Oldalak: 1 ... 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 [501] 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 797627 alkalommal)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #7500 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 11:01:47 »

Ha ez szempont, akkor először kérezkedjetek be egy Jimnybe is mert meglehet, azt sem fogja szeretni.
Az én feleségem nagyon szerette a terranot vezetni, pont a magassága miatt. A patrolt még nem mertem rábízni, hat éve nem vezetett csak automata váltós kocsit, elfelejti a kuplungot aztán letarolja a sort a lámpánál... Ördög
1 Voldi + 1 Manka befér a suzukiba. 2 Voldi már csak akkor, ha leeresztitek az ablakot.



Ez egy nagyon jó ötlet, mert Helga is csak egyszer vezette a Jimnyt, többet sosem volt hajlandó. Pedig gyakorlott, jó sofőr, évi 20 ezer felett vezet.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7501 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 11:12:31 »

Mester,

a Jimny mindenhol elmegy, olyan helyen mentem vele, hogy senki nem hitte el. Utólag visszamentem megnézni és én is alig hittem, hogy lejöttünk.
Sosem volt semmi baja a gombbal kapcsolható összkerékhajtásnak. Az enyém 1.3-as benzines volt, nem fogyasztott sokat, de 90-100 utazó felett nem volt szívem kergetni. Sajnos már csak volt, mert elfogadtam Zasszony érvelését és beláttam, hogy az új mellett felesleges a régi és a Focusszal együtt beszámítódott új autóba. Mikor ott hagytam, kimentem a szalonból, mer szégyenszemre azt hittem elsírom magam, pedig nem vagyok az a sírós fajta. Nagyon szerettem, ha lenne rávaló, még ráfizetéssel is azonnal visszavenném, mert még fenn van a használtautón és Zasszony is megenyhült, látva kedélybetegségemet, sajnos már későn.
 
A Jimny nagyobb a Samurainál, szerintem két ember simán elfér benne, mondjuk Boart ne ezzel taxizd  Ördög.

Viszont én nem biztos, hogy Jimnyt választanék, ha csónakot is vontatsz, szerintem nem igazán erre találták ki.
De ha Jimnyt veszel egy dolgot mindenképpen próbálj ki a próbakörön. Feltétlenül vezesd és menj legalább 90-nel, mert szinte mindegyiknél van egy olyan sebesség tartomány, ahol a kormány elkezd rázni és még olyan szakival nem találkoztam, aki egzakt módon meg tudta volna mondani, hogy miért és meg tudta volna teljesen szüntetni. Talán a felnibe beleragadó sár okozza, akár már minimális mennyiség is, amit más terepjáró lehet hogy észre sem venne.

Az újnál ezt már kiküszöbölték.

 Emelem



A Jimny tényleg szuper, de inkább a vékonyabb verziójú embereknek (mint én is) való.  Ördög
És igen, én is nagyon megbántam, hogy eladtam, mert baromira megszerettem, piszok jó konstrukció és mindenhol elment jó gumival.
Néztem az újat   Csodalk, de ennyiért inkább vennék egy használt Hilux-ot.

üdv, gaben
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7502 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 11:38:56 »

Azért az nem lehet véletlen, hogy a legújabb Jimnynél visszatértek a karos-mechanikus terepváltóhoz.

Nekem is van egy Jimny-m. Én voltam olyan gyökér, hogy vadi újat vettem 2015-ben digitális műszerfal meg minden egyéb jóság, az ülésfűtéstől az elektromos tükörig. Nem bántam meg. A hajtásláncról csak annyit hogy hiába a legújabbakon a karos első kerék és a felező, az első agyakat továbbra is a vaacum kapcsolja. A régebbi viszont bolondbiztos, mert ha nem tudja összekapcsolni a fogakat az elektromos motor,  akkor nem erőszakoskodik hanem szépen megszünteti a végrehajtási utasítást hangtalanul mielőtt még recsegve egymásnak tolná a kerekeket.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7503 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 15:01:59 »

https://www.facebook.com/groups/403129370019730/permalink/1501521096847213/?sale_post_id=1501521096847213
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #7504 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 15:23:41 »


A kedvünket elvenni vagy meghozni akarod? Ördög 
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7505 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 15:54:22 »

A kedvünket elvenni vagy meghozni akarod? Ördög 

Nem tudom milyen lehet egy ilyen Yeti, de ha már az ignis is szóba kerűlt mint eshetőség... 1,1m szerintem nem vészes még ha foglalkozós is a dolog. Semmilyen tapasztalaton nincs ezekkel, csak gondoltam talán ez is érdekes lehet.  Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #7506 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 21:03:36 »

Nem tudom milyen lehet egy ilyen Yeti, de ha már az ignis is szóba kerűlt mint eshetőség... 1,1m szerintem nem vészes még ha foglalkozós is a dolog. Semmilyen tapasztalaton nincs ezekkel, csak gondoltam talán ez is érdekes lehet.  Vállat von

Hát az a két motorhibás az biztos nagyon megérheti. Kb rámenne a javításra a vételár még egyszer,  oszt lehet, hogy jó mégse lenne. Gondolj bele, volt rendőrautók. Tuti agyon vannak kímélve és karbantartva.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #7507 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 22:30:43 »

Esetleg Ssangyong Rexton?
Egy Jimny 2x belefér, vontatni tud... Vállat von
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7508 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 22:58:28 »

Esetleg Ssangyong Rexton?
Egy Jimny 2x belefér, vontatni tud... Vállat von

Nu, azokat még olyannyira sem ismerem, sőt még olyat sem, aki használna terepen.

De lehet, hogy túl nagy is lenne. Már szinte hallom, ahogy az erdei utakon az ágak húzzák a karosszériát....   Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #7509 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 23:20:01 »

Nem hiszem, hogy a Jimny-vel ne lehetne egy csónakot vontatni.  Én nyolc évig húztam egy lakókocsit az Ignis-szel (4x4) és nem csak kövesúton. Bejártam vele a fél országot. Most van benne 320 ekm és még az általános szervizelésen kívül javítva nem volt!  Szerintem a Jimny annál többet tud!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7510 Dátum: 2021. Szeptember 21. - 06:04:38 »

Hát az a két motorhibás az biztos nagyon megérheti. Kb rámenne a javításra a vételár még egyszer,  oszt lehet, hogy jó mégse lenne. Gondolj bele, volt rendőrautók. Tuti agyon vannak kímélve és karbantartva.

Valószínüleg igazad van. Nekem ez fejbe valahogy sokkal drágább autónak rémlett, de rákerestem a HA-n, és tényleg nem éri meg.  Igen
Naplózva

Jó szelet!
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #7511 Dátum: 2021. Szeptember 21. - 08:14:12 »

Nem hiszem, hogy a Jimny-vel ne lehetne egy csónakot vontatni.  Én nyolc évig húztam egy lakókocsit az Ignis-szel (4x4) és nem csak kövesúton. Bejártam vele a fél országot. Most van benne 320 ekm és még az általános szervizelésen kívül javítva nem volt!  Szerintem a Jimny annál többet tud!


Attila, igazad van, ha az Ignis elhúzza a lakókocsit, akkor a Jimnynek is bírnia kell a csónakot. Csak valahogy nehéz volt elképzelnem mint vontatóautót Mosolyog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #7512 Dátum: 2021. Szeptember 21. - 10:33:11 »

Nu, azokat még olyannyira sem ismerem, sőt még olyat sem, aki használna terepen.

De lehet, hogy túl nagy is lenne. Már szinte hallom, ahogy az erdei utakon az ágak húzzák a karosszériát....   Ördög

Hát no.  Bizonyos szempontból nem rossz ha olyan autód van, ami rajtad kívül csak ötvenkét embernek az egész országban. De amikor viszed a szerelődhőz és csak néz, mint a vett malac, hogy hát ez meg was ist das? Meg amikor fékbetétet vennél bele és igérik a boltban, hogy majd utánanéznek és megrendelik. Természetesen Koreából és gyáriban. Na akkor már nem feltétlen őszinte a mosolyod. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #7513 Dátum: 2021. Szeptember 21. - 14:15:25 »

Hát no.  Bizonyos szempontból nem rossz ha olyan autód van, ami rajtad kívül csak ötvenkét embernek az egész országban. De amikor viszed a szerelődhőz és csak néz, mint a vett malac, hogy hát ez meg was ist das? Meg amikor fékbetétet vennél bele és igérik a boltban, hogy majd utánanéznek és megrendelik. Természetesen Koreából és gyáriban. Na akkor már nem feltétlen őszinte a mosolyod. Vigyorog

Ötödik éve hajtok egyet, újkorától, most van benne 260 ezer kilométer.
A szervize egyáltalán nem drágább, mint az Octaviáké, és még azt sem mondhatnám, hogy nagyon szükség volt rá. Egy EGR volt gariban cserélve, illetve egy lambdaszonda egy évvel ezelőtt. Ja, két izzítógyertya is volt. Most teszik fel a harmadik fékszettet, az sem fogy nagyon.
Michelin Latitude Cross négyévszakos gumikkal járok, ez picit alkalmas az aszfaltot elhagyva is, de nem túlzottan persze.  Ördög
Én nagyon látok benne fantáziát, hogy ha hozzájutok, akkor kap négy terepgumit, és pár évig megy majd a területen. És nem fog kelleni hegesztgetni a vizsgára egy darabig.
 Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #7514 Dátum: 2021. Szeptember 21. - 15:40:12 »

Ötödik éve hajtok egyet, újkorától, most van benne 260 ezer kilométer.
A szervize egyáltalán nem drágább, mint az Octaviáké, és még azt sem mondhatnám, hogy nagyon szükség volt rá. Egy EGR volt gariban cserélve, illetve egy lambdaszonda egy évvel ezelőtt. Ja, két izzítógyertya is volt. Most teszik fel a harmadik fékszettet, az sem fogy nagyon.
Michelin Latitude Cross négyévszakos gumikkal járok, ez picit alkalmas az aszfaltot elhagyva is, de nem túlzottan persze.  Ördög
Én nagyon látok benne fantáziát, hogy ha hozzájutok, akkor kap négy terepgumit, és pár évig megy majd a területen. És nem fog kelleni hegesztgetni a vizsgára egy darabig.
 Wave

Igazából nem feltétlen és konkrétan erre az autóra írtam, amit írtam. Inkább az ilyen ritkábbakra, mint pl a Ssangyongok. Mert a terephasználattól aztán el tud ám fogyni minden autó.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 [501] 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: