10 »

ne hasonlítsd egy pickuphoz

ezerszer jobb bármelyiknél a Disco, szerintem terepen is

volt pickupom, tudod Te is, vezettem is mindenfélét, de nekem egyetlen autónak nem kellene, még akkor sem ha más fizeti a naftát, azt hiszem emlékszel, mikor V. Gáborra várt az egész brigád hajtás eéőtt, mert a Ranger nem tudta kilinccsel előre negyvennél többel megmászni egy kis hóban a szendehelyi emelkedőt a 2/A-n, amit a személyautók észre sem vettek

Pont emiatt dobtam be a Discot a témába. 5-10% terep, 90%+ napi használat.

Minden, terepre valamilyen szinten alkalmas autó átlag 9-10 litert eszik. Vagy mert pickup, vagy mert 2-3 tonna és nagy motoros, vagy mert Niva. Talán a fiatalabb Suzukik nem, de  nem ismerem egyiket sem.

Egy autót nekünk? Van ilyen?

 A disco tudja amit én kérek tőle (sokkal sokkal többet is tudna, de szükségem van rá másnap is akár az ország másik felén is). Nem is a 9 literes fogyasztás a gond, de ha valahol meghúzod, megtöröd, arra sokáig emlékszel majd. Persze a napi rekreációra is, hogy belátod a forgalmat, hátul a gyerkőcök pont 70 centivel ülnek magasabban mint ha személykocsiban utaznánk, a légrugó kényelmét sem pótolták még mással, cserébe fenn kell tartani.

Nem egyszerű ez a kérdés.  Emelem

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #7571 Dátum: 2022. Október 25. - 21:15:33 »

Nekem Trabantom volt...mit ki nem bírt... Röhög

Egy spíszert szépen akkurátusan be lehetett hajtogatni a csomagtartóba (nem kombi!) csak a pótkereket kellett kivenni. Valamint beültünk hárman, 1q+/fő és tökön, babon át hazahozott minket a maga délceg 26 lóerejével. 86-ban vettem rá négy, az akkori trendnek megfelelő téligumit (aki emlékszik rá olyanok voltak, mint most a kemêny terep gumik) és amíg a kereke földet ért, addig ment. Csak akkor állt meg ha felhasalt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #7572 Dátum: 2022. Október 25. - 21:16:02 »



Életemben nem mentem platóssal 50méternél többet.
Azért makogok itt ennyit.

Én könnyen megszoktam.
Picit kényelmesebb csak mint egy személyautó.
Csak egy kicsit megy gyorsabban.
Sokkal jobban pakható.
A forgalmat jobban átlátom belőle.
Sőt, helyet is hamarabb túr magának ha tötyögnek előttem a pályán.
A parkolás tényleg kicsit több odafigyelést igényel. De könnyen rááll az ember szeme hogy kiszúrd a parkolóban álló Smartot, Aygot stb..., ami elé azután be tudsz úgy állni, hogy a kisautó által ki nem használt parkolót is elfoglald.
Tehát, még ez is praktikum.  Nyihi Nyihi
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #7573 Dátum: 2022. Október 25. - 21:44:30 »



Életemben nem mentem platóssal 50méternél többet.
Azért makogok itt ennyit.

Nem nehéz megszokni.
DE szerintem egy pickup igazából semmire nem jó. Sokat fogyaszt, egy azonos árban kapható személyautónál lassabb és kényelmetlenebb, hátul ráadásul kisebb a hely benne. Ha terepgumival használod, országúton a fékútja esőben, hóban cca egy vonatéval vetekszik, ha meg nem használsz terepgumit ugyanúgy elakad mint egy SUV. Mondjuk legalább nem vered oda az alját.
Erdőben akkora területen fordul, mint egy anyahajó. Húztunk már ki bikát a Jimnyvel olyan helyről, amit a Mazda Bt 50 megközelíteni sem bírt, mert egyszerűen nem fért oda.

Szerintem olyan mint a svájci bicska vagy a 30-06 mindenre jó egy kicsit, illetve inkább semmiben nem rossz nagyon, de igazából minden használati területen jelentős kompromisszumot igényel. Nem tudom mekkora kerettel gazdálkodhatsz a munkáltatónál, de ha új pickup is szóba kerül, akkor nem kevéssel , szerintem minden megtett kilométerrel megbánod, hogy pl nem egy Octavia VRS-t vagy Peugeot 508-at kértél
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7574 Dátum: 2022. Október 26. - 00:12:34 »

Nem nehéz megszokni.
DE szerintem egy pickup igazából semmire nem jó. Sokat fogyaszt, egy azonos árban kapható személyautónál lassabb és kényelmetlenebb, hátul ráadásul kisebb a hely benne. Ha terepgumival használod, országúton a fékútja esőben, hóban cca egy vonatéval vetekszik, ha meg nem használsz terepgumit ugyanúgy elakad mint egy SUV. Mondjuk legalább nem vered oda az alját.
Erdőben akkora területen fordul, mint egy anyahajó. Húztunk már ki bikát a Jimnyvel olyan helyről, amit a Mazda Bt 50 megközelíteni sem bírt, mert egyszerűen nem fért oda.

Szerintem olyan mint a svájci bicska vagy a 30-06 mindenre jó egy kicsit, illetve inkább semmiben nem rossz nagyon, de igazából minden használati területen jelentős kompromisszumot igényel. Nem tudom mekkora kerettel gazdálkodhatsz a munkáltatónál, de ha új pickup is szóba kerül, akkor nem kevéssel , szerintem minden megtett kilométerrel megbánod, hogy pl nem egy Octavia VRS-t vagy Peugeot 508-at kértél

Praktikusok, biztonsagosak, kenyelmesek es jok az un. pick up- ok Corbett. Belul ugyanazok mint akarmilyen luxus SUV csak hatso merevhiddal es hatso difizarral (vannak modelek melyeknek elol is van az)
Ezek nem egy osszkerek meghajtasu kis SUV vel vannak egylapon . Kenyelemben ugyanott vannak mint egy akarmi mas premium es hely is boven van bennuk tobb mint egy autoban. Es hogy mit lehet a vontatni veluk az  is nagyon fontos az itteni igenyeknek.
 Itt full size pick upokrol beszelek. Nemhiaba itt ezek az elso szamu eladott autok, es nemcsak vadasz horgasz korokben. Itt meg azok is ilyeneket hajtanak kiknek semmi szukseg rajuk sot azokbol van a legtobb (mondjuk egy reszuk csonakot, lakokocsit vontat) a masok  meg csak azert mert egyszeruen kedvelik, es jol tartjak az arokat, jobban mint a hasonlo arban levo autok. Es a a pick up arkategoriajaban levo autok azok mar bizony premium autok.

.








Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 [505] 506 507 508 509 510 511 512 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: